تحلیل و بررسی استایل تام هالند - نکاتی از استایل بازیگر مرد عنکبوتی

تحلیل و بررسی استایل تام هالند - نکاتی از استایل بازیگر مرد عنکبوتی

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۴ دقیقه مطالعه
  • ۳,۷۴۰

بازی کردن نقش یکی از انتقامجویان انتظارات فراوانی را به دنبال دارد؛ چه از نظر بازی و چه از دیگر لحاظ. قطعا داشتن استایلی مناسب برای بازیگری که در مرکز توجهات قرار دارد، یکی از چالش های مهم است. تام هالند به خوبی از عهده این چالش برآمده است. این ستاره انگلیسی هالیوود، همواره توانسته است در کنار شخصیتی جذاب، استایلی زیبا نیز داشته باشد.

همین استایل مناسب، در محبوبیت او بسیار تاثیر گذار بوده است. استایل تام هالند همواره ترکیب های کلاسیک متنوعی را به همراه دارد. هالند به خوبی از سبک های کلاسیک در کنار استایل کژوال امروزی بهره برده است. ترکیبی مردانه و مورد پسند خانم ها که از تلفیق استایل کلاسیک دهه 50 در کنار پوشش خیابانی امروزی ساخته شده است.

در این مطلب به تحلیل و بررسی استایل این ستاره فیلم های مرد عنکبوتی و بیان نکاتی که میتوان از استایل او یاد گرفت، خواهیم پرداخت.

استایلی بدون پیراهن

تام هالند - کژوال

جایگزین کردن پیراهن های رسمی با تی شرت های مناسب، یکی از اصول بی چون چرا در استایل تام هالند بوده است. ظاهرا هالند علاقه زیادی به تیشرت های ساده دارد و اندازه این تیشرت ها کاملا مناسب است. با نگاه کردن به عکس های این بازیگر خواهید دید تی شرت های اسلیم جزئی جدایی ناپذیر از استایل او هستند.

اکثر تی شرت های هالند ساده و کلاسیک بوده و یادآور دهه 50 میلادی هستند.

کت و شلوار

تام هالند در استایل های رسمی نیز به تم کلاسیک وفادار است و در کنار استایلی رسمی و کلاسیک، همواره از جلوه تینیجری خود نیز استفاده کرده و بین این دو موضوع تعادل برقرار میکند. تم کلاسیک نکته کلیدی در این جا است. در بیشتر مناسبت های سینما، او را با کت هایی با دو ردیف دکمه می بینیم که ما را یاد هالیوود در دهه 30 میلادی می اندازد.

در مورد کت و شلوار نیز او از سایز های اسلیم استفاده میکند که کاملا مناسب با تیپ بدنی و قدش است. همانطور که پیشتر نیز بیان کردیم، هالند علاقه چندانی به پیراهنن های رسمی ندارد و حتی زیر کت و شلوار هایش نیز پیراهن و کراواتی نمیبینید؛ بلکه به جای آن از تیشرت های مناسب بهره گرفته است.

مخمل در کنار طرح های خط دار

تام هالند به تک تک جزئیات استایلش نیز توجه دارد و این مورد نیز یکی از زیبا ترین ترکیب های استایل وی است که به خوبی از استایل مدرن بهره گرفته است.

استفاده از پیراهن های خط دار دهه 70، در کنار کت های ساده مخملی دهه 60 ترکیبی فوق العاده جذاب است. قدمت این استایل حداقل به 3 دهه قبل بر میگردد، اما هیچگاه قدیمی نشده و تا به امروز نیز همچنان کاربردی باقی مانده است.

الگو گرفتن از دهه های پیشین

تام هالند

یکی از ویژگی های برجسته استایل تام هالند که به وضوح در بیشتر فوتوشوت هایش دیده میشود، الهام گرفتن از ستاره های سینما در دهه های پیشین است. او همواره از استایل سوپر استار هایی همچون «کری گرانت» و «رابرت دنیرو» بهره گرفته است که این مورد نیز قدم هوشمندانه دیگری در راه داشتن استایلی شیک و کلاسیک می باشد.

در استایل های تام هالند همواره روح دهه 50 حس میشود؛ خصوصا با پیراهن های یقه باز، با رنگ های سبز تاریک و بورگاندی (شرابی).

هالیوودی دوستدار زمستان

 

لباس های تام هالند، به وضوح علاقه او را به رنگ های زمستانی نشان میدهد که با نگاه به اکثر عکس هایش خودتان متوجه این موضوع خواهید شد. در بسیاری از عکس های این ستاره هالیودی، او را با تروزر های چهارخانه به همراه تی شرت های ساده با رنگ های زمستانی می بینیم. تروزر ها بعد رسمی استایل را می سازند و تی شرت ها از این جنبه رسمی می کاهند که به هالند اجازه داده اند استایل کلاسیک هالیوودی را به دنیای مدرن امروزی بیاورد.

اگر به عکس های این بازیگر دقت کنید، می بینید که او گاهی به همراه کفش های رسمی اش جوراب نمیپوشد. از لحاظ کلی این کار از دید مد و استایل اشتباه است؛ اما به لطف سایز و دوخت بی نقش تروزر هایش، این مسئله نیز به یکی از نقاط مثبت استایلش تبدیل شده است.

ایجاد تناسب

تام هالند - استایل

علاقه هالند به رنگ بورگاندی از چشم طرفدارانش پوشیده نیست، ک این موضوع هم به علاقه اش به استایل های کلاسیک و خصوصا استایل سوپر استار های آن دوران باز میگردد.

تام هالند همواره سعی دارد که به استایلش تعادل ببخشد. استایل های او نه کاملا رسمی اند و نه کاملا کژوال. برای مثال دقت کنید که چگونه با پوشیدن یک تی شرت ساده زیر کت هایش از کاملا رسمی شدن استایلش پرهیز میکند.

صحبت از کت که شد، بیایید چند ویژگی کت هایش را نیز بررسی کنیم. کت های این بازیگر معمولا دستدوز اند و اندازه آنها بسیار مناسب است. معمولا این کت ها سایز اسلیم و فیت دارند. همچنین یقه های ایستاده و زیبایی دارند که باعث میشوند قد او بلند تر به نظر برسد.

کت لانگ

تام هالند - مراسم اسکار

آوردن یک آیتم جدید و خاص به فرش قرمز ریسک بزرگی است. به زبان مد و استایل بخواهیم بگوییم چیزی در حد مرگ یا سربلندی است! تام هالند در این زمینه به معنای واقعی سنگ تمام گذاشته است. او در عوض بازی با رنگ ها، با پوشیدن کت های بلند و خاص، روی استایل رسمی خود مانور میدهد.

این کت ها تم کلاسیک استایل هالند را حفظ کرده و در همین حال آیتم جدید و نوآورانه ای در دنیای هالیوود هستند. چیزی بین کت های معمولی و کت های بارانی که در این مورد هم سایز مناسب، نقطه قوت هالند است. برای زیر کت نیز هالند از یکی از قوانین اولیه استایل مردان استفاده میکند: اگر در مورد ست کردن چیزی مردد هستید، آنرا با رنگ های طبیعی و ساده ترکیب کنید.

انتقامجوی تاریک پسند

هر ابر قهرمانی به هویتی مخفی نیازمند است؛ و تام هالند این هویت را با استفاده از رنگ های تاریک تر در زمینه استایلش ایجاد میکند؛ بدون این که کاملا به سمت استایل کژوال منحرف شود.

همانطور که قبلا نیز به این مسئله اشاره کردیم، یک تم دهه 50 بر استایل های مختلف تام هالند اشراف دارد. مواردی مانند جین های استایل های جذاب «جیمز دین» در آن دوران که با وجود گذشت بیش از 70 سال، هنوز از مد نیفتاده اند.

هالیوود کلاسیک

تام هالند - کت و شلوار

تا این بخش هم حتما متوجه علاقه هالند به استایل کلاسیک شده اید و میدانید که اولویت او در انتخاب لباس هایش است.

تام هالند با یک کراوات مشکی، استایل کلاسیک خود را کامل کرده است.

او کت های با دو ردیف دکمه، با سایز اسلیم و دکمه های برجسته ای که ناخودآگاه چشم ها را متوجه خود میسازند میپوشد و در زیر آن نیز از تی شرت های ساده و همیشگی خود استفاده میکند. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، این تی شرت ها از کاملا رسمی شدن استایل جلوگیری میکنند. همه این ها در کنار هم استایلی به تام هالند میدهند که نظیر آنرا تنها در شخصی همچون بروس وین دیده ایم!

 

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.