شجره نامه سریال دارک Dark - شخصیت ها و رمزگشایی سریال دارک

و بالاخره پس از مدت ها توانستیم بفهمیم که عجیب ترین و پیچیده ترین سریال نتفلیکس چگونه تمام میشود. در این سریال شاهد اشتباهات افراد و شانس دوباره و سه باره و چهار باره آنها بودیم. اگه فکر میکنید که بازی تاج و تخت پر از روابط خانوادگی عجیب بود، باید بگم که سخت در اشتباهید و باید دارک رو ببینید تا بفهمید چی میگم.

این ساخته باران بو اودار و یانیته فریز با داستانی ساده شروع شد. یک روز مردی خود را میکشد و تنها پسرش یوناس کانوالد، از همه چیز دست میکشد تا بفهمد چرا پدرش خود کشی کرد. وقایع بعدی سریال به حدی جنون آمیز بود که به کلی این موضوع را از یاد مخاطب میبرد.

بعد از دو فصل، مادرانی رو میبینیم که دختر خودشون رو میکشن، پدرانی که پسر خودشون رو میکشن، عاشقانی که به خاطر کسانی که دوستشان دارند، با فضا و زمان درگیر میشوند، مادری که فرزند دختر خودش است و حتی بیشتر از این ها.

شجره نامه کامل سریال دارک - تمامی شخصیت ها و کاراکتر ها و ارتباط آنها با همدیگرشجره نامه کامل سریال دارک

هضم همه این ها بسیار سخته، اما نگران نباشید،این مطلب به شما کمک خواهد کرد که با آن کنار بیایید. این مطلب برای توضیح شجره نامه دارک که وقعا سردرد آوره آماده شده است. حال این سوال پیش می آید که آیا ذره ذره آن کاملا منطقی خواهد بود؟

قطعا خیر؛ وقتی شما صحبت از عشق به فرزند پسر عمو، پسر دایی و مانند اینها در سفر در زمان به میان می آورید، واضح است که سادگی و بسیطی کنار گذاشته می شود. امیدواریم که با این مطلب توانسته باشیم به فهم شما از سریال کمک کرده باشیم.

 

1- یوناس کانوالد

بازیگران این نقش:

لوئیس هافمن (نسخه تینیجر)؛ آندریاس پیشمان (نسخه بزرگسال)؛ دیتریش هولیندر بامر (نسخه پیر)

2020- فرزند هانا و میکائیل کانوالد، یعنی یوناس یک نوجوان معمولی است. بهترین دوستش بارتوش تیدمان بود و دوست دخترش مارتا نیلسن است. اما این زندگی نورمال یوناس با خود کشی پدرش کاملا به هم ریخت.

1986- یوناس در جستجوی دلیل خودکشی پدرش به سال 1986 سفر کرد. و این جایی بود که او حقیقت را فهمید. پسر کوچک تر نیلسن که در سال 2019 ناپدید شد در واقع هیچ گاه ویندن را ترک نکرد. چیزی که اتفاق افتاد این بود که میکل به داخل غار ها رفت و به سال 1986 فرستاده شد. و آنجا بود که توسط اینس کانوالد به فرزندخواندگی گرفته شد و بزرگ شد و تبدیل شد به میکائیل کانوالد، یعنی پدر یوناس.

یوناس کانوالد آدام آدم دارک

با توجه به همین موضوع یوناس فهمید که دوست دخترش در واقع عمه او است. همین رابطه یوناس با خانواده نیلسن باعث مرتبط شدن یوناس با نوح شد. نوح با نام هانو تاوبر متولد شد، یعنی برادر اگنس. اگنس بعد ها ترونتی نیلسن را به دنیا آورد که بعد ها شد پدر اولریخ نیلسن و او هم شد پدر ماگنوس، مارتا و میکل نیلسن. و این یعنی نوح دایی بزرگ بزرگ بزرگ یوناس است.

2053- حالا میدانیم که یوناس چطور با نیلسن ها مرتبط است. خب حالا او چگونه با داپلر ها مرتبط میشود؟ در سال 2053 یوناس با نسخه بزرگسال الیزابت داپلر آشنا شد. الیزابت با نوح یا همان هانو تاوبر ازدواج کرده است. این یعنی اینکه الیرابت و فرانسیسکا داپلر میشوند دختر دایی های یوناس. و حالا فرزند الیزابت یعنی شارلوت که مادر خود الیزابت هم هست، دوباره میشود دختر دایی یوناس! آن هم بعد از سه نسل!

1888- زمانی که یوناس سعی کرد که از آخر الزمان بگریزد فهمیدیم که نسبتش با تیدمان ها چیست. در 2020 یوناس بزرگسال بارتوش تیدمان، فرانسیسکا داپلر و ماگنوس نیلسن را با خود به گذشته برد. این چهار نفر در این سال زندانی شدند و اینجا یوناس سعی دارد که دوباره منطق سفر در زمان را کشف کند. در این تایم لاین بارتوش با سیلیا ازدواج میکند و حاصل ازدواجشان میشود هانو و اگنس. و این یعنی اینکه دوست صمیمی سابق یوناس یعنی بارتوش تیدمان و همسرش سیلیا میشوند پدربزرگ و مادربزرگ جدی یوناس!

علاوه بر این یوناس به رأس این شجره نامه خاص خانوادگی مرتبط میشود. مستقل از اینکه چه تایم لاینی است، سیلیا خواهر ناتنی یوناس است. در نخستین تایم لاین موازی، هانا به گذشته سفر کرد و طی رابطه اش با ایگون تیدمان حامله شد و حاصل این رابطه شد سیلیا. در دومین تایم لاین موازی اما، سیلیا دختر هانا و اولریخ نیلسن است. یعنی اینکه بارتوش علاوه بر اینکه پدربزرگ جدی یوناس است، داماد او نیز هست.

1921- پس از این همه آمد و شد در تایم لاین های مختلف و فهمیدن روابط خانوادگی بسیار پیچیده خود، یوناس خود را در سال 1921 مستقر کرد. این جا جایی بود که خود را آدم نام گذاشت و با تایم لاین های مختلف درگیر شد.

اما چرا باید این همه دردسر را به جان بخرد؟ او پی برده بود که تنها راه پیدا کردن بهشت و رفتن به آن در این دنیا از طریق اتفاق افتادن آخر الزمانی است که کاملا دنیا را از بین ببرد. و این موضوع به این معنا است که او باید هه کسانی که در زندگی اش هستند را بکشد؛ از جمله فرزند بدون نامش که از مارتا دارد.

2- میکائیل کانوالد

بازیگران این نقش:

دان لیبرنز (کودک)؛ سباستین رودولف (بزرگسال)

2020- میکائیل کانوالد پدر یوناس کانوالد و همسر هانا بود. او در سال 2019 به طرز مرموززی خود را دار زد و یک یادداشت با مضمون هشدار برای خانواده اش به جا گذاشت و به آنها هشدار داد که آخر الزمان در راه است. مرگ او جرقه ای بود که یوناس را در عمق سفر در زمان غرق کرد.

میکل/میکائیل

1986- میکائیل کانوالد با نام میکل نیلسن متولد شد. میکل کوچکترین فرزند اولریخ و کاتارینا نیلسن بود. در سال 2019 میکل در غار های ویندن ناپدید شد و به سال 1986 فرستاده شد. پس از تلاش های ناموفقش برای پیدا کردن والدینش، توسط اینس کانوالد به فرزند خواندگی گرفته شد و به عنوان میکائیل کانوالد تحت سرپرستی اینس بزرگ شد.

3- هانا کانوالد

بازیگران این نقش:

الا لی ( تینیجر)؛ مایا شون ( بزرگسال)

هانا کانوالد

2020- مادر یوناس و همسر میکائیل کانوالد، هانا همواره با با روابطش مشکل داشته است. در فصل اول پس از اینکه همسرش خودکشی کرد، با اولریخ نیلسن رابطه داشت.

1986- هانا به عنوان یک نوجوان همواره به اولریخ علاقه داشت و به دوست دخترش کاتارینا حسودی میکرد. همین حسادت، او را واداشت که به رئیس پلیس ایگون تیدمان بگوید که او شاهد تجاوز اولریخ به کاتارینا بوده است. این دروغ اولریخ را به زندان فرستاد و اولریخ و کاتارینا به اشتباه رگینا تیدمان را مسئول این اتفاق می دانست.

1956/2019- در هردوی این تایم لاین ها شاهد حامله شدن هانا بودیم که نتیجه آن سیلیا، یعنی خواهر ناتنی یوناس است. در نخستین تایم لاین موازی هانا به گذشته سفر کرد و سیلیا را از ایگون تیدمان حامله شد، همان رئیس پلیسی که هانا از او برای تهمت زدن به اولریخ استفاده کرد. ظاهرا که سیلیا دختر ایگون است، اما از آنجایی که هانا با اولریخ هم همخواب شده بود، این امکان هم وجود دارد که سیلیا متعلق به اولریخ باشد.

در دومین تایم لاین موازی، پدر سیلیا کاملا واضح است؛ در این جا اولریخ برای بودن با هانا از کاتارینا طلاق گرفته و درنتیجه سیلیا دختر اولریخ است.

1921- اهمیتی ندارد که پدر سیلیا کیست و او چگونه متولد میشود، هانا مستقل از آن به یک طریق کشته میشود. هانا سیلیا را آورد که آدم یا همان یوناس مسن را ببیند. آدم مادرش هانا را کشت و سیلیا، یعنی خواهر ناتنی اش را به قرن نوزدهم فرستاد. این گونه، سیلیا بزرگ میشود و بارتوش تیدمان مسافر زمان را میبیند و با او ازدواج میکند و هانو و اگنس را به دنیا می آورد.

هانا یکی از کاراکتر هایی بود که از جمله پارادوکس های زمانی نبود، و به همین دلیل در نهایت از بازماندگان بود.

4- اینس کانوالد

بازیگران این نقش:

لینا اورزنداسکی (کودک)؛ آنه رت-پالی (بزرگسال)؛ آنجلا وینکلر (نسخه پیر)

اینس کانوالد

1986- او در این زمان یک پرستار است که میکل را پس از اینکه به گذشته سفر کرد، به فرزندی قبول کرد. با این که هیچگاه باور نکرد که میکل از آینده آمده است، او را همچون فرزند خودش بزرک کرد. میکل بعد ها با همین نام میکائیل بزرگ شد. از آنجایی که اینس از پارادوکس های زمانی نبود، احتمالا بازمانده است.

5- مارتا نیلسن

بازیگران این نقش:

لیزا ویکاری (تینیجر)؛ نینا کرونیاجر (بزرگسال)؛ باربارا ناس (پیر)

2020- مارتا نیلسن دختر اولریخ و کاتارینا نیلسن و خواهر ماگنوس و میکل بود. او هم درست مثل یوناس یک پارادوکس بود و شجر نامه او حتی از دوست پسرش یوناس هم پیچیده تر بود.

بگذارید با یوناس شروع کنیم؛ زیرا پدر یوناس برادر مارتا بود، یعنی مارتا عمه یوناس است. آنها بعدا صاحب فرزندی میشوند؛ مرد بی نام با صورت زخمی که فقط با عنوان ناشناخته او را میشناسیم. این فرزند حاصل رابطه مارتا با برادرزاده اش است.

علاوه بر این مارتا از جهت دیگری هم با یوناس نسبت دارد. بارتوش و سیلیا پدربزرگ و مادر بزرگ جدی مارتا بودند. همانطور که گفته شد سیلیا فرزند هانا و ایگون تیدمان و یا اولریخ بود. و این یعنی سیلیا مادربزرگ جدی او، خواهر ناتنی دوست پسرش است که قرار است با هم صاحب فرزندی شوند.

چهار نسخه از یک نفر؛ مارتا نیلسن

مارتا از طریق بارتوش به تیدمان ها هم مرتبط میشود. اما در مورد داپلر ها چطور؟ دایی بزرگ بزرگ مارتا نوح یا همان هانو تاوبر است. از آن جایی که نوح با الیزابت داپلر ازدواج میکند و میشوند والدین شارلوت داپلر، در اینجا مارتا با داپلر ها مرتبط میشود. الیزابت و فرانسیسکا داپلر میشوند دختر دایی های مارتا. فرزند الیزابت (که مادرش هم هست) هم میشود دختر دایی مارتا.

1888- این جا جاییست که حوا پدید می آید. همزمان با اینکه مارتا بزرگ میشود متحدان حوا، یعنی متحدان خود را پیدا میکند؛ درست مثل یوناس. درحالی که آدم در پی نابود کردن تایم لاین ها است، حوا سعی دارد که تایم لاین ها را به هر قیمتی نجات دهد. همه این اقدامات برای این بود که مطمئن شود فرزندش متولد میشود.

6- مگنوس نیلسن

بازیگران این نقش:

موریتز جان (تینیجر)؛ وولفرام کوش (بزرگسال)

مگنوس نیلسن

2020- مگنوس برادر مارتا است، پس شجره نامه او تقریبا مثل مارتا است. تنها تفاوت این است که مگنوس با فرانسیسکا داپلر ارتباط داشت و نمیدانیم که آیا این دو نفر فرزندانی داشتند یا نه؛ زیرا در سریال هیچ اشاره ای به این موضوع نشد.

2053- هنگامی که مگنوس بزرگ شد، به یکی از متحدان آدم تبدیل شد. مگنوس و آدم هر دو در بنیان گذاری سیک موندوس نقش داشتند.

7- میکل نیلسن

بازیگران:

دان لینارد (کودک)؛ سباستین رودولف (بزرگسال)

2020- میکل پسر اولریخ و کاتارینا نیلسن و برادر کوچکتر مارتا و مگنوس بود. او در غار ها در سال 2020 ناپدید شد.

میکل/میکائیل

1986- غار ها میکل را به گذشته فرستادند. با اینکه او سعی کرد خود را به والدین خود که در این زمان جوانانی بیش نبودند برساند، اما آنها از او دوری کردند. میکل توسط پرستارش یعنی اینس کانوالد به فرزندی گرفته شد و به عنوان میکائیل کانوالد یعنی همسر هانا و پدر یوناس بزرگ شد.

8- کاتارینا نیلسن:

بازیگران این نقش:

نیل تربس (تینیجر)؛ جوردیس تریبل (بزرگسال)

2020- کاتارینا با نام کاتارینا آلبرس، فرزند هلن آلبرس متولد شد. او همسر اولریخ نیلسن و مادر مگنوس، مارتا و میکل نیلسن بود. در تایم لاین موازی نخستین، اولریخ به کاتارینا خیانت کرد و با هانا رابطه داشت. در دومین تایم لاین موازی هم اولریخ از کاتارینا طلاق گرفت تا با هانا باشد.

1986- به عنوان یک نوجوان، کاتارینا همواره با اولریخ بود که این موضوع هانا را بسیار خشمگین میکرد. هانا از روی حسادت به رئیس پلیس گفته بود که اولریخ به کاتارینا تجاوز کرده است و باعث شد که اولریخ به زندان بیفتد. وقتی که آزاد شد، او و کاتارینا به اشتباه رگینا تیدمان را مقصر این جریان می دانستند.

کاتارینا نیلسن

ناپدید شدن میکل و به دنبالش اولریخ، کاتارینا را هم به گذشته کشاند. اینجا در سال 1986 است که کاتارینا شوهرش اولریخ را پیدا میکند. قبل از اینکه کاتارینا به گذشته برود اولریخ سعی کرده بود که از قتل برادرش مدز و نیز ناپدید شدن پسرش میکل جلوگیری کند. او هلگه داپلر را مسئول این اتفاقات می دانست و سعی کرد او را در سال 1953 در حالی که هلگه یک بچه بود بکشد؛ اما موفق نشد و به خاطر اقدام به قتل 33 سال زندانی شد.

