همه چیز در باره فیلم بلک ویدو - جزئیات داستان، بازیگران و زمان پخش

چندین سال است که طرفداران دنیای مارول خواهان فیلمی اختصاصی از بلک ویدو هستند و بالاخره قرار است امسال به خواسته خود برسند. علی رغم مرگ به ظاهر دائمی او در انتقامجویان: پایان بازی، ناتاشا رومانوف بار دیگر در فاز چهارم مارول به سینما ها می آید.

اطلاعات و جزئیات این فیلم در مارول به خوبی مخفی نگه داشته شد است، اما مارول تاکنون چند پیش درآمد و تریلر از آن را منتشر کرده است. در این مطلب به بررسی آنچه در مورد این فیلم میدانیم خواهیم پرداخت.

همه در یک خانواده

دیوید هاربور در یک مصاحبه اطلاعات بیشتری در مورد نقش های اصلی این فیلم فاش کرد.

ارتباط بین بلک ویدو و کاراکتر من این طور است که آنها در دهه 90 به عنوان جاسوس هایی در پوشش یک خانواده به امریکا آمده اند. کاراکتر «راشل ویز» یعنی ملینا، مادر خانواده، الکسی پدر خانواده و ناتاشا و یلنا فرزندان آنها هستند. در ابتدای فیلم آنها را می بینیم که به صورت یک خانواده زندگی میکنند. پس در این فیلم بلک ویدو با یک خانواده جاسوسی اتحاد جماهیر کنار می آید.

حال 20 سال از فروپاشی خانواده گذشته است و الکسی (دیوید هاربور) در تلاش است این واحد را دوباره در کنار هم جمع کند تا به ناتاشا کمک کند که بخش گمشده هویت خود را پیدا کند. الکسی شناخت کاملی از ناتاشا دارد و هیچکس به خوبی او ناتاشا را نمی شناسد.

تاریخ پخش

بلک ویدو - اسکارلت جوهانسون

در مارس 2020، دیزنی مجبور به موکول کردن تعدادی از فیلم ها و سریال ها از جمله بلک ویدو به دلیل پاندمی ویروس کووید-19 به آینده شد. این استودیو تاریخ جدید اکران فیلم را ششم نوامبر اعلام کرد؛ اما در ماه سپتامبر گزارش شد که دیزنی تاخیر دوباره ای را برای دنیای سینماتیک مارول در نظر دارد. این گزارش بعدا تایید شد و اکران فیلم سینمایی بلک ویدو به تاریخ هفتم می 2021 یعنی 17 اردیبهشت 1400 موکول شد. و امروز دوباره تاریخ اکران فیلم به تعویق افتاد. امروز (3 فروردین 1400) صفحه رسمی اینستاگرام استودیو مارول با انتشار پوستری از این فیلم، اعلام کرد که فیلم بلک ویدو در تاریخ نهم جولای 2021 اکران خواهد شد. تاخیری چند باره در اکران این فیلم محبوب!

بنابراین تاریخ نهایی اکران فیلم بلک ویدو 18 تیر ماه 1400 خواهد بود.

میراث ناتاشا رومانوف

کیت شورتلند، کارگردان فیلم بلک ویدو در مصاحبه ای با مجله «امپایر» تایید کرد که در این فیلم مسئولیت بلک ویدو به کاراکتر فلورنس پاو، یعنی «یلنا بلووا» واگذار میشود. این گفته به این معنا است که احتمالا یلنا بلک ویدو بعدی دنیای سینماتیک مارول خواهد بود. او در این باره بیان کرد:

«کوین فایگی می دانست که بینندگان انتظار داستان اورجینال بلک ویدو در کامیک بوک ها را دارند؛ بنابراین ما از مسیر مقابل وارد شدیم. ما نمی دانستیم که عملکرد فلورنس پاو چگونه خواهد بود. این را می دانستیم که او بازیگر خوبی برای این نقش است، اما نمیدانستیم که تا چه اندازه عالی خواهد بود. اسکارلت جوهانسون بسیار زیبا و جذاب است و جایگزین کردن او کار سختی است. بنابراین باید داستان یک کاراکتر مونث دیگر را نیز توسعه دهیم.»

اما زود قضاوت نکنید و آینده دنیای سینماتیک مارول را پیش بینی نکنید. فلورنس پاو گفته است که قبل از فکر کردن به حضور در دیگر فیلم های مارول باید ابتدا ببیند که آیا بینندگان از یلنا خوششان می آید یا نه. او اضافه کرد که: «پیشنهاد حضور در یک فیلم مارولی بسیار هیجان انگیز است و نمیتوان آن را رد کرد. البته اگر مردم این کاراکتر را دوست داشته باشند که عالی خواهد بود و فقط یک احمق میتواند برای این اتفاق هیجان زده نباشد. فکر میکنم که ایفای نقش در تیم مارول افتخار بزرگی است. اما باید ابتدا ببینیم که آیا طرفداران به یلنا علاقه نشان میدهند یا نه.»

تصاویر منتشر شده از فیلم بلک ویدو

بلک ویدو - یلنا

بلک ویدو - اسکارلت جوهانسون

یلنا - بلک ویدو

بلک ویدو - اسکارلت جوهانسون

تریلر ها و پیش نمایش های این فیلم

آخرین تریلر منتشر شده از این فیلم، نگاه عمیق تری به آن دارد. این تریلر شامل چند سکانس اکشن جدید است و همچنین هدف اصلی ناتاشا یا همان بلک ویدو خودمان را آشکار میکند. در این فیلم ناتاشا باید در حالی که با توطئه ای که به گذشته او پیوند خورده است مقابله میکد، باید با رویه های تاریک گذشته خود روبرو شود. ناتاشا باید با گذشته خود به عنوان یک جاسوس و قبل از این که به یک انتقامجو تبدیل شود کنار بیاید.

فیلم بلک ویدو برای اولین بار در قالب یک تبلیغ تلویزیونی معرفی شد. در این فوتیج 30 ثانیه ای، تیمی به بینندگان معرفی میشود که بلک ویدو قبل از پیوستن به انتقامجویان آنها را خانواده خود میخواند.

در طول مسابقه قهرمانی فوتبال دانش آموزان که در ماه ژانویه پخش شد، تریلر جدیدی از بلک ویدو منتشر شد که در آن بیشتر به کاراکتر «تسک مستر (Taskmaster)»، مزدور دنیای کامیک بوک های مارول پرداخته میشود.

یک ماه قبل از آن، اولین فوتیج بلک ویدو از طرف مارول منتشر شد که به اوایل زندگی جاسوسی بلک ویدو چگونگی آغاز به آموزشش به عنوان یک جاسوس خطرناک در اتاق قرمز باز میگردد.

در کنار بازگشت هیجان انگیز اسکارلت جوهانسون در نقش بلک ویدو، در این فیلم با کاراکتر های جدیدی از دنیای مارول همچون فلورنس پاو در نقش یلنا، دیوید هاربور در نقش الکسی شوستاکوو یا همان نگهبان قرمز و همچنین راشل ویز در نقش ملینا وستوکوف (آیرون میدن) روبرو هستیم و برای نخستین بار این کاراکتر ها را در دنیای سینماتیک مارول خواهیم دید. همچنین تسک مستر نیز به دنیای سینماتیک معرفی خواهد شد.

بازیگران فیلم بلک ویدو

طبعا اسکارلت جوهانسون تکرار نشدنی برای هشتمین بار در نقش بلک ویدو در این فیلم ظاهر میشود. جوهانسون از سال 2010 و از دومین قسمت از فیلم های آیرون من، نقش بلک ویدو را بازی کرده است. همچنین اسکارلت جوهانسون در هر چهار فیلم انتقامجویان، کاپیتان امریکا: سرباز زمستان و کاپیتان امریکا: جنگ داخلی حضور داشته است.

فلورانس پاو با نقش یلنا بلووا به اسکارلت جوهانسون می پیوندد. گفتنی است که یلنا پاو یکی از بهترین ستاره های در حال رشد هالیوود است که با فیلم سقوط (Falling 2014)» خود را به دنیای سینما شناساند.

فلورنس پاو

این بازیگر جوان نقد های بسیار خوبی را برای نقش اصلی خود در خانم مکبث (Lady Macbeth) دریافت کرد و همچنین به تازگی در فیلم های «مبارزه با خانواده ام (Fighting With My Family)» و «میدسامر (Midsommar)» و فیلم ترسناک «موروثی (Hereditary)» حضور داشته است.

در کنار این دو نفر، بازیگر نقش کلانتر هاپر در سریال «چیز های عجیب (Stranger Things)» یعنی دیوید هاربور نیز در نقش نگهبان قرمز (معادل کاپیتان امریکا در روسیه است) و همسر سابق ناتاشا حضور خواهد داشت.

دیوید هاربور - چیز های عجیب

راشل ویز نیز همانطور که گفته شد نقش ملینا وستوکوف را ایفا میکند که در کامیک بوک ها با نام آیرون میدن شناخته میشود.

داستان و تایم لاین بلک ویدو

در مراسم کامیک-کان 2019، مارول تایید کرد که داستان فیلم بلک ویدو در فاصله زمانی کاپیتان امریکا: جنگ داخلی و انتقامجویان: جنگ ابدیت جریان دارد.

به کسانی که فراموش کرده اند یادآور میشم که در جنگ داخلی، ناتاشا پس از کمک به کاپیتان امریکا فراری میشود و مخفی باقی ماند تا اینکه نیرو های تانوس در جنگ ابدیت به زمین حمله میکنند و اینجا است که ناتاشا از سایه ها بیرون می آید.

همچنین مارول تایید کرده است که یکی از آدم بد های بلک ویدو، تسک مستر خواهد بود. در کامیک بوک ها، تسک مستر مزدوری است که میتواند سبک مبارزه حریف خود را تقلید کند. او یک شمشیر و یک سپر با خود دارد و علاوه بر این ها، مهارت خوبی نیز در مبارزات تن به تن دارد؛ بنابراین احتمالا مبارزه سختی با ناتاشا داشته باشد. جالب است بدانید این کاراکتر در بازی اسپایدر من در یکی از مراحل فرعی با اسپایدر من روبرو میشود و با او مبارزه میکند. همچنین در بازی ویدیویی انتقامجویان نیز حضور دارد.

تسک مستر

با توجه با کاراکتر فلورنس پاو میتوان چند پیش بینی داشت. در کامیک بوک ها، کاراکتر فلورنس پاو یعنی یلنا، یکی از فارغ التحصیلان اتاق قرمز است. مرکز مخفی پرورش جاسوس ها و شستشوی مغز در اتحاد جماهیر شوروی که بلک ویدو ها را تربیت میکند (بله؛ بیش از یک بلک ویدو داریم). هنگامی که یلنا برای بار اول در کامیک بوک ها در سال 1999 معرفی شد، یک ویلین بود که تمام مهارت های ناتاشا را داشت تا اینکه ناتاشا در مبارزه ای ثابت کرد که در مبارزات بر او برتری دارد؛ و در این نقطه زمانی بود که ناتاشا رومانوف خود را بازنشسته کرد.

اتاق قرمز قبلا به دنیای سینماتیک مارول معرفی شد است و در فیلم انتقامجویان: عصر آلتران و سریال مامور کارتر به آن اشاراتی شده است. این انتظار میرود که اتاق قرمز نقش مهمی در فیلم بلک ویدو داشته باشد.

زمان حضور ناتاشا رومانوف در دنیای سینماتیک مارول با فیلم بلک ویدو به پایان میرسد؛ بنابراین معرفی یلنا به عنوان بلک ویدو بعدی دنیای سینماتیک دور از انتظار نیست. این موضوع مسئله تازه ای نیست؛ علاوه بر بلک ویدو، کاپیتان امریکا، هاکای و ثور نیز قرار است در آینده جایگزین پیدا کنند.

 

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط