بازیگران سریال دارک - راهنمای کاراکتر ها و بازیگران مختلف هر نقش

بازیگران سریال دارک - راهنمای کاراکتر ها و بازیگران مختلف هر نقش

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۵ دقیقه مطالعه
  • ۳۰,۵۴۸

احتمالا در دست داشتن سر رشته سریال دارک با این همه کاراکتر و بازیگر های مختلف سخت باشد. این مطلب راهنمای ساده ای از کاراکتر ها و بازیگران سریال است.

بدون شک، فصل سوم سریال دارک یکی از مورد انتظار ترین عناوین امسال بود. این سریال آلمانی علاقه خاصی به موضوع و ماهیت زمان دارد و پر از پیچ و خم است. همچنین از آن دست داستان هایی است که توجه کامل بیننده را جهت فهم شبکه پیچیده کاراکتر ها، پارادوکس ها، روابط خانوادگی عجیب و سرنوشت پایانی دنیا می طلبد. بینندگان این مجموعه جذاب امسال برای یافتن پاسخ هایشان به انتظار فصل سوم ( و آخر) نشستند.

وقایع این مجموعه که در شهر کوچک ویندن به وقوع می پیوندد، داستان یوناس و گروهی از افراد که با او نسبت خانوادگی دارند را دنبال میکند. با وجود اینکه  یوناس در ابتدا متوجه این موضوع نیست، اما پیچدگی این روابط فراتر از ارتباط های دوستانه و ازدواج است. با گم شدن میکل جوان و در پی جستجو به دنبال او، مجموعه ای از اتفاقات به وقوع می پیوندد که گذشته تاریک ویندن و نیز آینده مبهم آن را آشکار میکند. در مرکز این جریانات، یوناس جوان راهی برای سفر به گذشته و درک این اتفاقات پیدا میکند. ناگهان گذشته، حال و آینده در هم می پیچید و خانواده های ویندن را به چرخه های بی پایانی از پارادوکس های زمانی وارد میکند که در نهایت به پایان دنیا ختم میشود.

داستان در سال 2019 شروع میشود؛ اما به چنیدن دهه و تایم لاین در آینده و گذشته گسترش می یابد. این مجموعه از سال 1920 تا 2050 به گذشته و آینده سفر میکند و نسخه های پیر تر و جوان تر کاراکتر ها و بزرگ شدن آنها را به نمایش میکشد. به استثنای تعداد کمی از افراد، همه افراد در زمان هایی دیگر، به غیر از تایم لاین خودشان ظاهر میشوند. اما به دلیل همین تعداد زیاد کاراکتر ها، روی خط ماندن و اینکه بدانیند کی به کیه، کمی سخت است؛ بنابراین داشتن یک راهنمای مختصر از بازیگران و اینکه چه بازیگری چه نقشی را بازی کرده است، لازم است.

یوناس کانوالد

یوناس کانوالد دارک

نقش نسخه جوان یوناس در سال 2019 توسط لوئیس هافمن بازی میشود. نقش نسخه بزرگسال او که از جایی به بعد تبدیل به یک مسافر زمان میشود، توسط آندریاس پیشمان بازی میشود. دیتریچ هالیندربامر نیز نقش نسخه پیر یوناس یا همان آدام را بازی میکند؛ شخصی که در پی ادامه چرخه ای است که به آخر الزمان ختم میشود.

میکل نیلسن / تیدمان

میکل نیلسن دارک

میکل یا میکائیل، پدر یوناس و فرزند کاتارینا و اولریخ است. نسخه جوان این کاراکتر که در 2019 ناپدید میشود توسط دان لینارد لیبرنز بازی میشود. سباستیان رودولف نیز نقش بزرگسال او را بازی میکند.

اولریخ نیلسن

اولریخ نیلسن دارک

در سال 2019، اولریخ بزرگسال توسط الیور ماسوچی به تصویر کشیده میشود. بازیگر نسخه جوانتر او در سال 1986 نیز لاجر بوکلمان است. اما در دهه 80 اولریخ دیگری نیز وجود دارد. هنگامی که اولریخ به دنبال میکل به گذشته سفر میکند، در آنجا گیر می افتد و با گذشت زمان به طور طبیعی پیر میشود. نقش این نسخه پیر که در سال 1987 هم حضور دارد را، ونفرد گلاتزیدر بازی میکند.

کلاودیا تیدمان

کلاودیا تیدمان دارک

در سال 2019 کلاودیا پیرزن عجیب و مرموزی است که در مقابل آدم قرار دارد. لیزا کروزر نقش این نسخه را بازی میکند. اما در سال 1986 او مدیر نیروگاه هسته ای شهر است که جولیکا جنکینز این نقش را بازی میکند. همچنین گوندولین گوبل در نقش کلاودیای جوان در سال 1953 ظاهر میشود.

نوح

نوح سریال دارک

نوح میانسال یا همان هانو، توسط مارک واشکی به تصویر کشیده میشود. نسخه جوان او، یعنی قبل از اینکه به ربودن کودکان بپردازد را مکس شیملفنیگ بازی میکند.

اگنس نیلسن

اگنس در سریال دارک

اگنس برادر نوح بود و یکی از مسافران زمان بود. او مادر ترونتی نیلسن بود که او را در ویندن تنها گذاشت و به طرز مرموزی ناپدید شد. دو بازیگر نقش این کاراکتر را بازی کردند: آنتی ترا در نقش نسخه بزرگسال و هلنا اسپیسک در نقش اگنس کودک.

مارتا نیلسن

مارتا در سریال دارک

در دوفصل اول این مجموعه، بر خلاف بسیاری دیگر از کاراکتر ها، تنها یک بازیگر را برای این نقش داریم: لیزا ویکاری که نقش مارتای تینیجر را بازی میکند. اما در فصل سوم با دو نسخه دیگر از او آشنا میشویم: نینا کرونیاجر که نقش نسخه بزرگسال را بازی میکند، و بارابارا ناس که در نقش نسخه پیر او ظاهر میشود.

کاتارینا نیلسن

کاراتارینا در سریال دارک

جوردیس تریبل نقش نسخه بزرگسال را در 2019  بازی کرده است. او مادر میکل، مگنوس و مارتا است. نیل تربس هم در نقش نسخه تینیجر این کاراکتر ظاهر میشود که مربوط به 1986 است.

هلگه داپلر

هلگه داپلر دارک

نسخه کودک و البته بیچاره ی هلگه توسط تام فیلیپ به نمایش در آمده است. پیتر اشنایدر در نقش نسخه بزرگسال او در 1986 ظاهر میشود. هرمن بایر هم نقش هلگه پیر را بازی میکند که در 2019 زندگی میکند.

هانا کانوالد

هانا کانوالد در سریال دارک

نسخه بزرگسال هانا در 2019 که مادر یوناس است، توسط مایا شون به تصویر کشیده شده است. الا لی نیز نقش نسخه جوان او را بازی کرده است.

اینس کانوالد

اینس کانوالد

پرستار و مادر خوانده میکل که نسخه پیر او در سال 2019 زندگی میکند و آنجلا وینکلر این نقش را بازی میکند. آنه رات-پول نیز در نقش بزرگسال او در 1986 ایفای نقش میکند. لنا اورزندوسکی نیز در نقش نسخه تینیجر او ظاهر شده است.

ترونتی نیلسن

ترونتی نیلسن در دارک

پدر اولریخ در 2019 یک پیرمرد است توسط والتر کری به تصویر کشیده شده است. اما در 1986 فلیکس کرامر نقش او را بازی میکند. نسخه جوانتر او در 1953 با کلاودیا آشنا میشود و جاشیو مارلون این نقش را بازی میکند.

بارتوش تیدمان

بارتوش تیدمان دارک

بارتوش هم درست مثل مارتا تا قبل از فصل سوم نسخه دیگری نداشت. پاول لاکس نقش این کاراکتر را در 2019 بازی کرده است. نسخه میانسال را هم که در فصل سوم معرفی شد رومن نیزکا بازی میکند.

جانا نیلسن

جانا نیلسن

نقش مادر اولریخ ک در 2019 پیرزنی ناراحت و غمگین است را تاجا سیبت بازی میکند. جانای میانسال هم که در 1986 زندگی میکند توسط آنه لبنسکی به تصویر کشیده شده است. ریک سندلز نیز نسخه کودک او در 1953 میباشد.

مگنوس نیلسن

مگنوس نیلسن دارک

بازیگر نسخه تینیجر او در 2019 موریتز جان میباشد که در واقع یک موزیسین است. در یک جایی او به آدم می پیوندد. او در 1921 در قالب نسخه پیر خود ظاهر میشود که ولفرام کوش این نقش را بر عهده داشته است. دلیل حضور او در این سال از سوالات مهمی بود که در فصل سوم پاسخ داده شد.

فرانسیسکا داپلر

فرانسیسکا در سریال دارک

جینا استیبتز نقش فرانسیسکای تینیجر را در 2019 بازی میکند. نقش نسخه میانسال او را کارینا ویز در 1921 بازی کرده است که او نیز مانند مگنوس به آدم پیوست.

شارلوت داپلر

شارلوت داپلر دارک

شارلوت بزرگسال که رئیس پلیس ویندن است در 2019 توسط کارولین آیکورن به تصویر کشیده شده است. نقش نسخه 1986 او که یک دختر دبیرستانی است نیز توسط استفانی آمارل ایفا میشود.

پیتر داپلر

پیتر داپلر

تنها بازیگری که در نقش این کاراکتر ظاهر شد، استفان کمپورث بود که در 2019 همسر شارلوت بود. اطلاعاتی زیادی در فیلم در مورد این کاراکتر به ما داده نشد.

الیزابت داپلر

الیزابت داپلر

مادر و نیز دختر شارلوت! کارلوتا وان فلکنهاین نقش نسخه جوان در 2019 را بازی میکند و نقش نسخه بزرگسال او در 2052 نیز توسط ساندرا بورگمان ایفا میشود.

برند داپلر

برند داپلر دارک

ایده ساخت نیروگاه اتمی در ویندن دهه 50 متعلق به همین کاراکتر بود و او مسئول این پروژه در گذشته بود. میکائیل مندل نقش نسخه میانسال در 1986 و آناتولی تابمن نقش نسخه پیر در 1953 را بازی کرده اند.

رگینا تیدمان

رگینا تیدمان دارک

نقش نسخه تینیجر رگینا در 1986 را لیدیا ماریا مارکریدز بازی میکند. دبورا کافمن نیز در نقش نسخه بزرگسال او ظاهر شده است که در 2019 صاحب هتل ویندن است. رگینا دختر کلاودیا و همسر الکساندر بود.

الکساندر تیدمان

الکساندر تیدمان

در سال 1986 الکساندر یک جوان فراری بود که بلا گابور لنز نقش او را بازی کرده است. سالها بعد، یعنی در 2019، پیتر بندیکت نقش نسخه بزرگسال او را در قالب مدیر نیروگاه هسته ای بازی میکند.

اچ. جی. تانهاوس

اچ. جی. تانهاوس

در دو فصل اول اطلاعات چندانی در مرد این کاراکتر داده نشد؛ فقط به اینکه او کتاب مشهوری به نام سفری در طول زمان نوشته است بسنده شد. این کتاب روی بقیه حوادث تاثیر میگذاشت و یکی از پارادوکس های سریال بود. کریستین استییر و آرند کلاتر به ترتیب در نقش نسخه ها دهه 80 و سال 1953 ظاهر شدند.

 

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.