همه چیز درباره فصل چهارم چیز های عجیب - فصل چهارم Stranger Things

پیش درآمد فصل چهارم سریال چیز های عجیب نشان میدهد که با عجیب ترین و پیچیده ترین فصل این مجموعه دوست داشتنی طرف هستیم.

با وجود این که هنوز تاریخ پخشی از این مجموعه در اختیار نداریم، اما از عکس ها و آپدیت های جدیدی که به دستمان رسیده است در می یابیم که مراحل ساخت و توسعه این سریال به خوبی پیش میرود. همچنین می دانیم که در فصل جدید چند بازیگر جدید را نیز خواهیم داشت؛ ازجمله جیمی کمپبل باور، ادوارد فرانکو و رابرت انگلاند.

هنوز هم منتظر اخبار جدیدی از تاریخ انتشار این سریال هستیم، اما احتمالا به زودی خبر هایی در این مورد منتشر شود. فیلمبرداری این مجموعه در مارس 2020 آغاز شد، اما با شیوع ویروس کرونا، در ساخت سریال وقفه ایجاد شد. در مارس 2021 با انتشار عکس هایی از مراحل ساخت و فیلمبرداری فصل چهارم، مشخص شد که فیلمبرداری از سر گرفته شده و ساخت این مجموعه در جریان است.

در این مطلب به بیان آنچه تاکنون در مورد فصل چهارم میدانیم خواهیم پرداخت.

تاریخ پخش فصل چهارم سریال چیز های عجیب

چیز های عجیب - تاریخ پخش

تاریخ پخش فصل چهارم سریال چیز های عجیب هنوز اعلام نشده است. نتفلیکس سعی دارد با توجه به زمان داخل سریال، همچون فصل های قبلی، آنرا در حدود مناسبتی خاص منتشر کند. همانطور که میدانید فصل دوم در تعطیلات هالووین و فصل سوم نیز در تعطیلات چهارم جولای منتشر شدند.

اگر اوضاع عادی پیش می رفت، احتمالا فصل چهارم برای اوایل 2021 آماده می شد.

اما در حالی که فیلمنامه این سریال کامل شده بود، با شیوع پاندمی کرونا، ساخت این سریال متوقف شد. فیلمبرداری فصل چهارم بعدا در اکتبر 2020 از سر گرفته شد.

امید ها بر این بودند که در بهار 2021 بتوانیم فصل چهارم را داشته باشیم؛ اما با توجه به تاخیر هایی که با آن مواجه شدیم، انتشار فصل چهارم این مجموعه در اواخر 2021 منطقی تر به نظر می رسد.

ناتالیا دایر (نانسی ویلر) در مصاحبه با مجله Vogue در رابطه با فصل چهارم گفته بود:

چیز زیادی را نمیتوانم در این مورد به شما بگویم، جز این که زمان نسبتا زیادی طول میکشد تا موفق به دیدن آن شویم، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. این فصل قرار است که واقعا عظیم باشد.

شایان ذکر است که فصل چهارم پایان راه این سریال نیست، اما سرنوشت پایان این سریال مشخص شده است. راس دافر در گفتگو با هالیوود ریپورتر عنوان کرد:

فصل چهارم پایان راه نیست. ما میدانیم در پایان چه میشود و میدانیم که پایان آن نیز چه زمانی است.

دافر اینطور توضیح داد که پاندمی به تیم فرصت داد که پایان بندی سریال را بهتر برنامه ریزی کنند. به عبارت دیگر میتوان گفت که فصل پنجم این سریال نیز قطعی شده است.

فصل چهارم سریال چیز های عجیب: هاپر زنده است!

کلانتر هاپر - چیز های عجیب
دیوید هاربور در نقش کلانتر هاپر

 

نتفلیکس اولین تیزر فصل جهارم این سریال را در روز ولنتاین منتشر کرد و چیزی را که طرفداران زیادی به آن امیدوار بودند را تایید کرد: کلانتر هاپر زنده است! سکانس پس از تیتراژ فصل قبلی، بینندگان را به یک زندان روسیه برد، جایی که یکی از نگهبانان از شخصی با نام امریکایی یاد میکند؛ در حالی که زندانی بد شانس دیگری را به خورد دمرگورگن میدهد. این لحظه طرفداران را امیدوار کرد که هاپر از انفجاری که دروازه دنیای وارونه را بست جان سالم به در برده و هنوز زنده است. تیزر فصل چهار این تئوری را تایید کرد. با این وجود به نظر میرسد که او در یک کمپ کار اجباری زندانی است و باید ببینیم که این شرایط چگونه به سایر کاراکتر ها ربط پیدا میکند.

