همه چیز درباره مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست - قسمت جدید مرد عنکبوتی

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)». بله این عنوان سومین قسمت از مجموعه فیلم های اسپایدرمن با بازی تام هالند است و در این مطلب میتوانید همه آنچه لازم است در مورد این فیلم بدانید را بخوانید. پس از یک خشکسالی طولانی، دنیای سینماتیک مارول در 2021 دوباره باز میگردد. این بازگشت شامل عنوان مورد انتظار قسمت سوم اسپایدر من با بازی تام هالند نیز میشود که مدت زیادی است منتظر آن هستیم. 

از عنوان فیلم و کلمه «خانه» مشخص است که داستان آن دنباله دو قسمت قبلی است. اما راهی به خانه نیست، واقعا چه چیزی را دنبال میکند و در چه مورد است؟ بیایید مروری بر آنچه تاکنون میدانیم و نیز شایعات مختلف در مورد این تازه ترین فیلم تام هالند داشته باشیم.

 

تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

بالاخره پس از انتظار های فراوان، اولین تریلر از مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست منتشر شد که میتوانید آنرا در ذیل ببینید. در این تریلر شاهد اشاراتی به مالتی ورس و حضور بازیگرانی از فیلم های قبلی سری مرد عنکبوتی هستیم؛ اما فعلا در این تریلر خبری از سایر مردان عنکبوتی نیست.

 

داستان مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

لازم به گفتن نیست که دور از خانه، مسیر قسمت جدید مرد عنکبوتی، یعنی راهی به خانه نیست را تعیین میکند. بد ترین کابوس های پیتر پارکر به واقعیت پیوسته اند. راز او برملا شده است و قطعا دوستان و نزدیکان او تاوان اعمال اسپایدر من را خواهند داد.

اسپایدر من دنیای کامیک بوک ها، ایده هایی در مورد اینکه این مسئله چگونه پیش خواهد رفت به ما میدهد. در کامیک بوک های جنگ داخلی، اسپایدر من داوطلبانه هویت خود را برای حمایت از معاهده ای که انتقامجویان قرار بود آنرا امضا کنند، فاش میکند. هر چند که بعدا به دلیل شورش علیه منابع انسانی و آیرون من فراری میشود. هنگمی که یک قاتل اجیر شده توسط «کینگ پین» به «عمه می» شلیک میکند، شرایط او بسیار بد تر میشود. در نهایت، پیتر پارکر و «مری جین»، در معامله با یک شیطان ازدواج خود را برای نجات جان عمه می فدا میکنند و با ترکیب جادو و علم کاری میکنند که تمام دنیا هویت واقعی اسپایدر من را فراموش کنند.

مفیستو - مارول
در کامیک بوک ها، اسپایدر من از مفیستو کمک میخواهد تا بتواند به روال قبلی زندگی اش بازگردد.

اما آیا این همان چیزی است که قرار است در راهی به خانه نیست اتفاق بیفتد؟ به نظر من این احتمال وجود دارد؛ مخصوصا که جایگاه اسپایدرمن در دنیای سینماتیک مارول کمی متفاوت با سایرین است. در آن سوی مسئله، پیتر پارکر دنیای سینماتیک در مقایسه با نسخه کامیکی، یک قهرمان تنها و بدون پشتیبان نیست. تا جایی که در فیلم ها نشان داده شده است، او هنوز هم یکی از انتقامجویان متعهد به عهد نامه سکوویا است. در نتیجه حمایت انتقامجویان را در پشت خود دارد. بله درست است که میستریو برای پیتر پارکر پاپوش قتل ساخت، اما این مسئله بدین معنا نیست که اسپایدر من در این راه تنها است و باید این مسئله را به تنهایی حل کند. از لحاظ تئوری، او منابع لازم برای حفاظت از دوستان و نزدیکانش را دارد و میتواند برای دفاع از خود تلاش کند. شایعاتی نیز مبنی بر حضور «چارلی کوکس» در نقش «مت مورداک (دردویل)» و معرفی دوباره او به دنیای سینماتیک مارول و اینکه نلسون و مورداک در دادگاه از پیتر دفاع میکنند، وجود دارد که دور از انتظار هم نیست.

این را هم میدانیم که دکتر استرنج نقشی کلیدی را در راهی به خانه نیست بازی میکند. این احتمال وجود دارد که پیتر از دکتر استرنج بخواهد که با کمک جادو، هویت مخفی خود را باز یابد. همچنین میدانیم که راهی به خانه نیست به وقایع «دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی(Doctor Strange in the Multiverse of Madness)» ختم خواهد شد. این موارد در کنار شایعات بازگشت دو اسپایدر من قبلی، احتمال نقش داشتن چند جهانی (مالتی ورس) در این فیلم را تقویت میکنند. آیا پیتر در چند جهانی به امید داشتن زندگی که هیچگاه توسط میستریو به تباهی کشیده نشود، خواهد گشت؟ در نهایت دو مسیر مشخص در پیش رو داریم: پیتر یا از نوعی جادو برای بازگشت به روال قبلی زندگی خود استفاده میکند؛ و یا مسئولیت خود در قبال محافظت از دنیا را می پذیرد و اهمیتی به هویت خود و بهایی که باید بپردازد نمیدهد.

تاریخ انتشار مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

در ماه فوریه و پس از پایان فیلمبرداری راهی به خانه نیست، استودیو مارول رسما اعلام کرد که این فیلم در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، مصادف با جمعه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۰ اکران خواهد شد. همچنین گفته میشود که قسمت چهارم این مجموعه نیز در دست ساخت قرار دارد. 

بازیگران مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

همانطور که میدانید، حضور بسیاری از بازیگران قسمت های قبلی رسما تایید شده است که البته قابل پیش بینی هم بودند. اما چیزی که در این بین جای بحث دارد، شایعاتی مبنی بر حضور بازیگران سری فیلم های قبلی مرد عنکبوتی، همچون توبی مگوایر و اندرو گارفیلد است که برای طرفداران دنیای مارول اهمیتی زیادی دارد. لیست کامل بازیگران تایید شده و نیز بازیگرانی که شایعه حضور آنها مطرح شده است را میتوانید در ذیل ببینید:

نام بازیگر نقش 
تام هالند پیتر پارکر. دانش آموز دبیرستانی که در کنار زندگی عادی اش عضوی از انتقامجویان است و به مبارزه با تهدید های کوچک و بزرگ مشغول است. 
زندیا ام. جی. همکلاسی و دوست دختر پیتر پارکر که نام اصلی اش میشل جونز است. 
جی. بی. اسموو جولیوس دل. معلم پیتر پارکر
جیکوب باتالون همکلاسی و دوست صمیمی پیتر
ماریسا تومی می پارکر/عمه می. عمه‌ی پیتر
جیمی فاکس مکس دیلون/الکترو. فعال خوزه انرژی که پس از صانحه ای قدرت های الکتریکی پیدا میکند. الکترو در این فیلم به رنگ آبی ظاهر نمیشود.
بندیکت کامبربچ دکتر استفن استرنج. جراح اعصابی که با پایان دوران حرفه ایش در اثر صانحه رانندگی، به استاد هنر های عرفانی و جادو تبدیل شد. در صورت صحت حضور سایر اسپایدر من ها، احتمالا دکتر استرنج کسی خواهد بود که این اتفاق را ممکن خواهد ساخت.
آلفرد مولینا اوتو اکتیویوس/دکتر اختاپوس. دانشمند نابغه ای که چهار بازوی قدرتمند و دارای هوش مصنوعی را به بدنش متصل ساخته و از جهانی موازی می آید. مولینا آخرین بار در دومین قسمت مرد عنکبوتی از سری فیلم های سم ریمی در سال ۲۰۰۴ ظاهر شد که البته از آن زمان تاکنون مرده فرض شده است.
هری هالند برادر تام هالند نقش یک مواد فروش را در این فیلم در قالب یک کومئو دارد و نقش مهمی ندارد
انگوری رایس بتی برنت. منشی جی. جونا جیمسون در دفتر روزنامه 
تونی ریوولوری فلش تامپسون. همکلاسی پیتر
جان فاورو هپی هوگان. مامور شیلد و دستیار انتقامجویان که در قسمت قبلی به پیتر کمک کرد لباس جدیدش را بسازد
خوزه آلفردو فرناندز مامور شیلد
مارتین استار آقای هرینگتون
هانیبال بورس مربی ویلسون. مربی دبیرستان پیتر
بندیکت وانگ وانگ. دوست و همراه دکتر استرنج که از اساتید علوم جادو و عرفان است. 

 

آیا راهی به خانه نیست یک فیلم دنیای عنکبوتی (اسپایدر ورس) خواهد بود؟

مرد عنکبوتی

آیا واقعا شاهد حضور هر سه مرد عنکبوتی در قسمت سوم اسپایدر من خواهیم بود؟

شایعات فعلی اینطور بیان میکنند که «توبی مگوایر» و نیز «اندرو گارفیلد»، در نقش های اسپایدر من خود در راهی به خانه نیست باز خواهند گشت. همچنین گفته میشود که «جیمی فاکس» در نقش «الکترو» و «آلفرد مولینا» در نقش «دکتر اختاپوس» نیز در این فیلم حضور خواهند داشت. تام هالند این شایعات را انکار کرده است، اما با در نظر گرفتن دهن لقی هالند و رمز آلود و مخفی کار بودن دیزنی، این شایعات اهمیت بیشتری پیدا میکنند. عنوان فیلم، تئوری چند جهانی را قوت می بخشد، خصوصا با این داستان که پیتر در چند جهانی گم شده باشد و موقتا با همتا های خود برای پیدا کردن راهی برای بازگشت به خانه همکاری کند.

عکس هایی که از این فیلم به بیرون درز کرده اند نیز تئوری چند جهانی را تقویت میکنند. در میان این تصاویر، چندین عکس از «پیتر»، «ام جی» و «ند» را با چهره ای بهت زده می بینیم. شاید پیتر هنگام درخواست کمک از دکتر استرنج از روی کنجکاوی یک جادو را انجام دهد و سه اسپایدر من را به یک بعد بیاورد.

موضوع دیگری که از آن خبر داریم این است که راهی به خانه نیست با سریال وانداویژن نیز ارتباط دارد. این ارتباط از این تیزر استنتاج شده است. در این تصویر چندین ماده شیمیایی را به فرم شش ضلعی می بینیم که احتمالا اشاره ای به هکس است که واندا به دور وست ویو کشیده است. اگر واندا دری به چند جهانی باز کند، احتمالا پیتر اولین ابر قهرمانی است که به داخل آن کشیده میشود. 

تیزر عنوان قسمت سوم اسپایدر من
از حالا دیگه همه جای دنیای مارول شش ضلعی میبینیم!

این تئوری ها و شایعات، امید را در دل طرفداران برای داشتن یک فیلم دنیای عنکبوتی به سبک انیمیشن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» زنده میکند. از این ها که بگذریم، مهم ماجرای پیتر است. ماجرای احساسی او کاوش او در دنیا به عنوان یک نوجوان با قدرت های فرا انسانی و حس مسئولیت پذیری او. هیچ دلیلی نمیبینیم که راهی به خانه نیست چیزی جدا و متفاوت از دیگر فیلم های مرد عنکبوتی باشد.

