معرفی 10 سریال برتر آخر الزمانی - بهترین سریال های شبیه به سریال 100

معرفی 10 سریال برتر آخر الزمانی - بهترین سریال های شبیه به سریال 100

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۷ دقیقه مطالعه
  • ۱۹۱,۵۰۹

سریال 100 به مدت 6 ساله که در حال پخشه و خیلی هامون این چند سال رو باهاش زندگی کردیم، وابسته کاراکتر هاش شدیم و بهشون اهمیت دادیم. این سریال امسال در فصل هفتم به پایان رسید؛ بر خلاف خیلی از سریال های ژانر علمی-تخیلی که معمولا خیلی طول نمیکشن و زود به پایان می رسن.

در این مطلب به معرفی 10 سریال برتر علمی-تخیلی دنیا برای شما طرفداران این ژانر می پردازیم که با موضوعات آخر الزمانی همراه اند. حتی اگه سریال 100 رو هم ندیده اید، پیشنهاد میکنم که حتما ان مطلب رو تا آخر بخونید.

اگه شخص سریال بازی هستید و به سریال های آخر الزمانی علاقه دارید، این 10 سریال رو حتما باید در لیست سریال هایی که قراره ببینید داشته باشید. 

10- مردگان متحرک (The Walking Dead)

اگه لیستی از بهترین سریال های آخر الزمانی رو داشته باشیم، مردگان متحرک قطعا در صدر این لیست قرار خواهد گرفت. در بین سریال هایی با موضوع پایان دنیا، هیچ سریالی به پای مردگان متحرک نمیرسه و به همین دلیل پیشنهاد میکنم که این مجموعه رو در اولین فرصت ممکن ببینید؛ داستان دیگری از گروهی از بازماندگان  که در دنیایی که هر لحظه خطری جان اون ها رو تهدید میکنه به دنبال بقا هستند.

حدود یک دهه از پخش اولین اپیزود این مجموعه میگذرد و از آن زمان تا به حال سریال به کلی تغییر کرده است. به یاد داشته باشید که در این مجموعه نباید به هیچ کاراکتری وابسته شوید زیرا از فصل اول تا به حال تنها دو کاراکتر از شخصیت های اصلی باقی مانده اند! 

دیدن این مجموعه تجربه ای بی نظیر براتون خواهد بود؛ نه به این انگیزه که ببینید زامبی ها چگونه جامعه بشریت رو به نابودی می کشن، بلکه به این دلیل که ببینید شرایط آخر الزمانی چطور بدترین ها رو از انسان پدید میاره.

the-walking-dead-characters

خلاصه داستان:

جهانی که اکنون میشناسیم از بین رفته است. یک همه گیری باعث شده است که مردگان برخیزند و از زنده ها تغذیه کنند. در طی مدت کوتاهی جامعه از هم پاشیده است و در جهانی که زیر سلطه مردگان است، در نهایت انسان ناچار به ادامه زندگی و بقا است...

9- بازماندگان (The Leftovers)

طرفداران 100 با این چنین محتوا هایی که مخاطب هایی جوان دارند، به خوبی آشنا هستند؛ اما زمانی می آید که همه ما باید بزرگ شویم و سریال بازماندگان برای کسانی که آماده تجربه ای بالغ هستند عالی خواهد بود.

داستان از این قرار است که ناگهان 2% از جمعیت کره زمین ناپدید می شود؛ واقعه ای که از آن به نام کوچ (departure) یاد میشود. در این مجموعه برخلاف بسیاری دیگر از سریال ها، تصویری از روابط دوستانه گروهی از بازماندگان در آخر الزمان را نداریم، بلکه این سریال با یک دید منطقی نشان میدهد که اگر واقعا چنین شرایطی پیش بیاید، چه اتفاقاتی به وقوع می پیوندد.

the leftovers

خلاصه داستان:

3 سال پس از ناپدید شدن 2% از جمعیت زمین، گروهی در نیویورک سعی در ادامه دادن به زندگی خود را دارند در حالی که با این تراژدی غیر قابل توضیح و غیر منطقی دست و پنجه نرم میکنند...

8- ترانووا (Terra Nova) 

میتوان گفت این مجموعه، نزدیکترین و مشابه ترین سریال به 100 است. داستان درباره گروهی است که از سال 2149 به گذشته زمین در دوره کرتاسه سفر میکنند، چون زمین در آینده به دلیل بحران جمعیت بیش از حد و نیز آلودگی هوا ویران شده است.

بر خلاف سریال 100، در این مجموعه یک خانواده نقش اصلی را دارند که همراه با بقیه سعی در وفق دادن خود با شرایط جدید را دارند؛ در همین حال آنها درگیر جنگ با گروه دیگری میشوند که قصد دارند این منابع جدید را تصاحب، و در آینده بفروشند. با اینکه این سریال فقط یک فصل است، اما مطمئن باشید که از دیدن آن لذت خواهید برد.

terra-nova-cast

خلاصه داستان:

داستان درباره سفر یک خانواده به زمین ماقبل تاریخ است. دلیل این سفر یک سری تحقیقات علمی به امید نجات نسل بشر از نابودی و انقراض است. در سال 2149، زمین در حال مرگ است؛ سیاره بیش از حد جمعیت دارد و گونه های اصلی گیاهی و جانوری در حال انقراض اند و این تحقیقات تنها امید بشر برای بقا است...

7- مسافران (Manifest)

یک پرواز، از جامائیکا به نیویورک در طوفانی شدید گرفتار میشود، اما در نهایت موفق میشود که به سلامت مسافران را به زمین برساند. مشکل از اینجا شروع میشود که این هواپیما و مسافرانش به مدت پنج سال و نیم است که مفقود هستند، یدون این که خود مسافران خبر داشته باشند.

داستان بر کوشش مسافران برای دوباره وفق پیدا کردن با جامعه و تغییراتی که در غیاب آنها طی این پنج سال و نیم به وجود آمده است تمرکز دارد. مانیفست پیش فرض بسیار جذابی دارد، موضوعی که با عواقب چشمگیری همراه است و در عین حال جنبه های مختلف ژانر علمی-تخیلی هم به خوبی خفظ شده است. این مجموعه از سال 2018 لانچ شده و پس از انتشار 2 فصل، هنوز هم ادامه دارد و این یعنی اینکه اکنون زمان خوبی برای دیدن این سریال است.

manifest

خلاصه داستان:

هنگامی که یک هواپیمای مسافربری پس از درگیری با یک طوفان شدید موفق به فرود در مقصد می شود، مسافران آسوده خاطر از هواپیما پیاده میشوند، اما طی این مدت زمان کم که آنها در طوفان گرفتار شدند، در جهان پنج سال و نیم زمان گذشته است و دوستان و نزدیکان این افراد خیلی وقت است که از پیدا شدن آنها قطع امید کرده اند و برایشان سوگواری کرده اند. حال که به نوعی شانس تازه ای به این افراد داده شده، هرچه زمان میگذرد راز های بیشتری فاش میشود و مسافران کم کم پی می برند که سرنوشتشان چیزی بزرگتر از آن است که فکر میکردند...

6- آخرین کشتی (The Last Ship)

ایجاد فضایی که علاوه بر تأکید بر ماهیت آخر الزمانی، سطح خاصی از امید را هم القا کند بسیار خوب است؛ آخرین کشتی سریالی است که می تواند چنین ادعایی داشته باشد.

این مجموعه داستان دقیقی از آخرین کشتی نیروی دریایی امریکا است که آخرین امید انسان ها برای پیدا کردن درمان ویروسی است که 80% از انسان ها را از بین برده است. این سریال را می توان نسخه بزرگسالان 100 نام گذاشت، زیرا استایلی مشابه با آن دارد، با این تفاوت که آخرین کشتی روی افرادی بزرگسال تمرکز دارد (که بیشتر آنها افسران نیروی دریایی هستند). 

پخش این سریال 4 سال طول کشید که البته مطمئننا کیفیت کافی برای وقت گذاشتن را دارد.

the-last-ship

خلاصه داستان:

پس از پاندمی که 80% جمعیت را از بین برد، خدمه یک کشتی که هنوز آلوده نشده اند، در تلاش برای پیدا کردن درمان و نجات انسان ها هستند. مأموریت آنها واضح است: درمان را پیدا کرده و ویروس را متوقف کنند...

5- سوپرنچرال (Supernatural)

در اینجا خبری از دنیای پسا آخر الزمانی نیست!، اما دو پروتاگونیست اصلی این مجموعه اینجا هستند تا از وقوع آخر الزمان جلوگیری کنند. سوپرنچرال داستان دو برادر است که در سراسر کشور به جستجو و شکار هیولا ها و اهریمن ها میپردازن. هدف اصلی آنها پیدا کردن و پیروزی بر اهریمنی است که مادرشان را کشته است. 

فصل اول این مجموعه به خوبی با استایل تینیجری خود، مخاطبان جوان را جذب میکند و وقتی که در عمق سریال فرو می روید، تا به خود می آیید میبینید که در حال تماشای جنگ سم و دین با اهریمن ها و موجودات خبیث پا به سن گذاشته اید.

supernatural

خلاصه داستان: 

دو برادر در ادامه راه پدرشان، به شکارچیانی تبدیل میشوند که اهریمن های فراطبیعی که در انواع و اقسام مختلفی در زمین پرسه میزنند را شکار میکنند...

4- از مردگان متحرک بترسید (Fear The Walking Dead)

این سریال اسپین آفی از مجموعه اصلی، یعنی واکینگ دد می باشد. دوستداران سریال های آخر الزمانی قطعا از تماشای فرار بی پایان قهرمان ها در دنیایی آلوده به زامبی که میخواهد در هر فرصتی آنها را به دام بیندازد، لذت خواهند برد. این مجموعه هم مانند سریال اصلی کاراکتر هایی متنوع با محوری بسیار متغیر دارد، اما ماهیت قبیله مانند آن در نهایت باعث میشود که به گروه خاصی که در این دنیای در حال مرگ در پی بقا هستند اهمیت بدهید.

fear-the-walking-dead

خلاصه داستان:

در لس آنجلس، جایی که مردم برای فرار از دست مردگان و از یاد بردن خاطرات گذشته به آن پناه آورده اند، این شیوع راز آلود رو دنبال میکینم که چطور اندک ثباتی که توسط مشاور یک مدرسه و یک معلم زبان در یک دبیرستان ایجاد شده را تهدید میکند. فشاری که درهم آمیختن ناخواسته دو خانواده و گریزی که فرزندانشون رو به سمت اعتیاد میکشاند، در حالی که دنیا در پرتگاه نابودی قرار دارد توجه ما را به خود جلب میکند.

در این تکامل تحمیل شده، تنها بهترین و مناسب ترین ها باقی خواهند ماند، و خانواده ها در این دو راهی اند که یا باید خود را با شرایط سازگار کنند و یا باید سرنوشت تاریکشان را بپذیرند.

3- زیر گنبد (Under The Dome)

مجموعه ای که حاصل ذهن بسیار خلاق و هوشمند نویسنده مشهور، یعنی استفن کینگ می باشد. از این سریال میتوان به عنوان وارونه 100 یاد کرد. داستان مردمی که در زیر گنبدی که آنها را از بقیه مردم دنیا جدا کرده است گیر افتاده اند. با توجه به تخریب ناپذیری این گنبد، مردم مجبور اند هر طور که شده وسایل و اقلام مورد نیازشان را در همانجا تامین کنند و فشار بسیار زیادی روی آنها است.

زیر گنبد، منابع ضروری روز به روز کمتر میشوند و رو به اتمام میروند و همین ها باعث وحشت بیشتر مردم شده است. در حالی که مردم سعی میکنند که از گنبد فرار کنند، چندین شاخه داستانی دیگر بیننده را مجذوب خود میسازد.

under-the-dome

خلاصه داستان: 

نیرویی نامرئی و ناشناخته، روی بخشی از یک شهر در امریکا فرود می آید و ساکنان این منطقه را به دام می اندازد. ساکنان این منطقه باید ماهیت و منشأ این گنبد را بشناسند و بفهمند که چطور از آن فرار کنند؛ در همین حال همدیگر را بهتر میشناسند و به راز های پنهانی هم دیگر پی میبرند...

2- فضای گسترده (The Expanse)

مجموعه ای دیگر که میتوان آنرا وارونه 100 در نظر گرفت. داستان با محوریت کاراکتر هایی در چند صد سال آینده است؛ جایی که بشریت برای بقا در کلونی هایی در فضا ساکن شده اند که ارتباطاتی با زمین و مریخ دارند؛ صلح شکننده ای بین کلونی ها برقرار است و در همین حال، افرادی به طرز مشکوکی مفقود میشوند و تراژدی های ناراحت کننده ای اتفاق می افتد. این سریال که هنوز هم در جریان است شما را دور خودتان میچرخاند و در فواصل مشخصی، حقایقی را برایتان آشکار میکند.

the-expanse

خلاصه داستان:

200 سال پس از زمان ما، در یک کلونی کیهانی، به یک کارآگاه پلیس به نام جوزف میلر مأموریت داده میشود که زن جوانی به نام جولی مائو را که به تازگی ناپدید شده است را پیدا کند. در این مأموریت جیمز هولدن که یک افسر سابق پلیس است به او کمک میکند. در همین حال هیئت اجرایی سازمان ملل در تلاش برای جلوگیری از وقوع جنگ بین مریخ و زمین هستند. خیلی زود این افراد می فهمند که ناپدید شدن این زن جوان با یک توطئه بسیار بزرگ در ارتباط است که همه انسان ها را تهدید میکند...

1- لاست (Lost)

بالاخره می رسیم به مجموعه ای که توجه های زیادی را به ژانر علمی-تخیلی جلب کرده و جوایز زیادی را از آن خود کرده است. لاست از آن دسته  سریال هایی است که هر کسی باید ببیند. این مجموع داستان بازماندگان هواپیمایی را روایت میکند که در میان اقیانوس آرام در جزیره ای عجیب و ناشناخته فرود می آید. 

تأثیرات سقوط بر بازماندگان و روابطی که بین آنها به وجود می آید، بستر سریال را تشکیل میدهد. همراه با عنصر علمی-تخیلی و حتی تزریق المانت های فراطبیعی به آن، لاست هر دو جانب را در بر گرفته و به قلمرو درام هم قدم میگذارد؛ در حالی که ژانر اصلی را هم زنده نگه می دارد. معمای کلی که سقوط این هواپیما را در بر میگیرد، همان چیزی است که شما را پشت صفحه نمایش نگه میدارد و باعث میشود پی در پی اپیزود ها را ببینید.

lost-cast

خلاصه داستان: 

هنگامی که یک هواپیما، هزاران مایل دورتر از مقصد در آسمان متلاشی میشود، بازماندگان خود را در جزیره ای عجیب و غریب می بینند و خیلی زود پی می برند که تنها نیستند...

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.

س
سینا

مثلا؟

ف
فرشید

اسم اون سریال آخرین کشتی اگه اشتباه نکنم اسپانیایی اما اسمش آخرین کشتی دوبله هم داره فقط سخت پیدا میشه تو هر سایتی نیست

ب
بهرام

سریال 100 خیلی جذاب و قشنگ هست و ارزش دیدن رو داره.پیشنهاد میکنم ببینید.ولی نظر شخصی من این هست که بعد از پایان فصل 5 موضوع دو فصل دیگه کاملا نامربوط به اصل داستان سریال هست و کلا مسیر داستان رو عوض میکنه و تقریبا خرابش میکنه چون خیلی تخیلی و پیچیده و پر

ر
رویا دهقان

The100 زیباترررین و فوق العاده ترین سریالی بود که تو کل زندگیم بعد از فیلم هری پاتر دیدم امیدوارم فیلمایی که معرفی کردین در حد اون باشه . با اینکه از زامبی و صحنه های خوردن آدما حالم به هم‌میخوره سعی میکنم واکینگ دد رو ببینم

ح
حسن

من تقریبا سال 2017 بود که یه سریال دیدم که دنیا بهم ریخته بود و یه عده مردم عادی در کشتی در اقیانوس آزاد زندگی میکردن و با کلی مشکل سر و کار داشتن حالا اسم فیلم نمیدونم اگه کسی همچین فیلمی رو میدونه لطفا اسمش بگه ممنونم

م
متین دهنوی

سریال علمی تخلی در مورد آخرالزمان فقط و فقط گمشده در فضا توصیه میکنم حتما ببینید

م
مهدی

هیچ سریالی مثل سریال 100 و واکینگ دد نمیشه

م
مهدی

مستر روبات ، وست وورلد؛ دارک ؛ بد لندز سریالهای عالی هستند توصیه موکد

ک
کمبوجیه

تصویر که اول گذاشتین اسمش چی

ش
شعیب جاف

تصویر مربوط به سریال 100 هستش، دوست عزیز.

A
Ali

سلام اگه میشد ملاک سریال های اخرالزمانی رو سریال صد قرار نمیدادین این لیست قابل تحمل تر میشد با عرض معذرت باید بگم به غیر از سریال صد خیلی سریال های این شکلی هم هست.!!!

ا
ایثار علیزاده

سلام دوست عزیز. ممنون از شما که نظرتون رو در این باره با ما به اشتراک گذاشتید. حرف شما درسته و بیشتر سریال های خود این لیست هم ی سر و گردن بالا تر از 100 هستن. اما این مطلب مربوط به زمانیه که تازه سریال 100 تموم شده بود و این مطلب هم به همون مناسبت قرار د