بهترین سریال های خارجی 2020 و 2021 که حتما باید ببینید

با وجود کنسل شدن سریال ها و فیلم های زیادی که امسال داشتیم و به جایی رسیدیم که تقریبا فیلم و سریال های جدید به نقطه توقفی رسیده اند، اما هنوز هم ده ها مجموعه تلویزیونی سر راهمان قرار دارد. به نظر می رسه که نتفلیکس تعداد زیادی سریال رو برای انتشار در دست دارد و هر هفته تعداد آنها بیشتر میشود؛ اما با وجود این همه سریال جدید، سؤال این است که کدام سریال ها ارززش دیدن را دارند؟

این مطلب رو برای جواب دادن به این سوال نوشتیم. در این لیست سعی کرده ایم که بهترین سریال هایی که قرار است در 2020 و بعد از آن منتشر شوند را معرفی کنیم. از استار ترک گرفته تا بازگشت یک کودک بسیار بسیار محبوب که خیلی ها منتظرش بودند. اگر میخواهید بیشتر بدانید، این مطلب رو از دست ندید.

1- فصل دوم سی (دیدن) - See

این سریال پرهزینه که از سرویس اپل تی وی پخش شد، توجه های زیادی را به خود جلب کرد. جالبه بدونید که فقط قسمت اول این مجموعه به اندازه کل فصل آخر سریال بازی تاج و تخت بودجه داشت.

سریال see

در آینده، به دلیل شیوع یک ویروس بسیار خطرناک، نسل انسان ها به کلی قدرت بینایی خود را از دست داده اند و برای ادامه بقا مجبور به تکیه بر دیگر حواس خود شده اند. در این دنیا، اندک کسانی که قدرت بینایی دارند به نوعی کافر محسوب شده و کشته میشوند. داستان در مورد خواهر و برادری است که با قدرت بینایی متولد میشوند. پدرشان میداند که سربازان ملکه به دنبال آنها خواهند آمد و او باید از فرزندان و نیز از قبیله خود محافظت کند.

فصل اول این مجموعه در اوج هیجان به پایان رسید و مخاطبان مشتاقانه منتظر فصل جدید هستند. قرار بود فصل دوم در فوریه 2020 لانچ شود اما به دلیل پاندمی کووید-19 ساخت سریال متوقف شد و هنوز تاریخ چخش جدیدی برای سریال تعیین نشده است، اما انتظار میرود که در سال 2021 فصل دوم این مجموعه منتشر شود.

2- مردگان متحرک: جهان آن سوتر – The Walking Dead: World Beyond

مردگان متحرک: جهان آن سو تر

بله کاملا درست متوجه شده اید! یک اسپین آف (سریال فرعی) دیگر از مجموعه بسیار پر طرفدار مردگان متحرک. داستان این سریال درمورد گروهی از بازماندگان جوان است که در یک کمپ که ظاهرا امن است و دور از مردگان میباشد، زندگی میکنند. اما آنها به زندگی در این منطقه قناعت نمیکنند و باور دارند که در خارج از آن چیز های بیشتری وجود دارد و در سراسر کشور به سفر می پردازند، به امید اینکه زندگی فراتر از کمپ پیدا کنند. آن طور که پیدا است این اسپین آف با سه گانه ریک گریمز هم ارتباط دارد...

3- فصل 10 (آخر) مردگان متحرک – The Walking Dead

مردگان متحرک فصل آخر

فصل آخر این مجموعه بالاخره در راه است تا ببینیم که چه به سر بازماندگان اصلی سریال می آید. اما این رو هم بدانید که اینجا پایان مجموعه مردگان متحرک نیست و تایید شده است که 6 فصل دیگر هم از این سریال ساخته میشود.

در حالی که بازماندگان هنوز هم با نجوا گران و قدرت هایشان سر و کار دارند، بر خلاف میلشان مجبور اند که مرز های تازه ای را که به آنها تحمیل شده را به رسمیت بشناسند. در همین حال خود را برای جنگی اجتناب ناپذیر آماده میکنند...

4- تسخیر عمارت بلای - The Haunting of Bly Manor

تسخیر عمارت بلای

این سریال که در واقع عنوان فصل دوم تسخیر خانه هیل می باشد، بر اساس رمان برجسته سخت تر شدن اوضاع (The Turn of the Screw)، اثر هنری جیمز ساخته شده است. داستان در مورد مستخدمی است که برای مراقبت از نوه های یک مرد به نام های میلز و فلورا، که به تازگی والدینشان فوت کرده اند، به بلای مانور نقل مکان میکند. اما پس از اینکه این مستخدم ارواح مستخدم قدیمی همین عمارت و معشوقش را در آنجا می بیند، شرایط برایش بسیار سخت میشود.

بنا به گفته سازنده این مجموعه، فصل های جدید این سریال علاوه بر رمان  The Turn of the Screw از بسیاری از آثار دیگر جیمز هنری اقتباس خواهند کرد.

5- از مردگان متحرک بترسید – Fear the Walking Dead

از مردگان متحرک بترسید

علاوه بر اسپین آف جهان آن سو تر که احتمالا هر هفته اپیزود جدیدی از آن را خواهیم دید، قسمت های جدید از مردگان متحرک هم در راه است. هر چند که تنها حدود نیمی از کار فیلمبرداری انجام شده، اما احتمالا چند قسمت از آن را به زودی خواهیم دید.

6- استار ترک: اکتشاف – Star Trek: Discovery

استار ترک: اکتشاف

استار ترک همواره حرف هایی برای گفتن داشته است و داستان های آن بیننده را به جا هایی می برد که کمتر سریالی به این حد رسیده است. به نظر میرسد که فصل جدید این سریال بسیار فراتر از دو فصل قبلی است، با این حال اوج گیری و پرش در زمان در قسمت های پیشین، روند سریال را برای همیشه تغییر داد. این موضوع بدین معنا است که دفعه بعدی که فرمانده میکائیل و فرمانده سارو و سایر خدمه را میبینیم، آنها 930 سال در آینده هستند و به کشف دنیا هایی میپردازند که نمی شناسند، در حالی که فعلا هیچ متحدی هم ندارند که به آنها کمک کند.

7- هل استروم – Helstrom

هل استروم مارول

یک سریال ترسناک و ضد قهرمانی از مارول. داستان در مورد دو خواهر و برادر است که فرزندان یک قاتل سریالی مرموز و قدرتمند هستند. این خواهر و برادر از قدرتشان برای پیدا کردن بد ترین انسان ها استفاده میکنند و آنها را شکار میکنند.

8- فصل دوم مندلورین – The Mandalorian

مندلورین فصل دوم

مندلورین به سرعت جای خود را در میان سریال های محبوب دنیا باز کرد و یکی از سریال های پر طرفدار شد. داستان در مورد یک جایزه بگیر است که در سراسر کهکشان به سفر می پردازد. داستان این مجوعه در دنیای جنگ ستارگان  وبعد از سقوط امپراطوری به وقوع می پیوندد.

9- فالکون و سرباز زمستان – Falcon and the Winter Solder

فالکون و سرباز زمستان مارول

مارول سریال های بسیاری در دنیای MCU ساخته است، اما هیچکدام از آنها تا به حال اعضای اصلی انتقام جویان یا همان اونجرز را به تصویر نکشیده است. فالکون و سرباز زمستان، نحستین مجموعه تلویزیونی مارول در سرویس دیزنی پلاس است. کوین فایگی قول داده است که کراس اوور های بیشتری از سریال ها و سینمایی های دیزنی پلاس ساخته شود. طرفداران مارول حتما باید این سریال رو در لیستشون داشته باشند.

داستان این مجموعه پس از وقایع انتقام جویان: پایان بازی جریان دارد و سم و باکی به عنوان یک تیم کار میکنند...

10- وانداویژن – WandaVision

واندا ویژن

به دنبال فالکون و سرباز زمستان، سریال وانداویژن هم در راه است، سریالی دیگر که پای قهرمانان انتقامجو را به دنیای سریال باز میکند. این سریال کاملا متفاوت است و به نظر میرسد که با بعد های دیگر مرتبط باشد و احتمالا سریالی گیج کننده خواهد بود.

واندا و ویژن در حومه شهر به زندگی رویایی خود رسیده اند، اما کم کم پی میبرند که همه چیز آن طوری نیست که به نظر میرسد...

 

11- فصل چهارم چیز های عجیب -  Stranger Things

چیز های عجیب

منظور از فرد امریکایی چه کسی است؟، آیا هاپر هنوز زنده است؟، آیا جویس و خانواده اش می توانند زندگی تازه شان را شروع کنند؟

این ها سوالاتی است که بعد از فصل سوم برای بینندگان این مجموعه درست شد. خوشبختانه امسال به پاسخ این سوالات و ادامه داستان این مجموعه خواهیم رسید، هر چند که هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این سریال تعیین نشده است.

12- فصل چهارم فارگو - Fargo

فارگو

فصل چهارم این مجموع بسیار فراتر از شهر فارگو می رود. این سریال شهر کانزاس را دهه 50 نشان میدهد که پر از باند های خلافکار است. کریس راک در نقش رئیس یکی از باند های سیاهپوست مهاجر است که با یکی از گروه های مافیایی کانزاس سیتی درگیر هستند.

13- فصل دوم ویچر - The Witcher

ویچر

سریالی فانتزی از نتفلیکس که بر اساس مجموعه بازی های بسیار مشهور و پرطرفداری با همین عنوان ساخته شد. گرالت، یک شکارچی هیولا است که سعی دارد جایی برای خود در دنیا پیدا کند. او ناخواسته وارد مسائلی میشود که همواره از آنها دوری کرده است و حال دشمنانی دارد که دنبالش هستند.

فصل نخست دقیقا در نقطه اوج داستان به پایان رسید، جایی که تازه داستان رو درک کرده بودیم. اگرچه هنوز تاریخ رسمی انتشار فصل دوم تعلام نشده است، اما حدس زده میشود که نزدیک های آگوست 2021 شاهد انتشار فصل جدید باشیم.

14- ارباب حلقه ها – The Lord of the Rings

سریال ارباب حلقه ها

با گذشت چندین سال از مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها، هنوز هم این فرانچایز یکی از بهترین ها است و این مجموعه فیلم رو با خاطرات خوبی به یاد داریم. مدت زمان زیادی شایعه بود که سریال ارباب حلقه ها ساخته میشود تا اینکه به صورت رسمی تایید شد که این مجموعه توسط آمازون در دست ساخت است. هیچ کس انتظار ندارد که به این زودی این سریال منتشر شود و اطلاعات زیادی هم در مورد آن نداریم؛ اما با این وجود مشتاقانه منتظر این مجموعه هستیم تا ببینیم که در دنیای تالکین (Tolkien) چه اتفاقاتی منتظرمان است. احتمالا داستان در دوران نامنور (numenor) جریان دارد.

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


نظرات کاربران

d
di kap ۱ سال پیش

پس سریال لوکی کو؟

پاسخ دادن
ا
ایثار علیزاده ۱ سال پیش

با تشکر از اینکه ما رو با نظرات ارزشمندتون در میان گذاشتید. چون توی لیست دو تا دیگه از سریال های مارول رو گذاشتیم گفتیم مطلب زیاد مارولی نشه و از ذکر سریال لوکی صرف نظر کردیم و همچنین از اونجایی که سریال لوکی مخاطب های زیادی داشت، در مطالب جداگانه ای به شرح و معرفیش پرداختیم که میتونید تو بخش معرفی فیلم و سریال و یا برچسب مارول اونا رو هم بخونید

پاسخ دادن
S
Sina ۱ سال پیش

پیشنهاد میدم فالکون سرباز زمستان ببینید حتما ولی واندر ویژن اصلا شبیه فیلم های ماورل نیستش تو شبیه دهه قدیمی درست کردن اکشن نیس کلا عشق عاشقی چرخ پرت تمام

پاسخ دادن