معرفی بهترین سریال های زامبی -برترین سریال های زامبی شبیه مردگان متحرک

معرفی بهترین سریال های زامبی -برترین سریال های زامبی شبیه مردگان متحرک

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۵ دقیقه مطالعه
  • ۷۳,۲۱۵

در این مطلب به معرفی بهترین سریال زامبی که تاکنون ساخته شده اند خواهیم پرداخت.

این تصور که همه فیلم ها و سریال های زامبی شبیه به هم هستند اشتباه است و باید بدانید که همه آنها مانند هم نیستند. در حالی که مرگ و کشتار عنصری جدایی ناپذیر از این ژانر است، اما بسیاری از آنها همچون واکینگ دد حاوی چاشنی درام، تاریخی، جنایی و حتی کمدی نیز هستند.

به عبارت دیگر، شما با هر سلیقه ای میتوانید یک مجموعه با محوریت زامبی ها را برای تماشا پیدا کرده و از آن لذت ببرید. درست است که سریال های آخرالزمانی و زامبی شمار کمی دارند، اما طرفداران بسیار زیادی دارند. در این مطلب به معرفی بهترین سریال های زابی-محور پرداخته ایم که بیشتر آنها نیز سریال هایی جدید هستند.

تابستان سیاه – Black Summer

تابستان سیاه

اگر شما نیز از طرفداران زد نیشن هستید، حتما این مجموعه را به لیست خود اضافه کنید؛ چراکه داستان هر دو در جهانی مشترک جراین دارد. داستان این مجموعه 6 هفته پس از شیوع ویروس آغاز میشود و گروهی از بازماندگان را نشان میدهد که باید در این دنیای جدید و خطرناک، برای بقای خود شجاعت به خرج دهند.

این سریال که پخش خود را از سال 2019 آغاز کرد، پیش درآمدی بر زد نیشن است؛ اما سرعت روایت داستان آن بیشتر است. موضوعی که بینندگان در مورد این سریال دوست داشتند شدت هیجان هر اپیزود بود؛ به طوری که بیننده احساس نزدیکی زیادی به کاراکتر ها دارد.

بامداد – Daybreak

سریال بامداد

سریال بامداد مجموعه ای سرگرم کننده راجع به گروهی از نوجوانان است که در دنیای آخرالزمانی زامبی ها، در حالی که مورد هجوم دسته بزرگی از زامبی ها قرار گرفته است جان سالم به در میبرند. متاسفانه نتفلیکس این سریال را برای فصل دوم تمدید نکرد؛ اما این موضوع بدین معنا نیست که ارزش دیدن را ندارد.

این سریال لحظات لذت بخش و دیالوگ هایی جذاب دارد که بدون شک از آن لذت خواهید برد. داستان این سریال روی نوجوان 17 ساله ای متمرکز است که در میان دنیایی رستاخیزی، به دنبال پیدا کردن دوست دخترش است.

آخرین کودکان روی زمین – The Last Kids On Earth

آخرین کودکان زمین

آخرین کودکان روی زمین، یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین مجموعه های انیمیشنی در شبکه نتفلیکس است. اجازه ندهید که ماهیت انیمه بودن این مجموعه شما را دچار قضاوت زود هنگام کند و  از دیدن آن باز دارد؛ چراکه برای هر سنی و با هر سلیقه ای هیجان انگیز خواهد بود. این سریال بر اساس مجموعه کتاب هایی با همین نام، اثر مکس برلیر ساخته شده است.

داستان سریال روی پسر 13 ساله ای به نام جک سولیوان تمرکز دارد که به همراه دوستانش با زامبی هایی که به شهرشان هجوم آورده اند می جنگند. این مجموعه با استقبال زیادی روبرو شد و برای فصل دوم هم تمدید شده است.

