راهنما و اصول استایل کلاسیک مردانه - چگونه استایل کلاسیک داشته باشیم؟

راهنما و اصول استایل کلاسیک مردانه - چگونه استایل کلاسیک داشته باشیم؟

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۳ دقیقه مطالعه
  • ۱,۷۵۸

برای این که ظاهری عالی داشته باشید حتما لازم نیست که طراح لباس داشته باشید و یا پول زیادی خرج کنید. انتخاب یک استایل کلاسیک هوشمندانه یکی از راه های رسیدن به استایلی عالی است؛ چراکه این دست استایل ها هیچگاه از مد نمی افتند و همواره زیبایی و تمایز خاصی دارند. برای نمونه یک تروزر مناسب در کنار یک کت خوش رنگ، استایلی تضمینی رابرایتان می سازد.

استایل کلاسیک

استایل های کلاسیک هیچگاه از ترند خارج نمیشوند و همواره مورد پسند عام و خاص مردم بوده اند. همچنین استایل های کلاسیک نسبت به استایل های مدرن، بیشتر مورد پسند خانم ها هستند.

در این مطلب به بیان نکاتی راجع به استایل کلاسیک مردانه خواهیم پرداخت که اساس استایل کلاسیک هستند و ظاهر شما را بهبود میدهند.

استایل مناسب خودتان را انتخاب کنید

کلاسیک به معنای یکنواخت و یا بدون تنوع نیست. استایل های زیادی در این مقوله قرار دارند که میتوانید بر اساس تیپ بدنی و دیگر فاکتور هایی همچون شکل چهره و رنگ پوست آنها را انتخاب کنید. شما چه فردی چاق باشید و چه فردی لاغر، باید مدلی را انتخاب کنید که مناسب خودتان باشد و با آن احساس راحتی داشته باشید. به یاد داشته باشید که در حالتی این قوانین را رعایت کنید: سعی کنید رنگ لباس هایتان را در محدوده رنگ های خنثی و ساده انتخاب کنید و نیز مطمئن شوید که سایز لباس هایتان کاملا مناسب و فیت باشد. با رعایت همین دو اصل، استایلتان مشکل چندانی نخواهید داشت.

رسمی لباس بپوشید، اما نه بیش از حد

تروزر - مردانه

همانطور که در بالا تر نیز ذکر کردیم، قرار نیست که همواره استایل کلاسیک ساده و یکنواخت باشد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، استایل کلاسیک به معنای یک کت و شلوار مشکی ساده نیست. سعی کنید رنگ کت و شلوار هایتان را نیز در عوض مشکی ساده که معمولا برای مناسبت های رسمی  استفاده میشود را با مشکی ذغالی و یا سرمه ای جایگزین کنید. همچنین از پوشیدن لباس های متداول نیز پرهیز کنید؛ چراکه هر آیتمی در جای خودش کاربرد دارد. در درجه اول میخواهید چیزی را بپوشید که به آن علاقه دارید و نیز با آن احساس راحتی می کنید. یک پیراهن در کنار یک تروزر مناسب، انتخابی هوشمندانه خواهد بود که هیچگاه ناامیدتان نمیکند؛ پس این ترکیب را هنگامی که به خرید میروید به یاد داشته باشید.

مطمئن شوید که استایلتان همه کاره و تطبیق پذیر است

استایل کلاسیک - تروزر- پولوشرت

از لحاظ ایده آل، شما باید تعدادی کفش، تروزر و کت داشته باشید تا بتوانید هر روز با ست های زیبا و ظاهری جذاب از منزل بیرون بروید. اما اگر تازه به دنیای کلاسیک وارد شده اید و یا اینکه نمیخواهید پول زیادی روی این استایل خرج کنید، بهتر است استایلی که بیشتر از همه دوست دارید را بسازید و از آنجا شروع کنید. لازم است لباسی که میخرید حس خوبی به شما القا کند؛ بنابراین یک ترکیب بین-فصلی با رنگ خنثی انتخاب کنید که بتوانید آنرا در فصول دیگر نیز به کار بگیرید. همچنین برای تنوع دادن به این استایل میتوانید از پیراهن های مختلف و اکسسوری های گوناگون استفاده کنید.

یک استایل بدون انقضاء هیچگاه از مد نمی افتد

اکثر ما ها درآمد آنچنان زیادی نداریم که همگام با دنیای مد و فشن پیش برویم، اما استایل های کلاسیک که در وسع بیشتر افراد هم هستند، انتخاب های خوبی از لحاظ اقتصادی نیز هستند. ترکیب کت، تروزر و یک جفت کفش کلاسیک مناسب، استایلی است که چندین دهه رواج داشته است و به نظر نمی رسد که به این زودی هم از مد بیفتد. همچنین به جزئیات هم دقت داشته باشید: یک کمربند عالی میتواند تغییر زیادی ایجاد کند، خصوصا اگر هم رنگ کفش هایتان باشد. یک کراوات و یا دستمال جیبی خوش رنگ میتواند رنگ های جدیدی را به لباس هایتان بیفزاید و نیز استایلتان را منحصر به فرد نشان دهد. در فصل های سرد نیز کت های زمستانی و اسکارف های ضخیم، آیتم های جذابی برای لایه های بالایی استایلتان هستند.

مطالبی که به بیان آن پرداختیم، اصول و اساس کلی استایل کلاسیک هستند. حال که این اصول را یاد گرفته اید، وقت آن است که استایل کلاسیک خود را بسازید. فقط فراموش نکنید که از رنگ های خنثی استفاده کرده و مطمئن شوید که استایلتان انعطاف پذیر بوده و هم برای کاربرد روزانه مناسب باشد و هم برای مناسبت های خاص. همچنین به یاد داشته باشید که از کاملا رسمی شدن استایلتان پرهیز کنید.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.