راهنمای استایل برای تینیجر ها - 9 نکته کاربردی استایل برای جوانان

راهنمای استایل برای تینیجر ها - 9 نکته کاربردی استایل برای جوانان

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۶ دقیقه مطالعه
  • ۳,۶۰۶

لازم نیست برای خوشتیپ شدن حتما پول خرج کنید. این مطلب راهنمایی است برای جوانان و نوجوانان تا به کمک آن بتوانند استایل بهتری داشته باشند. نکات ساده و کاربردی استایل را یاد بگیرید تا بتوانید ورژن بهتری از ظاهرتان را بسازید. همچنین اشتباهات رایج مد و استایل را یاد بگیرید و از آنها دوری کنید.

راهنمای کاربردی استایل برای تینیجر ها

بلوغ یکی مهمترین مراحل زندگی یک پسر است. در ایی مرحله است که رابطه ها آغاز میشوند، شخصیت شما شکل گرفته و مردم شما را با ویژگی های شخصیتی تان میشناسند و دوستانی پیدا میکنید که اگر تا آخر عمر با شما نباشند، لااقل برای سال ها همراهتان خواهند بود. بنابراین، تاثیری که در نگاه اول از خود بر جای میگذارید بسیار مهم است. قطعا هیچکس نمیخواهد که بعد ها با استایلی نامناسب شناخته شود. یا اینکه سالها بعد وقتی به عکس های این دوران نگاه کنید بخواهید آنها را بسوزانید. برای پیشگیری از این شرایط، در این مطلب لیستی از نکات کاربردی را برای استایل جوانان نوشته ایم تا بتوانید به عنوان یک تینیجر، همواره بهترین ظاهر را داشته باشید.

در این مطلب به بیان نکاتی پرداخته ایم که ساده، منطقی و کارآمد هستند و به شما کمک میکنند که بهترین استایل خود را پیدا کنید.

نکته اول. مدل موی متناسب با شکل صورت و بدن خود را پیدا کنید

مدل موی مناسب

داشتن مدل مویی که ترند روز باشد به این معنی نیست که مدل موی مناسبی دارید. برای نمونه وین دیزل را در نظر بگیرید که مو هایش را از ته میزند و بسیار جذاب هم هست. اما آیا تاکنون فکر کرده اید که وین دیزل با مو ها بلند تا شانه هایش چه شکلی میشد؟

حالا باید مفهوم تناسب مدل مو را درک کرده باشید. این روز ها تراشیدن و یا سایه اطراف سر، ترند است اما به این معنا نیست که این مدل حتما مناسب شما خواهد بود. این قاعده برای تمام مدل های دیگر نیز صادق است که شاید با دیدن آنها از مدل مویشان خوشتان بیاید. قطعا شما میتوانید استایل تقریبا هر ستاره ای را تقلید کنید، اما آیا این که مناسب شما باشد تضمینی دارد؟ پاسخ 50/50 است. استایل و مدل مو باید بر اساس رنگ مو و خصوصیات صورت فرد انتخاب شود.

نکته دیگر این است که مدل مو باید جزئی از ظاهر کلی شما باشد. اگر مدل موی شما خیلی برجسته و به اصطلاح جلف باشد، باید بدانید که یک جای کار اشتباه است. شما میخواهید مردم به خودتان توجه کنند و نه فقط مو هایتان. به آینه نگاه کنید. آیا مدل مویتان باعث شده است که سرتان نسبت به بدنتان بزرگتر باشد؟ اگر پاسخ مثبت است، باید مدل موی کم حجم تری انتخاب کنید و بالعکس، اگر مدل مویتان باعث شده است سرتان کوچک تر از بدنتان نمایان شود، باید مدل مویی را انتخاب کنید که حجیم تر باشد. کار دیگری که برای پیدا کردن بهترین استایل مو میتوانید بکنید این است که شکل صورت خود را تعیین کرده و با توجه به آن مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.

نکته دوم. طول آستین – پیراهن های آستین کوتاه را امتحان کنید، اما نه بیش از حد کوتاه

پیراهن آستین کوتاه

ما نمیگوییم که پیراهن های آستین بلند انتخاب بدی هستند، اما شما که نمیتوانید همواره با لباس های آستین بلند بیرون بروید. گاهی به دلیل آب و هوای گرم نمیتوانید آستین بلند بپوشید و یا شاید حس و حال پوشیدن آستین بلند نداشته باشید.

پیراهن های آستین کوتاه را میتوانید تقریبا در هر مناسبت و شرایطی بپوشید، چه با دوستانتان بیرون رفته باشید و چه بخواهید در مدرسه و یا دانشگاه بپوشید. همه میدانیم که پیراهن های آستین کوتاه چه شکلی هستند. این پیراهن ها معمولا بازو ها را به طور کامل می پوشانند. شما باید از این حالت جلوگیری کنید و اجازه دهید که بازو هایتان نمایان باشد و خیر! ضروری نیست که بدنی فیت و ورزشی داشته باشید. این وضعیت جدای از تیپ و شکل بدنی، ظاهر رضایت بخش تری خواهد داشت و همچنین بدن شما را متناسب تر نشان میدهد. باید دقت کنید که طول آستین بیش از حد هم کوتاه نباشد.

نکته سوم. از پوشیدن تیشرت هایی با طرح های گرافیکی شلوغ و پیچیده دوری کنید

تیشرت گرافیکی

در زیبایی برخی از تیشرت ای گرافیکی هیچ شکی نیست. اما پیشنهاد ما این است که بجز در مراسم های خاص – مثل کنسرت ها – از پوشیدن این تیشرت ها اجتناب کنید.

طرح های گرافیکی پیچیده و شلوغ ظاهری نامرتب و شلخته به شما میدهد. در عوض رنگ های ساده نگاهی مرتب و تازه به شما میدهند. ما نمیگوییم که تیشرت های گرافیکی کاملا انتخاب اشتباهی هستند و باید آنها را حذف کرد. مفهوم ما این است که ست کردن آنها بسیار سخت تر است و تمام توجه را به خود جلب میکنند. همانطور که در مورد مدل مو نیز گفتیم، هدف این است که توجه را به خودتان جلب کنید و نه یک قسمت خاص از استایلتان. طرح های گرافیکی ساده مشکلی ندارند و به شما کمک میکنند که استایلتان را از یکنواختی در بیاورید.

نکته چهارم. از الگو های تکراری دوری کنید مگر اینکه واقعا میدانید که  چکار میکنید – این طرح ها حکم شمشیر دولبه را دارند

تیشرت طرحدار

این روز ها افراد زیادی سمت تیشرت ها و پولو شرت هایی با طرح و الگو های کوچک و تکرار شونده میروند. پیدا کردن این طرح کار ها سخت نیست و احتمالا با رفتن به هر بوتیکی آنها را خواهید دید.

این نوع پوشش این روز ها ترند شده است و خیلی جا ها دیده میشود. اما این موضوع باعث نمیشود از نگاه اصول مد و استایل مورد تایید باشند. جوانان زیادی این طرح ها را صرفا به خاطر ترند بودن انتخاب میکنند، حتی اگر مناسب آنها نیز نباشند. از این کار دوری کنید، فکرش را بکنید وقتی که همه از این استایل تکراری میپوشند استایلتان چگونه خواهد بود. این ترند ها (و دیگر ترند ها) معمولا خیلی زود از مد می افتند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. به جای آن با انتخاب های معقول و مناسب، بهترین ظاهر را برای خود بسازید.

نکته پنجم. وضعیت ایستادن مهم است – خم و یا شل و ول نباشید

وضعیت بدن

این نکته را به خوبی به خاطر بسپارید چراکه اهمیت زیادی دارد. این را در ذهن داشته باشید که وضعیت بدنی بد، حتی بهترین استایل ها را نیز افتضاح جلوه میدهد.

مردانی هستند که هر لباسی به آنها می آید. حال آنها را در نظر بگیرید و فکر کنید که ویژگی مشترکشان چیست؟ جدای از ویژگی های صورت، چه چیزی است که باعث میشود همواره و با هر لباسی خوشتیپ به نظر برسند؟ درسته، این ویژگی وضعیت بدنی آنها است. لازم نیست به خود فشار بیاورید، فقط از خم شدن و قوز بودن اجتناب کنید. شما که نمیخواهید مانند نتر دام به نظر برسید.

نکته ششم. اکسسوری ها – از اکسسوری ها استفاده کنید اما با رعایت اعتدال

ساعت - اکسسوری

جوانان به پوشیدن اکسسوری علاقه مند هستند. طبعا آنها این اکسسوری ها را زیبا می بینند وبه همین دلیل به آنها علاقه دارند؛ اما آیا این اکسسوری ها همواره زیبا هستند؟

پاسخ معمولا منفی است. به این موضوع کمی عمیق تر بنگرید. در طول روز چند بار به افرادی بر میخورید که دستبند های خاردار و یا گردنبند های عجیب و غریبی که انگار مستقیما آنرا از فیلم های تخیلی آورده اند پوشیده باشند؟ آیا این اکسسوری ها چشمگیر و جالب توجه هستند؟ بله. اما آیا باعث بهبود ظاهر کلی شما میشوند؟ قطعا خیر.

از اکسسوری هایی استفاده کنید که به تنهایی باعث جلب توجه نمیشوند. همواره به یاد داشته باشید که اکسسوری ها برای ارتقای ظاهر شما هستند و نه به هم ریختن تناسب آن. بنابراین هنگام خریدن اکسسوری، مطمئن شوید که با لباس هایتان نیز تناسب دارد.

نکته هفتم. رنگ های مختلف را امتحان کنید – رنگ ها فقط شامل سیاه یا سفید نیستند و شما انتخاب های زیادی دارید

رنگ - استایل

جوان های زیادی – دختر و پسر – وابسته به رنگ های مشکی و سفید هستند و تنها از این رنگ ها استفاده می کنند. البته در حقیقت نباید آنها را سرزنش کرد. مشکی شما را لاغر تر و سفید شما را منظم و آراسته تر نشان میدهد. علاوه بر این، مشکی و سفید تقریبا با هر چیزی قابل ست شدن هستند. پس این رنگ ها در واقع انتخاب هایی عالی هستند. اما وابستگی زیاد به این رنگ ها علی رغم مزایای متعددشان باعث میشود استایلتان یکنواخت و تکراری شود.

با امتحان کردن رنگ های دیگر، خودتان متوجه خواهید شد که این تغییر چقدر در ظاهرتان تاثیر گذار است. البته در مورد ترکیب رنگ استایلتان کاملا محتاط باشید. شما که نمیخواهید شکل یک دلقک باشید. سعی کنید بیشتر از رنگ های ساده استفاده کنید. اگر میخواهید بهترین ترکیب رنگ ها را داشته باشید، یاد بگیرید که چطور رنگ های مختلف را با هم ست کنید و نیز بهترین ترکیب رنگ های مردانه را ببینید، مطالب زیر را در مورد رنگ ها حتما بخوانید:

 

نکته هشتم. بگذارید اعتماد به نفس راهنمایتان باشد – اعتماد به نفس داشته باشید و از خودتان استفاده کنید

اعتماد به نفس - مدل

حتما با خواندن این جمله فکر خواهید کرد که اعتماد به نفس چه ربطی به استایل و مد دارد؟ در حقیقت جواب این است: خیلی زیاد!

دقت کنید که مدل های مختلف همواره چقدر در مورد چیزی که پوشیده اند، به خود اطمینان دارند؛ و اهمیتی هم نمیدهند که در نظر ما احمقانه به نظر برسد. برای درک این موضوع یکی از آن دوستانتان را به یاد بیاورید که همیشه هنگام ژست گرفتن در عکس احساس میکنید که از یبوست رنج میبرد. همواره به خودتان اعتماد داشته باشید و ارزش خود را بدانید، چراکه اعتماد به نفس نگاه دیگران به شما را به کلی تغییر میدهد.

اگر اعتماد به نفس ندارید و یا میخواهید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید، مطلب زیر را در مورد اعتماد به نفس و راه های کسب و افزایش آن را از دست ندهید. میتونید این مطلب رو ذخیره کنید و در اوقات فراغت بخونید:

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.