همه چیز درباره سریال لوکی - تاریخ پخش، جزئیات داستان و بازیگران

همه چیز درباره سریال لوکی - تاریخ پخش، جزئیات داستان و بازیگران

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۳ دقیقه مطالعه
  • ۱۱,۰۰۷

مارول قرار است با سریال های متعددی که در دست ساخت قرار داده است، بسیار بزرگتر شود و توسعه بیشتری بیابد. در میان این عناوین لوکی، برادر به فرزندی پذیرفته شده ی ثور و کاراکتر حقه باز آزگارد، بیش از سایرین توجهات را به خود معطوف ساخته است. در این مطلب چیز هایی را که در مورد این مجموعه میدانیم با شما در میان گذاشته ایم.

برای نقد و بررسی قسمت های اول تا ششم سریال لوکی روی لینک زیر کلیک کنید:

تام هیدلستون تاکنون در 6 فیلم از دنیای سینماتیک مارول در نقش لوکی حضور داشته است که آغاز آن با اولین قسمت فیلم ثور در سال 2011 بود و اخیرا هم در انتقامجویان: پایان بازی، در حین سرقت زمانی حضور کوتاهی داشته است. لوکی کاراکتری متغیر بوده است؛ از یک متحد غیر قابل اعتماد گرفته تا یک ویلین به تمام معنا، اما حال ستاره سریال اختصاصی خود خواهد بود.

سازنده این مجموعه مایکل والدرون، کسی است که روی پروژه های «اجتماع (Community)» و «ریک و مورتی (Rick & Morty)» کار کرده است؛ بنابراین انتظار می رود که المانت های کمدی را در مجموعه لوکی هم به کار برده باشد.

لوکی شاید کاراکتری حقه باز باشد، اما او هم به اندازه انتقامجویان (شاید هم بیشتر) محبوب است و طرفداران مشتاق بازگشت دوباره او به صحنه های تلویزیون و سینما هستند.

تاریخ پخش

مجموعه تلویزیونی لوکی قرار است در 19 خرداد ماه 1400 پخش خود را از سرویس دیزنی پلاس آغاز کند. سریال وانداویژن هم قرار بود در بهار 2021 منتشر شود، اما زود تر موعود منتشر شد. روند ساخت سریال لوکی در ژانویه 2020 آغاز شد، اما ویروس کرونا در ساخت آن خلل ایجاد کرد؛ همانطوری که بسیاری دیگر از فیلم ها و سریال ها را تحت تاثیر خود قرار داد. ظاهرا سریال به موقع ادامه مراحل ساخت را در پیش گرفت و طبق گفته های رسمی، ساخت آن به پایان رسیده است. 

با اینکه تا پخش این مجموعه چند ماه فاصله داریم، اما این سریال برای فصل دوم هم تمدید شده است و این یعنی مجموعه تلویزیونی لوکی دیگر یک مینی سری نخواهد بود.

 

جزئیات داستانی سریال لوکی

سریال لوکی

کسانی که مرگ لوکی را در انتقامجویان: جنگ ابدیت دیدند، ممکن است کمی در مورد بازگشت او سردرگم باشند، اما توضیح این مسئله آسان است. هنگامی انتقاجویان در حال انجام سرقت زمانی هستند، لوکی در یکی از تایم لاین ها با استفاده از مکعب تساراکت فرار میکند و دوباره در تاریخ بشریت ظاهر میشود و به یک کاراکتر ناخوشامد، اما تاثیر گذار بر تاریخ تبدیل میشود. با توجه به تریلر منتشر شده، لوکی توسط TVA (نوعی پلیس مربوط به زمان) دستگیر میشود. ویلین این سری هم با توجه به تریلر مفیستو است. کاراکتری که استن لی سازنده آن است.

بازیگران این سریال

واضح است که تام هیدلستون نقش لوکی، یعنی نقش اصلی این مجموعه را بازی میکند و شاید هم شاهد کومئو کوتاهی از کریس همسورث باشیم. اوون ویلسون هم که در سال 2020 اعلام شد که از بازیگران این مجموعه است، حال مشخص شده است که از مقامات TVA (همان پلیس زمانی) است. سوفیا دی مارتینو، بازیگر بریتانیایی نیز در این مجموعه وجود دارد که گفته میشود احتمال دارد نقش لوکی را بازی کند. چراکه تصاویری از او در لباس آزگاردی لوکی منتشر شده است. شاید او کاراکتر کاملا متمایز باشد و شاید هم خود لوکی باشد که به یک زن تغییر شکل داده است. بر اساس میتولوژی اسکاندیناوی و با توجه به کامیک بوک های مارول، لوکی میتواند تغییر شکل دهد و دیدیم که هنگامی که قصد حکومت بر آزگارد را داشت، خود را به شکل اودین درآورد. از دیگر بازیگران این مجموعه تلویزیونی میتوان به گوگو امبتا-را بازیگر سریال Black Mirror، کایلی فلمینگ از سریال واکینگ دد و ریچارد ای. گرانت از جنگ ستارگان اشاره کرد. شایعاتی هم وجود دارد که کاراکتر «سیرا» در این سریال معرفی میشود، که در این صورت اولین کاراکتر ترنسجندر دنیای سینماتیک مارول خواهد بود.

ارتباط سریال لوکی با قسمت چهارم ثور و دکتر استرنج ۲

سریال لوکی - دکتر استرنج

با وجود اینکه این موضوع هنوز توسط مارول تایید نشده است، اما شایعات بیان میکنند که سریال لوکی مستقیما اتفاقات ثور: عشق و رعد و برق (Thor: Love and Thunder) را با بازگشت لوکی همراه با یک نسخه دیگر از میولنیر به تایم لاین اصلی، رقم میزند. این موضوع تبدیل جین فاستر به ثور قدرتمند را قابل توضیح میکند. علاوه بر این ها، باب آیگر رئیس دیزنی، تایید کرده است که سریال لوکی با دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange in multiverse of Madness) مرتبط است. هر دو این عناوین، از فیلم های فاز چهارم مارول هستند. اما اینکه این ارتباطات چگونه هستند، تا زمان پخش سریال مجهول باقی خواهد ماند.

 

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.