ون هلسینگ – Van Helsing

ون هلسینگ

با این که نام این مجموعه خبر از حضور خوناشام ها میدهد، اما خوناشام های این داستان بسیار شبیه به زامبی ها هستند. این مجموعه که از شبکه سایفای پخش شد، شباهت هایی به زد نیشن دارد و یک داستان فانتزی تاریک را به بیننده ارائه میکند.

این سریال شامل 5 فصل است که فصل پنجم، فصل پایانی آن خواهد بود. داستان درباره ون هلسینگ است؛ زنی که پس از بیدار شدن از کما، دنیای خود را در تسخیر خوناشام ها می بیند.

کابانری از قلعه آهنی: نبرد اوناتو – Kabaneri Of The Iron Fortress: The Battle of unato

انیمه کابانری

کابانری یکی دیگر از چند ها انیمه های جذاب شبکه نتفلیکس است. این مجموعه داستانی ترسناک است که با زامبی های وحشی و خونخواری در هم آیخته است. این انیمه در واقع دنباله ای بر سری قبلی کانابری است.

این سریال در ابتدا قرار بود که به صورت مجموعه فیلم منتشر شود، اما بعدا نتفلیکس تصمیم گرفت که آنرا به صورت سریالی پخش کند. این مجموعه بیشتر روی اکشن و المانت های زامبی ها تمرکز دارد، اما کاملا به وقتی که صرف آن میشود می ارزد.

آی زامبی – Izombie

آی زامبی

این محصول شبکه CW که اقتباسی از یک مجموعه کامیک بوک است، ترکیب خلاقانه ای از کمدی، عشق، جنایت و وحشت است. از کجا میخواهید سریال دیگری را پیدا کنید که این همه را در خود جای داده باشد؟ داستان سریال حول یک رزیدنت پزشکی به نام الیویا است که به زامبی تبدیل شده است و برای این که جلوی خودش را از کشتن مردم بی گناه بگیرد، شروع به خوردن مغز جسد های سردخانه میکند.

پس مدتی الیویا می بیند که ویژگی های شخصیتی و حافظه افرادی که مغزشان را خورده است را به خود جذب کرده است و تصمیم میگیرد که از این توانایی برای کمک به حل پرونده های جنایی استفاده کند.

رژیم غذایی سانتا کلاریتا – Santa Clarita Diet

سریال رژیم سانتا کلاریتا

لزوما قرار نیست همه سریال های زامبی ترسناک باشند! این مجموعه کمدی-ترسناک به شما ثابت میکند که میتوان به خود واکینگ دد هم جنبه کمدی اضافه کرد. جوئل و شیلا هموند شهروندانی کاملا معمولی هستند، اما با یک تفاوت کوچک: شیلا یک زامبی است؛ بدون اینکه خانواده، دوستان و همسایه های فضولش خبر داشته باشند. شیلا رژیم غذایی انسانخواری جدیدش را سانتا کلاریتا نامیده است، و شوهرش جوئل مجبور است تا زمانی که عامل این مشکل و راه چاره آنرا پیدا نکرده اند، قتل های شیلا را مخفی کند. اگر به چاشنی کمدی علاقه دارید، انتخابی بهتر از این گیرتان نمی آید.

مردگان متحرک – The Walking Dead

مردگان متحرک

مگر سریالی به عظمت واکینگ دد اصلا نیازی به معرفی دارد؟ احتمالا خیر، اما با این حال خلاصه ای از آن را برایتان میگویم. گروهی از انسان ها سعی دارند در دنیایی که در تصرف زامبی ها، یا همان مردگان متحرک است زنده بمانند.

داستان این مجموعه چیز جدیدی نیست؛ اما این توسعه کاراکتر های آن است که این حجم عظیم از بینندگان را جذب خود کرده است. این مجموعه پر از خون، مرگ، عشق، خیانت و توطئه و البته زامبی های گوناگون است. بیش از این چه میخواهید؟

طایفه زد – Z Nation

سریال طایفه زد - زد نیشن

این سریال نیز مانند «28 روز بعد»، اثری اکشن در یک دنیای پساآخرالزمانی زامبی است. سریال حول فردی به نام مورفی جریان دارد؛ تنها کسی که بعد از گاز گرفته شدن توسط زامبی ها زنده ماند و به زامبی تبدیل نشد. بدن مورفی به علت یک جهش حاوب آنتی بادی هایی است که وی را نسبت به زامبی ها مصون میکند و آخرین امید بشریت برای بقا است. حال گروهی از بازماندگان این را مسئولیت خود میدانند که مورفی را به آن طرف کشور منتقل کرده و او را به آخرین آزمایشگاه کنترل بیماری هایی که هنوز کار میکند برسانند. آیا موفق میشوند؟ و یا اینکه شرایط عجیب مورفی همه آنها را تهدید میکند؟

پادشاهی – Kingdom

سریال پادشاهی - زامبی

پادشاهی، عنوانی کاملا متمایز و خاص در این ژانر است. این مجموعه کره ای، اثری تاریخی-ترسناک است و در حال حاضر جدیدترین سریال زامبی نتفلیکس است و تاکنون عملکرد فوق العاده ای داشته است.

این مجموعه که در دوره پادشاهی چوسان در کره جریان دارد، اقتباسی از مجموعه کامیک های «پادشاهی خدایان است». با توجه به اینکه تقریبا تمام فیلم و سریال های زامبی در جهان پساآخرالزمانی در جریان اند، پادشاهی یک مورد خاص و جاه طلب است که در عوض در گذشته رخ میدهد. بنابراین اگر از طرفداران ژانر زامبی هستید، به هیچ وجه دیدن این سریال را به تاخیر نیندازید.

اش در برابر اهریمن خاموش – Ash Vs. Evil Dead

اش در برابر اهریمن مرده

در انتخاب میان مجموعه کمدی و یا زامبی مشکل دارید؟ نظرتان در مورد داشتن هر دو باهم چیست؟ اش در برابر اهریمن خاموش در واقع دنباله ای ترسناک-کمدی بر فرانچایز اهریمن خاموش است. داستان این سریال تقریبا 30 سال پس از آخرین فیلم اهریمن خاموش است که زندگی اش ویلیامز را به عنوان یک قهرمان و زامبی کش سابق دنبال میکند. زندگی خسته کننده او هنگامی که بلایی را به روی مردم می گشاید بد تر میشود و حال باید با کمکی چند نفر از دوستانش بشریت را نجات دهد.

برداشت مرده – Dead set

سریال برداشت مرده

چه میشد اگر شیوع زامبی ها در سریال «برادر بزرگ (Big Brother)» اتفاق می افتاد؟ این دقیقا موضوع  سریال انگلیسی دد ست است. در حین فیلمبرداری سریال برادر بزرگ، هجوم زامبی ها اتفاق می افتد؛ در حالی که ساکنان خانه از این موضوع خبر ندارند. دد ست چیزی فرا تر از یک حمام خون است و مرز های جدید و دور از انتظاری را برای صنعت سرگرمی و رسانه مدرن تعریف میکند.

گلیچ – Glitch

سریال گلیچ

گلیچ مجموعه ای استرالیایی درباره داستان ماورایی بازگشت 7 نفر از مرگ – در سلامت کامل – است. آنها زامبی های خونخوار نیستند، اما بازگشت غیر قابل فهم آنها از مرگ، همه اهالی شهر را میترساند.

یک افسر پلیش به نام جیمز هایس، همسر یکی از این هفت نفر است و پس از زنده شدن همسرش، به تحقیق در باره علت بازگشت این 7 نفر از مرگ میپردازد و روابط غیر منتظره ای را بین این 7 نفر کشف میکند.

شما کدوم یکی از این سریال ها رو دیده اید؟ نظرتون در مورد تجربه تون رو  در بخش کامنت ها به اشتراک بذارید. اگه شما هم سریال های خوب دیگه ای از این ژانر سراغ دارید، حتما در بخش کامنت اون رو به ما معرفی کنید.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.