درباره گذشته هاپر چیز های بیشتری را خواهیم دانست

در جریان مراسم کامیک کان در لیورپول، دیوید هاربور به طرفداران گفت در فصل بعدی راز هایی در مورد گذشته هاپر فاش خواهد شد. او توضیح داد:

در فصل دوم، الون به زیرزمین میرود و پنج جعبه در آنجا میبیند. یکی از آنها شامل وسایل آزمایشگاه هاکینز است. روی یکی نوشته شده است «پدر»، روی یکی دیگر نوشته شده است «ویتنام» و روی یکی دیگر از آنها نوشته شده است «نیویورک» ... پس سه موضوع برای توسعه در این سکانس قرار داده شده است ... و اگر برادران دافر ثابت نکنند که نویسندگان بدی هستند ... میدانم که راز بزرگی را در مورد گذشته هاپر برایتان فاش میکنند.

احتمال بازگشت یکی از کاراکتر های فرعی

راس پرتریج - چیز های عجیب - فصل 4
راس پرتریج در نقش لونی - فصل چهارم چیز های عجیب

 

در ماه مارس، نتفلیکس ویدیویی از بازیگران چیز های عجیب را منتشر کرد که دور هم جمع شده بودند. در گوشه ای از این ویدیو، راس پرتریج دیده میشود. اگر این نام به گوشتان آشنا نیست، باید بگویم او شخصی است که نقش شوهر سابق جویس و پدر غایب فرزندانش، لونی بایرز را بازی کرد. لونی از فصل اول به بعد دیگر دیده نشد و جالب است که بدانیم دلیل بازگشت او چیست.

بخش هایی از فصل چهارم در نیو مکزیکو فیلمبرداری شده است

سیدی سینک - میلی بابی براون
میلی بابی براون و سیدی سینک

 

به گفته وبسایت کولایدر، بخش هایی از فصل چهارم چیز های عجیب در نیو مکزیکو فیلمبرداری شده است. با توجه به این که فصل سوم با نشان دادن مهاجرت خانواده بایرز به همراه الون از هاکینز به پایان رسید، این ادعا منطقی به نظر میرسد. وقایع سریال چیز های عجیب در ایندیانا در جریان بود، اما قبلا در آتلانتا، جورجیا فیلمبرداری شده بود. پس احتمالا نیو مکزیکو کان جدید فیلمبرداری است و نه یک مکان خیالی. با این وجود پی بردن به حال و احوال هاکینز و کاراکتر های دیگر در غیاب جویس، جاناتان، ویل و الون جالب خواهد بود.

فصل چهارم چیز های عجیب بسیار ترسناک تر خواهد شد

مایا - هاوک - جو کییری - گیتن میتارازو

جو کییری، بازیگر نقش استیور هرینگتون، در گفتگو با مجله توتال فیلم درباره فصل جدید گفته بود که درست است در فصل های قبلی نیز گفته بودم که این فصل قرار است ترسناک تر از فصل های دیگر باشد، اما این بار به معنای واقعی کلمه میگویم که فصل چهارم بسیار ترسناک تر از فصل های پیشین خواهد بود.

عنوان قسمت اول فصل چهارم مشخص شده است: «باشگاه هلفایر»

چیز های عجیب - بازیگران
سیدی سینک، نوا اشنپ، میلی بابی براون، فین وولفهارد و کیلب مک لافلین در سریال چیز های عجیب

 

مجله ایندیپندنت عنوان کرده است که نویسندگان فصل چهارم سریال چیز های عجیب عنوان قسمت اول فصل جدید را فاش کرده اند: «بخش اول: باشگاه هلفایر».

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط