بهترین سریال های تینیجری که باید دید - برترین سریال های دبیرستانی

بهترین سریال های تینیجری که باید دید - برترین سریال های دبیرستانی

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۵ دقیقه مطالعه
  • ۱۸۱,۵۵۲

مجموعه های تلویزیونی با محوریت تعدادی نوجوان، از داستان های متافیزیکی و ماورایی گرفته تا درام های عاشقانه، با تنوع زیادی جای خود را در دنیای سریال ها باز کردند. در این مطلب به معرفی بهترین سریال های تینیجری که از 2010 تاکنون ساخته شده اند می پردازیم.

با وجود اینکه هدف از ساخت این فیلم ها سرگرم کردن مخاطب است، اما در ساخت آنها سعی شده است که تجربیات زندگی واقعی نوجوان های هر نسل نیز در آن بازسازی شود تا نوعی مرور خاطرات نیز به بیننده دست دهد. به همین دلیل است که تفاوت چشمگیری در سریال های تینیجری بیست سال پیش در مقایسه با مجموعه های تینیجری سال 2010 به بعد دیده میشود. در این دوره، حتی سریال هایی که حول مسائل ماورایی جریان دارند سعی کرده اند که نسبت به این اصول پایبند باشند.

دهه اخیر، دهه ای پیچیده و متفاوت بوده است و سریال های تینیجری نیز از این پیچیدگی ها دور نشده اند. از ظهور شبکه های اجتماعی گرفته تا آگاهی بیشتر از سلامت روانی، سریال های تینیجری این دهه علاوه بر سرگرم کردن بینندگان، به خوبی نشان میدهند که نوجوان های دهه 2010 در چه شرایط حساس و سختی بزرگ شده اند.

این لیست با توجه به امتیاز IMDB بهترین مجموعه های تلویزیونی تینیجری تهیه شده است.

چیز های عجیب -  Stranger Things

IMDB: 8.8چیز های عجیب

شماره یک این لیست چیزی نیست جز «چیز های عجیب». داستان این سریال علمی-تخیلی که در سال 1980 جریان دارد، زندگی تعدادی نوجوان را دنبال میکند که پرده از وقایعی ماورائی بر می دارند که با کار های مخفیانه دولت نیز در ارتباط است.

چیز های عجیب در سال 2016 پخش خود را آغاز کرد و طوفان آن به سرعت تمام دنیا را در بر گرفت. در طول این سه فصل که تاکنون منتشر شده اند، این سریال توانسته است نامزدی 39 جایزه امی و 4 جایزه گلدن گلوب را در کارنامه خود به ثبت برساند. فصل چهارم نیز در مراحل ساخت قرار دارد.

آموزش جنسی - Sex Education

سریال Sex education
IMDB: 8.3

 

اوتیس میلبرن که یک دانش آموز دبیرستانی بدون اعتماد به نفس در دبیرستان موردل است، در مورد سکس تردید دارد (شاید به این خاطر که مادرش یک سکس تراپیست است و در مورد همه جنبه های مختلف سکس کاملا رک است). پس از اینکه اوتیس به علت استرس در اعمال جنسی به طور غیر عمد باعث باجگیری و کمک به زورگویی در دبیرستان میشود، تصمیم میگیرد که با کمک مایو - یک همکلاسی با اعتماد به نفس که به دردسر افتاده است - یک کسب و کار مشاوره جنسی را در دبیرستان راه بیندازند تا به دوستان و هم کلاسی هایشان در زمینه مشکلات جنسی کمک کنند...

سریال سکس اجکیشن یکی از محبوب ترین و پر استقبال ترین سریال های تینیجری است که تاکنون دو فصل از آن منتشر شده و فصل سوم قرار است در تاریخ ۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ پخش شود. 

در بلوک من – On My Block

IMDB: 8.1در بلوک من

این مجموعه در سال 2018 از شبکه نتفلیکس پخش شد و جدیدترین سریال لیست است. داستان این سریال که در یک محله خیالی در جنوب لس آنجلس جریان دارد، چهار دوست صمیمی را دنبال میکند که با وجود چالش هایی که در محله شان دارند سعی میکنند که زندگی معمولی در دبیرستان داشته باشند.

در بلوک من در حال حاضر شامل 3 فصل است و احتمالا فصل چهارم آن نیز ساخته خواهد شد. این سریال از جهت بازیگری و سبک روایت داستان بسیار خاص است و نوجوان های بسیار بیشتری – نسبت به سایر آیتم های این لیست – با کاراکتر های آن ارتباط برقرار کرده اند.

فاستر ها – The Fosters

IMDB:7.9فاستر ها

سریال فاستر ها، بدون شک یکی از بهترین سریال های شبکه ABC تا به امرز بوده است؛ بنابراین هیچ جای تعجب نیست که در میان لیست بهترین سریال های تینیجری حضور داشته باشد. این سریال داستان خانواده آدامز فاستر را روایت میکند که به دنبال پیدا کردن شادی و آرامش در خود هستند و در این راه با پیچیدگی ها و مشکلاتی درگیر میشوند.

این مجموعه از جهات گوناگونی مورد تحسین واقع شد. از جمله این که به اموری که حرف زدن و اظهار نظر در مورد آنها معمولا سخت است پرداخته است؛ مانند به فرزندی قبول کردن یک فرد، مصرف بیش از حد مواد مخدر و جرائمی که معمولا نوجوان ها مرتکب میشوند.

صد – The 100

IMDB:7.7سریال صد - کاراکتر های اصلی

داستان های متافیزیکی و علمی-تخیلی به خوبی در سال 2010 نتیجه داده بود و هیچ جای تعجبی نداشت که شبکه CW با این سریال تینیجری بازگشت. این مجموعه حول 100 تینیجر جریان دارد که 97 سال پس از نابودی زمین در پی جنگ اتمی، دوباره به زمین فرستاده شده اند.

این مجموعه به مدت 7 فصل در حال پخش بوده است و فصل آخر آن نیز در سال 2020 پخش شد. این مجموعه نه تنها مورد علاقه نوجوانان واقع شد، بلکه فصل اول آن نقد های تحسین بر انگیزی را کسب کرد و همچنین یک نامزدی جایزه امی برای جلوه های ویژه فوق العاده را در کارنامه دارد.

13 دلیل برای اینکه – 13 Reasons Why

IMDB: 7.713 دلیل برای اینکه

هیچ سریالی به اندازه 13 دلیل برای اینکه، که از شبکه نتفلیکس پخش شد سر و صدا به پا نکرد. فصل اول این مجموعه بر اساس رمان مشهور «جی اشر» با همین نام ساخته شد، اما در پی موفقیت فصل اول، این مجموعه راه خود را ادامه داد و در قالب 4 فصل به کار خود پایان داد. فصل اول به زندگی و مرگ تراژدیک هانا بیکر (کاترین لانگفورد) می پردازد و باقی فصل ها به زندگی دیگر دانش آموزان مدرسه و کشمکش های آنها پس از مرگ هانا پرداخته است.

این مجموعه بر خلاف دیگر سریال های این ژانر، به مشکلاتی پرداخته است که نوجوان های زیادی در دنیای واقعی با آن دست و پنجه نرم میکنند. انتقادات زیادی مبنی بر ترویج خودکشی و استفاده از مواد مخدر به این مجموعه وارد شد، اما سازندگان آن ادعا میکنند که این مجموعه بیش از اینه باعث آسیب دیگران شود، آگاهی مردم را افزایش داده است.

خاطرات خوناشام – The Vampire Diaries

IMDB:7.7خاطرات یک خوناشام

با روی کار آمدن خوناشام ها و گرگینه ها به دنیای تینیجر ها، این صنعت به مرحله تازه ای وارد شد. این مجموعه ماورائی از سال 2009 تا 2017 از شبکه CW پخش می شد. این سریال نیز مانند بسیاری دیگر از آیتم های این لیست، بر اساس مجموعه کتاب هایی با همین نام ساخته شده است. داستان در مورد دختر جوانی به ناک النا گیلبرت است که به تازگی والدینش را از دست داده است و عاشق یک خوناشام در شهرش میشود.

سریال خاطرات خوناشام موفقیت بزرگی را برای شبکه CW به ارمغان آورد؛ به طوری که قسمت آغازین آن به پر بیننده ترین محصول این شبکه تبدیل شد و برای چندین سال نیز پر بیننده ترین مجموعه تلویزیونی این شبکه باقی ماند.

تین وولف – Teen Wolf

IMDB: 7.6تین وولف

این مجموعه هم زمان با دوران اوج مجموعه «زشت (Awkward)» پخش میشد و با داستان ماورالطبیعی خود طرفداران زیادی را مجذوب خود کرد. این مجموعه با اقتباس از فیلمی با همین نام، از سال 1985 ساخته شده است. اسکات مک کال که کاراکتر اصلی این مجموعه است، پس از اینکه توسط یک حیوان ناشناخته گاز گرفته میشود به یک گرگینه تبدیل میشود.

تین وولف شامل شش فصل است که در این مدت جوایز زیادی را از آن خود کرد. هچنین این مجموعه برای چند بار، عنوان بهترین مجموعه تلویزیونی تابستان را کسب کرد.

 

مزخرف – Awkward

IMDB: 7.5سریال مزخرف - Awkward

این سریال یکی از موفقیت آمیز ترین پروژه های شبکه MTV تا به امروز بوده است که به مدت 5 فصل ادامه داشت. داستان این سریال حول جینا همیلتون جریان دارد. دانش آموزی که داستان سریال را از طریق پست هایی که در وبلاگش قرار میدهد تعریف میکند.

این مجموعه به سرعت طرفداران زیادی را جذب خود کرد و در بیشتر نقد ها و لیست های سریال های تینیجری، در میان 10 سریال برتر آنها قرار دارد.

دروغگو های کوچک و زیبا – Pretty Little Liars

IMDB: 7.4دروغگو های کوچک و زیبا

پخش این سریال از سال 2010 و از شبکه ABC آغاز شد و به یکی از بهترین سریال های این ژانر در این دهه تبدیل شد. این مجموعه که بر اساس مجموعه کتاب های پر فروش «سارا شپرد» ساخته شده است، داستان چهار دوست صمیمی را پس از گم شدن رهبر گروهشان دنبال میکند.

هنگامی که چهار نفر باقی مانده آنها شروع به دریافت پیام هایی ناشناس میکنند، تصمیم میگیرند که بفهمند چه کسی پشت این جریانات قرار دارد. این سریال نه تنها موفقیت بزرگی برای شبکه بود، بلکه سارا شپرد را نیز تشویق به نوشتن کتاب های بیشتری در ادامه رمان های خود کرد.

گلی – Glee

IMDB: 6.7سریال گلی

فصل اول این مجموعه در سال 2009 پخش شد، اما پنج فصل باقی مانده آن از سال 2010 پخش خود را از سر گرفتند. داستان این سریال حول گروه موسیقی دبیرستان مک کینلی جریان دارد که توسط ویل شاستر اداره میشود. در طول این 6 فصل اتفاقات گوناگونی برای این گروه اتفاق می افتد.

اشتباه نکنید؛ درست است که رقص و موسیقی جزئی از این سریال است، اما در کنار آن بیش از آنکه فکرش را بکنید به موضوعات بسیار مهمی میپردازد. از حاملگی نوجوان ها گرفته تا زورگویی ها و پیدا کردن گرایشات جنسی، هیچ موضوعی نیست که این سریال آنرا پوشش نداده باشد.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.

ف
فیلم شناس

😐😂 فیلم اتفاقات عجیب یا steranger things یکی از اسطوره هاست واقعا عالیه تو سبک فیلم هری پاتر هستش تا جایی که خود دنیل 3مه پستی منتشر کرد ک بنر فیلم استرنجر 4 کنار بنر هری پاتر در برابر ولدو مورد بود در کل من 99% فیلم های لیست رو دیدم و مشاوره جنسی یا آمو

م
منم

اتفاقات عجیب عالیه ببینیدش

8
8فعفعلبهعب

پس ریوردیل کو ؟

A
Alireza ghaseme

بهترین سریال تینیجری فقط the100 واقعا خیلی عالیه حتما ببینید!...

ع
علی نعمتی

چیز های عجیب واقعا هم باید شماره ۱ این لیست باشه. چونکه از هر لحاظ این فیلم عالی هستش. پیشنهاد میکنم که حتما حتما ببینید

ا
ایلیا

Stranger Things خداسسسسسسسس خسلی قشنگه اگر نبینین نصف عمرتون بر فناس

a
amir

سریال اموزش سکس باید اولین سریال تنیجری باشه

m
mina

ارع عالیه بزارید