این جا در سال 1986 است که کاتارینا شوهرش را در حالی پیدا می کند که پیر شده است. او به اولریخ قول داد که بعد از آنکه کلید را از نگهبان دیوانه خانه که از قضا مادر خودش ( هلن آلبرس) است دزدید،او را از آن جا فراری دهد. اما وقتی برای دزدیدن کلید ها به هلن حمله کرد، هلن وحشت زده شد و کاتارینا، یعنی دختر خودش را به قتل رساند و جسدش را در رودخانه انداخت. از آنجایی که کاتارینا از پارادوکس های زمانی نبود، باقی ماند و در نابودی تایم لاین ها از بین نرفت.

9- هلن آلبرس:

بازیگران این نقش:

ماریلا آمان (کودک)؛ کاتارینا اسپیرینگ (بزرگسال)

هلن آلبرس (مادر کاتارینا)

1953- هلن در بچگی و در سال 1953 هانا را که به این زمان سفر کرده بود در کلینیک سقط جنین ملاقات کرد. این اتفاق تنها در تایم لاین موازی نخستین رخ داد؛ جایی که یوناس وجود دارد. هانا یک گردنبند به او هدیه میدهد و خود را کاتارینا معرفی میکند، نامی که هلن فورا عاشق آن میشود.

1986- به عنوان یک بزرگسال، هلن از لحاظ روانی و فیزیکی همواره باعث آزار کاتارینا بود و مادر خوبی برایش نبود. پس از اینکه یک غریبه در جنگل به او حمله میکند، هلن او را میکشد؛ بدون اینکه بداند که این غریبه دخترش کاتارینا است که از آینده آمده است.

از آنجایی که هلن پارادوکس نیست، باقی می ماند.

10- اولریخ نیلسن:

بازیگران این نقش:

لاجر بوکلمان (تینیجر)؛ اولیور ماسوچی (بزرگسال)؛ ونفرید گلاتزیدر( پیر)

2020- اولریخ رئیس پلیس ویندن است، همسر کاتارینا نیلسن و پدر مگنوس، مارتا و میکل است. او همچنین برادر مدز نیلسن بود. در نخستین تایم لاین، دو اتفاق آزار دهنده برای اولریخ می افتد؛ پیدا شدن جسد برادرش که سال ها پیش گم شده بود و ناپدید شدن پسرش میکل همزمان با پیدا شدن جسد مدز. اولریخ بسیار سخت تلاش کرد که از اتفاق افتادن این تراژدی ها جلوگیری کند و به این نتیجه رسید که مقصر این اتفاقات یک نفر است: هلگه داپلر.

اولریخ نیلسن

1953- اولریخ به گذشته سفر کرد تا هلگه را در همان کودکی متوقف کند. او سعی کرد که هلگه را بکشد تا برادرش و نیز پسرش تحت آزمایش او قرار نگیرند، اما موفق نشد و دستگیر شد و به مدت 33 سال زندانی شد.

1986- به عنوان یک تینیجر، اولریخ یک پسر دردسر ساز بود. او همواره درگیری درست میکرد و به همین دلیل هنگامی که متهم به تجاوز شد، ایگون فورا این تهمت را باور کرد.

او در دهه 80 هم به عنوان یک پیرمرد وجود داشت؛ باز هم در زندان. تلاش او برای قتل هلگه او را به زندان انداخت، جایی که همسرش یا در تایم لاین دیگر بهتر است بگوییم همسر سابقش کاتارینا، تلاش کرد که او را نجات دهد. اما ماجرا پیچیده تر شد. زیرا اگنس و هانو یا همان نوح تاوبر خواهر و برادر  بودند و دختر نوح یعنی شارلوت میشود دختر دایی اولریخ که با پیتر داپلر یعنی پسر هلگه ازدواج میکند؛ و این یعنی اولریخ با مردی که زندگی اش را به فنا داد نسبت خانوادگی دارد.

11- مدز نیلسن:

مدز نیلسن

بازیگر این نقش:

والنتین اوپرمان

1986- فرزند ترونتی و جانا نیلسن و نیز برادر اولریخ نیلسن. مدز در دهه 80 ناپدید میشود و حتی جسدش هم تا چندین دهه پیدا نمیشود؛ تا اینکه در سال 2019 جسدش را در جنگل پیدا میکنند. به دلیل آزمایشات مرتبط با زمان هلگه و نوح روی او که تحت فرمان آدم انجام شده بود، از جسد او به خوبی محافظت شده بود.

12- ترونتی نیلسن:

  بازیگران این نقش:

جاشیو مارلون (تینیجر)؛ فلکس کرامر (بزرگسال)؛ والتر کری (پیر)

ترونتی نیلسن

1953- ترونتی و مادرش اگنس، به طرز مرموزی در دهه 50 به ویندن می آیند. مادرش که یک مسافر زمان است بعد ها او را ترک میکند. اما او به دنبال مادرش نمیگردد و با دوریس و ایگون تیدمان میماند. در جوانی هم به جانا و هم به کلاودیا تیدمان علاقه داشت و با هردو رابطه داشت.

1986- هنگامی پسر او و جانا یعنی مدز ناپدید شد، ترونتی با شخص دیگری رابطه داشت و این شخص کسی نبود جز کلاودیا تیدمان. هنگامی که فهمید که کلاودیا حامله است به همسرش گفت که کلاودیا را به او ترجیح میدهد.

2020- ترونتی به دستور کلاودیا رگینا را که اکنون سرطان دارد و زندگی دردناکی دارد را پیدا کرده و میکشد. او این کار را به امید اینکه کلاودیا بتواند راهی برای زنده ماندن رگینا در چرخه بعدی پیدا کند انجام داد.

در پایان سریال، کلاودیا حقیقت را به ما نشان داد. دخترش رگینا اما، فرزند ترونتی نبود و ما هرگز نفهمیدیم که پدر رگینا چه کسی بود. اما این را مطمئنیم که رگینا پارادوکس نبود و در پایان باقی ماند.

13- جانا نیلسن:

بازیگران این نقش:

رایک سندلر (تینیجر)؛ آنه لبینسکی (بزرگسال)؛ تاتیا سیبت (پیر)

جانا نیلسن

1986- او به عنوان یک نوجوان به رابطه اش با ترونتی افتخار میکرد. اما این حس با ناپدید شدن پسرشون مدز تغییر کرد. به نظر میرسید که جانا از این که ترونتی با کلاودیا رابطه دارد، کمتر ناراحت است. اما چیزی که واقعا او را خشمگین میکرد این بود که ترونتی نسبت به ناپدید شدن مدز خونسرد به نظر میرسید.

14- اگنس نیلسن:

بازیگران این نقش:

هلنا پیسک (کودک)؛ آنتی ترا (بزرگسال)

1888- اگنس در این سال به عنوان فرزند بارتوش و سیلیا و خواهر هانو یا همان نوح، متولد میشود. اگنس منشأ ارتباط بین خانواده های نیلسن، تیدمان و داپلر است. زیرا پدرش فرزند رگینا تیدمان بود، و خانواده نیلسن تنها به دلیل پارادوکس بارتوش و سیلیا وجود داشت.

اگنس نیلسن

اگنس همچنین خانواده نیلسن را به داپلر ها مرتبط میکند. برادرش نوح با الیزابت داپلر ازدواج میکند. فرزند آنها شارلوت بود که با ازدواج با پیتر داپلر طی یک پارادوکس دیگر، صاحب الیزابت میشوند.

1953- او همراه با پسرش در دهه 50 به ویندن بازمیگردد. این دو نفر در خانه ی ایگون و دوریس تیدمان ساکن میشوند. او در آنجا با دوریس وارد رابطه ای عاشقانه میشوند، شخصی که در واقع همسر پدربزرگ جدی اش است.

اگنس ترونتی را در ویندن ترک میکند و بدون هیچ نشانه و یا صحبتی به زمان دیگری میرود و ناپدید میشود. او از آدم حمایت میکرد و جزء سیک موندوس بود.

15- هانو تاوبر/نوح:

بازیگران این نقش:

تیل پاتز (کودک)؛ مکس شیملپ فنیگ (تینیجر)؛ مارک واشکی (بزرگسال)

1888- هانو تاوبر فرزند بارتوش و سیلیا تیدمان و برادر اگنس بود. پدر و مادرش به واسطه سفر در زمان همدیگر را دیدند. هنگامی که یوناس بزرگسال در حال فرار از آخر الزمان در 2020 بود، بارتوش و چند نفز دیگر را با خود به 1888 آورد؛ سیلیا هم به دستور آدم به همین زمان آورده شد.

1986/2020- به دستور آدم، نوح به ربودن مدز نیلسن، اریک اوبندورف و دیگر کودکانی که ناپدید شدند برای آزمایشات سفر در زمان میپردازد. او هلگه داپلر را برای انجام این جرائم فریب میدهد.

نوح

2053- در اواخر سریال بالاخره دلیل وفاداری زیاد نوح به آدم را دیدیم. نوح نوجوان با الیزابت آشنا شد و پس از مرگ پدرش از او مراقبت کرد. این دو با هم ازدواج کرده و صاحب فرزندی به نام شارلوت شدند. شارلوت بعدا از آنها گرفته شد و به تانهاوس ساعت ساز در سال 1971 سپرده شد. نوح با همکاری دوست قدیمی اش یوناس موافقت میکند؛ به این دلیل که آدم قول بازگرداندن شارلوت را به او داد.

1921- البته که این آدم بود که در درجه اول شارلوت را از نوح و الیزابت میدزدد. شارلوت از آنها ربوده شد تا بتواند با پیتر داپلر ازدواج کرده و الیزابت را به دنیا بیاورند؛ یعنی مادر خودش. نوح به محض فهمیدن این موضوع سعی کرد که به آدم خیانت کند. اما موفق نمیشود و توسط اگنس، یعنی خواهرش کشته میشود.

16- بارتوش تیدمان:

بازیگران این نقش:

پاول لوکس (تینیجر)؛ رومان نیزکا (پیر)

2020- فرزند رگینا و الکساندر تیدمان، بارتوش تیدمان، دوست صمیمی یوناس بود. این دوستی تا زمانی بود که بارتوش مدتی پس از مرگ پدر یوناس، دوست دخترش را می قاپد. هنگامی که آخر الزمان اتفاق می افتد، نسخه بزرگسال یوناس، بارتوش، مگنوس و فرانسیسکا را با خود به گذشته برده و آنها نجات میدهد.

1888- در این سال ها، بارتوش با یوناس و دوستانش گیر افتاده و قادر به سفر در زمان نیستند. در همین حین است که با سیلیا آشنا میشود. این دو با هم ازداج کرده و صاحب دو فرزند به نام های هانو و اگنس میشوند و سیلیا در حین دومین زایمان از دنیا میرود.

بارتوش تیدمان

بارتوش در نهایت توسط نوح جوان و به دستور آدم کشته میشود. از لحاظ تکنیکی بارتوش یک پارادوکس محسوب نمیشود. کلاودیا، ایگون و رگینا، همگی مستقل از حلقه وقایع گیج کننده نیلسن  وجود داشتند. اما احتمالا بارتوش از بازماندگان اصلاح تایم لاین ها نبود. رگینا تنها به این دلیل همسرش الکساندر را ملاقات کرد، که اولریخ و کاتارینا میخواستند او را اذیت کنند و رگینا در حین فرار الکساندر را میبیند. و اولریخ و کاتارینا فقط به دلیل دروغی که هانا کروگر گفته بود میخواستند رگینا را اذیت کنند. اگه اولریخ وجود نداشته باشه، احتمالا رگینا هم هیچگاه الکساندر را ندیده است. این یعنی بارتوش وجود نخواهد داشت.

 

17- سیلیا تیدمان

بازیگران این نقش:

آرورا درویس (کودک)؛ لی وان آکن (تینیجر)؛ لیزی پرنتالر (بزرگسال)

2053- مادرش هانا است و پدرش ممکن است ایگون و یا اولریخ باشد. اگرچه احتمال این که فرزند اولریخ باشد بیشتر است، اما هر دو حالت محتمل ند. هانا روابط زیادی داشت. به دلیل اینکه سیلیا هم از طریق سفر در زمان و هم به دلیل پارادوکس به وجود می آید، در اصلاح تایم لاین ها نمی تواند وجود داشته باشد. در آینده، سیلیا دست راست الیزابت داپلر بود.

سیلیا تیدمان دارک

1888- سیلیا چه در 2020 متولد شده باشد و چه در 1953، در هر دو حالت به 1888 آورده میشود و آنجا بزرگ میشود. و این جایی است که بارتوش را ملاقات میکند و با او ازدواج کرده و صاحب هانو و اگنس میشوند.

1921- پس از اینکه هانا خواهر ناتنی سیلیا را به دنیا می آورد، در زمان سفر میکند و نزد پسرش آدم میرود. آدم قبل از اینکه خواهرش را به قرن نوزدهم بفرستد مادرش را میکشد و با فرستادن خواهرش، مطمئن میشود که خانواده نیلسن وجود خواهد داشت و چرخه بار دیگر تکرار میگردد.

18- ایگون تیدمان

بازیگران این نقش:

سباستین هالک (بزرگسال)؛ کریستین پاتزولد (پیر)

1953- شوهر دوریس، پدر کلاودیا تیمدمان. ایگون یک شهروند شریف و افسر پلیس بود. زندگی او با آمدن اگنس و ترونتی به خانه آنها دگرگون شد. در هردو تایم لاین، دوریس با اگنس رابطه داشت، اما فقط در یکی از تایم لاین ها ایگون با هانا رابطه داشت. همانطور که گفتیم این احتمال وجود دارد که در این تایم لاین، سیلیا فرزند ایگون باشد.

ایگون تیدمان دارک

1986- ایگون اکنون رئیس پلیس ویندن است. او کسی بود که با اتهام تجاوز به کاتارینا، اولریخ را بازداشت کرد. ایگون از پارادوکس های زمانی نبود.

19- دوریس تیدمان

بازیگران این نقش:

لوئیس هایر

دوریس تیدمان دارک

1953- او همسر ایگون و مادر کلاودیا است و با اگنس نیلسن رابطه داشته است. هنگامی که اگنس ناپدید میشود، دوریس در پی پیدا کردن او بسیار آشفته میشود. علاوه بر این او در این مدت از ترونتی هم مراقبت میکرد. دوریس از پارادوکس های زمانی نبود.

20- کلاودیا تیدمان

بازیگران این نقش:

گووین دولن گابل (کودک)؛ جولیکا جنکیس (بزرگسال)؛ لیزا کروزر (پیر)

1986- کلاودیا فرزند دوریس و ایگون تیدمان و مادر رگینا بود. کلاودیا مادربزرگ بارتوش هم می باشد.

در جوانی او مدیر نیروگاه هسته ای ویندن بود و این شغل را بسیار جدی می گرفت. هنگامی که نسخه پیرش او را ملاقات می کند، کلاودیا ناپدید میشود.

همه تایم لاین ها- کلاودیا یکی از مسافران زمان بسیار فعال در این مجموعه بود. او هم با آدم و هم با حوا همکاری کرد. اما هر کاری کرد برای محافظت از دخترش رگینا بود. او به ترونتی دستور داد که رگینا را بکشد تا بیش از این از سرطانش رنج نبرد.

کلاودیا تیدمان دارک

کلاودیا کسی بود که در نهایت حقیقت را کشف کرد. تنها راهی که برای نجات دخترش وجود داشت این بود که هر دو تایم لاین موازی را که پر از انواع پارادوکس بودند را از بین ببرد. با اینکار تها تایم لاین اصلی باقی ماند. او کسی بود که یوناس و مارتا را به گذشته فرستاد تا پسر تانهاوس و نیز عروس و نوه اش را نجات دهند. کلاودیا یک پارادوکس نبود، اما دارک در حالی به پایان رسید که او در حال مرگ بود (احتمالا به دلایل طبیعی).

21- الکساندر تیدمان

بازیگران این نقش:

بلا گیبر لنز (تینیجر)؛ پیتر بندیکت (بزرگسال)

1986- الکساندر شوهر رگینا و نیز پدر بارتوش بود. نام واقعی او بوریس نیو والد بود؛ بعد از قتلی که مرتکب میشود، خود را الکساندر می نامد. وقتی که از زادگاهش فرار میکرد، با رگینا آشنا شد. هنگامی که اولریخ و کاتارینا در پی آزار رگینا بودند، الکساندر آنها را با اسلحه اش فراری داد و از اینجا بود که رابطه عجیب رگینا و الکساندر آغاز شد.

الکساندر تیدمان

2020- الکساندر علاوه بر اینکه نام تیدمان ها را بر خود گذاشت، شغل آنها یعنی مدیریت نیروگاه را هم بر عهده گرفت و پس از ناپدید شدن کلاودیا، مدیر نیروگاه شد. با وجود اینکه او یک پارادوکس نبود، اما محال است که در تایم لاین اصلی رگینا را دیده باشد. برخورد رگینا و کلاودیا بر پایه وجود اولریخ بود و اگر اولریخ وجود نداشته باشد، احتمال اینکه الکساندر در ویندن توقف کرده باشد بسیار ناچیز است.

22- رگینا تیدمان

بازیگران این نقش:

لیدیا ماکریدز (تینیجر)؛ دبورا کافمن (بزرگسال)

1986- مادر بارتوش و همسر الکساندر تیدمان و همانطور که میدانید، فرزند کلاودیا. پدر او نامشخص است. مدت زیادی فکر می کردیم که او فرزند ترونتی است، اما چون در پایان یکی از بازاندگان بود، امکان ندارد که دختر ترونتی باشد.

رگینا تیدمان دارک

هانا در نوجوانی به پدربزرگ رگینا که رئیس پلیس ویندن بود گفته بود که اولریخ به کاتارینا تجاوز کرده است. این دروغ باعث دشمنی بین اولریخ و کاتارینا با رگینا شد. یک روز در حین فرار از دست اولریخ و کاتارینا به الکساندر برخورد که او نیز در حال فرار بود.

2020- رگینا سرطان دارد و زندگی بسیار زجر آوری دارد. اما مادرش کلاودیا، در نهایت موفق شد که راهی برای نجاتش پیدا کند و با پاک کردن هر دو تایم لاین موازی او را نجات داد.

23- اچ. جی. تانهاوس

بازیگران این نقش:

آرندر کلاویتر (بزرگسال)؛ کریستین استریر (پیر)

1953- تانهاوس یک ساعت ساز دانشمند بود. بجز این که او یک پسر داشت که بسیار وابسته اش بود، تقریبا چیزی از زندگی شخصی اش نمیدانیم. در قسمت پایانی فهمیدیم که تانهاوس نخستین کسی بود که یک پورتال به واقعیت های موازی باز کرد. اما به تنهایی این تکنولوژی را نساخت. در سال 1953 او با زنی مسافر زمان به نام کلاودیا ملاقات کرد، و او کسی بود که تکنولوژِی را که خود تانهاوس بعدا اختراع میکند نشانش داد.

اچ جی تانهاوس دارک ساعت ساز

دهه 1970- پس از مشاجره ای که با پسرش داشت، پسر و عروس و نوه اش خانه او را در نیمه شب ترک میکنند. همان شب آنها تصادف میکنند و همگی می میرند. در همین شب دو زن به نام های الیزابت داپلر و شارلوت داپلر به خانه او می آیند و دختر بچه ای را به او می سپارند تا بزرگش کند؛ دختری به نام شارلوت.

این تصادف، همان دلیلی بود که تانهاوس را واداشت که دریچه را باز کند و همین تصمیم باعث شد تا دنیا های آدم و حوا شکل بگیرند.

کلاودیا برای جلوگیری از این اتفاق، یوناس و مارتا را به واسطه آدم به شب تصادف فرستاد و این دو با جلوگیری از وقوع تصادف، بعث شدند که تانهاوس هیچگاه دریچه را باز نکند و این کار به هزینه جان یوناس و مارتا و بیشتر کسانی که دوستشان داشتند تمام شد.

24- هلگه داپلر

بازیگران این نقش:

تام فیلیپ (گودک)؛ پیتر اشنایدر (بزرگسال)؛ هرمان بایر (پیر)

1986- هلگه فرزند برند داپلر و پدر پیتر داپلر بود. او توسط نوح فریب داده شد و در دهه های 80 و 2000 به ربودن پسر بچه ها برای نوح پرداخت. نوح و هلگه از این بچه ها برای آزمایشاتشان استفاده میکردند و البته که همه این ها به فرمان آدم بود. یکی از قربانیان هلگه، مدز نیلسن بود. با اینکه مدز در سال 1986 کشته شد، اما جسدش تا سال 2019 پیدا نشد.

هلگه داپلر دارک

1953- هنگای که اولریخ فهمید که هلگه مسئول قتل برادرش بوده است، خودش دست به کار شد. او برای جلوگیری از وقوع این جرایم به گذشته سفر کرد و سعی کرد که هلگه را در همان کودکی بکشد، اما موفق نشد و به زندان افتاد.

2020- هنگامی که هلگه پیر شد و در یک تیمارستان بود، به جرایمش اعتراف کرد. از آنجایی که هلگه حاصل هیچ یک از پارادوکس ها نبود، بنابراین از بازماندگان بود.

25- شارلوت داپلر

بازیگران این نقش:

استفنی آمارل (تینیجر)؛ آیشورن (بزرگسال)

2020- دختر نوح و فرزندش یعنی الیزابت داپلر، شارلوت توسط تانهاوس بزرگ شد و یکی از افسران ارشد پلیس ویندن بود. او از همکاران نزدیک اولریخ بود و حتی در یکی از تایم لاین ها با او رابطه داشت. شارلوت همسر پیتر داپلر و مادر الیزابت و فرانسیسکا داپلر بود.

شارلوت داپلر دارک

2053- هنگامی که اولریخ و میکل نیلسن گم شده بودند، شارلوت به روابط عجیب خانوادگی خود پی برد و فهمید که او فرزند دختر خودش است. به دستور آدم و حوا، شارلوت در کودکی توسط نسخه دیگری از خودش و مادرش دزدیده شده و به تانهاوس سپرده میشود.

26- پیتر داپلر

بازیگران این نقش:

پابلو استرایبک (تینیجر)؛ استفن کمپورث (بزرگسال)

پیتر داپلر دارک

2020- پیتر همسر شارلوت داپلر، پدر الیزابت و فرانسیسکا داپلر و فرزند هلگه داپلر بود. در اواسط سریال بود که هم شارلوت و هم فرانسیسکا ناپدید شدند و پیتر و الیزابت را تنها گذاشتند. فرانسیسکا همراه با نسخه بزرگسال یوناس به 1888 رفت و شارلوت همراه با نسخه دیگر دخترش الیزابت به 2053 رفت. پیتر در حین تلاش برای پیدا کردن اعضای گم شده خانواده اش کشته شد.

از آنجا که پیتر یک پارادوکس نبود، باقی ماند و در اپیزود پایانی هم دیدیم که همراه با پارتنرش بنی، سر میز شام در مهمانی هستند.

27- فرانسیسکا داپلر

بازیگران این نقش:

جینا آلیس استیبتز (تینیجر)؛ کارینا ویس (بزرگسال)

2020- او فرزند پیتر و شارلوت داپلر و خواهر الیزابت است. در هر دو تایم لاین با مگنوس نیلسن رابطه داشت. از آنجایی که خانواده این دو از طریق هانو و اگنس به هم مربوط اند، این دو نفر باهم پسر عمه و دختر عمه هستند، بدون اینکه خودشان خبر داشته باشند.

فرانسیسکا داپلر دارک

1888- درست قبل از اینکه آخر الزمان اتفاق بیفتد، یوناس بزرگسال مگنوس، فرانسیسکا و بارتوش را با خود به گذشته برد. در اینجا این افراد به مدت چند سال گیر میفتند و نمیتوانند در زمان سفر کنند. مگنوس و فرانسیسکا در نهایت از اعضای سیک موندوس میشوند.

28- الیزابت داپلر

بازیگران این نقش:

کارلوت وون فالکنهاین (کودک)؛ ساندرا بورگمان (بزرگسال)

الیزابت داپلر دارک

2020- پس از اینکه مادر و خواهرش ناپدید میشوند، الیزابت همراه با پدرش به دنبال آنها میگردند. چند روز پس از آخر الزمان، پیتر به دست یک رهگذز به قتل میرسد. بعد از این اتفاق مردی به نام نوح او از او در برابر آسیب بیشتر مواظبت کرده و او را با پسر جوانی به نام هانو آشنا میکند؛ بله، نوح همسر آینده اش را به خودش معرفی میکند.

29- ناشناس

ناشناخته ها فرزند یوناس و مارتا دارک

بازیگران:

کلاود هنریک (کودک)؛ جیکوب دیل (بزرگسال)؛ هانس دیل (پیر)

همه زمان ها- این سه نفر ناشناخته، فرزند مارتا و یوناس بودند. آنها (سه نسخه کودک و بزرگسال و پیر) برای حوا کار می کردند. این فرزند، دلیل تمام سفر های زمانی، خیانت ها و قتل ها بود. جنگ بین آدم و حوا هم سر همین فرزند بود که آیا باید وجود داشته باشد یا خیر و با چه قیمتی.

 

 

 

۴.۵/۵ ۱ نظر

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


نظرات کاربران

ع
عباس ۲ ماه پیش

بسیار کامل و عالی بود ، ممنون

پاسخ دادن