عناوین مورد انتظار مارول - فیلم های فاز چهارم مارول و تاریخ پخش آن ها

از بلک ویدو گرفته تا نگهبانان کهکشان، در این مطلب همه آنچه که لازم است درمورد فیلم های فاز چهارم مارول بدانید برایتان قرار داده ایم.

با انتشار انتقامجویان: جنگ ابدیت، استودیوی مارول به حماسه 22 قسمتی خود پایان داد. داستان با آیرون من در سال 2008 شروع شد و از آن زمان ابرقهرمان های جدید، ترکیب ها و تیم های جالب  و حتی شکست های آنها را دیدیم. با اینکه فیلم های قبلی انتقامجویان یعنی جنگ ابدیت و عصر اولتران شیه به پایانی برای این تیم بود، اما پایان بازی، پایان واقعی و کامل 21 فیلم قبلی بود. بعد از پایان بازی دیگر هیچ چیز مثل سابق نخواهد بود.

تا قبل از انتشار انتقامجویان: پایان بازی، مارول هیچکدام از فیلم های فاز بعدی و تاریخ انتشار آنها را تایید نکرد، بجز اسپایدر من: دور از خانه. تا اینکه در مراسم کامیک کان 2019 در سان دیگو، کوین فایگی از برنامه دو سال اول فیلم های فاز چهارم مارول رونمایی کرد.

قبل از آن هم شایعاتی در مورد این فیلم ها وجود داشت؛ اما اینکه رسما تایید شوند چیز دیگری است. حال ما در این مطلب لیست کاملی از همه فیلم هایی که میدانیم قرار است منتشر شوند را برایتان قرار داده ایم.

بلک ویدو – Black Widow

بلک ویدو - اسکارلت جوهانسون

تاریخ انتشار: 18 تیر ماه 1400

کارگردان: کیت شورتلند

مارول از خیلی وقت پیش در حال توسعه یک فیلم اسپین آف از بلک ویدو بوده است. اما بعد از پایان بازی، رسما آنرا تایید کرد. این استودیو در حال کار با اسکارلت جوهانسون برای پیدا کردن کارگردان مناسب بوده است و با صد ها نفر مصاحبه کرده اند تا اینکه کیت شورتلند را انتخاب کردند. داستان آن هنوز مشخص نیست؛ اما گفته میشود که وقایع آن مربوط به ناتاشا رومانوف به عنوان یک جاسوس، قبل از انتقامجویان: جنگ ابدیت است و نیز تا حدودی به زندگی او قبل از پیوستن به انتقامجویان پرداخته است. دیوید هاربر نقش نگهبان سرخ (Red Guardian) را بر عهده دارد که این کاراکتر معادل کاپیتان امریکای اتحاد جاهیر شوروی است. فلورنس پیو در نقش یلنا ظاهر میشود؛ کاراکتری که در کامیک بوک ها پس از ناتاشا را بلک ویدو را در پیش میگیرد. این فیلم ابتدا قرار بود در می 2020 اکران شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا ابتدا به ماه نوامبر و سپس به 2021 موکول شد.

 

شانگ-چی و افسانه ده حلقه - Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 

شنگ چی و افسانه ده حلقه

تاریخ انتشار: 12 شهریور 1400

کارگردان: داستین دنیل کرتون

شانگ-چی و افسانه ده حلقه، اولین فیلم مارول با نقش اصلی یک کاراکتر آسیایی است. این فیلم بر اساس کاراکتر کامیک بوک هایی به نویسندگی استیو انگلهارت ساخته میشود. ابتدا این کامیک بوک ها به قصد ساخت مجموعه ای تلویزیونی از یک استاد کونگ فو نوشته شدند، اما با ساخت آن موافقت نشد و در عوض از ویلین آن، فو مانچو استفاده شد و شانگ-چی فرزند این ویلین است. در کامیک ها، شانگ_چی توسط پدرش بزرگ میشود و نزد او هنر های رزمی را می آموزد، اما هنگامی که می فهمد پدرش انسانی شرور است، در مقابلش می ایستد. مارول میخواد که بیشتر بازیگران این فیلم آسیایی باشند و فیلم پلنگ سیا را الگوی خود در ساخت این فیلم قرار داده است.

در این فیلم کاراکتر ماندارین (Mandarin) واقعی نیز معرفی خواهد شد. ساخت این فیلم در استرالیا جریان داشت؛ اما با شیوع ویروس کرونا به تعلیق افتاد و باعث شد که اکران آن از فوریه 2021 به می و سپس جولای موکول شود.

اترنالز – Eternals

اترنالز

تاریخ انتشار: 14 آبان 1400

کارگردان: کلویی شائو

بازیگران: گیما چان در نقش سرسی، ریچارد مدن در نقش ایکاریس، کمیل ناجیانی در نقش کینگو، لارن ریدلوف در نقش ماکاری، برایان تایری هنری در نقش فاستوس، سلما هایک در نقش آژاک، لیا مک هو در نقش اسپریت، دان لی در نقش گیلگامش، کیت هرینگتون در نقش دین وایتمن (شوالیه سیاه)، آنجلینا جولی در نقش تینا

اترنالز بر اساس مجموعه کامیک بوک های مشهوری با همین نام، نوشته جک کربی (از مشهور ترین و بزرگترین نویسندگان کامیک بوک ها) و داستان آن حول گروهی با قدرت های ماورایی و تقریبا نامیرا و جاودان جریان دارد. فیلمبرداری اترنالز در پاییز 2019 آغاز شد و در 2020 به پایان رسید و ابتدا قرار بود که در نوامبر 2020 اکران شود، اما به دلیل نگرانی ها از شیوع کرونا ابتدا به فوریه 2021 و سپس به نوامبر موکول شد.

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست - Spider-Man: No Way Home

ادامه اسپایدر من: دور از خانه

تاریخ انتشار: 26 آذر 1400

کارگردان: جان واتس

در حالی که اسپایدر من:دور از خانه در تئاتر ها و سینما ها غوغا به پا کرده بود، سونی پیکچرز و مارول در بستن قرارداد جدیدشان درباره آینده فیلم های اسپایدر من با مشکل مواجه شده بودند. لایسنس کاراکتر اسپایدر در مالکیت سونی قرار دارد و مارول و کوین فایگی از زمان اسپایدر من: بازگشت به خانه، مدیریت ساخت فیلم های اسپایدر من را بر عهده گرفتند که نتیجه آن بود که بازگشت به خانه بسیار موفق از آب درآمد. در تابستان 2019 دو طرف این قرارداد، در نحوه ادامه همکاریشان روی پروژه مرد عنکبوتی به توافق نرسیدند (دیزنی سهم بیشتری از باکس آفیس را مطالبه میکرد و سونی روی ادامه روند قبلی تاکید داشت). بالاخره در ماه سپتامبر دو طرف بر سر ساخت حداقل یک فیلم دیگر مد عنکبوتی با نقش آفرینی تام هالند به توافق رسیدند (همچنین تام هالند در یک فیلم دیگر دنیای سینماتیک مارول که هنوز عنوانش نامشخص است حضور خواهد داشت).

عجله سونی برای شروع زودتر فیلمبرداری در تابستان 2020 باعث تاخیر خوردن پروژه دیگر تام هالند، یعنی آنچارتد شد و این تاخیر باعث کناره گیری کارگردان آنچارتد، ترویس نایت شد. با شیوع ویروس کرونا همه این برنامه ها به هم خورد و تام هالند ابتدا کارش را در پاییز 2020 با آنچارتد شروع کرد.

با شروع فیلمبرداری قسمت جدید اسپایدر من، خبر های بزرگی به بیرون درز کردند و گفته میشود که داستان این قسمت با جهان های موازی (مالتی ورس) ارتباط دارد. جیمی فاکس با نقش الکترو از مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2، آلفرد مالینا با نقش دکتر اختاپوس از اسپایدر من سم رامی باز خواهند گشت و حتی گفته میشود که مردان عنکبوتی فیلم های قبلی یعنی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد، در این فیلم حضور خواهند داشت. حال حضور دکتر استرنج  هم در این فیلم به آسانی توجیه میشود.

دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی – Doctor Strange in the Multiverse of Madness

دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی

تاریخ انتشار: 5 فروردین 1401

کارگردان: سم رامی

 کاراکتر دکتر استرنج در سال 2016 پا به دنیای MCU گذاشت و انتظار داشتیم که شروع فرانچایز جدیدی باشد. اما قسمت های بعدی آن به زمانی دیگر موکول شد تا بندیکت کامبربج بتواند نقش کلیدی خود را در فیلم های انتقامجویان: جنگ ابدیت و پایان بازی ایفا کند. در دسامبر 2018 گفته شد که دریکسون به بستن قرارداد با مارول برای کارگردانی ادامه دکتر استرنج نزدیک است و در کامیک کان سان دیگو در 2019 مارول تایید کرد که دریکسون و کامبربج برای ساخت دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی باز خواهند گشت. دریکسون گفته بود که این فیلم، اولین اثر ترسناک مارول خواهد بود و الیزابت اولسن نیز در نقش اسکارلت ویچ در آن حضور خواهد داشت. همچنین گفته شد که این فیلم مستقیما با مینی سری وانداویژن که ماه ها قبل از آن پخش خواهد شد، ارتباط دارد.

در ژانویه 2019 اعلام شد که دریکسون از کارگردانی کناره گیری کرده است، اما همچنان جزء عوامل فیلم خواهد بود. بر اساس گزارشات، ساخت این فیلم هم مانند اسپایدر من به کارگردانی سم رامی از می 2019 در جریان است.

قرار بود فیلمبرداری از ژوئن 2020 آغاز شود، اما با آغاز شیوع ویروس کرونا مختل شد. تاریخ انتشار فیلم هم با چند بار تاخیر، در نهایت به مارس 2022 موکول گشت.

ثور: عشق و رعد و برق – Thor: Love and Thunder

ثور 4 عشق و رعد و برق

تاریخ پخش: 16 اردیبهشت 1401

کارگردان: تایکا وایتیتی

مارول اعلام کرد که با تایکا وایتیتی بر سر نویسندگی و ساخت قسمت چهارم ثور توافق کرده است؛ اما چند هفته بعد در مراسم کامیک کان اعلام شد که این فیلم درمورد بازگشت جین فاستر با هنر نمایی ناتالی پورتمن است که در این صورت او اولین ثور مونث دنیای سینماتیک مارول خواهد بود. کریس همسورث هم احتمالا در همان نقش ثور لبوسکی خواهد بود. همچنین تسا تامپسون هم در نقش والکری که اکنون پادشاه آزگارد است حضور خواهد داشت. فیلمبرداری نیز از آگوست 2020 در استرالیا در جریان است.

نقش ویلین این فیلم یعنی گور قصاب خدایان، بر عهده کریستین بیل خواهد بود. همچنین به تازگی تایید شده است که راسل کرو، در نقش زئوس در این فیلم حضور خواهد داشت. 

پلنگ سیاه 2 – Black Panther 2

پلنگ سیاه - چادویک بوزمن

تارخ انتشار: 17 تیر 2022

کارگردان: رایان گوگلر

هنوز سرنوشت این فیلم چندان مشخص نیست. از آگوست 2019 کوگلر مشغول نوشتن فیلمنامه پلنگ سیاه 2 با هنرنمایی ستاره آن یعنی چادویک بوزمن بوده است. اما متاسفانه در 28 آگوست 2020 با خبر ناراحت کننده درگذشت چادویک مواجه شدیم. قرار بود فیلمبرداری از اوایل 2021 آغاز شود، اما کسی در مارول از بیماری بوزمن خبر نداشت و اکنون مارول زمانش را صرف این میکند که چطور مراحل این فیلم را ادامه دهد. کوین فایگی در دسامبر 2020 اعلام کرد که نقش تچالا جایگزین نخواهد شد و کوگلر هم سخت در حال کار روی فیلمنامه است.

کاپیتان مارول 2 – Captain Marvel 2

کاپیتان مارول

تاریخ پخش: 20 آبان 1401

کارگردانک نیا دا کوستا

کارگردان: داستان کاپیتان مارول 2 در حال حاضر جریان دارد، اما آنا بودن و رایان فلک دیگر کارگردانی آنرا بر عهده ندارند و نیا دا کوستا جایگزین آنها شده است. ایمان ولانی در نقش میز مارول  هم در این فیلم یک نقش مکمل را بر عهده دارد که البته قبل از آن در سریال میز مارول حضور خواهد داشت. تیونا پاریس هم در نقش مانیکا رامبی بزرگسال حضور خواهد داشت، در حالی که از قبل در مینی سری واندا ویژن او را خواهیم دید.

نگهبانان کهکشان 3 – Guardians of the Galaxy Vol. 3

نگهبانان کهکشان 3

تاریخ پخش: 2023

کارگردان و نویسنده: جیمز گان

ابتدا قرار بود که ساخت این فیلم از 2019 آغاز شود؛ اما جیمز گان که نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشت بنا به دلایلی اخراج شد. او پس از نوشتن فیلمنامه و کارگردانی جوخه انتحار برای استودیو دی سی، دوباره با دیزنی مذاکره کرد و در مارس 2019 اعلام شد که او دوباره برای کارگردانی نگهبانان کهکشان استخدام شده است و در نتیجه ساخت این فیلم به بعد از پایان کار گان با جوخه انتحار موکول میشود. انتظار میرود که ساخت این فیلم از 2021 آغاز، و در 2023 اکران شود.

مرد مورچه ای و زنبورک: کوانتومانیا – Ant-man and the Wasp: Quantumania

انت من و وسپ

تاریخ انتشار: نامعلوم

کارگردان: پیتون رید

در نوامبر 2019 بود که از طرف مارول اعلام شد پیتون رید برای کارگردانی قسمت سوم این فرانچایز باز خواهد گشت. فیلمنامه نویس مجموعه ریک و مورتی برای نوشتن فیلمنامه این فیلم استخدام شده است و کاترین نیوتون نیز در نقش نسخه بزرگسال دختر اسکات لنگ به بازیگران پیوسته است. نقش ویلین این فیلم یعنی کنگ فاتح، بر عهده جاناتان ماجورز قرار گرفته است.

چهار شگفت انگیز – Fantastic Four

چهار شگفت انگیز

تاریخ پخش: نامعلوم

کارگردان: جان واتس

در دسامبر 2020، مارول اعلام کرد که جان واتس، کارگردان مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه و دور از خانه و همچنین قسمت سوم مرد عنکبوتی، کارگردانی ریبوت جدیدی از چهار شگفت انگیز را عهده دار شده است تا این کاراکتر ها را به دنیای MCU  معرفی کند.

بلید – Blade

بلید - مارول

تاریخ انتشار: نامعلوم

کارگردان: نامعلوم

در مورد این فیلم تقریبا هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست. اما ماهرشالا علی، بازیگر موفق فیلم های مونلایت و کتاب سبز، نقش بلید را بر عهده خواهد داشت و از جزئیات دیگری صحبت نشد.

دیگر فیلم هایی که قرار است منتشر شوند

علاوه بر فیلم هایی که رسما از آن ها صحبت شده است، دیزنی از چند تاریخ اکران برای عناوینی نامعلوم خبر داد. دو تا از این تاریخ ها قطعا متعلق به نگهبانان کهکشان 3 و بلید است، اما بقیه آنها هنوز مشخص نیستند:

  • 15 مهر 1401
  • 28 بهمن 1401
  • 15 اردیبهشت 1402
  • 6 مرداد 1402
  • 12 آبان 1402

 

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط