نکاتی در مورد استایل آقایان قد بلند - مردان قد بلند چگونه لباس بپوشند؟

قد بلند بودن، در بیشتر موارد مزیت به شمار می رود. بر اساس آمار افراد قد بلند درآمد بیشتری دارند، شاد تر اند، رضایت بیشتری از زندگی دارند و دستشان به طبقات بالایی قفسه ها میرسد!. اما قد بلند بودن دردسر های خود را نیز دارد. مسافرت میتواند برای این افراد زجر آور باشد، کمر درد اجتناب ناپذیر است و از همه مهم تر در هنگام خرید لباس، انتخاب هایشان تا حدی محدود میشود.

آقایان قد بلند معمولا لباس هایی میپوشند که با آنها متناسب نیست. آیا شما نیز در انتخاب لباس های مناسب با قد بلند خود مشکل دارید؟ خب ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که این موارد هیچ اشکالی ندارد و در این مطلب به شما توضیح می دهیم که چگونه بهترین استایل را برای خود بسازید.

 

5 قانون استایل آقایان قد بلند

راهنمای انواع شلوار جین مردانهانواع شلوار جین مردانه

تضاد ایجاد کنید

اگر قد شما بلند است و لاغر هستید، ساده پوشی بیش از حد فقط باعث میشود که بلند تر و لاغر تر به نظر برسید. بهترین راه برای حل این مشکل، این است که از استایل های مونو کروم (تک رنگ) و سر تا پا یک رنگ اجتناب کنید و در عوض از طرح ها و الگو ها در استایلتان بهره بگیرید. استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف در بالا تنه و پایین تنه، کمک میکند استایل یکنواخت و عمودی خود را به هم بزنید.

به حجم خود بیفزایید

شما باید به حجم خود بیفزایید، از آن طرف نمیخواهید در لباس های زیاد نیز گم شوید؛ پس به افزایش عرض خود فکر کنید. قد شما بلند است و باید لباس هایی را انتخاب کنید که کمی به عرض شما اضافه کند. یکی از مواردی که میتواند در این زمینه به شما کمک کند استفاده از الگو های افقی در استایلتان است.

مطمئن شوید که همه چیز با هم متناسب است

یکی از چیز هایی که باعث میشود بلند تر به نظر برسید این است که مچ پایتان از پایین شلوار نمایان باشد و طول شلوارتان به مچ پا نرسد. بنابراین طول مناسب شلوار (و البته سایر لباس ها) بسیار مهم است. پیدا کردن لباس هایی که طول مناسب و در کنار آن متناسب با حجم بدن شما است مسئله ای کلیدی است.

از لباس های تنگ و جذبی (اسکینی) دوری کنید

لباس های جذبی، لاغری و بلندی شما را بیشتر نمایان میکند. به عنوان یک فرد قد بلند، باید سعی کنید از لباس های اسلیم استفاده کنید؛ بنابراین لباس های جذبی را فراموش کنید. از تروزر های اتو شده استفاده کنید و پیراهن خود را زیر شلوارتان قرار دهید.

به جزئیات دقت کنید

درست است که افزایش حجم مهمترین نکته برای شما است؛ اما تنها موردی نیست که باید به آن توجه داشت. حتی به کوچکترین جزئیات نیز دقت کنید. دکمه ها، شکل آستین ها و سایر جزئیات چشم ها را متوجه خود میکنند و از تمرکز روی قد بلند و لاغری شما جلوگیری میکنند.

چند نکته بسیار مهم که مردان قد بلند باید به آن توجه کنند

1- لایه لایه لباس بپوشید

استایل چند لایه دیوید بکهاماستایل دیوید بکهام

اگر قد شما بلند تر از عموم جامعه است و بدن لاغری دارید، چند لایه لباس پوشیدن راهکار بسیار خوبی است؛ چراکه به افزایش حجم شما کمک کرده و به استایلتان بُعد میدهد. برای مثال زیر ژاکت پیراهن بپوشید و یا زیر پیراهنتان تی شرت بپوشید.

2- همواره کمربند ببندید

همه افراد قد بلند میتوانند از مزایای بستن یک کمربند زیبا بهره ببرند. بستن کمربند به شما استایل رسمی تری میدهد و نیز خطی را به دور بدنتان ایجاد میکند که استایل شما را از یکنواختی وعمودی بودن خارج میکند.

3- به جای خرید لباس های آماده، از لباس های سفارشی بهره ببرید

 

لباس سفارشی

 

واضح است که اگر یک خیاط لباس های شما را آماده کند، بسیاری از مشکلات شما حل خواهد شد؛ ازجمله اندازه متناسب، طول مناسب، و...

برای آقایان قد بلند، بهترین راه حل برای داشتن انتخابی عالی، لباس های سفارشی است.

4- از الگو های عمودی دوری کنید

طرح های افقی باعث میشود عریض تر به نظر برسید و همچنین بلندی قدتان کمتر به چشم بیایدطرح های افقی

با اینکه الگو های عمودی این روز ها ترند شده اند، اما باعث میشوند که بلند تر از آنچه که هستید به نظر برسید. از خطوط و الگو های افقی استفاده کند تا این ظاهر را به هم بزنید. همچنین طرح هایی را انتخاب کنید که خطوط ضخیم تری دارند. پیراهن های چهارخانه با خطوط نازک بهترین راه برای جلوگیری از نمایان شدن بلندی قدتان است.

5- از پوشیدن شلوار جین های بیش از حد تنگ پرهیز کنید

مهمترین نکته در زمینه انتخاب بهترین لباس، متناسب بودن اندازه آن است. اما اندازه بودن به معنای جذبی بودن لباس نیست. شلوار جین های اسکینی باعث میشوند بلند تر و لاغر تر به نظر برسید. در عوض از شلوار های اسلیم استفاده کنید که بهترین ظاهر را برای شما می سازند.

6- کت و ست کت و شلوار بپوشید

اگر هم قد بلند هستید و هم لاغر، پوشیدن یک کت و یا ست کت و شلوار از هر دو لحاظ قد و لاغری، استایل شما را بهبود میدهد. این لباس ها شانه های شما را به خوبی برجسته کرده و به پهنای بدنتان می افزایند. فراموش نکنید که نباید شانه های کت بیش از حد عریض باشند و همواره تناسب را رعایت کنید. هر چه باشد نمیخواهیم به دهه 80 میلادی برگردیم.

 7- پالتو بپوشید

ترنچ کت ها یکی از انتخاب های عالی برای افراد قد بلند هستندترنچ کت

پالتو ها این روز ها ترند هستند و در کنار آن بسیار شیک و با کلاس نیز هستند؛ اما کمتر مورد توجه افراد قد بلند هستند. اگر میخواهید روی آیتم های با کیفیت سرمایه گذاری کنید، حتما پالتو هایی بخرید که حداقل تا زیر زانو هایتان برسد. از خریدن و پوشیدن کت هایی که تا قسمت ران و یا تا مچ پا طول دارند پرهیز کنید.

8- کفش هایی با طرح و چاپ های برجسته بپوشید

کفش هاس طرحدار نه تنها به زیبایی استایل شما می افزایند، بلکه نگاه ها را به پایین نگه داشته و از توجه به بلندی قدتان جلوگیری میکنند. همچنین باعث میشوند که پا هایتان کوچک تر به نظر برسند؛ و از آنجا که افراد قد بلند معمولا پا های بزرگی نیز دارند، این نکته بسیار کاربردی است.

9- از پوشیدن شلوار های کوتاه ( 80-90 سانتی) پرهیز کنید

اگر از قشر قد بلند جامعه هستید، با پوشیدن شلوار های کوتاه به استایل خود ضربه نزنید؛ چراکه تنها باعث بلند تر به نظر رسیدنتان میشوند. در عوض از شلوار هایی با فاق متوسط و مناسب تر استفاده کنید.

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.