همه چیز درباره قسمت جدید جوخه انتحار - داستان فیلم و تاریخ پخش آن

همه چیز درباره قسمت جدید جوخه انتحار - داستان فیلم و تاریخ پخش آن

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۴ دقیقه مطالعه
  • ۱,۷۷۸

داستان قسمت جدید جوخه انتحار به کارگردانی جیمز گان، هنوز یک راز است. اما در این مطلب به تحلیل این فیلم و بیان موضوعاتی که تاکنون در مورد آن تایید شده اند می پردازیم.

این ها همه آن چیزی هستند که در باره جوخه انتحار جیمز گان میدانیم. قسمت قبلی این فیلم به کارگردانی دیوید آیر که در سال 2016 منتشر شد، چندان به مذاق منتقدین خوش نیامد؛ با این حال فروش جهانی آن به رقم 746 میلیون دلار رسید. این فیلم را با موسیقی متن و مجموعه بازیگری عالی به یاد داریم؛ اما ضعف آن از جای دیگری بود: این فیلم از تدوین و به هم چسباندن دو برداشت جداگانه بود؛ یکی توسط خود آیر و دیگری از طرف کمپانی برادران وارنر. تدوینی که اصلا در شأن آن نبود. اما استودیو به دلیل موفقیت اقتصادی قسمت قبلی، تصمیم به ریلانچ این اثر گرفت.

تریلر جدید جوخه انتحار ۲

 

 این فیلم به کارگردانی و نویسندگی جیمز گان، قرار است که در 15 مرداد 1400 اکران شود.

ایده ساخت نسخه قبلی این فیلم با الهام از نگهبانان کهکشان (با زهم به کارگردانی جیمز گان) در کمپانی برادران وارنر شکل گرفت؛ اما ساخت آن به قدری طول کشید که نتوانست با نگبانان کهکشان رقابت کند. اما برای ریلانچ این فیلم، آنها موفق شدند که خود جیمز گان را برای این کار استخدام کنند و از تریلر ها مشخص است که شوخ طبعی گان – که به نوعی برند وی محسوب میشود – در این فیلم نیز محسوس است. تریلر جدیدی که به تازگی منتشر شده است نشان میدهد که قرار است در این فیلم شاهد صحنه های شاد زیادی باشیم که البته مارگو رابی در نقش هارلی کوین، نقشی کلیدی در بیشتر آنها دارد.

واضح است که برادران وارنر زیاد روی داستان این اثر مانور نمیدهد و بلکه از استایل، تم و فضای خاص این فیلم برای تبلیغات خود استفاده میکند. نتیجه این کار هم این است که در مورد داستان این فیلم حتی بسیار کمتر از دیگر فیلم های ابر قهرمانی میدانیم. در اینجا میتوانید همه آن چیزی که تا به امروز در این مورد تایید شده است را بخوانید.

خلاصه داستان رسمی جوخه انتحار جیمز گان

جوخه انتحار

داستان رسمی که برای فیلم منتشر شده است، آماندا والر را در حال تشکیل و اعزام گروه به جزیره خیالی کورتو مالتیز برای یک ماموریت ویژه نشان میدهد. این موضوع روشن روشن میکند که چرا جیمز گان گفته بود که این فیلم شبیه به فیلم های جنگی دهه 70 میلادی است. به نظر میرسد که آنها برای انجام یک نوع کودتا به این جزیره فرستاده میشوند.

به جهنم خوش اومدید – یا به عبارت دیگر زندان بیل ریو، زندانی با بالاترین میزان مرگ و میر در ایالات متحده. جایی که بد ترین اشرار برای بیرون آمدن از آن حاضر اند دست به هر کاری بزنند؛ حتی کمک کردن به دولت در ماموریت های مخفیانه و خطرناک. و اما دو راهی انجام بده یا بمیر امروز؟ گروهی از ابر انسان ها شامل بلاد اسپورت، پیس میکر، کایتان بومبرنگ، رت کچر، سیونت، شاه کوسه، بلک گارد، جولین و همچنین دیوانه محبوب همه، یعنی هارلی کوین رو دور هم جمع کن، اونا رو به شدت مسلح کن و ببرشون به جزیره دور از دسترس و در سلطه دشمن، یعنی کورتو مالتیز. این گروه به همراه تعدادی از نظامیان در جنگل همراهن و ماموریت آنها پیدا کردن نابود کردن هر کسی با پرچم ریکه. و البته آماندا والر هم از طرف دولت تک تک حرکاتشونو زیر نظر داره. و مثل همیشه هر حرکت اشتباهی مرگشونو در پی داره؛ چه توسط دشمناشنون، چه توسط هم تیمی ها و یا خود والری.

کورتو مالتیز در سلطه کاراکتری به نام ژنرال سیلویو لونا قرار دارد و او خود را حاکم این جزیره کرد است. گروهی به نام گروه گوریلا در مقابل این ژنرال قرار دارند که سول سوریا رهبری آنها را به عهده دارد و به نظر میرسد که متحد کلیدی جوخه انتحار باشد.

جوخه انتحار باید یک آزمایشگاه نازی را منهدم کنند

جوخه انتحار

جزئیات بیشتر در مصاحبه ای با پیتر سافران از طرف کمپانی برادران وارنر با مجله امپایر فاش شد. به گفته سافران، جوخه انتحار باید یک منطقه زندانی نازی را که در آن سیاستمدار هایی زندانی هستند و نیز آزمایشگاه یوتنهایم در آن قرار دارد را از بین ببرند. در کامیک بوک ها، یوتنهایم یک آزمایشگاه قدیمی متعلق به نازی ها است که در کشوری خیلی به نام کوراک قرار دارد و در یکی از داستان های جوخه انتحار به دست یک گروه تروریستی می افتد. اما نباید انتظار داشت که روال داستان طبق کامیک بوک ها پیش رود. به هر حال با توجه به اینکه جیمز گان گفته بود که در حین نوشتن فیلمنامه این فیلم، تک تک نسخه های جوخه انتحار را که تا به امروز منتشر شده اند را خوانده است، قطعا شاهد اقتباس هایی از کامیک بوک های خواهیم بود.

جوخه انتحار به دو تیم تقسیم میشوند

جوخه انتحار - مانیتور

پی بردن به این نکته در نگاه اول کمی سخت است. شاید این تقسیم تیم یک استراتژی باشد. اما سناریوی محتمل تر این است که تیم اول در مقابل دشمن کم می آورند و تیم دوم به عنوان نیروی پشتیبانی فرستاده میشوند. در ابتدای تریلر به نظر میرسد که هارلی کوین به نوعی زندانی است. این جریان احتمالا مرتبط با دیگر جوخه ها باشد. خوشبختانه آنها پی میبرند که عملیات نجات هیچ ضرورتی ندارد و می بینند که هارلی کوین میتواند آزادانه از محدوده خود خارج شود. با این وجود هارلی از اقدام آنها برای نجاتش متأثر میشود و پیشنهاد میکند که دوباره به داخل برود تا آنها بتوانند او را نجات دهند.

احتمالا شخصیت تینکر (The Thinker) مجبور به همکاری با جوخه انتحار شود

شخصیت متفکر دیوانه - پیتر کاپالدی

ریلانچ جوخه انتحار شخصیت پیتر کاپالدی را به عنوان متفکر دیوانه معرفی خواهد کرد؛ اما با توجه به تریلر به نظر میرسد که او جزئی از تیم نیست. در تریلر جوخه را در حال بازجویی از متفکر میبینیم، در حالی که ریک فلگ به هشدار میدهد که اگر نتوانند ماموریتشان را کامل کنند او را خواهند کشت. بلاد اسپورت نیز اضافه میکند که در صورتی که بخواهد با آنها اطلاعات غلط بدهد نیز او را خواهند کشت. در نهایت هارلی نیز به او میگوید که اگر سرفه کند و جلوی دهانش را نگیرد خواهد مرد. به نظر می آید که متفکر برای ژنرال کار میکند و جوخه با دستگیر کردنش میخواهند او را به همکاری با خود وادار کنند.

در این فیلم از کاراکتر استارو رونمایی میشود

استارو - جوخه انتحار

قبلا نیز تئوری هایی راجع به حضور استارو در این فیلم شنیده میشد که با انتشار تریلر جدید، این موضوع رسما تایید شد. در تریلر جدید استارو را در حال زد و خورد در جزیره کورتو مالتیز می بینیم. به نظر میرسد که استارو مطابق با نسخه کامیک بوکی این کاراکتر طراحی شده است و نیز توانایی تلپاتی و کنترل ذهن دارد. احتمال دارد که استارو در یوتنهایم نگه داری شده باشد و یا این که در حال آزمایش روی آن بوده باشند. موضوع جالب این است که از پوستر های رسمی این فیلم این طور بر می آید که بین استارو و متفکر دیوانه ارتباطاتی وجود دارد. شاید هم متفکر دیوانه شخصی باشد که استارو را از بند رها کرده باشد. البته اصلا بعید نیست که جیمز گان برعکس تمام انتظارات ما عمل کند و استارو به جای یک دشمن به عنوان یک متحد ظاهر شود. تنها گذشت زمان و انتشار تریلر های دیگر میتواند داستان اصلی را فاش کند.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.