مدل موی کوتاه یا بلند - کدام یک برای مردها بهتر است؟

مدل موی کوتاه یا بلند - کدام یک برای مردها بهتر است؟

  • شعیب جاف
  • ۲ سال پیش
  • ۹ دقیقه مطالعه
  • ۱۶,۳۰۴

احتمالا به فکر بلند کردن موهای سر خود هستید.

اما قبل از تصمیم گیری، می خواهید بدانید، آیا این همه وقت و صبر برای بلند کردن موهایتان ارزشش را دارد؟

آیا موی بلند مردانه است؟ آیا زنان آن را جذاب می دانند؟ خیلی خوب جای درستی آمده اید.

من مقاله‌ی کاملی در این باره برایتان آماده کرده ام. این مقاله حاوی استدلال های دو نفر درباره موی بلند و کوتاه از جهات گوناگون است. من قضاوت را به شما واگذار می‌کنم و تنها به ذکر دلایل می پردازم. امیدوارم که مفید واقع شود.

 

موهای بلند یا کوتاه راند ١ - شخصیت

دلایل برای موی کوتاه

 موی کوتاه به طور نسبی صد ها سال است که نمادی از مردانگی است. آراستگی پسوند شخصیت شماست. بنابراین چه بخواهید کراوات بزنید یا تیشرت بپوشید زمانی موهای شما شروع به درخشش می کنند که کوتاه باشند.

شما گزینه های زیادی برای تغییر موهای کوتاه خود دارید. شما می توانید موهای خود را متناسب با فرم صورت خود کوتاه کنید، در حالی که این کار با موهای بلند شدنی نیست. موهای کوتاه گزینه های بیشتری و تنوع بسیار بیشتری برای انتخاب دارند. این مجموعه گسترده از گزینه ها به هر پسر و مردی اجازه می دهد تا از شخصیت خود استقبال کنند و موهای خود را بخشی از شخصیت منحصر به فرد خود کنند.

گزینه های بسیار بیشتری از محصولات وجود دارد تا بتوانندبا آن ها مو های خود را استایل دهند. اکثر محصولات موجود می توانند موهای متوسط و کوتاه به خوبی حالت دهند.

موی کوتاه برای مردها بهتر است یا بلند؟موی کوتاه یا موی بلند

دلایل موهای بلند

من با این‌ها موافقم اما می گویم موهای کوتاه مردان، گرچه امروز ممکن است اینگونه نباشد، اما در حال منطبق شدن است. در بسیاری از نقاط موهای کوتاه برای مردان ضروری است. در بیشتر محل های کار، در مدارس، مردان جوان باید موهایشان کوتاه باشد.

علاوه بر این، موهای کوتاه در طول جنگ جهانی اول شروع به عادی شدن کردند. به دلیل عملکرد نظامی اکثر مردها مجبور به کوتاه کردن موهای خود شدند. هم برای جلوگیری از شپش و کک و هم برای جلوگیری از به هدر رفتن زمان، اینگونه دشمن نمی تواند زمانی که درحال کوتاه کردن موهایتان هستید به شما شبیخون بزند.

موهای کوتاه پس از جنگ با مردان ماند، و تبدیل به نمادی از مردانگی شد. بنابراین موهای کوتاه، در غرب از راه ارتش به نمادی از استایل و سمبل مردانگی مردان تبدیل شد.

بنابراین، به نظر من، رشد موهای شما شکل نهایی شخصیت شما است. در فرهنگ غربی، موهای بلند همیشه ناخوشایند تلقی شده است.

همچنین، با توجه به اینکه بیشتر مردان جهان موهای کوتاهی دارند، موی بلند راهی برای تفاوت شخصیت شما است. اینکار به این معناست که شما نمی خواهید مطابق آنچه فرهنگ از شما می خواهد باشید.

موهای بلند یا موهای کوتاه راند ٢ - بررسی تاریخی

دلایل موهای کوتاه

مدتی موهای بلند بسیار محبوب بود. بسیاری از جنگجویان و قبایل در سراسر جهان موهای بلند داشتند. طولی نکشید که آنها فهمیدند این یک نقطه ضعف است. تقریباً تمام رزمندگان با موی بلند گذشته درگذشتند و یا قلمروشان تسخیر شد و مجبور شدند موهای خود را کوتاه کنند (در گذشته سپاهی که شکست می خورد موهایشان تراشیده می شد).

وایکینگ ها، اسپارت ها، مغول ها و ...

با پیشرفت تمدن و فناوری و متراکم شدن جمعیت در یک منطقه، موهای کوتاه ترجیح داده می شوند زیرا تمیز نگه داشتن موهای بلند و جلوگیری از انتشار کک و مک و شپش سخت تر است.

همچنین موهای کوتاه از نظر عملکرد ایمن تر بودند. در طول انقلاب صنعتی، مردان با ماشین آلات کار می کردند یا در مشاغل خطرناکی کار می کردند یا به جنگ می پرداختند، بنابراین موهای کوتاه بسیار کاربردی تر بود و می توانست تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. اسکندر، پیشوایی بود که رزمندگانش باید موهای کوتاه می‌داشتند، زیرا این امر در میدان نبرد برای آنها امتیاز بود.

اسکندر، پیشوایی بود که رزمندگانش باید موهای کوتاه می‌داشتند، زیرا این امر در میدان نبرد برای آنها امتیاز بود.اسکندر مقدونی

دلایل موهای بلند

اگر به فرهنگهای سراسر دنیا نگاه کنید. مو برای بسیاری از گروههای مختلف مردم معنای زیادی داشته است. دیدن موهای بلند به عنوان زنانه یا غیرحرفه ای یک دید غربی است و من می خواهم ایده جدید غربی را که مربوط به جنگ جهانی اول است، مطرح کنم.

می توانیم از یونان باستان شروع کنیم، موهای بلند مرد نمادی از ثروت و قدرت بود و سر تراشیده شده نمادی از برده داری. اتفاقاً این چیزی است که وایکینگ ها نیز معتقد بودند. وایکینگ ها موها و ریش هایشان را خیلی جدی گرفتند.

اعتقاد بر این بود که وایکینگ ها موهای خود را با ابزارهای ساخته شده از شاخ گوزن و گوزن مرتب می کردند و آنها زنان نجیب ساکسون را اغلب به دلیل آراستگی و استحمام بیشتر اغوا می کردند. آنها اعتقاد داشتند که موهای کوتاه به معنای این است که شما ترل یا برده هستید.

رزمندگان اسپارت، موهای بلند را نمادی از قدرت می دانستند و همراه با بالغ شدن موهای خود را بلند می کردند. از نظر تاریخی، موهای بلند روی مردان نمادی از قدرت است. سپس شما به بسیاری از قبایل آفریقایی نگاه می کنید، بسته به اینکه کدام قبیله متفاوت باشد، آنها موهای خود را در نوارهای چوبی و یا مروارید تزئین می کنند، و برخی از قبایل فقط به رزمندگان خود اجازه می دهند که قفسه های دارویی استفاده کنند.

شما می توانید به قبایل بومی آمریکا نگاه کنید، که بسیاری از آنها اعتقاد داشتند موهای بلند نمادی از عزت و قدرت است، و اگر آنها مجبور شوند موهای خود را کوتاه کنند این نشانه تسلیم است.

رزمندگان مغول موهای بلند خود را به روش های منحصر به فردی تراشیده اند تا ترس را به دشمنان خود تحریک کنند. بیشتر اوقات که مردم مجبور می شدند موهای خود را کوتاه کنند، احتمالاً به دلیل یک نیروی مهاجم یا فرهنگ بود.

موی کوتاه در جنگ جهانی اول کم کم شروع به محبوب شدن کردرزمندگان جنگ جهانی اول

سربازان برای جنگ باید موهای کوتاه داشته باشند زیرا موهای بلند آنها را در معرض آلودگی به کک و شپش قرار می داد و موهای بلند می توانست به عنوان سلاحی علیه آنها استفاده شود.

 

موهای بلند یا موهای کوتاه راند ٣ - حرفه ای بودن

استدلال برای موی کوتاه

این یکی نیاز به فکر کردن ندارد. موهای کوتاه در محل کار به معنای حرفه ای بودن است. اگر در کار فروش هستید یا در یک موسسه حقوقی یا امور مالی کار می کنید و با موی بلند برای مصاحبه شغلی بروید، آنها شما را از اتاق بیرون می کنند.

اگر می خواهید معامله ای انجام دهید و با یک نان مرد وارد شوید ، اولین برداشت شما از بین می رود. این فقط واقعیتی است که اگر می خواهید تجارت کنید ، فوراً مورد احترام قرار بگیرند یا کسی را به شما اعتماد کنند، موهای کوتاه بهترین راه برای انجام این کار است.

استدلال برای موهای بلند

من فکر می کنم هنوز مشخصاً مشاغلی وجود دارد که دارای کد لباس هستند و موهای کوتاه مردانه ممکن است روی آن کد لباس باشد. همچنین اگر روی دکل روغن کار می کنید یا با ماشین آلات سنگین کار می کنید، ممکن است یک خطر وجود داشته باشد، ممکن است موهای بلند به یک خطر ایمنی تبدیل شوند.

موی بلند در دفتر کار

اما اگر در فن آوری یا هنر کار می کنید، عکاس یا فیلمبردار هستید یا در یک شرکت مبتدی نرم افزار کار می کنید، فرهنگ این شرکت‌ها موهای بلند مردانه را قابل قبول می داند. و اگر آن را مرتب نگه دارید، از تغذیه مناسبی برخوردار باشید، بسیار حرفه ای به نظر می رسد، من نمی دانم که چرا موهای بلند مشکلی ایجاد می کند.

اما این به شرکت خاصی برمی گردد. بدیهی است که در یک موسسه حقوقی یا امور مالی کار می کنید، یا اگر سوار هواپیما می شوید و می بینید که خلبان شما یک موی دم اسبی دارد ، این احساس شما را چگونه خواهد کرد؟ برای من مهم نیستم اما من برای بسیاری از مردم می دانم، به دلیل دیدگاه فرهنگ ما نسبت به موی بلند مردان، آنها ممکن است به آن دید منفی داشته باشند.

من فکر می کنم ما در حال پیشرفت در زمینه حرفه ای بودن موهای بلند هستیم، اما هنوز یک راه طولانی در پیش است.

 

موی بلند یا موی کوتاه راند 4 - جذابیت

دلایل موی کوتاه

مطالات نشان می دهد که زنان موهای کوتاه را ترجیح می دهند.

مطالعه ای از سال 1978 در ژورنال های سیج برروی 43 مرد و 45 زن با چهار نقاشی ارائه شده است نقاشی ها شامل چهار مرد با خصوصیات مختلف از نظر مو یعنی مردی با موی کوتاه، دیگری با موی بلند، یکی با ریش و دیگری با ریش تراشیده.

از داوطلبان خواسته شد تا برداشتی را از شخص مورد نظر خود ارائه دهند.

جذابیت موی کوتاه مردانه برای زنان

نتایج حاکی از یک تأثیر کاملاً منفی برای موی بلند است. مطابق با تحقیقات قبلی، مرد ریش دار مثبت تر از مرد بدون ریش توصیف شده بود.

بنابراین به نظر می رسد که هر دو زن و مرد موهای بلند را در مردان منفی تر می بینند. خانم ها نمی خواهند موهای شما بهتر از آنها باشد. یک مرد با موی بلند برای یک زن جذاب نیست.

آنها می خواهند شما آنها را تحسین کنید، آنها می خواهند که از بودن در کنار آنها احساس غرور کنید و وقتی دیگران را تحسین می کنند دیگران به شما حسادت کنند. او باید کانون توجه زیبایی باشد، نه شما. و بسیاری از نظرسنجی ها و مطالعات نشان داده است که چنین است. خانم ها بیشتر جذب مردانی می شوند که موهای کوتاهی دارند.

دلایل موهای بلند

این یک نکته عالی است.

اول از همه، من استدلال می کنم که این مطالعه در اوج حرکت هیپی انجام شده است و پس از آن اکثر افراد زنده موهای بلند بر روی مردان را جذاب نمی دانند. حتی پسری با کت و شلوار با موهای بلند در آن زمان فقط یک هیپی بسته بود.

هیچ جرمی برای هیچ هیپی وجود ندارد. آنها در آن زمان فقط مردانه ترین مردها نبودند. اما، شرط می بندم اگر آن مطالعه امروز انجام شود، نتایج کاملاً متفاوت خواهد بود. امروز پسری با موهای بلند و کت و شلوار یک علامت سوال بزرگ است. و علامت سوال جذاب است.

حتی من معتقدم که اکثر زنان به شما می گویند که به طور کلی موهای کوتاه برای مردان جذاب تر است. همچنین معتقدم که خانم ها اعتماد به نفس را بسیار جذاب می دانند زیرا بلن بودن موی مرد او را از 95٪ مردان دیگر جدا می کند.

جذابیت موی بلند مردانه برای زنان

همچنین زنانی وجود دارند که فقط مردان دارای موهای بلند را به خود جلب می کنند.

بنابراین هر زنی موهای بلند شما را ترجیح نمی دهد، اما کسانی که این این را دوست دارند واکنش قوی تری نسبت به آن خواهند داشت.

یک چیزی که اضافه می کنم این است که نوع موهای بلند می تواند اثر گسترده ای داشته باشد. به این معنی که اگر فرم شما نامناسب است، لباس مناسبی ندارید، قدرت ارائه و نظافت ضعیف دارید، موهای بلند باعث می شود تنبل و بي نظم به نظر برسید. اما اگر متناسب هستید، استایل عالی دارید، موهای آراسته و خوبی دارید، اکنون موهای بلند باعث می شوند که همه اینها حتی قوی تر به نظر برسند و همه این ویژگی ها را تقویت کنند.

بنابراین فکر می کنم می تواند بهترین ویژگی های شما را تقویت کند. من فکر می کنم بهترین کاری که یک پسر با موهای بلند می تواند انجام دهد این است که کمی بهتر لباس بپوشد. زیرا باعث می شود اسرارآمیزتر شوید.

اگر با یک تی شرت و شلوار جین در حال قدم زدن هستید، ممکن است یک زن تصور کند که شما فقط یک ستاره راک اند رول هستید، اما اگر یک شلوار چینوس و یک کفش خوب بپوشید، همه موارد ناگهان عوض می شود؟

بنابراین نتیجه گیری من این است که زنان جذب اعتماد به نفس می شوند و مردان مو بلندی که از موهای خود به خوبی مراقبت می کنند قطعاً عنصری از اعتماد به نفس و رمز و راز دارند تا بتوانند موهایشان را بلند کنند.

بنابراین اگر می توانید موهای خود را رشد دهید فکر می کنم باید حداقل یک بار در زندگی امتحان کنید. این همچنین نشانه تعهد و صبر است، دو فضیلتی که برای زنان بسیار جذاب است. اما، مهمترین چیز، همان که هستی باش! زیرا اعتماد به نفس جذابیت نهایی است.

 

موهای بلند یا موهای کوتاه راند 5 - نگهداری و مراقبت

دلایل موهای کوتاه

وقتی صحبت از موهای کوتاه می شود باید به شما بگویم، من فقط کمی با انگشتانم آن را حالت می دهم، شاید هم کمی مواد حالت دهنده به آن بزنم.

با داشتن موهای بلند باید آن را شانه بزنید، باید مدت زمان طولانی تری را برای شستن آن صرف کنید، آن را مطبوع کنید.

شما ممکن است بیشتر دچار وز، خشکی یا چربی شوید. اگر قرار است به خوبی از موهای خود مراقبت کنید، ممکن است کانال های زیبایی زنان را نیز تماشا کنید.

دلایل موهای بلند

در واقع به اندازه کافی عالی و جالب است، من چندین نکته عالی از کانال های موی زنان آموخته ام. آنها واقعاً از موهای خود مراقبت می کنند.

اما مطمئناً، ممکن است شما چند محصول حالت دهنده دیگر برای موهای خود داشته باشید. در روزهایی که موهای خود را می شوید ممکن است کمی بیشتر زیر دوش بمانید.

شاید شما برای یک برس و شانه مناسب، روغن موی خوب یا شامپو و نرم کننده مناسب، کمی خرج کنید، اما دیگر نیازی نیست هر سه هفته یکبار به آرایشگاه بروید.

نگهداری از موهای بلند

برای موهای بلند، در حالی که ممکن است لازم باشد آن را شانه بزنید و از تغذیه آن اطمینان حاصل کنید، اما دیگر هر ٣-٤ ماه یکبار کافی است که به آرایشگاه بروید.

من استدلال می کنم شما در واقع در دراز مدت پس انداز می کنید. نکته دیگر این که وقتی مردان موهای کوتاه تری دارند، تمایل دارند که موهایشان را به دفعات شستشو دهند، به خصوص اگر روزانه عرق کنند.

این در واقع برای موهای شما سالم نیست زیرا مواد فعال کننده سطح در بیشتر شامپوهای فروشگاه های دارویی واقعاً روی موهای شما تأثیر بدی دارند.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه راند 6 - در فیلم ها

استدلال برای مو کوتاه

جیمز باند، سوپرمن، کاپیتان آمریکا، پیکی بلایندرز، تمام فیلم‌های نظامی. برخی از مردانه ترین شخصیت ها در فیلم ها موی کوتاه دارند.

اکثر قهرمانان، جاسوس ها یا رئیس ها موهای کوتاه دارند.

جان ویک با موی بلند و جیمز بان با موی کوتاه

استدلال برای موهای بلند

من می توانم دقیقاً همان حرف را در مورد موهای بلند بزنم. ثور، آکوامن، رمبو، کانن باربار، آشیل، جان اسنو، جک اسپارو، لگولاس، جان ویک، گرالت اف ریویا، تارزان، هرکول.

منظورم این است که من می توانم تمام روز را به نام آدمهای بدبختی که در تلویزیون و فیلم موهایشان بلند هستند، ادامه دهم.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه راند 7 (پایانی) - کدام یک بهتر به نظر می رسد؟

این یک نبرد خوبی بود.

پس چه کسی برنده است؟

خوب…. پاسخ این است ... از نظر من مساوی است.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردم، داور نهایی شما هستید، این شخصیت شما است و من نمی‌توانم برایتان تصمیم بگیرم.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.

ک
کامی

نگاهت بیطرفانه نیست و در قسمت توضیح موهای بلند از مزایای موهای کوتاه بحث میکنی که این شیوه نقد و تحلیل و برسی نمیباشد!

ش
شعیب جاف

ممکنه اینطور برداشت بشه، اما واقعا خودم طرفدار موی بلند یا موی کوتاه نیستم، هر کدوم خوبی و بدی هایی دارند. در کل تو مقاله هم سعی بر این بود که استدلال های هر مدل بیان بشه.