آیفون 13: قیمت، مشخصات، تاریخ انتشار و خبر های تازه

آنچه باید در مورد سری جدید آیفون 13 جدید بدانید

بزودی انتشار سری جدید آیفون ۱۳ اپل انتظار می رود، اطلاعات درز کرده حاکی از آن است که در سپتامبر ۲۰۲۱ شاهد آیفون جدید خواهیم بود. برای شنیدن اخبار آیفون ۱۳ لازم نیست تا آن زمان منتظر بمانید.

طی چند ماه گذشته نشت اخبار آیفون 13 از منابع مختلفی آغاز شده است و ما اکنون تصویری واضح از برخی مشخصات آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ مینی به دست آورده ایم.

در زیر حقایق مهم در مورد هر یک از مدل های جدید آیفون را می یابید، و پس از آن اطلاعات بیشتری در مورد جوانب این گوشی‌ها پیدا خواهید کرد.

آخرین اخبار آیفون 13

گزارش جدید حاکی از آن است که خانواده آیفون 13 نمایشگرهای همیشه روشن دارند. بعلاوه، ما توضیحاتی را ارائه داده ایم که انتظار داریم آیفون 13 به چه شکلی باشد و می توانید آنها را در این مقاله مشاهده کنید. 

تاریخ انتشار: سپتامبر 2021 (شهریور ۱۴۰۰) احتمالاً زمانی خواهد بود که درباره آیفون ۱۳ بشنویم، اما هنوز تاریخ دقیق عرضه آن مشخص نشده است. بهترین حدس ما این است که در مورد آیفون جدید در ۷ یا ۱۴ سپتامبر خواهید شنید.

قیمت: قیمتی مشابه آیفون ۱۲ را در نظر بگیرید، یک درز اطلاعات نشان می دهد که دقیقاً همان قیمت خواهد بود. آیفون ۱۲ مینی - ارزان ترین آیفون ۲۰۲۰ - با قیمت ۶۹۹ دلار شروع می‌شد در حالی که قیمت آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۰۹۹ دلار بود.

طراحی: انتظار می رود تغییرات کمی نسبت به آیفون ۱۲ ایجاد شود، اما به نظر می رسد این شرکت در حال تغییر در طراحی دوربین پشت گوشی است. ظاهراً در دو مدل ارزان قیمت‌تر از طرح مورب برخوردار است اما تا حدود زیادی شبیه گوشی های سال گذشته است.

رنگ ها: ممکن است اپل سایه های جدیدی را با سری موبایل های آیفون 13 آغاز کند و شایعه شده که دو نسخه صورتی و نارنجی هم در میان رنگ ها هستند. در کنار آن، انتظار داریم رنگ های مشابه نسل گذشته مانند بنفش، سیاه و سفید را مشاهده کنیم.

نمایشگر: انتظار می رود اندازه و وضوح صفحه نمایش در طیف وسیعی از محصولات آیفون ۱۳ ثابت بماند، اما شایعه شده که هر دو آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس برای اولین بار با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز هستند. این بدان معناست که تصویر روی این صفحه نمایش ها نسبت به آیفون های قبلی نرم و روان خواهد بود. به علاوه، ما انتظار داریم یک نمایشگر همیشه روشن در هر گوشی وجود داشته باشد.

دوربین: انتظار می رود که اپل در سری آیفون ۱۳ دوربین را اصلاح کند و ممکن است دو مدل پرو و پرو مکس دارای یک شاتر فوق گسترده ارتقا داده شده باشند. همچنین ممکن است آیفون ۱۳ پرو دارای یک دوربین تِلِفُتو ارتقا یافته باشد، بعلاوه برخی از درزها حاکی از آن است که LiDAR می تواند در هر چهار مدل وجود داشته باشد، بنابراین درک عمق بهتری خواهند داشت.

مشخصات: چیپست A15 احتمالاً در همه گوشی ها وجود خواهد داشت، اما هنوز نمی دانیم که تا چه اندازه قدرتمند خواهد بود. همچنین به شدت شایعه شده است که اپل ممکن است برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ یک آیفون ۱ ترابایتی را به بازار عرضه کند تا به این ترتیب بزرگترین حافظه آیفون تاکنون شود.

باتری: اگر بزرگ‌ترین نشت اطلاعات درباره باتری آیفون ۱۳ صحیح باشد، می توانید باتری بزرگتری را در داخل تلفن های ۲۰۲۱ انتظار داشته باشید. انتظار می رود این باتری ها به طور قابل توجهی بزرگتر باشند، انتظار می رود آیفون ۱۳ یک سلول ۳۰۹۵ میلی‌آمپری در مقایسه با ۲۸۰۵ میلی‌آمپر/ساعت آیفون ۱۲ ارائه دهد. این یعنی چه؟ انتظار آیفون ۱۳ با ماندگاری بیشتر از آیفون های قبلی خود داشته باشید.

 

  آیفون ۱۳ مینی آیفون ۱۳ آیفون ۱۳ پرو آیفون ۱۳ پرو مکس
اندازه نمایشگر ۵.۴ اینچ ۶.۱ اینچ ۶.۱ اینچ ۶.۷ اینچ
رزولوشن  ۲۳۴۰ x ۱۰۸۰ ۲۵۳۲ x ۱۱۷۰ ۲۵۳۲ x ۱۱۷۰ ۱۷۷۸ x ۱۲۸۴
نرخ تازه‌سازی 60Hz 60Hz 120Hz 120Hz
دوربین ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل
دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل ۱۲ مگاپیکسل
چیپست A15 A15 A15 A15
باتری ۲,۴۰۶ میلی‌آمپر ساعت ۳,۰۹۵ میلی‌آمپر ساعت ۳,۰۹۵ میلی‌آمپر ساعت ۴,۳۲۵ میلی‌آمپر ساعت
حافظه تا ۱ ترابایت تا ۱ ترابایت تا ۱ ترابایت

تا ۱ ترابایت

اطلاعات درز کرده آیفون ۱۳ تاکنون

آیا می خواهید تصویری کامل از نشت اطلاعات آیفون ۱۳ تاکنون داشته باشید؟ آن را در زیر خواهید یافت، جایی که ما شما را با مشخصات و جزئیات سری بعدی آیفون آشنا می کنیم. ما از اولین مدل آیفون ها در سال ۲۰۰۷  را تحت پوشش خبری خود قرار داده ایم، بنابراین می دانیم که وقتی صحبت از نشت و خبرهای جدید آیفون می شود، باید به دنبال چه مواردی باشیم.

تاریخ عرضه آیفون ۱۳

تاریخ عرضه آیفون ۱۳ احتمالاً در سپتامبر ۲۰۲۱ خواهد بود و ما انتظار داریم که جمعه یا سومین جمعه ماه (که برابر است با ۱۷ یا ۲۴ سپتامبر) به فروشگاه ها وارد شود. پیش از سال ۲۰۲۰، اپل آیفون های جدید خود را در سه شنبه اول یا دوم ماه سپتامبر معرفی کرده است. اگر این اتفاق در سال ۲۰۲۱ تکرار شود، انتظار داریم که آیفون ۱۳ در ۷ یا ۱۴ سپتامبر معرفی شود و ۱۰ روز بعد به بازار عرضه شود.

همچنین یک تحلیلگر گفته است که انتظار می رود در هفته سوم سپتامبر سال جاری معرفی شود، این بدان معنی است که ۱۴ سپتامبر محتمل ترین تاریخ است، ۱۵ سپتامبر نیز ممکن است، زیرا این برند گاه به گاه تلفن ها را در روز چهارشنبه اعلام می کند. بر اساس رویکرد معمول اپل، انتظار می رود پیش فروش ها در ۱۷ سپتامبر آغاز شود، در این صورت تاریخ عرضه ۲۴ سپتامبر (جمعه بعدی) خواهد بود. 

 

مدل اعلام عرضه
آیفون 13 (پیش بینی شده)  ۷ / ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ ۱۷ / ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱
آیفون ۱۲ + آیفون ۱۲ پرو ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰
آیفون ۱۲ مینی + آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰
سری آیفون ۱۱ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹
سری آیفون ایکس اس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۸
سری آیفون ۸ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷
تاریخ عرضه آیفون های پیشین

هیچ تضمینی وجود ندارد که این تاریخ، تاریخ انتشار آیفون ۱۳ باشد، و این بیشتر به دلیل همه گیری Covid-19 است. تاریخ انتشار آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به اکتبر سال ۲۰۲۰ بازگردانده شدند و دو دستگاه دیگر - آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس - در نوامبر همان سال عرضه شدند.

به علاوه، ظاهرا تاخیر سال ۲۰۲۰ منجر به افزایش فروش برای گوشی ها شد. این ممکن است بدان معنی باشد که اپل تصمیم دارد به رویه جدید ادامه دهد، اما هیچ نشانه ای واقعی از این اطلاعات وجود ندارد.

قیمت آیفون ۱۳

تنها نشت بزرگ اطلاعات در مورد قیمت آیفون ۱۳ نشان می دهد که مدل های آینده هزینه ای مشابه با آیفون ۱۲ دارند. این با آنچه انتظار داشتیم مطابقت دارد. مطمئناً با شنیدن این موارد، نشت اطلاعات قیمت و شایعات آیفون ۲۰۲۱ بیشتر درج می شود، اما در زیر می توانید قیمت های سری آیفون ۱۲ را مشاهده کنید که نسبتاً مطمئن هستیم در آیفون ۱۳ نیز مشابه خواهد بود. قیمت ها ممکن است امسال اندکی افزایش یابند. این امر به ویژه در خارج از ایالات متحده صادق است، زیرا شایعات زیادی وجود دارد که در بسیاری از نقاط جهان از فناوری mmWave 5G که مجموعه آیفون ۱۲ در ایالات متحده از قبل از آن پشتیبانی می کنند، بهره مند می شوند و همین امر باعث افزایش قیمت می شود. اما انتظار تغییر بزرگی نداریم.

 

مدل گوشی ایالات متحده امریکا بریتانیا استرالیا
آیفون ۱۲ مینی ۶۹۹ دلار ۶۹۹ پوند ۱۱۹۹ دلار
آیفون ۱۲  ۷۹۹ دلار ۷۹۹ پوند ۱۳۴۹ دلار
آیفون ۱۲ پرو ۹۹۹ دلار ۹۹۹ پوند ۱۶۹۹ دلار
آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۰۹۹ دلار ۱۰۹۹ پوند ۱۸۴۹ دلار
قیمت مجموعه آیفون ۱۲

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.