اصول پوشیدن بوت و نیم بوت های مردانه (و بررسی 2 اشتباه بزرگ)

اصول پوشیدن بوت و نیم بوت های مردانه (و بررسی 2 اشتباه بزرگ)

 • شعیب جاف
 • ۳ سال پیش
 • ۴ دقیقه مطالعه
 • ۲۶,۵۲۶

بارها می بینم که بوت های مردانه مورد استفاده اشتباه و نادرست قرار می گیرند. واقعیت ساده این است که بسیاری از مرها دانش کافی برای به حداقل رساندن این اشتباهات را ندارند.

به همین دلیل تصمیم گرفتم مقاله امروز را برای آقایان بنویسم. من به شما خلاصه ای از چند اصل اساسی را می دهم که باید هنگام پوشیدن بوت و نیم بوت های مردانه از آنها آگاه باشید.

 

1. گزینه‌ها رو بشناسید

من نمی توانم هيچ مردی را به خاطر بياورم که هنگام وارد شدن به کفش‌فروشی انتخاب ناآگاهانه نکرده باشه، آنها به فروشگاه می روند، بوت ها  را می بینند و اولین جفت نمایش داده شده را می خرند. آنها نمی دانند که انواع مختلف بوت ها و نیم بوت ها می توانند انتخاب خوبی باشند.به عنوان مثال، بوت چلسی (Chelsea) یک وسیله خارق العاده برای مردی است که سعی می کند در کنار ظرافت و زیبایی اشتباه کند. چلسی براق، صاف و ساده است. بوت های چاکا (Chukka) بسیار سخت‌تر هستند.

بوت های چلسیبوت های چلسی

گرچه می توان آن را در زمینه های مشابه چلسی پوشید، اما حال و هوای سخت تری به آن می بخشد. این واقعیت هم که یک تاریخچه نظامی طولانی پشت آن است نیز به این امر کمک می کند.

2. بوت های متناسب با شلوار

این مفهوم کاملاً ساده است، بنابراین من مدت طولانی درباره آن صحبت نمی کنم.

به دلایلی که من در زیر بیشتر به آن می پردازم، نیم بوت ها با شلوارهای رسمی مناسب نیستند. تا جایی که ممکن است به شلوار جین و چینوس بچسبید. به عنوان یک قاعده کلی، از شلوارهای کوتاه و کت و شلوارها خودداری کنید.

بوت مردانهبوت قهوه ای

 

3. طول متناسب شلوار

حتی اگر می دانید کدام شلوار با بوت های مردانه مطابقت دارد، کوتاه یا گشاد بودن آن معنایی ندارد.

بالازدن لبه های شلوار جین با نیم بوت ها کاملاً قابل قبول است.بوت های چاکا

به طور کلی، لبه های شلوار شما باید تقریبا با قسمت بالای بوت تماس سطحی داشته باشد تا بهترین ظاهر را داشته باشد. ارتفاع آن باید از 1 تا 2 سانتی متر بالاتر باشد باشد.

 

4. زمان مناسب پوشیدن بوت ها را بشناسید

حتی اگر یک جفت بوت مردانه شگفت آور به نظر برسد. حتی اگر ظاهری زیبا، ظریف، کاملاً همه جانبه داشته باشند ... آنها به لباس های رسمی تعلق ندارند.

اگرچه برخی از آنها رسمی‌تر از دیگر بوت ها هستند، اما بوت ها همیشه کژوال هستند.بوت و صخره

بوت ها اساساً کژوال هستند. آنها از ریشه ناهمواری و سختی ناشی می شوند و این در درک ما از آنها نهفته است. به همین دلیل است که باید آنها را فقط با شلوار جین یا چینوس بپوشید. هرگز آنها را با کت و شلوار رسمی نپوشید و مطمئناً برای ست کردن با کراوات مشکی درست نشده اند.

 

5. رنگ های مناسب

با وجود طبیعت کژوال چکمه های مردانه ، هنوز رنگ ها هنگام ست کردن درست آنها مهم هستند. آنها را معمولاً به رنگ های سیاه و قهوه ای می یابید.

همان اصول در اینجا اعمال می شود همانطور که در همه چیز شیک اعمال می شود: سیاه و سفید رسمی تر از قهوه ای است.

بوت های سیاه چلسیبوت های سیاه چلسی

اگرچه هرگز با چکمه به استایل رسمی نخواهید رسید، اما هنوز هم می توانید برای استایلی کمی ساده تر با رنگ سیاه عکس بگیرید. در همین حال، می توانید خیالتان راحت باشد و بدانید که رنگ قهوه ای همیشه در آرام ترین شرایط برای شما مناسب است.

6. ست کردن بوت ها با سایر چرم ها

آقایان، نکته ساده اینجاست. مانند همه کفش ها، شما باید سعی کنید آنها را با کمربند و چرم های دیگری که می پوشید ست کنید (به عنوان مثال ساعت با بند چرمی).
شما باید با چرم های خود مطابقت داشته باشید، اما اگر این قانون را به خوبی بشناسید می تواند نقض شود.

اکنون یک استثنا وجود دارد. چرم جیر لزوماً نباید با چرم های دیگر لباس شما مطابقت داشته باشد. شما در اینجا آزادی بیشتری دارید.

 

7. تناسبات کلیدی هستند

منظور من از این چیست؟ هر تکه لباسی که می پوشید باید از نظر اندازه منسجم باشد.

تناسب لباس ها با بوت هابوت های پرزیدنت

این به این معنی است که اگر بوت های براق و کوچک پوشیده اید، باید از شلوارهای بزرگ خودداری کنید. همین امر در مورد ست کردن بوت های بزرگ با شلوار جین بسیار باریک است - این فقط باعث می شود پاهای شما بزرگتر به نظر برسند.

اشتباهات...

بله، آقایان وقت پی بردن به اشتباهاتتونه..

1. بوت های کثیف، هرگز!

این یک «نه» بزرگه. مطمئناً در همه جا کاربرد داره، اما بسیاری از مردها کفش های خود را نادیده می گیرند. آقایان، مراقب بوت های خود باشید. من طرفدار درخشش آنها بعد از هر بار پوشیدن هستم، اما حداقل باید هر هفته برای آنها وقت بگذارید.

بوت ضد آب با چرم جیربوت ضد آب با چرم جیر

به یاد داشته باشید که تمیز کردن چرم سنتی مثل چرم جیر نیست. چرم به لاک و مرطوب کننده نیاز دارد، در حالی که همین مواد باعث خراب شدن چرم جیر می شود.

2. تفاوت بین زیره های چرمی و لاستیکی

بسیاری از وبلاگ ها و فروشگاه ها از چرم به عنوان ماده ای با کیفیت بهتر حمایت می کنند. به طور دقیق، بله، تهیه چرم سخت تر خواهد شد و بنابراین گران تر است.

هر چند عملاً ...
کف چرم از کف لاستیکی چکمه ها کاربرد کمتری دارد.

اگر شما به دنبال چیزی به اندازه سختی بوت هستید - چیزی که بعنوان یک بدبختی به کمد کژوال شما تبدیل شود - پس چرا لاستیک نمی پوشید؟

اگر با کف چرمی به یک خیابان لغزنده بروید  احتمال دارد روی باسن خود بیفتید. هیچ کس این را نمی خواهد، درست است؟ لاستیک را در نظر داشته باشید!

 

خلاصه - بوت های مردانه

 1. گزینه‌ها رو بشناسید
 2. بوت های متناسب با شلوار
 3. طول متناسب شلوار
 4. زمان مناسب پوشیدن بوت ها را بشناسید
 5. رنگ های مناسب
 6.  ست کردن بوت ها با سایر چرم ها
 7. تناسبات کلیدی هستند
 8. بوت های کثیف، هرگز!
 9. تفاوت بین زیره های چرمی و لاستیکی

ببینید ، آقایان؟ بوتها می توانند به طور قابل توجهی به استایل شما کمک کنند - چه در لباس کار باشید و چه در تی شرت و شلوار جین. هرگز قدرت آنها را دست کم نگیرید.

درست مثل همه موارد، قوانینی وجود دارد که باید به آنها بهترین نتیجه را بدهید.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.