بهترین سریال های شبیه به مانی هیست - money hiest 2017

بهترین سریال های شبیه به مانی هیست - money hiest 2017

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۳ دقیقه مطالعه
  • ۱۰,۹۳۰

سریال خانه اسکانس یا همان money heist در سال 2017 از شبکه نتفلیکس پخش خود را آغاز کرده و خیلی زود به یکی از مشهور ترین و محبوب ترین سریال ها تبدیل شد. این مجموعه پر از پیچیدگی ها و نقشه های زیرکانه است؛ به طوری که احتمالا در همان اپیزود اول عاشق آن خواهید شد. داستان این سریال اسپانیایی زبان در مورد گروهی از سارقین حرفه ای است که حال در کنار یکدیگر برای انجام سرقت بزرگتری کار میکنند.

این سریال که شامل 4 فصل و 31 اپیزود است، محبوبیت زیادی را بدست آورد و در سراسر دنیا مخاطبان بسیاری را جذب کرد. با پایان این سریال بینندگان زیادی به دنبال پیدا کردن جایگزین هایی برای خانه اسکناس هستند و به همین دلیل ما نیز در این مطلب به معرفی بهترین سریال های شبیه به این مجموعه پرداخته ایم. اگر شما هم از طرفداران خانه اسکناس هستید، پیشنهاد میکنم که به هبچ وجه این مطلب را از دست ندهید.

1- ارباب آسمانها - El Señor de los Cielos

سریال ارباب آسمان ها

این مجموعه بر اساس زندگی آمادو کاریلو فونتس، رهبر سابق کارتل هوارز در مکزیک ساخته شده است (این کاراکتر همچنین در سریال نارکو ها حضور داشت). سریالی پر از سکانس های اکشن، خیانت ها و صحنه های احساسی. اورلیو  کاسیلاس باید انواع مشکلات و موانع را به هر قیمتی که شده پشت سر بگذارد تا بتواند به بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در مکزیک دهه نود تبدیل شود.

این سریال نسبت به خانه اسکناس دراماتیک تر است؛ اما اگر به دنبال سریالی در همان حد و حدود هستید، ارباب آسمانها گزینه خوبی است.

2- بریکینگ بد – Breaking bad

بریکینگ بد

پروفسور در خانه اسکناس دائما سعی داشت که هویت خود را تا حد ممکن پنهان کند، درست مثل والتر وایت در بریکینگ بد. والتر که یک معلم شیمی دبیرستان است، پس از تشخیص سرطان ریه بدخیمش به تولید شیشه میپردازد تا آینده مالی خانواده اش را از این راه تضمین کند. جسی پینکمن، شاگرد سابقش در این راه با او همکاری میکند و شیشه های او را برایش میفروشد.

بریکینگ بد عملکرد بی نظیری داشت و خیلی ها از آن به عنوان بهترین سریال تاریخ یاد میکنند. اگر تا به حال این مجموعه عالی را ندیده اید، حتما در اولین فرصت ماجرای والتر و جسی رو تماشا کنید.

3- اوزارک – Ozark

سریال اوزارک

خون بریکینگ بد در رگ های این مجموعه جریان دارد: مردی که زندگی عادی دارد اما ناگهان به جنایات زیر زمینی کشانده میشود؛ اما کاراکتر ما در اینجا به جای معملم شیمی دبیرستان، یک حسابدار به نام مارتی است که گاهی هم حساب و کتاب های یک قاچاقچی مواد مکزیکی را برایش انجام میدهد. وقتی اوضاع این مشتری او به هم میریزد، مارتی مجبور میشود که همراه با خانواده اش به شهر دیگری نقل مکان کند تا برای کارتل مواد مخدر پولشویی کند. به مرور زمان همسرش هم به شریک جرم او تبدیل میشود.

خیلی زود متوجه میشوید که این سریال در عین شباهت ها با بریکینگ بد تمایز زیادی دارد و جایگاه خودش را دارد.

4- بادیگارد – Bodyguard

سریال بادیگارد

 بادیگارد، با بازی ستاره بازی تاج و تخت یعنی ریچارد ماردسن، سریالی سیاسی در مورد دیوید باد است که از او خواسته میشود تا از زنی به نام جولیا مونتاگو که شواهد با ارزشی در اختیار دارد محافظت کند. در ابتدا به نظر میرسد که این سریال در مورد رابطه این بادیگارد و مونتاگو باشد، اما کم کم این موضوع در میان وقایع تروریستی و فساد سازمان های اطلاعاتی و پلیس گم میشود.

این سریال که سال 2018 از شبکه BBC One پخش شامل فقط یک فصل و 6 اپیزود است، اما مطمئن باشید همین 6 اپیزود برایتان تجربه ای بسیار عالی خواهد بود.

5- نارکو ها – Narcos

سریال نارکو ها - پابلو اسکوبار

برخلاف خانه اسکناس ، نارکو ها بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. این سریال داستان زندگی پابلو اسکوبار و اینکه چگونه به قدرت رسید را به تصویر کشیده است و از مشهور ترین سریال های گانگستری است. پابلو اسکوبار قاچاقچی مشهور کلمبیایی بود که محبوبیت زیادی بین مردم داشت و حتی تا نمایندگی مجلس هم پیش رفت. از او به عنوان ثروتمند ترین قاچاقچی تاریخ یاد میشود. داستان این فیلم بر اساس گفته های یک مامور امریکایی ساخته شده است و جالب است بدانید که چند نفر از عوامل این سریال توسط طرفداران اسکوبار کشته شدند.

6- فرار از زندان – prison break

فرار از زندان مایکل اسکافیلد ماهون

خط اصلی داستان خانه اسکناس را تعقیب و گریز بین پروفسور و راکل موریلو تشکیل میدهد. این رابطه به مرور زمان کاملا شخصی میشود. این تعقیب و گریز بی شباهت به ماجرای ماهون و مایکل اسکافیلد در فرار از زندان نیست. این مجموعه داستان لینکلن باروس را برایمان بازگو میکند. او فردی بی گناه است که به مرگ محکوم شده است و برادرش مایکل خودش را به همان زندان می اندازد به امید اینکه او را نجات دهد.

 

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.