عنوان «راهی به خانه نیست»، میتواند ارتباطی کاملا متفاوت با همه این تئوری ها داشته باشد. شاید در عوض اشاره به دنیای چند جهانی، منظور آن فقط علاقه پیتر به بازگشت به زندگی ساده ای است که قبل از بدست آوردن قدرت های ابر قهرمانی و پیوستن به انتقامجویان داشت باشد. چگونه میتوانید پس از اینکه هویتتان به عنوان یک ابر قهرمان فاش شد، احساسی عادی داشته باشید؟ آیا رفتن به مدرسه و بیرون رفتن با دوستان دیگر برای پیتر ممکن است؟ نوعی تناسب در مفهوم عناوین فیلم های مرد عنکبوتی به چشم می خورد: بازگشت به خانه در مورد حسرت پیتر برای برای برتری داشتن است. دور از خانه در مورد به دست آوردن این هدف بود. و در نهایت راهی به خانه نیست در مورد عواقب این برتری خواهد بود. مثل بسیاری دیگر از نقش اصلی های نوجوان، پیتر در حال عبور از یک بحران شخصیتی است؛ او فقط کمی بزرگتر از سایرین است.

یکی از صفحه های تویتر ایستر اگ جالبی را در مورد تیزر این فیلم پست کرده بود. شکل تار های اطراف عنوان، بسیار شبیه به جزیره «پورتوریکو» است؛ به این معنا که بخشی از فیلم در آنجا رخ خواهد داد. شاید پیتر در آنجا مخفی شده باشد. آیا عنوان فیلم نیز به موضوع دوری پیتر از محله کوینز و اینکه نمیتواند بدون اینکه دستگیر شود به خانه بازگردد اشاره دارد؟ داستان هر طور که باشد، نباید فراموش کنیم که اسپایدر من بعدی دنیای سینماتیک مارول یعنی «مایلز مورالز»، اهل پورتوریکو است. آیا این امکان وجود دارد که راهی به خانه نیست، پلی برای کاراکتر مایلز مورالز باشد؟

حضور آلفرد مالینا در نقش دکتر اختاپوس در راهی به خانه نیست تایید شد

بالاخره پس از مدت زیادی سکوت در مورد حضور ویلین های قدیمی در مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، آلفرد مالینا رسما سکوت خود شکست و حضورش را در این مجموعه در نقش دکتر اختاپوس تایید کرد. وی در گفتگو با مجله Variety گفت:

در حین فیلمبرداری قرار بود که هرگز در این مورد حرفی نزنیم، اما خب حالا این خبر در سراسر انترنت پخش شده و همانطور که میدانید من یکی از بد ترین راز نگه دار های هالیوود هستم.

او همچنین راجع به زمان حضورش در فیلم نیز صحبت هایی کرد. طبق گفته های او داستان مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، دقیقا پس از فرو رفتن دکتر اختاپوس به داخل رودخانه آغاز میشود. 

وی افزود:

من از جان واتس (کارگردان فیلم) پرسیدم که با وجود مرگ دکتر اختاپوس در فیلم مرد عنکبوتی 2، چگونه امکان دارد ک در این فیلم حضور داشته باشد؟ و واتس به من پاسخ داد: «در واقع در این جهان هیچ کس نمیمیرد».

او در ادامه عنوان کرد:

من همچنین از واتس پرسیدم که چگونه امکان دارد بعد از 17 سال دوباره همان نقش را بازی کنم؟ و واتس پاسخ داد: «ببین با رابرت داونی و ساموئل جکسون چکار کردیم، این که مشکلی نیست». 

آلفرد مالینا میگوید هنگامی که به وضعیت فیزیک بدنی ام شک کردم، به یاد آوردم که من قرار نیست کاری انجام دهم و این بازو هایم هستند که همه کار ها را انجام میدهند؛ من فقط خیره میشوم و آنها همه کشتار ها، له کردن ها و خرد کردن ها را انجام میدهند.

با تایید حضور مالینا، حال احتمال صحت حضور دیگر مردان عنکبوتی نیز بیشتر و بیشتر میشود. 

واکنش اندرو گارلفیلد به شایعات مطرح مبنی بر حضورش در راهی به خانه نیست

بالاخره اندرو گارفیلد (بازیگر نقش مرد عنکبوتی شگفت انگیز) در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده است، به طور رسمی از شایعات حضورش در راهی به خانه نیست سخن به میان آورد. گارفیلد اظهار کرد که در این فیلم حضور نخواهد داشت و تاکنون «هیچ تماس تلفنی برای حضور بر سر این پروژه» دریافت نکرده است. قبلا نیز تام هالند گفته بود که تا به حال اندرو گارفیلد را سر صحنه فیلمبرداری ندیده است و این شایعات را انکار کرد بود. اما بسیاری از طرفدران به این بخش از سخنان اندرو گارفیلد توجه دارند که از تماس تلفنی حرف زده است. بسیاری میگویند که او تماس تلفنی دریافت نکرده است اما شاید ایمیل و یا پیامک دریافت کرده باشد و یا اینکه استودیو مارول با ایجنت او در این باره صحبت کرده باشد و نه خود گارفیلد.

همچنین اما استون، بازیگر نقش گوئن استیسی در سری فیلم های مرد عنکبوتی شگفت انگیز نیز حضور خود در مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست را انکار کرد و عنوان کرد که او در این فیلم حضور ندارد. اما باز هم این گفته همان اندازه که ناامید کننده است، امیدوار کننده هم هست؛ چراکه به هر حال هه دیدیم که گوئن استیسی کشته شد و به هر حال عدم حضور وی در این فیلم نمیتواند باعث ابطال شایعات باشد.

نظر شما چیست؟ آیا به صحت گفته های او اطمینان دارید؟ و یا اینکه این سخنان تنها برای منحرف کردن ذهن طرفداران است؟ 

ویلین های مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

جدای از بازیگران همیشگی این فیلم ازجمله تام هالند، بتالون، زندایا و ماریسا تامی، به همراه بندیکت کامبربج در نقش دکتر استرنج، دیزنی و سونی هنوز لیست کامل بازیگران را منتشر نکرده است. احتمالا جی کی سیمونز دوباره در نقش جونا جیمز بازگردد؛ و یا جونا جیمز ها! بسته به این که تئوری چند جهانی تا چه حد صحت دارد. تنها تئوری های مطرح در حال حاضر، حضور ویلین خای قدیمی همچون مالینا، فاکس و سایر ویلین ها است. همچنین احتمال بازگشت جیک جیلنهال در نقش میستریو نیز وجود دارد. درست است که در دور از خانه مرگ او را دیدیم، اما میستریو کاراکتری است که در برخورد با او، هیچگاه نمیتوانید به چشم هایتان اعتماد کنید.

به احتمال قوی، راهی به خانه نیست حول یک ویلین تمرکز ندارد؛ در عوض شش خبیث (Sinister Six) را به دنیای سینماتیک مارول معرفی خواهد کرد. این تئوری از زمان اکران بازگشت به خانه و سکانس پس از تیتراژ آن مطرح شد. در این سکانس «مک گارگون» یا همان «اسکورپین» را می بینیم که در زندان به «آدرین تومز (وولچر)» نزدیک میشود. شاید راهی به خانه نیست از مالتی ورس یا همان چند جهانی به عنوان میانبری برای گرد آوردن شش خبیث با دکتر اختاپوس، الکترو و سایر ویلین ها استفاده کند.

حتی اگر شایعات مبنی بر حضور فاکس و دیگر ویلین های قدیمی در این فیلم صحت داشته باشند، هیچ تضمینی وجود ندارد که همان کاراکتر های فیلم های قبلی مرد عنکبوتی را بازی کنند. به لطف جی کی سیمونز در نقش جونا جیمسون، این ایده وجود دارد که بازیگران فیلم های قدیمی، با نقش های ورژن جدیدشان بازگردند. فاکس از طریق یک تویت اعلام کرده بود که الکترو جدید آبی رنگ نخواهد بود که این موضوع بیانگر نزدیک تر شدن کاراکتر ها به دنیای مارول است. احتمالا هدف از بازگرداندن بازیگران قدیمی این باشد که مخاطب بتواند شخصیت های مختلف و ارتباط آنها با اسپایدر من را بشناسد و لازم نباشد برای هر کدام داستان و فیلمی جداگانه ساخته شود؛ چراکه هم اکنون نیز تعداد فیلم ها به اندازه کافی بالا است.

اسپایدر من - ونوم
شرح با خودتان!

تا زمانی که این فیلم در تئاتر ها و سینما ها اکران شود، درک بهتر و کامل تری از داستان آن خواهیم داشت؛ چراکه اسپین آف های اسپایدر من قبل از راهی به خانه نیست، منتشر خواهند شد. هر دو فیلم «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» و نیز «موربیوس» قرار بود قبل از قسمت سوم مرد عنکبوتی اکران شوند. با این که موربیوس با تاخیر مواجه شد و اکران آن به چند هفته پس از راهی به خانه نیست موکول شد، اما به لطف تریلر زود هنگام آن و حضور مایکل کیتون در نقش آدرین تومز یا هان وولچر، ارتباط آن با اسپایدر من تایید شد. این فیلم ها خود جزئی از دنیای MCU باشند و یا اینکه در مالتی ورس های جداگانه رخ دهند، انتظار داریم که تا اوایل 2022 شرایط آینده دنیای سینماتیک مارول، برایمان روشن تر شود.

 

مروری بر داستان پیتر پارکر در دنیای سینماتیک مارول تاکنون

قبل از هر چیزی، مروری سریع بر داستان فیلم های پیتر پارکر ضرری ندارد. برای اولین بار، پیتر پارکر دنیای سینماتیک مارول را در کاپیتان امریکا: جنگ داخلی در سال 2016 دیدیم. تا اینجا پیتر پارکر چند ماهی است که مرد عنکبوتی بوده است. تا اینجا داستان درست و حسابی از او را نداشتیم و نمیدانستیم که آیا او نیز مسیر دو اسپایدر من قبلی را دنبال میکند یا خیر و نیز نمیدانستیم که آیا قدرت های او نیز از نیش یک عنکبوت رادیواکتیو نشات میگیرد یا داستان چیز دیگری است. تونی استارک پیتر را برای جنگ داخلی بین انتقامجویان با خود میبیرد و لباس جدیدی نیز به او میدهد.

وقایع فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Homecoming)» که در سال 2017 اکران شد، چند ماه پس از این اتفاقات روی میدهد و پیتر پارکر نهایت تلاش خود را برای حفظ دو رویه زندگی خود، یعنی زندگی رسمی و زندگی اسپایدر من انجام میدهد و منتظر تماسی از طرف تونی استارک است که هرگز به وقوع نمی پیوندد. بعدا پیتر پارکر با «آدرین تومز» و گروهش وارد درگیری میشود، بی آنکه اصلا بداند که او پدر کراش دبیرستانش است. تلاش های بعدی پیتر برای اثبات خود، تقریبا به یک فاجعه دریایی می انجامد اما نهایتا با کمک آیرون من موفق میشود وولچر را شکست دهد و جایگاهی در میان انتقامجویان بدست آورد که آنرا قبول نمیکند.

اسپایدر من

در سال 2018، پیتر پارکر بار دیگر در انتقامجویان: جنگ ابدیت با لباس جدیدش بازمیگردد تا به آیرون من در نبرد با تانوس و فرقه سیاه کمک کند. اما او نیز همراه با با میلیارد ها نفر دیگر، توسط بشکن تانوس از صحنه وجود پاک میشود. اسپایدر من دوباره در انتقامجویان: پایان بازی، در سال 2019 به زندگی باز میگردد. ادامه داستان در «مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home)» رخ میدهد، زمانی که پیتر سعی میکند با مرگ تونی استارک کنار بیاید. او با ابر قهرمان جدیدی به نام «کونیتن بک (میستریو)» با بازی «جیک جیلنهال» همراه میشود تا تهدید جدیدی را با هم شکست دهند. اما متاسفانه مشخص میشود که کوینتین بک هر چیزی است بجز یک ابر قهرمان و در نهایت در مقابل پیتر قرار میگیرد و پیتر باید با شکست دادن او اشتباهات خود را جبران کند.

