نکاتی درمورد استایل دانشجویی مردانه -درباره تیپ دانشجویی پسرانه بدانید

دوران دانشجویی، دورانی پر از تغییر و بالا و پایین است. معمولا دانشجو ها محدودیت هایی برای انتخاب لباس هایشان دارند، بنابراین باید دقت داشته باشید که کمد خود را با چه آیتم هایی پر میکنید. افرادی که با آنها برخورد میکنید، در نگاه اول از روی ظاهرتان شما را قضاوت میکنند، بنابراین مهم اسات که به عنوان یک دانشجو یاد بگیرید بهترین استایل خود را بسازید.

استایل پسرانه

در این مطلب میخواهیم نکاتی را در مورد استایل های دانشجویی به شما آموزش دهیم و به شما کمک کنیم که تیپ و استایل بهتری داشته باشید.  

1- اعتماد به نفس داشته باشید

این مسئله هیچ ارتباطی با قیافه، قد و یا سایز شما ندارد و امری کاملا درونی است. باید بدانید که بخش زیادی از استایل شما به سطح اعتماد به نفس شما دارد.

همه افراد از خوش صورتی و قد بلند برخوردار نیستند. این موضوع را در عکس های مدل ها و اینفلونسر های مختلف میتوانید ببینید. نکته مشترکی که میتوانید در عکس ها و فیلم های همه مدل ها ببینید، اعتماد به نفس آنها است.

فراموش نکنید که روی اعتماد به نفس خود کار کنید و همواره برای افزایش آن تلاش کنید. داشتن اعتماد به نفس همچنین باعث جذابیت شما در نگاه زنان میشود.

2- لباس های مناسبی بپوشید

استایل پسرانه

هنگامی که در منزل خود هستید، آزادید هر لباسی که میخواهید را بپوشید. اما باید از لباس های بگی و اوور سایز، لباس های کثیف و نامناسب تقریبا در همه ملاقات ها  مراسم ها دوری کنید، به غیر از گردهمایی های خانوادگی؛ چراکه خانواده ها معمولا در مورد لباس پوشیدن شما بی تفاوت هستند.

به یاد داشته باشید هنگامی که بیرون از خانه هستید حتما لباس هایتان با هم تناسب داشته باشند. میان لباس های شما باید تناسب رنگ وجود داشته باشد. هنگام خرید نیز به این مسئله دقت داشته باشید و اگر یک آیتم با سایر لباس هایتان هماهنگ نبود، از خرید آن اجتناب کنید.

اما در مورد لباس های بگی و اوورسایز. این نوع از لباس ها برای اولین بار توسط برخی از شرکت های فشن کره ای ابداع شد. اگر به طرز مناسب از این سبک استفاده کنید نتیجه مطلوبی خواهد داشت؛ اما در اکثر موارد این طور نیست. با این وجود پیشنهاد ما این است که کمتر از این نوع لباس ها یپوشید و اگر هم به این سبک علاقه دارید، بیشتر از یک یا دو آیتم از آنها را نخرید.

3- زیاد روی ترند ها سرمایه گذاری نکنید

ترند های لباس

سرمایه گذاری زیاد روی ترند های مد و استایل تنها در صورتی که بخواهید در آینده یک مدل و یا اینفلونسر در زمینه فشن باشید، صحیح است و در غیر این صورت هیچ ضرورتی ندارد که به دنبال ترند های روز مد و فشن باشید.

جریان ترند های مد و استایل به پول بسیار زیادی نیازمند دارد. واقعا زیاد! و بیشتر دانشجویان نیز از پس این هزینه ها بر نمی آیند؛ مخصوصا که بسیاری از این ترند ها دوره ای هستند و خیلی زود از مد می افتند.

سعی کنید لباس های خارج از زمان بپوشید؛ یعنی لباس هایی که با گذشت زمان از مد نمی افتند. لباس هایی با رنگ ها، الگو ها و بافت های کلاسیک بخرید. پیشنهاد ما این است که بیش از حد روی ترند ها سرمایه گذاری نکنید؛ نه این که اصلا از ایده های جدید دنیای مد و استایل استفاده نکنید. هر چه باشد باید چیز های جدیدی را نیز امتحان کنید؛ اما با توجه به شرایط خود و به صورتی منطقی.

4- روی آیتم های ضروری که هیچگاه از مد نمی افتند تمرکز کنید

آیتم های ضروری لباس آقایان

کت های بلیزر از مواردی هستند که هیچگاه از مد نمی افتند، اما باید رنگ آنرا با دقت انتخاب کنید. معمولا بهترین رنگ های آن، مشکی ساده و یا سرمه ای هستند که به سادگی با سایر لباس ها ست میشوند. این کت ها با پیراهن و یا تیشرت هایی با رنگ ساده ترکیبی جذاب میسازند.

در فصل های سرد، کت های چرمی گزینه خوبی هستند. اگر از آنها به خوبی نگهداری کنید میتوانید چند سال از آنها استفاده کنید.

اگر میخواهید بدانید که یک لباس از مد می افتد یا خیر، کافی است از خودتان سوال کنید که آیا میتوانید این لباس را برای هر فصلی بپوشید؟ و اگر پاسخ منفی است، آیا میتوانید سال بعد همین موقع این لباس را بپوشید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ هر یک از این سوالات، میتوانید لباس مورد نظر را بخرید.

5- به کیفیت محصولی که می خرید دقت داشته باشید

هیچ چیز بد تر از کیفیت پایین جنس لباس هایتان به مد و استایل و نیز جلوه شما در نگاه دوستانتان لطمه نمیزند. اجناس بی کیفیت خیلی زود حالت و بافت خود را از دست میدهند و تقریبا غیر قابل استفاده میشوند.

از طرف دیگر، یا بی مصرف شدن این لباس ها، مجبور هستید که آنها را با آیتم های جدید جایگزین کنید؛ و این یعنی هزینه ای مضاعف.

6- کفش ها از اهمیت زیادی برخوردار اند

کفش های ضروری مردانه

کفش ها، درست مانند کمربند، میتوانند استایل شما را بسازند و یا اینکه آنرا به کلی به هم بریزند. کفش ها به نوعی داستان زندگی شما را بازگو میکنند. در دنیای تجارت و بیزنس، افراد به کفش ها به عنوان منعکس کننده دارایی های شما نگاه میکنند. شما نیز به عنوان یک دانشجو، نمیتوانید فقط یک جفت کتانی را برای مدت زیادی بپوشید. باید هر از چند گاهی کفش هایتان را تغییر دهید. بوت ها و نیم بوت ها تنوع و جذابیت خاصی به استایل شما میدهند.

 

7- ساعت

ساعت چرم مردانه

شما دیگر یک بچه نیستید. ساعت هایی انتخاب کنید که از استیل ضد زنگ و بند های چرمی ساخته شده اند. هرگز ساعت های با بند طلایی نخرید؛ این نوع ساعت ها از مد افتاده اند و از طرف دیگر مناسب سن شما نیستند.

8- با امتحان کردن استایل ها و آیتم های جدید، مناسب ترین استایل را برای خود پیدا کنید

اگر به خوبی نمیدانید که چه لباس هایی برایتان مناسب است و یا چگونه آنها را ست کنید، همواره میتوانید به یک فروشگاه بروید و آنها را امتحان کنید. سعی کنید هنگام خرید از دوستانتان نیز نظرخواهی کنید و هرگز به تنهایی خرید نکنید. اگر در مورد سایز خود اطمینان ندارید، خرید حضوری گزینه بهتری است.

9- چند لایه لباس پوشیدن را یاد بگیرید

چند لایه لباس پوشیدن

چند لایه لباس پوشیدن استایل شما را به سطح بهتری می رساند. این سبک به شما کمک میکند که ترکیب های شیک و خلاقانه ای داشته باشید و مهارتی است که هر مردی باید یاد بگیرد. همچنین چند لایه لباس پوشیدن باعث میشود حجیم تر به نظر به رسید و نیز در استایل شما تنوع ایجاد میکند.

 

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.