راهنمای استایل کژوال مردانه: 6 نکته تخصصی برای عالی جلوه دادن آقایان

استایل کژوال برای مردان شاید بهترین فرصت برای بیان حس واقعی استایل شخصی باشد.

برخلاف استایل رسمی که بر روی تشریفات تمرکز می کند، استایل کژوال برای دست یافتن به تعادل بین راحتی، شخصیت و استایل تمرکز می کند - لباس هایی شیک و در عین حال بسیار کاربردی.

به راهنمای استایل کژوال مردانه آداروک خوش آمدید. ما این راهنما را به چندین بخش تقسیم کرده ایم. شما می توانید به بخشی که برای شما بیشتر اهمیت دارد مراجعه کنید.

استایل کژوال مردانه

 

استایل کژوال چیست؟

به خودی خود کژوال یک استایل لباس خاص نیست، لباس های کژوال به عنوان لباس های راحت تعریف می شوند، هر چیزی که به طور سنتی برای مناسبت های رسمی نامناسب تلقی می شود.

استایل کژوال، با زیبایی و راحتی قابل توجه توصیف می شود و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است. لباس های کژوال راحتی و منحصر به فرد بودن را در هم می آمیزند - از آنجا که برای ایجاد ظاهر منحصر به فرد خود، باید لباس های مختلف را با هم ست کنید و کشف کنید که چه چیزی برای شما بهتر است.

به معنای واقعی کلمه می توانید آنچه را که می خواهید بپوشید (به جز شاید اگر به فکر این هستید که در لباس های سیب زمینی کاناپه کارهای خود را اجرا کنید). اگر هیچ قانون سخت و محدودیتی وجود نداشته باشد ، با این وجود هنوز هم دستورالعمل هایی برای لباس های گاه به گاه خارج از حریم خانه شما وجود دارد. این که ساده را انتخاب کنید یا کمی ماجراجویانه باشید ، از Casual بسته به شرایط و مکان می توان کمی متفاوت برداشت کرد. این وظیفه دشواری را برای شما رقم می زند که بتوانید بفهمید چه چیزی باید بپوشید تا جای شیرین بین لباس بیش از حد و لباس زیر را پیدا کنید.

 

اصول کمد لباس کژوال برای مرد ها: موارد ضروری برای کامل کردن ظاهر شما

 

استایل کژوال معمولا شامل مجموعه ای از موارد اصلی است که عناصر سازنده استایل شخصی شما را تشکیل می دهند. از شلوار های کژوال مانند شلوار های جین یا شلوار چینو گرفته تا پیراهن ها و کفش های کتانی غیر رسمی.

ما در این مقاله لیستی از ملزومات تیپ کژوال را که می توانید آن ها را با هم ست کرده و از حداکثر پتانسیل کمد لباس خود استفاده کنیدر را جمع آوری کرده ایم.

ما از هر مورد دو نمونه انتخاب کرده ایم - یک گزینه لوکس برای مردی که می خواهد هزینه بیشتری برای بهبود کمد لباسش بپردازد، و یک گزینه اقتصادی و در عین حال شیک و زیبا.

1. شلوار جین

ستون فقرات لباس های کژوال از دهه 1950 میلادی، شلوار جین است.

اگر می خواهید ظاهر بهتری داشته باشید، یک شلوار جین با کیفیت با استایل غیر چسبیده و رنگ تیره انتخاب کنید.

شلوار جین برای استایل کژوال

2. تی شرت های کژوال

تی شرت ها ذاتاً کژوال هستند، تی شرت ها بخشی اساسی از کمد لباس اصلی هر مردی است. تی شرت، راحت پوشیده می شود، کاملا ظریف و شیک است و به اندازه ای  همه کاره است که می شود با هر چیزی آن را پوشید.

وانون تی شرت های کژوال این است که باید ساده باشند. تی شرت های نخی کلاسیک را در رنگ های ساده انتخاب کنید. رنگ های سفید، سرمه ای، سیاه و خاکستری نقاط شروع خوبی هستند.

در صورت تمایل می توانید لباس کژوال خود را با برخی از الگوها، سبک ها و طرح های جسورانه آراسته کنید. اما همیشه اطمینان حاصل کنید که متناسب با فرم بدن باشد.

تی شرت کژوال

3. پولو شرت ها

کمی رسمی تر از تی شرت، پولو شرت است که برای کمد لباس شما ضروری است.

اگر یک شلوار جین خوب و یک پولو شرت را با هم ست کنید، نیازی نیست که هزینه های زیادی را برای یک پولو شرت خوب خرج کنید اما باید مطمئن شوید که متناسب با فرم بدن شما باشد.

پولو شرت - استایل کژوال مردانه

4. پیراهن های کژوال

پیراهن های کژوال آستین کوتاه یا آستین دار در مواردی ضروری هستند که می خواهید کمی با هوش تر به نظر برسید. برای داشتن ظاهری آرام تر، می توانید دکمه های آن را باز کرده و آستین ها را به شیوه درست تا بزنید.

درست مانند تی شرت، پیراهن خود را با نیز با رنگهای اصلی شروع کنید. یک پیراهن کلاسیک سفید موردی پایه ای است. اطمینان حاصل کنید که یقه در صورت باز ماندن روی دکمه سوم خوب به نظر برسد.

پیراهن برای استایل کژوال مردانه

5. شلوار های چینو (chinos)

شلوار چینو یک آیتم عالی است برای اینکه هر از گاهی موارد را با هم ست کنید. برای ست کردن لباس های بالا تنه با چینو بهترین گزینه همان مواردی است که با شلوار جین ست می شود، مطمئن باشید شلوار چینو بلافاصله ظاهر کلی شما را تغییر می دهد.

برای شلوار چینو در رنگ های کلاسیک مانند خاکی، سرمه ای و بژ که به راحتی قابل ست شدن هستند، سرمایه گذاری کنید. چینو ها راحت و شیک هستند، همچنین می توانند به شما کمک کنند تا ظاهری با استایل اسمارت کژوال به دست آورید.

 

شلوار چینو در استایل کژوال

6. لباس کشباف کژوال

لباس بافتنی کژوال یکی دیگر از موارد عالی برای تنوع در ست کردن است. لباس های بافتنی هم شیک و هم به راحتی پوشیده می شود، یکی از موارد ضروری برای کمد لباس های کژوال هر مرد است.

لباس بافتنی کژوال خود را به عنوان یک لایه بیرونی یا زیر کت سبک بپوشید. موردی را انتخاب کنید که هم با پیراهن و هم با تی شرت به خوبی کار کند تا گزینه های ترکیبی بیشتری به شما ارائه دهد.

لباس های بافتنی برای استایل کژوال مردانه

7. کت های کژوال

یک کت سبک می تواند فردیت زیادی استایل شما اضافه کند. این یکی از گزینه های کمد لباس شماست که سالها با شما خواهد ماند، بنابراین ارزش سرمایه گذاری در یک مدل با کیفیت را دارد.

توصیه ما این است که روی کارهای کلاسیک که بعد از شش ماه از مد نمی افتند سرمایه گذاری کنید.

کت های کژوال

8. هودی

یک لباس خیابانی مرسوم است، هودی یک گزینه عالی برای گرم نگه داشتن شما و استفاده در اوقات فراغت به عنوان یک لباس کژوال است. برای ظاهری مدرن آن را با چیزی زیبا و جذاب همراه کنید.

برای اینکه جلوه‌ی شلختگی به خود نگیرید، پارچه درجه انتخاب کنید و آن را با شلوارهای صاف و یکدست ست کنید.

هدی استایل کژوال مردانه

9. کفش های کژوال

حتی وقتی کژوال می پوشید این مهم است که بهترین کفش ها را بپوشید. خوشبختانه در چند سال گذشته بازار کفش های کتانی لوکس با انتشار کفش های کتانی جدید و پیشرفته در هر ماه رشد شگفت انگیزی داشته است.

برای ظاهری کلاسیک، کفش های کتانی سفید بپوشید که تقریباً با هر استایلی می توان پوشید - اگر ظاهری صیقلی تر می خواهید، سراغ چرم بروید.

با این حال فقط خود را به کفش کتانی محدود نکنید. بسیاری دیگر از گزینه های کفش کژوال مانند بوت های صحرایی و کالج برای ظاهر بهتر وجود دارد.

کفش مناسب استایل کژوال

10. اکسسوری ها

اکسسوری های مناسب برای افزودن استایلی منحصر به فرد به لباس کژوال و بهبود ظاهر کلی شماست. شما می توانید با اکسسوری هایی که از با ظاهر شما سازگار هستند  و یا کاملاً در جهت مخالف حرکت کنید تا سبک منحصر به فرد خود را ایجاد کنید. به یک ساعت مچی با یک کمربند خوب فکر کنید.

کمربند

اکسسوری - استایل کژوال

 

6 نکته تخصصی و اصول اساسی استایل کژوال

ما با مجموعه ای از صاحب نظران و متخصصان مد و استایل تماس گرفته ایم. در اینجا نکات توصیه شده توسط آنها را برای اینکه استایل کژوال حرفه ای داشته باشید، ذکر می کنیم:

 • با هدف خود از استایل مورد نظر شروع کنید. این مورد ستون فقرات استایل شما را تشکیل می دهد. آیا می خواهید مطمئن به نظر برسید؟ آیا می خواهید نشان دهید که به یک مناسبت اهمیت می دهید و متناسب با آن لباس پوشیده اید؟ یا ترجیح می دهید راحتی را اولویت قرار دهید؟
 • متناسب با هدفتان لباس بپوشید. لباسی انتخاب کنید که به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند. اگر راحتی را انتخاب می کنید، کژوال استایل مناسب شما است.
 • چند مورد لباس بدون تاریخ مصرف ارزش سرمایه گذاری را دارند. برخی از لباس ها در کمد شما بیش از یک فصل دوام نمی آورند. شما نباید زیاد برای آن ها هزینه کنید. اما برخی دیگر سالها با شما خواهند ماند. به عنوان مثال، کت چرمی با کیفیت، کفش های کتانی درجه یک یا یک ساعت لوکس این ها مدت ها با شما خواهند بود پس روی آن ها سرمایه گذاری کنید. تصمیم بگیرید که کدام موارد را می خواهید نگه دارید و روی کیفیت بیش از کمیت سرمایه گذاری کنید.
 •  هنگامی که می خواهید کمد لباستان را پر کنید ابتدا با رنگ های خنثی مانند سیاه، سفید، سرمه ای، برنزه، خاکستری و قهوه ای شروع کنید. ست کردن و مطابقت همه آنها با یکدیگر آسان است و هرگز از مد نمی افتند
 • قبل از انتخاب لباس کژوال خود، موقعیت را در نظر بگیرید. استایل شخصی شما هرچه باشد، باید همیشه به محیط و زمینه اجتماعی بسیار توجه کنید. آنچه موقعیت از شما  انتظار دارد  را درک کنید و سپس لباس خود را با توجه به موقعیت خود بپوشید.
 • همیشه به دنبال تناسب باشید. هیچ چیز غم انگیزتر از دیدن مردی نیست که استایل مناسب را با لباس های نامتناسب می پوشد. اگر لباسهایتان بیش از حد تنگ و ناراحت کننده یا بیش از حد گشاد و شل باشد، تلاش شما را برای استایل خوب کاملاً خراب می کند. اگر برای تعیین استایل خود وقت صرف می کنید، مطمئن شوید که کار درستی است.

 

پرسش های متداول درباره استایل کژوال

 • سوال: آیا شلوار جین برای استایل کژوال مناسب است؟
  پاسخ: بله شلوار جین جین نمونه ای از لباس های همه کاره است. شما می توانید به راحتی یک شلوار جین مناسب را با بسیاری از گزینه ها ست کنید تا ظاهری کژوال یا شیک، مرسوم، مد روز و آماده کار داشته باشید. یک شلوار جین خوب باید مدت طولانی برای شما کار کند، بنابراین ارزش آن را دارد که روی کیفیت و تناسب عالی سرمایه گذاری کنید
 • سوال: لباس غیر رسمی چیست؟
  جواب: در ابتدایی ترین سطح، لباس روزمره یا غیر رسمی به معنای یک شلوار جین یا شلوار چینو با پیراهن یقه دار یا تی شرت است.
 • سوال: لباس راحتی کژوال چیست؟
  پاسخ: اگر دعوت نامه ای برای لباس راحتی کژوال دریافت کرده اید، احتمالاً به این معنی است که هر چیزی واقعاً ممکن است پیش بیاید. اگر استخر وجود دارد، ممکن است بخواهید شورت شنای خود را به همراه داشته باشید.
 • سوال: آقایان چه چیزی را باید در دفتر کار بپوشند؟
  پاسخ: این به فرهنگ دفتر شما بستگی دارد، اما یک استایل کاملا کژوال احتمالاً مناسب نیست، مگر اینکه در حوزه تکنولوژی کار کنید. استایل کژوال برای کار معمولاً نیاز به توجه بیشتری شما دارد. در عوض، راهنماهای مجله اینترنتی آداروک را برای پوشیدن لباس های اسمارت کژوال و بیزینس کژوال بررسی کنید.

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.