معرفی شخصیت های سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت + ارتباط با فیلم ها

معرفی شخصیت های سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت + ارتباط با فیلم ها

  • ایثار علیزاده
  • ۱ سال پیش
  • ۹ دقیقه مطالعه
  • ۱۲,۵۷۸

مورد انتظار ترین مجموعه فانتزی شبکه آمامزون پرایم، شامل گروه بزرگی از کاراکتر ها است. این سریال داستان عصر دوم میانه زمین را روایت میکند و تعدادی از این کاراکتر ها را در فیلم های پیتر جکسون دیده‌ایم و یا اشاراتی به آنها شده است. سایر کاراکتر ها کاملا جدید هستند.

با آغاز به پخش این سریال، دیدیم که حتی افراد آشنا به کتاب ها هم ممکن است با دیدن این همه شخصیت و پرش های زیاد در هر قسمت، کمی گیج شوند. بنابراین لازم دونستم که مطلبی رو در این باره تهیه کنم. در این مطلب به معرفی کاراکتر های اصلی سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت میپردازیم و ارتباط آنها با فیلم ها را نیز بررسی خواهیم کرد. همچنین در مورد چند کاراکتر ناشناسی که هویت آنها هنوز مشخص نیست، مطرح ترین تئوری ها را بررسی میکنیم.

گالادریل

گالادریل در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

میتوان گفت گالادریل نام آشنا ترین شخصیت حلقه های قدرت است و بیشتر بینندگان این کاراکتر رو از مجموعه فیلم های پیتر جکسون به یاد خواهند داشت. در فیلم های پیتر جکسون، «کیت بلانشت» ایفای نقش گالادریل را به عهده داشت. اما در سریال ارباب حلقه ها:‌حلقه های قدرت، گالادریل هنوز قرن ها با تبدیل شدن به رهبر لوثلورین فاصله دارد. گالادریل در عصر اول و در دوران جنگ نیز زندگی کرده است. او نمیتواند قبول کند که اهریمن به طور کامل نابود شده است و به دنبال نشانه هایی از بازگشت دوباره سائرون است.

ایفای نقش گالادریل در این مجموعه، به عهده «مورفید کلارک» است که با بازی در فیلم سینت ماد شناخته میشود.

کاراکتر غریبه در سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت چه کسی است؟

هویت غریبه در سریال ارباب حلقه ها
هویت واقعی «مرد غریبه» در سریال ارباب حلقه ها چیست؟

 

احتمالات و تئوری های زیادی در مورد این کاراکتر ناشناس مطرح است و هنوز هویت واقعی این شخص یک راز است.

در دقائق پایانی اپیزود اول، شهاب سنگی را در آسمان میانه زمین دیدیم که به زمین آمد و به لطف نوری، فهمیدیم که این شیئ نورانی یک شهاب سنگ نبود و بلکه یک انسان – تا جایی که از ظاهرش مشخص بود – می باشد. و اینجا بود که با این شخصیت غریبه آشنا شدیم. حال به تعدادی از مهمترین تئوری ها در مورد این غریبه در حلقه های قدرت میپردازیم:

البته که یکی از حدس و گمان های کاربران در مورد هویت غریبه، «سائرون» است. داستان سریال در عصر دوم و پس از شکست مورگاث – ارباب سائرون – جریان دارد. همه میدانیم که سائرون همچنان زنده است و در کتاب ها اینطور شرح داده شده که سائرون در عصر دوم در هیبت یک تغییر شکل دهنده (اناتار) فعالیت های خود را پیش میبرد و بنابراین میتواند به هر شکلی در سریال معرفی شود.

جی دی پین، تهیه کننده سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت در مصاحبه‌ای اینطور در مورد سائرون صحبت میکند:

«میتوانیم بگوییم هنگامی که او ظاهر میشود، احتمالا طوری نیست که مردم انتظار دارند».

جی دی پین

تئوری مطرح دیگری که در فروم های مختلف محبوبیت زیادی دارد، هویت مرد غریبه را، نسخه جوان تر «گاندولف» معرفی میکند؛ خصوصا با توجه به حضور دوباره «گالادریل» و «الروند» در این مجموعه. البته باید یادآوری کنم که این تئوری با کتاب های ارباب حلقه ها همخوانی ندارد.

وبسایت اسکرین رنت توضیح جالبی را در حمایت از تئوری گاندولف به اشتراک گذاشته است. به نقل از اسکرین رنت، گاندولف قبل از ظهور در عصر سوم با نام دیگری شناخته میشد: «اولورین». اولورین یک روح مایایی بود که قدرت آتش را در اختیار گرفت. در مورد مرد غریبه در حلقه های قدرت نیز دیدیم که با وجود اینکه با گلوله‌ای از آتش فرود آمد، هیچ آثار سوختگی روی وی نمایان نبود. همچنین در پایان اپیزود دوم دیدیم که توانست با شب تاب ها ارتباط برقرار کند، همانطور که گاندولف در سه گانه ارباب حلقه ها بوسیله یک پروانه عقاب های غول پیکر را فراخواند.

البته اگر تئوری گاندولف را محتمل بدانیم، این غریبه ممکن است یکی دیگر از جادوگران مطرح در کتاب ها، همچون «سارومان» و یا «راداگاست» باشد. اما احتمال این که این غریبه اصلا یک کاراکتر نام آشنا نباشد نیز بسیار زیاد است. با این حال حدس زده میشود که «غریبه» با کاراکتر های مذکور ارتباط دارد.

تالکین در کتاب اشاره کرده است که علاوه بر گاندولف، سارومان و راداگاست، جادوگر دیگری هم به میانه زمین رفته بود. این جادوگر که در اصل یک فرشته بود  را «مایار» نامیدند که در عصر سوم به فرم انسان ها درآمد. گروه دیگری از جادوگران که قبل از سایرین به میانه زمین آمدند، «جادوگران آبی» بودند.

دنیل ویمن، بازیگر این نقش، در مورد کاراکتر غریبه اینطور عنوان کرد:

«غریبه کاراکتر مرموزی است. سایه تاریکی روی او قرار دارد».

همچنین ویمن در مصاحبه با آپکامینگ عنوان کرد:

«هنگامی که او را ملاقات میکنیم، کاملا واضح است که احساس عمیقی به هدفش و آنچه که میخواهد بدست آورد، دارد».

دنیل ویمن

ماهیت این هدف چیزی است که برای دیدن آن فعلا باید صبور بود.

میریل

میریل در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

تالکین بار ها در کتاب های خود به سرزمینی باستانی در جزیره‌ای به نام «نامنور» اشاره کرده است که انسان ها بر آن حکمرانی میکنند. اما این اولین باری است که نامنور به صفحه های نمایش می‌ آید. بسیاری از شخصیت های مهم فیلم های ارباب حلقه ها، شامل «آراگورن»، «برومیر» و «فارامیر» از مردمان نامنور هستند.

در ابتدای سریال، شاهزاده «مریل» این جزیره را اداره میکند. «ادای رابینسون» که با بازی در مجموعه «Arrow» شناخته میشود، این نقش را به عهده دارد. مریل حاکمی است که عمیقا سرزمین و مردمان خودش را دوست دارد.

نوری برندی فوت

نوری در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

در سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت، هیچ هابیتی وجود ندارد. چراکه در عصر دوم هیچ هابیتی وجود نداشت. اما اجداد آنها، هارفوت ها، که مورد علاقه طرفداران تالکین هستند در این مجموعه حضور دارند. این هارفوت ها در شایر ساکن نیستند و به صورت گروه های بسیار صمیمی با هم زندگی میکنند و ارتباط چندانی با سایر گونه ها برقرار نمیکنند.

یکی از هارفوت هایی که نقشی کلیدی در سریال خواهد داشت، کاراکتر «نوری»، با بازی «مارکلا کاونا» می باشد. بیشتر هارفوت ها زندگی مخفیانه و به دور از هیجانی دارند؛ اما نوری روحیه هیجان طلبی دارد و دائما به دنبال ماجراجویی است. این روحیه ما را به یاد فرودو بگینز می اندازد. به گفته خود کاونا، نوری با این ایده زندگی میکند که ترس از ریسک میتواند از خود ریسک خطرناک تر باشد.

سریال نوری و دوست صمیمی‌اش «پاپی پراودفلو» - با بازی مگان ریچادرز – را در حالی نشان میدهد که مرد غریبه‌ای را که به نظر میرسد از آسمان سقوط کرده است را پیدا میکنند.

الروند

الروند در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

دیگر شخصیت نام آشنایی که از فیلم های ارباب حلقه ها به یاد داریم، الروند است که در فیلم های پیتر جکسون او را با بازی «هوگو ویوینگ» دیدیم و در سریال ارباب حلقه ها، «رابرت آرامایو» نقش او را بازی میکند. آرامایو برای طرفداران فانتزی چهره‌ جدیدی نیست؛‌ چراکه در مجموعه بازی تاج و تخت، در نقش ند استارک جوان ظاهر شد. و حالا اینجا است تا نقش برجسته دیگری را بازی کند: الروند، رهبر ریوندل.

در ابتدای سریال، الروند هنوز یک الف با مقام بالا نیست؛ اما یک سیاستمدار جاه طلب با خانواده‌ای قدرتمند است. پدر الروند، ارندیل، نقش مهمی در نجات زمین میانه از دست اهریمن داشت. برادر او، الروس، زندگی فانی را برگزید و به دنبال پیدا کردن سرزمین نامنور رفت. الروند بر خلاف برادرش، جاودانگی را برگزید و اهداف خود را در لیندون دنبال میکند.

دورین چهارم

دورین در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

در فیلم یاران حلقه، فرودو و دوستانش سر از دخمه های کازاد دووم و یا همان موریا در می آورند. در آن زمان این قلمرو با شکوه دورف ها به ویرانه تبدیل شده است. اما در عصر دوم که حلقه های قدرت در جریان است، کازاد دووم در اوج شکوه و عظمت خود قرار دارد و افرادی همچون دورین چهارم بر آن حکمرانی میکنند.

«اوین آرتور» نقش دورین چهارم را بازی میکند. میتوان همان انرژی مشابه دورف های پیتر جکسون را در این سریال مشاهده کرد.

اروندیر

اروندیر در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت، بیشتر روی الف های قدرتمند با شجره نامه هایی افتخار آمیز تمرکز دارد. اما یکی از قهرمان های حلقه های قدرت، الفی سیلوایی است که نه خانواده مشهوری دارد و خود نیز یک سرباز است. او کسی نیست جز اروندیر که در سرزمین های جنوبی در حال نگهبانی است. نگهبانی انسان هایی که قرن ها پیش با سائرون متحد شده بودند.

اروندیر – با بازی اسماعیل کروز کوردووا – به رابطه ممنوعه‌ای روی آورده است. او عاشق یک انسان (برونوین)‌ شده است. این دو نفر با هم به بررسی اتفاقات عجیبی که در سرزمین های جنوبی در حال وقوع است میپردازند.

برونوین

نازنین بنیادی در سریال ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

برونوین – با بازی نازنین بنیادی – زنی است که همراه با تنها پسرش در سرزمین های جنوبی زندگی میکند و شفاگر محل زندگی خودش است. بنیادی با بازی در مجموعه هایی از قبیل بیمارستان عمومی، چطور با مادرت آشنا شدم و هوملند شناخته میشود. به گفته بنیادی، او با آشنایی با کاراکتر برونوین، و از آنجایی که خود او در زمینه پیراپزشکی تحصیل کرده است، بلافاصله این نقش را قبول کرد.

بنیادی به عنوان یک بازیگر ایرانی-بریتانیایی، عنوان کرد: «مردمان برونوین تلاش میکنند با گذشته خود کنار بیایند. برونوین قصد دارد آنها را از این گذشته ننگین آزاد کند. من حدود ده سال فعالیت اجتماعی در ایران داشته‌ام و به خوبی با این کاراکتر انس گرفته‌ام. در بسیاری از موارد، برونوین یک ورژن کامل تر از خود من است.»

گیل-گالاد

گیل گالاد در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

در فیلم های ارباب حلقه ها، به یک شعر اشاره شده است. جایی که کاراکتر «سم» داستان «سقوط گیل-گالاد» را روایت میکند. بنجامین واکر نقش این پادشاه افسانه‌ای الف ها را در حلقه های قدرت بازی میکند. این بازیگر امریکایی با بازی در آثاری همچون جسیکا جونز و آبراهام لینکلن: شکارچی خوناشام شناخته شده است.

در حلقه های قدرت، گیل-گالاد رهبر جاودان شهر طلایی الف ها، یعنی لیندون است. واکر کاراکتر خود را اینطور توصیف میکند:

«کاملا مراقب صلح است. اما او خیلی زود پی میبرد که یک جای کار در میانه زمین اشتباه است.»

«همه گیل گالاد را از شعری که سم میخواند به یاد دارند که به جزئیات زیادی در مورد او اشاره نمیکند. ویژگی مورد علاقه‌ام از گیل گالاد، قدرت پیش بینی او است. او چند قدم از بقیه جلوتر است. میتواند خیزش اهریمن را حس کند. او هماهنگ با نیروی حیات میانه زمین است و برگزیده شده است تا با آنها بماند.»

دیسا

دیسا در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

سوفیا نامویت، بازیگر این نقش، در هنگام مصاحبه دانش چندانی در مورد کاراکتر دیسا نداشت. اما یکی از کلماتی که برای توصیف دیسا به کار برده شده است، «مادرانه» است. از قضا در آن زمان یک هفته تا تولد اولین فرزند او باقی مانده بود.

دیسا همسر دورین چهارم است و این زوج رابطه صمیمی و جذابی با هم دارند. این نخستین بار است که یک دورف مونث با اقتباس از تالکین به تلویزیون آمده است. برای ما هم مشخص شد که دورف های مونث همانطوری که در فیلم های پیتر جکسون اشاره شده بود، ریش دارند؛ البته نه به کلفتی مردانشان. 

هالبرند

هالبرند در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

یکی از کاراکتر های مبهم حلقه های قدرت، یک آواره فانی به نام هالبرند (با بازی چارلی ویکرز) است که خیلی زود با گالادریل آشنا شده و با هم به قلمرو نامنور پا میگذارند. ویکرز در مورد کاراکترش اینگونه صحبت میکند:

«نکات جالب توجهی در مورد هالبرند وجود دارند که یکی از آنها رابطه‌اش با گالادریل است. او از جای دوری آمده است و سعی دارد گذشته‌اش را فراموش کند. اما گالادریل چیز هایی را در مورد هویت و سرنوشت هالبرند را به او یاداور میشود که تا به حال به آنها فکرد نکرده است و باعث میشود از دیدگاهی متفاوتی به مسائل بنگرد.»

ویکرز برای بازی در حلقه های قدرت تمرینات بدلکاری زیادی را گذرانده است و حتی برای نگه داشتن نفسش در سکانس های مخصوصی که زیر آب فیلمبرداری شده است، آموزش دیده است. در قسمت سوم هم دیدیم که او جنگجوی بسیار ماهری است.

با انتشار قسمت آخر از فصل اول سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت، در کمال شگفتی هویت واقعی هالبرند آشکار شد. او کسی نیست جز ارباب تاریک، یعنی سائرون. 

سادوک باروز

سادوک در  ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

نوری به همراه گروه عشایری از هارفوت ها در طول میانه زمین به سفر میپردازد که همواره سعی در مخفی شدن از چشم آدم های بزرگ دارند. لنی هنری، بازیگر بریتانیایی نقش سادوک، رهبر این گروه از هارفوت ها را بازی میکند. سادوک رهبری است که همواره مراقب مردمش است و سعی میکند آنها را از دردسر دور نگاه دارد.

ایسیلدور

ایسیلدور در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

ایسیلدور از کاراکتر های اصلی کتاب های ارباب حلقه ها نیست؛ با این وجود نقش مهمی را در سه گانه اصلی ایفا میکند. این ملوان نامنوری بزرگ میشود تا تبدیل به اسطوره زمین میانه شود و علاوه بر تاسیس فرمانروایی گاندور، انگشتان سائرون را قطع میکند و باعث میشود حلقه از دست او جدا شده و نهایتا شکست بخورد. امتناع او از نابود کردن حلقه نهایتا وی را به نابودی میکشاند و حلقه را نیز در رودخانه آندوین گم میکند تا سال ها بعد اسمیگل یا همان گالوم آنرا پیدا کند. اگر فیلم یاران حلقه را دیده باشید، حتما داستان ایسیلدور را به یاد دارید.

ایسیلدور جد آراگورن است که در فیلم های ارباب حلقه ها نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. اما در سریال ارباب حلقه ها، ایسیلدور یک نوجوان است که به همراه پدرش الندیل و خواهرش ارین زندگی میکند.

ماکسیم بالدری، بازیگر نقش ایسیلدور، کاراکترش را اینگونه توصیف میکند:

ایسیلدور رابه عنوان یک مرد جوان خواهید دید که سعی دارد ردپای پدرش را دنبال کند و تبدیل به کاپیتان یک کشتی شود. اما موضوع دیگری هست که توجه ایسیلدور را به بیرون از این زندگی ایده آل در شهر جلب میکند. چیز های جدیدی آن بیرون هستند. یک نوع پوچی در ایسیلدور وجود دارد و او در سوگ مادرش به سر میبرد. او سعی دارد خود را پیدا کند. داستان زیبایی از مردی جوان است که سعی دارد راه خودش را در زندگی پیدا کند. او اشتباهاتی را در طول مسیرش مرتکب خواهد شد. هنوز توجه زیادی به کاراکتر او نشده است، اما میدانیم او عشق زیادی به خواهرش و خانواده‌اش دارد.

کلبریمبور

سلبریمور در ارباب حلقه ها
معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت

چارلز ادواردز نقش یکی دیگر از اسطور های تالکین را بازی میکند. این الف در کار با چکش و آهن بی نظیر است و شهرت او بسیار فرا تر از سرزمین الف ها رفته است. او که شاگرد فینور – اسطوره نابغه عصر اول که جواهرات فینور را ساخت – بوده است، هنرمندی بزرگ است که روابط صمیمی را با دورف های کازاد دووم برقرار میکند. در نهایت او فریب میخورد و چندین حلقه قدرت را میسازد که به قدرت گرفتن سائرون منجر میشود.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.