همه چیز درباره سریال خاندان اژدها - همه چیز درباره فصل دوم

همه چیز درباره سریال خاندان اژدها - همه چیز درباره فصل دوم

 • ایثار علیزاده
 • ۱ سال پیش
 • ۱۱ دقیقه مطالعه
 • ۱۹,۷۵۲

از کاراکتر های اصلی گرفته تا لوکیشن های احتمالی که شاهد آن خواهیم بود، از تهیه کنندگان تا داستان احتمالی این مجموعه و فصل دوم و حتی فصل های بعدی، در این مطلب به بررسی کامل سریال خاندان اژدها خواهیم پرداخت.

اولین اسپین آف سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، به نام خاندان اژدها (House of the Dragon) که پیش درآمدی از سریال گیم آف ترونز است بالاخره منتشر شد و به انتظار های طولانی بینندگان پایان داد. نقد و بررسی قسمت به قسمت این مجموعه رو میتونید با مراجعه به لینک بالا بخونید. 

همه چیز درباره فصل دوم سریال خاندان اژدها

همه چیز درباره فصل دوم خاندان اژدها
همه چیز درباره فصل دوم خاندان اژدها

 

با موفقیت بزرگ سریال بازی تاج و تخت، شبکه اچ بی او این مجموعه را به یک فرانچایز تبدیل کرد. اولین اسپین آف این مجموعه یعنی «خاندان اژدها»، از همان قسمت های آغازین سر و صدای زیادی به پا کرد و پرده از داستانی بی نظیر برداشت. ناگفته نماند که مجموعه بازیگران عالی این اثر، یکی از نقاط قوت آن میباشد.

با وجود بیننده های میلیونی از همان قسمت آغازین، تعجبی ندارد که شبکه اچ بی او سریال «خاندان اژدها» را برای فصل های بعدی نیز تمدید کند. در این بخش به بررسی هرآنچه در مورد فصل دوم مجموعه «خاندان اژدها» میدانیم خواهیم پرداخت: از تاریخ انتشار گرفته تا مجموعه بازیگران و داستان احتمالی.

سریال خاندان اژدها رسما برای فصل دوم تمدید شد

با رسیدن تعداد بینندگان اپیزود آغازین سریال خاندان اژدها به عدد حیرت انگیز ۲۰ میلیون نفر تنها در عرض یک هفته، شبکه اچ بی او چند روز پس از انتشار اولین قسمت از این سریال، تمدید آن برای فصل دوم را رسما اعلام کرد.

مدیر برنامه این شبکه عنوان کرده است که موفقیت های این سریال فراتر از انتظارات ما بوده است و عوامل سریال به خوبی از عهده چالش بزرگی که به دوش داشتند برآمدند.

فصل دوم سریال خاندان اژدها چه زمانی پخش میشود؟ - تاریخ انتشار فصل دوم خاندان اژدها

هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار دومین فصل سریال خاندان اژدها اعلام نشده است. اما با نگاهی به رویه فصل اول، میتوانیم حدس و گمان هایی داشته باشیم. فیلمبرداری فصل اول سریال خاندان اژدها حدودا ۱۰ ماه به طول انجامید و این ۱۰ ماه جدای از زمانی است که صرف اضافه شدن اژدها ها و جلوه های ویژه مربوط به آنها شد. با این وصف، فصل دوم سریال خاندان اژدها به حدود یک سال زمان برای فیلمبرداری و یک سال دیگر برای جلوه های ویژه ‌(VFX) نیاز خواهد داشت.

فیلمبرداری فصل دوم از اوایل بهار ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد و با توجه به توضیحات ارائه شده، میتوانیم تاریخ انتشار فصل دوم سریال خاندان اژدها را حول و حوش تابستان/زمستان ۲۰۲۴ در نظر بگیریم.

بازیگران فصل دوم سریال خاندان اژدها

برای سریالی که اسپین اف مجموعه بازی تاج و تخت باشد، پیش بینی اینکه چه بازیگرانی برای فصل دوم بازخواهند گشت سخت است. باید صبر داشته باشیم و ببینیم چه کسانی ده قسمت اول را به سلامت پشت سر می گذارند. اگر فرض را بر زنده ماندن مجموعه کاراکتر های اصلی سریال بگذاریم، میتوانیم انتظار بازگشت این بازیگران را داشته باشیم: اما دی آرسی (شاهزاده رنیرا)، اولیویا کوک (آلیسنت هایتاور)، مت اسمیت‌ (شاهزاده دیمون تارگرین)‌، فابین فرانکل (سر کریستن کول) و ایو بست (رینیس تارگرین). این احتمال وجود دارد که شاه ویسریس نیز به فصل دوم راه پیدا کند، اما زخم های بهبود نیافتنی او شانس چندانی را برایش باقی نگذاشته است.

الیزابت اولسن در سریال خاندان اژدها
همه چیز درباره فصل دوم خاندان اژدها

 

در مورد ورژن های جوانی رنیرا و آلیسنت، تهیه کننده این مجموعه در مصاحبه با مجله ورایتی (Variety) گفته بود که در مورد بازگشت میلی آلکوک و امیلی کری در قالب یکسری فلش بک مطمئن نیست.

همچنین گفته میشود چندین بازیگر سرشناس ازجمله الیزابت اولسن، هنری کویل و چارلی هانم در حال گفتگو با شبکه اچ بی او برای پیوستن به سریال خاندان اژدها در فصل دوم هستند. 

موضوع فصل دوم سریال خاندان اژدها

با در نظر گرفتن چیزی که تا به حال در فصل اول سریال دیده‌ایم، این فصل وقایعی را به نمایش میکشد که به جنگ داخلی تارگرین ها که به «رقص اژدهایان» معروف است و پس از مرگ شاه ویسریس آغاز میشود.

به نظر نمیرسد که تا فصل دوم شاهد این جنگ – حداقل به طور کامل – باشیم. رایان کاندل، از سازندگان سریال، در مراسم کامیک-کان عنوان کرده بود که در حال کار روی اژدها هایی هستیم که تا فصل دوم حضوری نخواهند داشت. او همچنین گفته بود که بودجه به خصوصی را برای فصل دوم اختصاص داده‌اند که بینندگان را غافلگیر خواهد کرد.

سریال خاندان اژدها چند فصل خواهد داشت؟

یکی از سوالات مهمی که در مورد خاندان اژدها مطرح است این است که آیا این مجموعه نیز همانند بازی تاج و تخت فراتر از داستان کتاب ها قدم خواهد گذاشت؟ خوشبختانه تهیه کنندگان این مجموعه از همین حالا برای پایان بندی آن برنامه هایی دارند. تهیه کنندگان سریال خاندان اژدها عنوان کرده‌اند با توجه به پایان بندی که برای سریال در نظر دارند، این مجموعه احتمالا چندین فصل ادامه خواهد داشت. علاوه بر این، یک منبع مورد اطمینان از تنظیم شدن ۳ یا ۴ فصل – تا به این لحظه – برای خاندان اژدها صحبت کرده است.

همچنین تهیه کنندگان به این موضوع اشاره کرده‌اند که سریال خاندان اژدها و یا شاید اسپین آفی از آن، راهش را به دوره دیگری از حیات تارگرین ها، یعنی «نفرین والریا» و نابودی نخستین اقامتگاه تارگرین ها و همچنین ماجرای فتح وستروس به دست ایگان فاتح باز کند.

 

بازیگران این مجموعه شامل این اسامی است:

 • پدی کانسیداین در نقش شاه ویسریس تارگریان
 • اما دی آرسی در نقش شاهزاده راینیرا تارگریان، دختر شاه ویسریس
 • مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگریان، پسر جوان تر شاه ویسریس
 • اولیویا کوک در نقش آلیسنت هایتاور
 • ریس ایفانس در نقش آتو هایتاور، مشاور پادشاه
 • ایو بست در نقش در نقش شاهزاده راینیس ولاریون
 • سونویا میزونو در نقش میساریا، متحد مورد اعتماد شاهزاده دیمون تارگریان
 • استیو توسنت در نقش لرد کورلیس ولاریون، دریانوردی که به نام مار دریا شناخته میشود
 • فابین فرانکل در نقش شوالیه محافظ پادشاه، سر کریستون کول

در ادامه همین مطلب به صورت مفصل به بررسی هرکدام از این شخصیت ها خواهیم پرداخت.

 

تصاویر - خاندان اژدها
اولین تصاویر رسمی منتشر شده از شبکه HBO از سریال خاندان اژدها - House of the Dragon

 به گفته جورج مارتین، خاندان اژدها از چند سال قبل در دست توسعه قرار گرفته (با این که عنوان آن چند بار تغییر کرد). او همچنین گفته بود که این عنوان اولین ایده اش پس از موفقیت های سریال گیم آف ترونز بوده است که در سال 2016 با شبکه HBO در مورد آن صحبت کرده بود.

داستان سریال خاندان اژدها درباره چه موضوعی است؟

داستان این مجموعه که 300 سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت جریان دارد، داستان دوره ای متشنج را روایت میکند که برادر در مقابل برادر، و اژدها در مقابل اژدها قرار دارد؛ و البته که هدف از این جنگ ها نشستن بر تخت آهنین است.

جدال بر سر موضوع اولویت فرزندان بزرگتر، باعث شروع جنگ داخلی تارگریان ها شد؛ سیستمی که فرزندان بزرگتر و معمولا اولین پسر را وارث حقیقی قرار می داد. اولین فرزند یک لرد، قصر و زمین های پدرش را به ارث می برد، بدون هیچ گونه توجهی به توانایی های سایر فرزندان. تارگریان ها نیز از این اولویت پیروی می کردند؛ با این حال استثناء هایی نیز وجود داشت.

این عرف ناعادلانه، سرچشمه جنگ ها و درگیری های بزرگی شد که احتمالا بزرگترین نبرد های سریال خاندان اژدها نیز بر سر همین موضوع خواهد بود.

جورج مارتین در مطلبی که در وبسایتش در مورد این سریال منتشر کرده بود این طور عنوان کرد که اگر میخواهید جزئیات بیشتری در مورد این مجموعه بدانید، به کتاب های زنان خطرناک (Dangerous Women) و Rogues مراجعه کنید. پس از آن نیز به سراغ رمان آتش و خون بروید.

زنان خطرناک نوشته ای از مارتین است که منتقدان آنرا «رمان 35000-کلمه ای» می نامند. این نوشته همچنین با نام های «شاهزاده و ملکه (The Princess and the Queen)» و «سیاه ها و سبز ها (The Blacks and the Greens)» شناخته میشود و موضوع آن در مورد جنگ داخلی وسیعی است که قبل از وقایع بازی تاج و تخت سرزمین وستروس را تا مرز فروپاشی و تقسیم آن به دو کشور پیش برد.

Rogues شامل داستان «شاهزاده گستاخ، یا برادر پادشاه» است که در بر گیرنده زندگی نامه، ماجراجویی ها، جرائم و ازدواج شاهزاده دیمون تارگریان است.

رمان آتش و خون که بخش اول از دو بخش تاریخ تارگریان ها در وستروس است، بالاخره پس از انتظار های فراوان در نوامبر 2018 منتشر شد. این رمان با داستان ایگون تارگریان فاتح آغاز میشود؛ شخصی که سازنده تخت آهنین است و خاندان تارگریان را که تنها صاحبان اژداهایان هستند را بنا نهاد که برای نگه داشتن تخت آهنین جنگیدند و آنرا برای چندین نسل حفظ کردند. داستان این کتاب تا جنگ داخلی قبل از بازی تاج و تخت ادامه می یابد.

سازندگان سریال

جورج آر.آر. مارتین

جورج آر.آر. مارتین به همراه رایان کندال، سازندگی این مجموعه را بر عهده دارند. کندال به همراه میگل اسپاچنیک تهیه کننده اجرایی هستند. همچنین خود مارتین، وینس جرادیس، سارا لی هس و ران شمید نیز جز تیم تهیه کننده اجرایی هستند. فیلمنامه این مجموعه را کندال می نویسد که اسپاچنیک آنرا کارگردانی میکند.

اسپاچنیک کارگردان اپیزود مشهور بازی تاج و تخت، یعنی نبرد حرامزاده ها بود که برای کارگردانی این اپیزود موفق به دریافت جایزه امی شد.

کلیر کیلنر (سریال روانپزشک)، گیتا وی. پیتل (سریال ویچر) و گرگ یایتنس (سریال بانشی) نیز در تیم کارگردانی حضور خواهند داشت.

رامین جوادی - خاندان اژدها

در ماه فوریه، صفحه رسمی گیم آف ترونز در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که ساخت موسیقی سریال خاندان اژدها بر عهده رامین جوادی خواهد بود.

رامین جوادی در گفتگو با وبسیایت راتن تومیتوز گفته بود: «به نظر می رسد که عنوان های اصلی باز خواهند گشت.»

بازیگران سریال خاندان اژدها

بازیگران سریال خاندان اژدها
بازیگران سریال خاندان اژدها

انتخاب بازیگران در جولای 2020 آغاز شد و شبکه HBO نقش کانسیدین، کوک، دی آرسی و اسمیت را به ترتیب زیر اعلام کرد:

پدی کانسیدین در نقش شاه ویسریس تارگریان. ویسریس توسط لرد های وستروس در مجلس بزرگ هارنهال انتخاب شد تا جانشین پادشاه پیر، یعنی جیاریس تارگریان شود. ویسریس پادشاهی خون گرم، مهربان و متواضع است که تنها به دنبال بقای میراث پدربزرگش است؛ اما همانطور که از بازی تاج و تخت یاد گرفته ایم، قرار نیست که مردان خوب لزوما پادشاهان خوبی باشند.  

اولیویا کوک در نقش آلیسنت هایتاور. او دختر آتو هایتاور، مشاور پادشاه است که زیبا ترین دختر تمام 7 قلمرو به شمار میرود. او در قصر و در دایره نزدیک ترین افراد پادشاه بزرگ شده است. آلیسنت علاوه بر زیبایی و وقار، در سیاست نیز بسیار تیزهوش است.

اما دی آرسی در نقش شاهزاده راینیرا تارگریان. اولین فرزند پادشاه. او یک تارگریان خالص و نیز یک اژدها سوار است. خیلی ها میگویند که راینیرا با استعداد های زیادی متولد شد و تنها ضعفی که داشت، زن بودنش است.

مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگریان. برادر جوان تر شاه ویسریس و وارث تخت پادشاهی. دیمون  جنگجویی بی همتا است که حامل خون اژدها است.

در ماه فوریه، شبکه HBO از تعدادی دیگر از بازیگران این مجموعه رونمایی کرد:

بازیگران سریال خاندان اژدها
بازیگران سریال خاندان اژدها

ریس ایفانس در نقش آتو هایتاور. مشاور پادشاه که خالصانه به پادشاه و همچنین سرزمینش خدمت میکند. از دیدگاه او، بزرگترین تهدید برای سرزمینش، برادر پادشاه، یعنی دیمون است که وارث تاج و تخت است.

ایو بست در نقش راینیس والریون. همسر لرد کورلیس والریون و یک اژدها سوار. او میتوانست ملکه شده و بر تخت آهنین بنشیند؛ اما مجلس هارنها تنها به دلیل زن بودنش، پسر عمویش ویسریس را به تخت نشاند.

سونویا میزونو در نقش میساریا. او بدون هیج چیزی به وستروس آمد. بیشتر از آنکه به یاد دارد خرید و فروش شده است. اما تسلیم نشد و تبدیل به مورد اعتماد ترین متحد دیمون تارگریان، وارث تاج و تخت شد.

استیو توسنت در نقش لرد کورلیس والریون یا مار دریا ها. لرد خاندان والریون که خونشان به قدمت تارگریان ها می رسد. مار دریا ها مشهور ترین ماجراجوی وستروس در تمام ادوار است. او خاندان خود را به کرسی قدرتمندی تبدیل کرد که حتی از لنیستر ها نیز ثروتمند تر هستند و بزرگ ترین ناوگان دریایی دنیا را دارند.

در ماه آوریل، مارتین در وبسایتش از کاراکتر دیگری رونمایی کرد:

فابین فرانکل در نقش سر کریستون کول. او هیچ ادعایی بر سر هیچ سرزمین یا عنوانی ندارد؛ بلکه تنها چیزی که برایش اهمیت دارد، افتخار و مهارتش با شمشیر و نیزه است. او یک قهرمان است که نزد خانم ها به شدت محبوب است. شاید او خودش نیز عاشق باشد، شاید گمراه کننده باشد، شاید خائن باشد، شاید قلب خیلی ها را شکسته باشد و او کسی است که پادشاهان را میسازد.

تاریخ پخش قسمت های سریال خاندان اژدها

قسمت اول منتشر شده
قسمت دوم منتشر شده
قسمت سوم  منتشر شده
قسمت چهارم منتشر شده
قسمت پنجم منتشر شده
قسمت ششم منتشر شده
قسمت هفتم یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
قسمت هشتم یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱
قسمت نهم  یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱
قسمت دهم (پایانی) یکشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱

 

معرفی شخصیت های سریال خاندان اژدها

معرفی شخصیت های خاندان اژدها
معرفی شخصیت های خاندان اژدها

شاه ویسریس اول (103-129). مرگ او در سال 129 باعث اختلافات بزرگی بر سر انتخاب جانشینش میان فرزند بزرگترش راینیرا و اولین پسرش ایگون شد. اژدهای ویسریس (بالریون) نقش مهمی داشت: اژدهایی که شاه ایگون اول هنگام فتح وستروس بر آن سوار بود. این اژدها در والری متولد شده بود، دارای پوستی سیاه، بال هایی سیاه و حتی آتش سیاه بود. آتشش آنچنان داغ بود که برج های سنگی هارنهال (در سریال بازی تاج و تخت خرابه های این برج ها را دیدیم) را ذوب کرد. عمر بالریون در سن 200 سالگی و در سال 94 به پایان رسید؛ یعنی هنگامی که کمتر از یک سال از سوار شدن شاهزاده ویسریس بر آن می گذشت و شاهزاده را هنگامی ترک کرد که هنوز بسیار جوان بود؛ بنابراین بعید به نظر می رسد که شاهد حضور بالریون در سریال خاندان اژدها باشیم، مگر اینکه نویسندگان داستان آنرا تغییر دهند.

آلیسنت هایتاور. دومین همسر شاه ویسریس اول که پیروانش را با نام «سبز ها» میخوانند. این نام هنگامی به آنها اطلاق شد که آلیسنت در یک مسابقه بزرگ در حالی که راینیرا همان لباس مشکی و قرمز همیشگی تارگریان ها را پوشیده بود، شنل سبز رنگی را به تن داشت.

دیمون تارگریان. برادر شاه ویسریس اول. دیمون جنگجویی بی همتا، دیوانه، بدخو و خطرناک بود. شایعاتی وجود دارد که دیمون با برادرزاده اش راینیرا رابطه داشته است و بنابراین ویسریس وی را تبعید کرد. سال ها بعد او با راینیرا ازدواج کرد و پس از مرگ ویسریس، او را ملکه کرد که این اقدام جنگ بزرگی را که رقص اژدهایان نام داشت آغاز کرد. اژدهای دیمون یک کاراکس نسبتا کوچک، اما ترسناک بود که با نام اژدهای خونی (The Blood Wyrm) شناخته میشد.

راینیرا. دختر ویسریس اول و همسر اولش ایما آرین بود. مادرش در حین دومین زایمانش به همراه فرزندش از دنیا رفت. راینیرا بسیار زیبا بود و نزد مردم نیز محبوبیت زیادی داشت و در جوانی به او لقب جواهر قلمرو را داده بودند. با افزایش سنش لجباز و خودسر شد و به رقابت با مادرخوانده جاه طلبش آلیسنت پرداخت. پیروان او را به دلیل شنل سیاهی که در پنجمین سالگرد پادشاه و ملکه پوشیده بود، «سیاهان» می خواندند. اژدهای او یک سیراکس جوان و زرد پوست بود.

سر لینور والریون. به اکراه با پسر عمویش راینیرا ازدواج کرد. اژدها: دود دریا

راینیس تارگریان و لرد کورلیس والریون. والدین لینور والریون. او را با نام ملکه ناکام می شناسند؛ چراکه عمویش را به جایش به تخت نشاندند. کورلیس را به دلیل دلاوری هایش در دریا با نام مار دریا ها میخواندند.

هاروین استرانگ (استخوان شکن). فرزند لرد لیونل استرانگ و وارث هارنهال. هنگامی که راینیرا با لینور ازدواج کرده بود، به راینیرا علاقه داشت.

سر کریستون کول. عضو گارد پادشاهی. او در جنگ داخلی به راینیرا خیانت کرد و به جناح آلیسنت هایتاور پیوست.

شاهزاده جکریس، لوسریس لوک، و جافری جاف والریون. فرزندان راینیرا و لینور، شایعه بود که پدر آنها استرانگ است، چراکه مانند او مو های تیره داشتند، در حالی که لینور و راینیرا هر دو مو های روشن طلایی-نقره ای تارگریان ها را داشتند. اژدها های این سه نفر به ترتیب ورمکس، آراکس و تایراکس بودند.

شاه ایگون دوم (129-131). پسر ویسریس اول و آلیسنت. با خواهر خودش ازدواج کرد. اژدها: سانفایر طلایی.

هلاینا. همسر و خواهر ایگون دوم، سه فرزند از ایگون داشت. اژدها: دریمفایر.

دوقلو های جیهاریا و جیهاریس و برادر جوانترشان مایلور. فرزندان ایگون دوم و هلاینا.

بلاد و چیس. مزدور هایی که جیهاریس را در جلوی چشمان مادرش به قتل رساندند که باعث دیوانگی او شد.

میساریا. متحد مورد اعتماد دیمون که حتی توسط او حامله نیز شد، اما در حین فرار از دست ویسریس اول فرزندش را از دست داد.

ایگون سوم (135-157). فرزند دیمون و راینیرا تارگریان، او پس از عمویش ایگون دوم به پادشاهی رسید، در سن پایینی با دختر عمویش جیهاریا ازدواج کرد که در سن پایینی فوت کرد. در زمان پادشاهی او جنگ معروف به رقص اژدهایان به پایان رسید. او  از همسر دومش داینیرا والریون پنج فرزند داشت. او پس از ینکه در حین یک حمله دریایی با اژدهایش فرار کرد و برادرش ویسریس را جاگذاشت و گمان کرد که او را از دست داده است با افسردگی بزرگ شد. او بعد ها برادرش را پیدا کرد. اژدها: استورم کلاود

ماشروم. یک احمق در دربار ویسریس اول، ایگون دوم، راینیرا و ایگون سوم. سوابق دوران حضور او در دربار پر از فساد و رسوایی است.

دراگون سیدز. نتلز، هیو و اولف که گفته میشود فرزندان حرامزاده تارگریان ها هستند. آنها مدعی اژدها بودند و برای راینیرا جنگیدند. با این حال هیو و اولف بعد ها به او خیانت کردند.

شاهزاده کورن مارتل. حاکمی که در یکی از جنگ های سه شهر آزاد بر علیه شاهزاده دیمون و لرد کورلیس از سه شهر آزاد حمایت کرد.

لوکیشن ها و شهر هایی که احتمالا در خاندان اژدها خواهیم دید

بیشتر داستان در پایتخت پادشاهی و دراگون استون جریان دارد. اما بسیاری از نبرد ها در ریورلند اتفاق می افتد. بسیاری از جنگ های دیگر نیز در اطراف هارنهال و چشم خدا به وقوع می پیوندد.

کینگزلندینگ – پایتخت

 • دراگون استون – سرزمین مادری خاندان تارگریان
 • دریفت مارک – سرزمین مادری خاندان والریون
 • دورن – جنوبی ترین منطقه وستروس که در دوران جنگ معروف به رقص اژدهایان تحت حاکمیت تارگریان ها نبود
 • اولدتاون – در زمان جنگ رقص اژدهایان دور از دسترس تارگریان ها بود
 • لیس – یکی از شهر های آزاد اسوس؛ فاحشه خانه هایش شهرت زیادی داشتند
 • استپ استون – پل ارتباطی بین دورن و اسوس
 • هارنهال – قلعه هایی که بالاتر از چشم خدا بودند و توسط بالریون ذوب شدند

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.