راهنمای استایل آقایان چاق و کوتاه قد - 5 نکته برای استایل افراد چاق

اگر شما هم چاق هستید و قد کوتاهی هم دارید، احتمالا داشتن استایلی شیک یکی از دغدغه ها و مشکلاتتان بوده و هست. حقیقت این است که افراد با این خصوصیات بدنی، برای داشتن استایلی زیبا باید دقت بسیار زیادی به خرج دهند و نیز لباس های خاصی را بپوشند.

درباره این موضوع کمی فکر کنید؛ هر روز افراد چاق و کوتاه قدی را میبینیم که شلوار هایشان زیادی بلند است، آستین پیراهنشان روی مچ دستشان جمع شده و کت هایی با اندازه نامناسب به تن دارند.

دلیل اصلی این که این افراد معمولا لباس های گشاد میپوشند این است که برند های پوشاک معمولا برای سایز آن ها لباس تولید نمیکنند و همین موضوع کار آنها را در انتخاب لباس های مناسب مشکل کرده است. این مسئله آنها را وادار به خریدن لباس های مناسب افراد قد بلند و هیکلی میکند که البته نتیجه آن از لحاظ مد و استایل یک فاجعه است. اما چرا؟ چون سایز نامناسب لباس (بسیار بزرگ یا بسیار تنگ)، بهترین راه برای به هم ریختن ظاهرتان است.

برای حل این مشکلات، شما نیاز دارید که دقت و احتیاط بیشتری نسبت به افراد عادی صرف کنید تا بتوانید استایل زیبایی داشته باشید.

اگر به دنبال راهکار های مشکل گشا برای بهبود استایلتان هستید، آدرس را درست آمده اید. بیایید نگاهی داشته باشیم به 5 راهکار ساده، اما کارآمد برای آقایان قد کوتاه و چاق. با خواندن ادامه این مطلب از سادگی این نکات و آسانی به کار بردن آنها غافلگیر خواهید شد.

نکته اول. از پوشیدن لباس های اوورسایز و بگی پرهیز کنید

لباس بگی

معمولا افراد چاق، به امید پوشاندن و پنهان کردن اضافه وزنشان به سمت لباس های با سایز بزرگ میروند. اما در واقع این کار نتیجه معکوسی در پی دارد و شما را بزرگ تر و کوتاه تر از آنچه هستید نشان میدهد. در عوض به سراغ سایز مناسب خودتان بروید؛ یعنی لباس هایی که نه زیاد بزرگ باشند و نه تنگ و کوچک. وقتی که سایز لباس هایتان مناسب باشد، ظاهری بسیار بهتر و شیک تر خواهید داشت.

نکته دوم. طول مناسب لباس ها اهمیت زیادی دارد

احتمالا شما که دارید این مطلب را میخوانید، از جمله افراد چاق و کوتاه قد هستید. در این صورت حتما برایتان پیش آمده است که طول لباس هایتان (آستین، شلوار و...) بیش از حد باشد. دلیل آن این است که این لباس ها برای شما دوخته نشده اند.

برای حل این مشکل باید لباس هایتان را پیش یک خیاط ببرید تا آن را اندازه سایز بدنتان کنند. با رفتن پیش یک خیاط، آنها لباس هایتان را اندازه میکنند و دیگر آستین پیراهنتان روی مچ دست جمع نمیشود و پاچه شلوارتان نیز روی کفش ها و زمین نمی افتد.

اگر به یک راهنما راجع به اندازه لباس نیاز دارید، آسان ترین راه نگاه کردن به عکس های مدل ها است. با این کار می بینید که معمولا پیراهن های این مدل ها دقیقا تا زیر کمربند ادامه دارد و شلوار هایشان نیز دقیقا تا قوزک پا ادامه دارد.

نکته سوم. از رنگ های تاریک و ترکیب های رنگی متضاد استفاده کنید

تی شرت مشکی

در حیطه مد و استایل، این طور گفته میشود که رنگ های تاریک و نیز ترکیب های رنگی متضاد باعث میشود که بدنتان فیت تر به نظر برسد؛ بدون این که به باشگاه بروید!. رنگ هایی همچون آبی تیره و مشکی همواره انتخاب هایی عالی هستند. گزینه عالی دیگری که روی میز دارید این است که از ترکیب های رنگی متضاد با هم استفاده کنید. به این معنا که رنگ هایی که استفاده میکنید در مقابل هم باشند (میتوانید از چرخه رنگ ها استفاده کنید).

نکته چهارم. خط ها و طرح های افقی شما را چاق تر نشان میدهند

تی شرت راه راه

نکته مهم دیگر این است که از لباس هایی با طرح ها و خط های افقی دوری کنید. ساده تر بگویم، استفاده از این لباس ها به کلی برای شما ممنوع است. خطوط افقی چشم ها را متوجه پهنای بدن میکند و بنابراین شما را عریض تر و کوتاه تر از واقعیت موجود نشان میدهد. از طرف دیگر، خطوط و طرح های عمودی، چشم را متوجه طول بدن میکند که طبعا باعث میشود بلند تر و لاغر تر به نظر برسید.

نکته پنجم. از برند ها و فروشگاه های مخصوص به خودتان خرید کنید

خرید لباس

اگر واقعا در پیدا کردن لباس مناسب به در بسته خورده اید، باید بدانید که راه های دیگری نیز دارید. شرکت ها و تولیدی های زیادی وجود دارند که کار آنها تولید پوشاک مناسب افراد چاق و کوتاه قدی مثل شما است. این شرکت ها و فروشگاه ها دقیقا همان چیزی را دارند که به دنبال آن هستید: لباس هایی که کوتاه تر و عریض تر باشند و نه اوورسایز و بگی و نیاز های این افراد را برطرف کند. فروشگاه های آنلاین زیادی از این دست نیز وجود دارند که میتوانید با پیدا کردن آنها مشکل خود را برای همیشه حل کنید. بنابراین به فکر پیدا کردن این فروشگاه های آنلاین و یا نزدیک ترین شعبه حضوری آن ها باشید.

توصیه آخر

شما که اضافه وزن دارید، حتی اگر استایل خوبی داشته باشید و در پیدا کردن لباس مناسب مشکلی ندارید دلیل نمیشود که به وضع موجود قناعت کنید. با برنامه درست و منظم میتوانید از طریق ورزش و تغذیه صحیح، به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید و برای همیشه از شر اضافه وزن راحت شوید. جدای از استایل و ظاهر، همه ما از مضرات اضافه وزن برای سلامتی اطلاع داریم. تصمیم با خودتان است: عزم خود را جزم کنید و اراده کنید که وزنتان را کاهش دهید. مطمئن باشید که میتوانید.

لطفا در قسمت کامنت ها در پایین صفحه، نظرات و پیشنهاداتتون رو با ما در میان بگذارید.

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط