چگونه خوب لباس بپوشیم: ٨ قانون که همه مردان باید یاد بگیرند

در زندگی به اندازه کافی قانون وجود دارد. در هر حال برخی از آن‌ها برای کمک به وجود آمده اند، مثل قوانینی که که در مورد لباس پوشیدن حاکم است. مطمئنا هر مرد یا زنی که در مورد لباس پوشیدن نظری دارد، از تجربه شخصی‌اش صحبت می‌کند، و بدون شک چیزی که برای شخصی مفید است همیشه برای دیگران اینگونه نیست.

اما توصیه‌های خوب هرگز نباید مورد تردید قرار بگیرند. این قوانین تمایل دارند که در تاریخ نهادینه شوند، آن ها پیشتر امتحان شده‌اند و انتظار می‌رود امروزه نیز به خوبی عمل کنند. این قوانین خیلی بدیهی هستند، اینقدر بدیهی و واضح که معمولا از آن ها غافل می‌شویم: تناسب، کیفیت بالا، تنوع (همه کاره بودن)، قیمت مناسب و پرهیز از افراط و تفریط.

قطعا قوانین زیادی وجود دارد که در بالا ذکر نشده است. ممکن است بعضی از آن ها را قبلا خودتان کشف کرده باشید. این بخشی از لذت لباس است، که هیچ قانونی نباید مانع شود که: لباس‌های جدید را امتحان کنید و ببینید که آیا مناسب شما هستند و چه احساسی را در شما به وجود می‌آورند. اما این قوانین زمان آزمایش کردن را کم می‌کنند و زمانی که به صورت پیوسته به کار برده شوند به عنوان یک راهنمای امروزی برای انتخاب لباس خوب عمل می‌کنند.

1. لباس مناسب بپوشید

کلید مناسب به نظر رسیدن تناسب است، اگر می‌خواهید لباس متناسب بخرید روی تناسب اندازه شانه‌ها تمرکز کنید چون تغییر اندازه قفسه سینه و کمر یک کار نسبتاً  آسان است. همچنین از پوشیدن لباس های تنگ پرهیز کنید مگر اینکه هیکل خوبی داشته باشید. مطمئن بشید که لباس یا شلوارتون کوتاه نباشه چون مطمئنا جلوه خوبی نخواهد داشت بخصوص اگه قد بلند باشید.

کت و شلوار شیک با اندازه متناسب

 

2. هوشمندانه روی یک ساعت مچی سرمایه‌گذاری کنید

ساعت مچی یکی از مهم‌ترین مواردی است که بیانگر شیک پوشی آقایان است. شما می‌توانید با یک ساعت مچی شیک استایلتان را کامل کنید، اما توجه داشته باشید که ساعت را با استایلتان هماهنگ کنید، مثلا اگر استایل مجلسی و رسمی زده اید ساعتتان هم باید مجلسی باشد یا اگر استایل اسپورت و ورزشی دارید ساعت اسپورت هم بپوشید.

 

ساعت مچی شیک استایل شما را کامل می کند

3. از رنگ‌ها دوری نکنید

بیشتر مردان به ناحق از موضوع رنگ لباس می‌ترسند، آن ها ازهر چیزی که خاکستری نباشد می ترسند. به عنوان مثال رنگ سبز یکی از رنگ های پرکاربرد و مناسب برای ست کردن لباس و استایل است، در کنار رنگ سبز از رنگ های خنثی مثل مشکی و سرمه ای استفاده کنید تا رنگ سبز را تحت تأثیر قرار ندهد.

ست رنگ سبز با پیراهن سفید

4. تا زمانی که شلوار های جینتان وجود دارند آن ها را بپوشید

دلایل زیادی برای ترجیح دادن شلوار جین بر بقیه شلوارها وجود دارد که در زیر چند مورد از آن‌ها را نام می‌بریم:

  • شلوار جین شلوار تطبیق پذیر و همه کاره ایست
  • به راحتی می‌توانید استایل خود را با جین ست کنید
  • قیمت مناسبی دارند
  • شلوار جین بسیار بادوام است
  • به خوبی لکه ها را پنهان می‌کنند
  • و ...

مردی با شلوار جین

5. مراقب ظاهر خود باشید

این یکی از توصیه هایی است که ممکنه مادرتون ممکن است ارائه دهد، اما اگر برای لباس پوشیدن خود سرمایه‌گذاری و فکر کرده‌اید مراقب آن باشید. برای کفش ها و تی شرت های خود از کمد جاکفشی و چوب لباسی استفاده کنید. مرتبا لباس های خود را بشویید و در بهترین حالت آن ها را به صورت ناگهانی خشک نکنید (این کار باعث افت کیفیت لباس می‌شود). کفش های خود را واکس بزنید. موهای خود را شانه بزنید و مرتبا اصلاح کنید، همچنین ناخن های خود را کوتاه کنید.

6. برای کفش‌ها هزینه کنید

کفش ها هم یکی از تأثیرگذارترین عناصر در استایل به شمار می‌آیند که ارزش هزینه کردن را دارند. در پوشیدن کفش هرگز از جوراب سفید استفاده نکنید مگر با کتانی! استفاده از جوراب های مخفی و ساق کوتاه هم می‌تواند استایل شما را بهبود دهد.

7. از اکسسوری ها به شیوه حداقلی استفاده کنید

از اکسسوری ها و لوازم جانبی بیش از حد استفاده نکنید، اکسسوری ها به استایل شما روح تازه ای می بخشند اما مراقب باشید چگونه از آنها استفاده می‌کنید. با انتخاب یک یا دو رنگ آن‌ها را با استایل خود هماهنگ کنید، و توجه داشته باشید که چیزی که ما نمی خواهیم این است که با اکسسوری ها منطبق شویم. و دقت کنید که شما به یک عنصر جالب توجه در استایل خود نیاز دارید.

مجموعه ای از اکسسوری ها

8. بدانید کی وقت شکستن قوانین است

یاد بگیرید چه زمانی باید به کد های لباس پوشیدن پایبند باشید و چه وقت آن‌ها را نادیده بگیرید. برخی از این قوانین به دلایل خوبی وجود دارند مثلا چون فلان مناسبت خواستار آن است یا شاید قوانین محیط کار ایجاب می‌کند. ما می‌توانیم خیلی پابند قوانین باشیم اما همیشه موردی برای پایمال کردن آن ها وجود دارد.

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.