همه چیز در مورد سریال فالکون و سرباز زمستان - تاریخ پخش، جزئیات داستان

همه چیز در مورد سریال فالکون و سرباز زمستان - تاریخ پخش، جزئیات داستان

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۵ دقیقه مطالعه
  • ۲,۶۲۵

همه آن چیزی که لازم است در مورد سریال فالکون و سرباز زمستان بدانید را میتوانید در این مطلب بخوانید.

کم کم به پخش سریال فالکون و سرباز زمستان نزدیک میشویم و تریلری که به تازگی از این مجموعه منتشر شده است، اطلاعات جدیدی را به دست میدهد. در این مجموعه ادامه رابطه عجیب «سم» و «باکی»  در کنار بازگشت کاراکتر هایی از فیلم های قبلی و یک کاپیتان امریکای جدید را در یک داستان جدید و پر از سکانس های اکشن خواهیم دید.

کنجکاو شدید؟ باید هم باشید. با پخش سریال وانداویژن با سبک خاص خود، توجه بیننده ها به سایر سریال های مارول نیز جلب شده است. پس از پایان وانداویژن، باید منتظر فالکون و سرباز زمستان باشیم. در ماجراجویی جدید این دو نفر، آنها با چالش های جدیدی روبرو هستند و در مقابل چندین ویلین قرار میگیرند که برخی از آنها چهره های آشنایی بوده و برخی نیز کاراکتر های کاملا جدیدی در دنیای سینماتیک مارول هستند.

در این مطلب، همه آن چیزی که لازم است در مورد این سریال، قبل از انتشار آن در اواخر اسفند ماه بدانید – ازجمله تاریخ پخش، لیست بازیگران، جزئیات داستان و چیز های دیگر – را برایتان آورده ایم.

تاریخ پخش سریال فالکون و سرباز زمستان

تاریخ پخش این مجموعه، ابتدا برای آگوست 2020 تنظیم شده بود، اما با شروع پاندمی کووید-19، مراحل ساخت آن با وقفه روبرو شد و پخش این مجموعه نیز مانند بسیاری دیگر از سریال ها و فیلم ها با تاخیر مواجه شد شد.

فیلمبرداری این سریال از ماه سپتامبر از سر گرفته شد. حال تاریخ پخش این مجموعه برای 29 اسفند 1399 تنظیم شده است و قرار است که در طی 6 هفته در روز های جمعه به اتمام برسد.

تریلر های سریال فالکون و سرباز زمستان

زیمو

اولین تریلری که از این مجموعه پخش شد، آنرا شبیه به ماموریت غیر ممکن در دنیای مارول جلوه داد. این تریلر بیشتر روی جنبه اکشن آن تمرکز داشت و فالکون را در حال جاخالی دادن از موشک ها و گلوله باران ها نشان میداد. همچنین یک نگاه مختصر به کاپیتان امریکای جدید، یعنی «پاول واکر» را شاهد بودیم.

یک کلیپ کوتاه دیگر که به همراه بخش هایی از سریال های وانداویژن و لوکی منتشر شد، سم را در حال تمرین با سپر کاپیتان امریکا دیدیم. همچنین باکی در یک رویداد ورزشی با «زیمو (Zemo)» رو در رو میشود. زیمو همان ویلین کاپیتان امریکا: جنگ داخلی بود که باعث اختلاف میان انتقامجویان شد.

در سال 2021 تریلر جدیدی از فالکون و سرباز زمستان منتشر شد. در این تریلر تئوری حضور «شارون کارتر» قوت بیشتری گرفت و این کاراکتر احتمالا در این مجموعه همکار این دو قهرمان باشد.

بازیگران سریال فالکون و سرباز زمستان

چهره آشنای زیادی از دنیای سینماتیک مارول برای بازی در این سریال بازگشته اند.

اولین آنها نیز «آنتونی مکی» در نقش فالکون است که برای اولین بار در کاپیتان امریکا: سرباز زمستان ظاهر شد. بعد از او نیز خود سرباز زمستان را با بازی «سباستین استن» را داریم که برای اولین بار در فیلم کاپیتان امریکا: اولین انتقامجو او را دیدیم. این دو بازیگر در کنار هم در فیلم های کاپیتان امریکا: جنگ داخلی، انتقامجویان: جنگ ابدیت و پایان بازی حضور داشته اند. همچنین آنتونی مکی در انتقامجویان: عصر اولتران و نیز مرد مورچه ای حضور کوتاهی داشته است.

از میان دیگر چهره های آشنای این سریال میتوان به «امیلی ون کمپ» در نقش شارون کارتر (ماموری که در کاپیتان امریکا: سرباز زمستان به استیو راجرز کمک کرد و لوازم و لباس هایش را برایش آورد) و «جورج سینت پیر» در نقش «باتروک (Batroc the Leaper)» اشاره کرد. شارون کارتر برای نخستین بار در کاپیتان امریکا: سرباز زمستان ظاهر شد؛ اما از آن زمان تاکنون دیده نشده است.

امیلی ون کمپ در نقش شارون کارترشارون کارتر

«دنیل برول» در نقش «بارون زیمو» نیز حضور دوباره ای در دنیای مارول خواهد داشت که برای بار نخست در جنگ داخلی حضور یافت و موفق شد کاپیتان امریکا، باکی و آیرون من را به جان یکدیگر بیندازد. آخرین باری که زیمو را دیدیم، زندانی شده بود؛ اما با توجه به تریلر کاملا روشن است که اکنون آزاد است و مشکلات جدی را نیز برای قهرمان هایمان ایجاد کرده است.

کاراکتر جدیدی که در این سریال به دنیای سینماتیک مارول معرفی خواهدشد، «یو اس ایجنت» یا همان «جان واکر (US Agent)» با بازی «وایت راسل» است. بنا بر چیزی که از تریلر ها دیدیم، جان واکر با وجود اینکه کاپیتان امریکا سم را به عنوان جانشین خود انتخاب کرده بود، لباس و تجهیزات او را به همراه دارد.

داستان سریال فالکون و سرباز زمستان

از تریلر های منتشر شده از طرف کمپانی مارول، چیز زیادی مشخص نیست. اما عکس هایی که از این سریال به بیرون درز کرده اند، تا حدودی برخی مسائل را برای بیننده روشن میکنند.

متن زیر، معرفی رسمی این سریال از طرف دیزنی پلاس می باشد:

«به دنبال وقایع انتقامجویان: پایان بازی، سم ویلسون/فالکون (آنتونی مکی) و باکی بارنز/سرباز زمستان (سباستین استن) در یک مسئله بین المللی با یکدیگر همکار میشوند و در خلال این ماموریت توانایی های آنان و نیز صبرشان به چالش کشیده میشود. این مجموعه جدید با کارگردانی «کاری اسکاگلند» و نویسندگی «مالکوم اسپلمن» ساخته شده است.»

در فوتیجی که از این سریال منتشر شد، دیدیم که ایجنت یو اس سپر کاپیتان امریکا را در دست داشت؛ اما از آن طرف سم نیز در جایی دیگر در حال تمرین با آن بود.

سپر کاپیتان امریکا

آنتونی مکی در پاسخ به این که آیا او کاپیتان امریکای بعدی دنیای سینماتیک مارول خواهد بود، عنوان کرده یود که: «هنوز این را نمیدانیم. در پایان انتقامجویان: پایان بازی، کاپیتان امریکا خود را بازنشسته کرد و سپرش را به سم داد و از او خواست که آنرا نگه دارد؛ اما من در هیچ جایی با تبدیل شدن به کاپیتان امریکای بعدی موافقت یا مخالفت خود را اعلام نکردم. این سریال به این مسئله خواهد پرداخت که چه کسی در غیاب استیو راجرز سپر او را به ارث خواهد برد و کاپیتان امریکای بعدی چه کسی خواهد بود.»

همچنین او در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که: «در پایان بازی، سم سپر کاپیتان را قبول نکرد. اگر به یاد داشته باشید، او گفت که احساس میکند این کار درست نیست چراکه سپر متعلق به تو است. این سریال نیز به طور مفصل به این موضوع خواهد پرداخت و مشخص خواهد شد که چه کسی کاپیتان امریکای بعدی خواهد بود. و آیا اصلا کاپیتان امریکای بعدی وجود خواهد داشت؟.»

حداقل یک مورد به خوبی روشن است: سم و باکی با وجود اینکه با هم سر سازگاری ندارند، با یک دیگر در یک ماموریت همکار میشوند. همچنین زیمو و باکی با هم رو در رو میشوند و باتروک نیز به نوعی با آنها مرتبط است. اگر تصاویری که از این سریال لو رفته اند درست باشند، زیمو به سم و باکی کمک میکند. شاید این مسئله بخشی از نقشه های زیمو باشد و یا شاید هم برداشت اشتباهی از این تصاویر باشد؛ چراکه تصور هر گونه کمک از جانب زیمو غیر ممکن است. داستان هر چه باشد، شارون کارتر احتمالا با باکی و سم همکار باشد، چراکه در جنگ داخلی به تیم کاپیتان امریکا کمک کرد.

اپیزود ها و کارگردان های سریال فالکون و سرباز زمستان

آیا سم، کاپیتان امریکای بعدی دنیای سینماتیک مارول خواهد بود؟سرباز زمستان - فالکون - باتروک

این را میدانیم که این مجموعه متشکل از 6 اپیزود خواهد بود. البته عناوین قسمت ها و خلاصه داستان آنها هنوز منتشر نشده است. همچنین کوین فایگی که رئیس کمپانی مارول است، تایید کرده است که قسمت های این سریال بین 40 تا 50 دقیقه زمان دارند. اما این شرایط میتواند عوض شود؛ همانطور که سریال وانداویژن از 6 قسمت به 9 قسمت تغییر برنامه داد.

در مورد کارگردانی نیز میدانیم که «کاری اسکوگلند» - که کارگردانی یک اپیزود از سریال پانیشر، چندین اپیزود از سریال وایکینگ ها و سرگذشت ندیمه را در کارنامه خود دارد – کارگردانی تمام اپیزود ها را بر عهده دارد. همچنین «مالکوم اسپلمن» که سابقه کار در سریال امپراتوری را داشته است، سرپرست نویسندگان و همچنین مدیریت اجرایی سریال را به عهده دارد.

آیا سریال فالکون و سرباز زمستان فصل دومی خواهد داشت؟

ساخت فصل دوم این سریال هنوز رسما تایید نشده است. با این حال گفته میشود که فصل اول یک مجموعه محدود خواهد بود. این امید وجود دارد که به زودی در مورد ادامه این مجموعه خبر هایی منتشر شود.  

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.