در حالی که پیتر پس از نبرد سخت فیزیکی و نیز احساسی اش جانی تازه گرفته است و کم کم با نبود تونی استارک کنار می آید، با سرنوشت بد تری روبرو میشود. میستریو با کمی کمک از جونا جیمسون، اسپایدر من را مسئول اتفاقات دور از خانه جلوه میدهد و همچنین هویت او را برای همه جهان آشکار میکند.

نظر شما در مورد عنوان «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» چیست؟ آیا مارول یک فیلم دنیای عنکبوتی را به ما ارائه میکند و یا شاهد ادامه درام یک ابر قهرمان تینیجر خواهیم بود؟

نظراتتون رو در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


نظرات کاربران

ح
حسین بیات ۳ ماه پیش

باید مرد شنی و ددویل و الکتو و عنکبوتی قدیمی اولی تو فیلم بمونن و وارد انتقام جویا بشن و دوشمن با قدرت و آیرومن اسمشه میاد و مرداهنی پسر تو قسمت 3 بچه کمک میکنه به تونی اونه. با هوش خوب

پاسخ دادن
A
Amin_Apex ۳ ماه پیش

یه سوال دارم توی لوکی شاخه های جهانی مگه از هم نپاچیدن؟پس روی اتفاقات دیگه هم تاثیر میذاره؟

پاسخ دادن
ا
ایثار علیزاده ۳ ماه پیش

روی اتفاقات گذشته خیر تاثیری نداره. اما این اتفاق بزرگ آینده دنیای مارول رو شدیدا تحت تاثیر قرار میده

پاسخ دادن
پ
پوریایاری ۴ ماه پیش

سلام در این فیلم دوست دارم اندرو گارفیلد و توبی مگوایر باشه همراه با مرد عنکبوتی تام هالند زیباترم می شه

پاسخ دادن
پ
پوریا یاری ۵ ماه پیش

سلام واقعا که معرکه هستش من خیلی خوشم می اد ولی ای کاش یه فیلم از پسر سیاه پوست درست می کردند که بعد از مردعنکبوتی قبلی مرد عنکبوتی شد

پاسخ دادن
ا
ایثار علیزاده ۵ ماه پیش

سلام. در بخش "آیا راهی به خانه نیست یک فیلم دنیای عنکبوتی (اسپایدر ورس) خواهد بود؟"، پاراگراف آخر به این موضوع هم اشاره شده و تئوری هایی در مورد حضور مایلز مورالز یا به قول شما اسپایدر من سیاه پوست وجود داره و چیزی که شما دوست دارید ببینید اصلا بعید نیست!

پاسخ دادن
ا
امیررضا ۶ ماه پیش

یه سوال دارم گوئن و مری جین برنمیگردن؟ بازگیرای قدیمی شوند بر میگردن یا همون جدید ها؟ ینی احتمال داره اما استون برگرده یا مری جین سه گانه؟

پاسخ دادن
ا
ایثار علیزاده ۶ ماه پیش

تا حالا هیچ حرفی راجع به بازگشت مری جین (کریستن دانست) و گوئن استیسی ( اما استون) نشده و بیشتر بحث ها حول بازگشت اسپایدر من های فیلم های قبلی جریان داره که مطرح ترین و قوی ترین تئوری هم در حال حاضر همینه. البته حضور همین دو نفر هم هنوز در هاله ای از ابهامه و حتی بعضی از بازیگرا انکارش کردن. فعلا هیچ چیزی مشخص نیست و باید تا زمان انتشار تریلر و چه بسا خود فیلم صبر کنیم.

پاسخ دادن