نقد و بررسی فیلم مورتال کمبت ۲۰۲۱

فیلم مورتال کمبت ۲۰۲۱، یک اقتباس سینمایی از یک بازی مضحک در ژانر مبارزه‌ای و بسیار خشن با یک بنیاد ذاتی بی‌معنی، موفق می شود به عنوان یک فیلم اکشن هنرهای رزمی بسیار لذت بخش و فوق العاده با هم جمع شود. اگر به نظر می رسد که تکراری است، به این دلیل است که از مورتال کمبت در سال ۱۹۹۵ یک فیلم ساخته شده بود، اما این فیلم مجدداً به همین نام و به کارگردانی سایمون مک کوئید، با احترام گذاشتن به میراث سری بازی های محبوب و شخصیت های آن، همان راه را دنبال می کند، اما کاملا بی نقص نیست.

پس از یک شروع عالی که باعث ایجاد رقابت داغ و نمادین بین جنگجویان ماورا طبیعی اسکورپیون (هیرویوکی سانادا) و ساب‌زیرو (جو تسلیم) می شود، کمی طول می کشد تا مورتال کمبت جایگاه خود را پیدا کند. تقریباً این یک فیلم تیمی به سبک انتقام جویان است که گروه بزرگی از رزمی کاران ابرقدرت را دور هم جمع می کند، اما تا زمانی که با بازی آشنا نباشید، آشنایی با هر کاراکتر یا مسابقات مورتال کمبت با یک فیلم انفرادی سودی ندارد. در نتیجه، نیمه اول فیلم در حال معرفی شخصیت ها، صحنه های اکشن و توضیحاتی که چرا این قاتل دنیا گرا در حال شکافتن یک خیابان است، ناخوشایند می‌شود.

فیلم مورتال کمبت

 

مورتال کمبت با معرفی روان پریشی به نام کانو  شخصیتی را که بسیار مورد نیاز است تزریق می کند. کانو هر صحنه ای را که در آن حضور دارد با انرژی کاریزماتیک و تندخویی و نیرومندی خود روشن می کند. همچنین یک پویایی واقعاً سرگرم کننده و جالب بین او و بقیه بازیگران وجود دارد زیرا آنها مجبور به تحمل یک مرد شرور می شوند که گریزی از آن نیست. بعد از اینکه تمام مقدمه ها تمام شد، در نیمه دوم با کشف قدرتهای ویژه قهرمانان ارث‌ریالم (و کانو) همه چیز به شکل گسترده ای پیش می رود. این یک روش هوشمندانه برای مضمون‌سازی توانایی هایی است که هر مبارز در بازی ها دارد و همچنین منجر به لحظات عالی رونمایی از شخصیت هایی مانند سونیا (جسیکا مک نامی) و جکس (مکاد بروکس) می شود.

البته، مورتال کمبت بدون مرگ و خونریزی نخواهد بود، و گرچه فیلم در مقایسه با خود بازیهای مورتال کمبت خشونت کمتری دارد، اما برخی از مرگ و میرها وجود دارد که بدون شک باعث خوشحالی طرفداران و جذب طرفداران خواهد شد.

شاید بزرگترین ناامیدی این واقعیت باشد که از آنجا که شخصیتهای زیادی وجود دارد، چندین شخصیت برجسته به روشهایی استفاده می شوند که توانایی بالقوه آنها را به باد می دهد. بزرگترین مصدوم ، ملینا (سیسی استرینگر) است که فقط با یک مشت خط، چند دعوا و بدون هیچ پس زمینه ای به چیزی بیش از یک آدم عادی کاهش می یابد.به معنای واقعی کلمه می توان آن را با هر شخصیت دیگری پر کرد و قرار دادن ملینا - بازیکن اصلی و محبوب طرفداران در بازی های مورتال کمبت - در آن نقش به نظر بیهوده است. 

مورتال کمبت ۲۰۲۱ دربرابر مورتال کمبت ۱۹۹۵

 

اگرچه از هر نظر یک فیلم شگفت انگیز نیست، فیلم مورتال کمبت ۱۹۹۵، به کارگردانی پاول اندرسون، هنوز هم بدون شک یکی از بهترین نمونه های فیلم های بازی ویدیویی بود که درست انجام شد و سالها به همین ترتیب باقی ماند. و نمایش های به یادماندنی داشت، به ویژه از Cary Hiroyuki Tagawa، که تجسم شانگ تسونگ را به خوبی انجام داد، به طوری که Netherrealm تصمیم گرفت عملکرد خود را برای شخصیت مورتال کمبت ۱۱ ضبط کند. این یک تعادل مناسب از خونریزی و کمدی پنیری و جذاب برای چنگ زدن به خشونت کارتونی مورتال کمبت داشت، و کاملاً ساده فهمید که چه چیزی باعث شده مورتال کمبت در آن زمان به یک بازی مبارزه ای محبوب تبدیل شود. مقایسه این دو فیلم کمی مشکل است زیرا بازی های مورتال کمبت بین سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۱ بسیار تغییر کرده است. مورتال کمبت پاول اندرسون برای مجموعه بازی‌های آن زمان مناسب بود، در حالی که مورتال کمبت سایمون مک‌کوید برای آنچه که بازی ها به آن تبدیل شده تبدیل شده مناسب است. با این حال، به طور کلی، احساس می شود مورتال کمبت مک‌کوید یک فیلم کاملاً منظم تر است و با یادداشتی دلهره آور به پایان می رسد که - من صمیمانه امیدوارم - باید منجر به دنباله هایی شود که بهتر از نابودی ترسناک مورتال کمبت باشد.

۳.۵/۵ ۰ نظر
ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط