معرفی انواع استایل لباس مردانه و زنانه

در این مقاله از آداروک مگ لیستی از انواع استایل های مد و لباس همراه با تصاویر و معرفی مختصر هر استایل نوشته شده است. مهم نیست که شما چقدر علاقه مند به استایل های مُد بوده اید، شما همیشه جزئیات استایل لباس درک نمی کنید.

برای آسان کردن شما، من در این مقاله به معرفی انواع استایل های لباس می پردازم.پس بیایید تا یکی یکی استایل های لباس مردانه و زنانه را باهم بررسی کنیم.

 

 

استایل مینیمال

استایل مینیمال یا مینیمالیستی با یک اصل اساسی تعریف شده است: ساده باشید! استایل مینیمال، اجزاء اضافی تیپ شما را حذف می کند. در استایل مینیمال کمتر از رنگ ها استفاده می شود، لوکس بودن به کلی کنار گذاشته می شود و ...

 

استایل مینیمال مردانهاستایل مینیمنال مردانه

 

استایل مینیمال زنانهاستایل مینیمل زنانه

 

استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال مخالف استایل مینیمال است، در این استایل از بیشترین اکسسوری و پوشاک استفاده می شود. همچنین لباس های چند لایه و استفاده زیاد از رنگ ها مخصوصا رنگ های شاد هم جزئی از این نوع استایل لباس است.

 

استایل ماکسیمال مردانهاستایل ماکسیمال مردانه

 

استایل ماکسیمال زنانهاستایل ماکسیمال زنانه

 

استایل ویسمیکال

استایلی شاد با رنگ های متنوع و آمیخته با خیال بافی است. الگو های مورد توجه در طراحی این استایل طر های گل گلی، نقطه دار و توپی است. پیراهن های طرحدار، کت و بلیزر از موارد اصلی استایل ویسمیکال هستند و همراه با آن ها اکسسوری هایی با تم رنگی مختلف استفاده می شود.

 

استایل ویسمیکال مردانهاستایل ویسمیکال مردانه

 

استایل ویسمیکال زنانهاستایل ویسمیکال زنانه

 

استایل کژوال

این استایل امروزه به خاطر راحتی و سادگی بسیار باب شده است. استایل کژوال به زبان ساده استایل راحتی در لباس پوشیدن است و برای استفاده روزمره مناسب است، استایل کژوال در همین دو خصوصیت خلاصه می‌شود: «استایلی راحت با کاردبرد روزمره». خود استایل کژوال به چند استایل تقسیم می شود، استایل کژوال، استایل بیزنس کژوال و استایل اسمارت کژوال.

برای مطالعه بیشتر درباره این استایل به مقالات زیر مراجعه کنید:

 

استایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانه

 

استایل کژوال زنانهاستایل کژوال زنانه

 

استایل خیابانی

استایل خیابانی در بریتانیا متولد شده است. اصل و پایه این استایل از صنعت مد بر پایه علایق فردی می‌باشد لذا به موارد مرسوم و مد روز توجه ندارد. در استایل خیابانی هر شخصی با توجه به سلیقه و فرهنگی که دارد می‌تواند استایل لباس مخصوص خود را نشان دهد.

 

استایل خیابانی مردانهاستایل خیابانی مردانه

 

استایل رسمی

استایل فرمال یا رسمی مناسب موقعیت‌های رسمی از جمله عروسی‌ها و مهمانی‌های رسمی و قرار ملاقات‌های رسمی است. آقایان در این استایل پوشش، کت‌هایی رسمی مثل تاکسیدو یا کت  و شلوار فاستونی با رنگ‌های محدود مثل مشکی، سفید، طوسی و آبی تیره یا نفتی می‌پوشند. لباسشان کاملا اندازه تنشان است؛ نه تنگ و نه گشاد.

خانم‌ها برای استایل رسمی پیراهن‌های بلند  می پوشند؛ پیراهن‌های ماکسی یا دنباله‌دار. کفش رسمی  (جلو بسته و پشت بسته) پاشنه بلند و جواهرات براق و خاص از دیگر آیتم‌های این نوع پوشش است. کت‌وشلوار یا جامپ‌سوت هم درصورتی که پاچه‌های شلوار گشاد باشد، در قید استایل رسمی زنانه قرار می‌گیرد.

 

استایل رسمی مردانهاستایل رسمی مردانه

استایل ورزشی

استایل اسپورت یا ورزشی ددیگر نیازی به گفتن ندارد، کفش ورزشی، ساک یا کوله ورزشی، تی شرت، سویشرت زیپ دار و انواع شلوار های ورزشی و اکسسوری ها نیز از اجزای این استایل به شمار می روند. این استایل هم توجه زیادی به راحت بودن پوشش دارد.

 

استایل ورزشی مردانهاستایل ورزشی مردانه

 

استایل ورزشی زنانهاستایل ورزشی زنانه

 

استایل هنری

بیشتر هنرمندان از این استایل پوشش استفاده می کنند تا خلاقیت هنری‌شان را نشان دهند. استایل آرتستیک مناسب افراد خلاق و متفکر است که در همه زمان ها جزء سبک هاى پر طرفدار و مد بوده است.

در این استایل از پیروى کردن مد روز اجتناب مى کنند و سعى مى شود از چیز های خاص تری استفاده شود. اگر شما اهل هنر یا هنرمند هستید، مى توانید از استعدادهای خلاقانه خود در این استایل استفاده کنید تا به عنوان یک هنرمند در موقعیت های حرفه ای و اجتماعى خود را معرفى نماید.

 

استایل هنری مردانهاستایل هنری مردانه

 

استایل عجیب یا اگزوتیک

استایل اگزوتیک یک استایل عجیب و متفاوت است. این استایل مورد توجه افرادی قرار گرفته است که همواره جسارت کافی برای پوشیدن لباس‌های خاص را دارند. درحقیقت استایل اگزوتیک عبارت است از هر عنصر عجیب و غریبی که بدون هیچ محدودیتی قابل استفاده است.

 

استایل اگزوتیک مردانه و زنانهاستایل اگزوتیک مردانه و زنانه

 

استایل الگانت

معمولا خانم ها بیشتر از این استایل استفاده می کنند. مبنای این استایل استفاده از پوشش و اکسسوری های پر زرق و برق است که حاصل آن جلوه ای شیک است. افرادی که به این استایل لباس می پوشند معمولا طرفدار تجملات هستند.

 

استایل الگانت مردانهاستایل الگانت مردانه

 

استایل الگانت زنانهاستایل الگانت زنانه

 

استایل بوهمیان

 استایل بوهمیایی یک سبک مد است که کاملاً با مد هیپی مرتبط است، در آن پارچه های طبیعی، الگوهای یکپارچه، رنگهای خنثی و سایه های گرم و ویژگی های خاص اکسسوری ها ادغام می شوند. استایل بوهو در واقع به عنوان یک ضد فرهنگ در قرن نوزدهم آغاز شد.

در استایل بوهمیان یا بوهو از الگوهای پیچیده با طرح هایی با اشکال هندسی، گل گلی، حاشیه و زنجیر استفاده می شود درواقع می توان گفت از طرح و نقش پارچه های کولی ها در این استایل الهام می گیرند. 

 

استایل بوهو مردانهاستایل بوهو مردانه

 

استایل کابوی

استایل کابوی یا وسترن برگرفته از تیپ گاوچران های امریکایی در دهه 1800 میلادی است و امروزه در دنیای مد طرفداران خاص خود را دارد.

 

استایل کابویاستایل کابوی

 

استایل ترندی یا مد روز

کسانی که استایل مد روز دارند همیشه از آخرین تحولات مد با خبر است و احتمالا کمد لباس خود را چند بار در سال به طور کلی تغییر می دهند. مهمترین مزیت و در عین حال اشکال این استایل این است که مدام در حال تغییر است. مزیت از این نظر که این استایل همیشه جدید است و اشکال هم از این بابت که همانطور سریع که باب می شود همان گونه هم کهنه می شود.

 

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک را می توان در برابر استایل مد روز قرار داد، بر خلاف استایل ترندی استایل کلاسیک ماندگار است و به زمان و مکان زیاد وابسته نیست. این خصوصیت مختص مد و پوشاک نیست بلکه در هر چیز کلاسیک دیگری صادق است.

استایل کلاسیک تطبیق پذیر است و به راحتی با استایل های دیگر ترکیب می شود. تمام افراد می توانند از این استایل شیک و با وقار در مکان های مختلف استفاده کنند.

 

استایل کلاسیک مردانهاستایل کلاسیک مردانه

 

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.