بهترین فیلم های سینمایی تینیجری - برترین فیلم ها با موضوع تینیجر ها

انتخاب نوجوانان به عنوان پروتاگونیست یک فیلم، تصمیم بسیار خوبی است؛ چراکه توسعه کاراکتر آنها به نسبت آسان است. با فکر کردن در مورد فیلم ها و سریال های مشهور نیم-قرن گذشته، می بینید که صرف نظر از ژانر، نقش اصلی بیشتر آنها تینیجر ها هستند: بازگشت به آینده، دانی دارکو، فریاد، پسر کاراته باز، گریز. دلیل این مسئله این است که همه ما زمانی در این سن بوده ایم و به آسانی میتوانیم با این فیلم ها ارتباط برقرار کنیم.

دوران نوجوانی با فراز و نشیب ها، بالا و پایین ها، اولین رابطه ها، اولین شکست ها و لحظاتی همراه است که فکر میکردیم تا ابد طول خواهند کشید. بعد ها دیدیم که این لحظات نیز پایانی دارند – تلخ یا شیرین – و تنها خاطره ای از آنها باقی می ماند.

اما گاهی یک داستان خوب از این دوره چشم انداز هایی را به ما نشان می دهد که متوجه آنها نبوده ایم. اگر به فیلم های تینیجری علاقه دارید و به دنبال بهترین انتخاب ها هستید، در این مطلب بهترین فیلم ها با محوریت تینیجر ها را برایتان جمع کرده ایم؛ از کمدی های زیبا گرفته تا درام های غمگین.

بدون سرنخ – Clueless

فیلم بدون سرنخ

این محصول سال 1995، یک کمدی در مورد زندگی یکی از دانش آموزان دبیرستان بورلی هیلز است. دختری به نام چر هوروویتز (آلیشا سیلورستون) که به تحصیلاتش چندان اهمیتی نمیدهد و بیشتر به فکر محبوبیت است.  او در مدرسه با چالش های معمول این دوران روبرو است و مشکلاتی پیدا میکند. کم کم این دختر وارد یک ماجرای عاشقانه میشود که عواقبی برایش دارد...

کلوپ صبحانه – The Breakfast Club

فیلم کلوپ صبحانه

این اثر جان هیوز در سال 1985 را به هیج وجه نباید از دست بدهید. داستان این فیل حول پنج دانش آموز دبیرستانی جریان دارد که با مسائل مهمی همچون هویت، رفتار و عشق طی یک روز به چالش کشیده میشوند. این پنج نفر یک روز در کنار هم حبس میشوند و تصمیم میگیرند که از این شرایط استفاده کرده و یکدیگر را بهتر بشناسند. با این که در ابتدا با هم اختلافاتی دارند، اما کم کم می بینند که اشتراکات زیادی نیز با هم دارند.

دختران بدجنس – Mean Girls

دختران بدجنس

این فیلم اثری ماندگار از تینا فی در سال 2004 بود که روی مسائلی همچون درام، قلدری و زورگویی و علاقه تاکید دارد. هنگامی که یک دختر شانزده ساله به نام کیدی هیرون از افریقا به امریکا مهاجرت میکند، به محض ورورد به دبیرستان می بیند که دختری به نام رگینا جورج و چند دختر بدجنس دیگر از دوستانش در مدرسه قدرت را به دست گرفته اند. کیدی به همراه دوستش پالس، تصمیم میگیرد که با نفوذ کردن میان این دختران بدجنس، کم کم آنها را از حکمرانی به مدرسه بیندازد. یک نقشه بی نقص، تنها در صورتی که کیدی ایمان به خودش را از دست ندهد.

جان تاکر باید بمیرد – John Tucker Must Die

جان تاکر باید بمیرد

جان تاکر باید بمیرد یک کمدی عاشقانه از سال 2006 است. داستان این فیلم در مورد سه دختر دبیرستانی است که ستاره بسکتبال مدرسه، همزمان با هر سه در رابطه است. بنابراین این سه دختر تصمیم میگیرند که بلایی سر او بیاورند. پس از چند بار شکست، بالاخره موفق میشوند که راهی برای شکستن قلب او پیدا کنند...

راشمور – Rushmore

راشمور

کمدی راشمور، اثر وس اندرسون در سال 1998 منتشر شد. جیسون شوارتزمن در نقش یک دانش آموز تنبل است که عاشق یکی از معلم های جوانش میشود و برای به دست آوردن دل او، به رقابت با مردی مسن می پردازد...

مرخصی فریس بولر – Ferris Buller’s Day Off

مرخصی فریس بولر

این اثر به یاد ماندنی جان هیوز، داستان پسری به نام متیو برادریک را روایت میکند که در نهمین روز شروع ترم، تصمیم میگیرد که به مدرسه نرود و در عوض با دوستانش به گردش در شیکاگو برود. این فیلم ماجرای فرار آنها از دست ناظم و دور زدن والدینشان را به طرز سرگرم کننده ای به تصویر کشیده است.

رقص کثیف – Dirty Dance

رقص کثیف

بی بی که دختری 17 ساله است، در حال گذراندن تعطیلات با والدنیش در شمال نیویورک است. او درجریانات جالبی متوجه میشود که عاشق مربی رقص خود شده است. پدر بی بی پزشک است و از دخترش نیز انتظار دارد که به دانشگاه برود و با یک دکتر ازدواج کند. بنابراین بی بی از ابراز این احساس میترسد چراکه میداند پدرش بدون شک با ازدواج او با یک مربی رقص مخالف است...

جونو – Juno

جونو

الیوت پیج، میشل کرا، جنیفر گارنر، جیسون بیتمن و جی. کی. سیمونز در این فیلم احساسی حضور دارند و این شاهکار را با هم خلق کرده اند. این محصول سال 2007 حول مسائلی چالش بر انگیز همچون بارداری نوجوان ها، مسئولیت و عشق تمرکز دارد.

آنرا روشن کنید – Bring It On

Bring it on

تورنس شیپمن یک دانش آموز دبیرستانی و رهبر گروه هلهله چیان مدرسه است که به تازگی مسابقات قهرمانی را برنده شده اند. حال تورنس خود را در رقابتی کشوری میبیند. هنگامی برنامه روزمره تیم دیگری دزدیده شده و به دست او میرسد، تازه پی میبرد که تیم مقابل چقدر آماده هستند و برنده شدن از آنها کار آسانی نیست.

لیدی برد – Lady Bird

لیدی برد

این فیلم داستان نوجوانی را که ساکن ساکرانتو است را نشان میدهد. او امیدوار است که از این شهر فرار کرده و زندگی تازه ای را در منطقه ای با فرهنگ در کرانه شرقی آغاز کند. نخست باید هر طور که شده با مشکلات بزرگترش کنار بیاید که اولین آنها  رابطه آشفته اش با مادرش است.

این فیلم به خاطر ایفای نقش بی نظیر بازیگران، نویسندگی و کارگردانی عالی اش مورد استقبال بی سابقه منتقدین قرار گرفت و با کسب نمره 100% از وبسایت روتن تومیتوز رکورد بیشترین امتیاز که متعلق به داستان اسباب بازی بود را شکست.

با عشق، سیمون – Love, Simon

فیلم سیمون عشق

این فیلم که در سال 2018 منتشر شد، داستان دانش آموزی به نام سیمون را روایت میکند. سیمون پسری منزوی و دور از جمع است. او از طریق ایمیل با یکی از همکلاسی هایش به صورت ناشناس آشنا میشود و کم کم عاشقش میشود. هنگامی که ایمیل های او به دست دانش آموزی دیگر می افتد و از این طریق از سیمون باج میگیرد، سیمون مجبور میشود با حقایقی راجع به خانواده، دوستان و نیز هویتش روبرو شود...

خیلی بد – Superbad

Superbad

این کمدی محصول سال 2007 با سبک کلاسیک از سث روگن و ایوان گولدبرگ است. داستان آن در مورد چند دانش آموز دبیرستانی است که از طریق اکانت های جعلی با دختر های مدرسه دوست میشوند. یک شب اتفاقی برای این سه نفر می افتد و آنها را از هم جدا میکند. حال آنها باید واقعیت های آینده زندگی خود روبرو شوند تا بتوانند زنده بمانند.

بوک اسمارت – Booksmart

booksmart

این کمدی از سال 2019، در مورد دو دختر سال آخر دبیرستان است که متوجه میشوند دوران دبیرستانشان را بسیار قانونمند و مثبت سر کرده اند. آنها تصمیم میگیرند که شرایط را عوض کنند و از آخرین روز باقی مانده از دبیرستان استفاده کنند. یک روز وحشیانه از قانون شکنی ها، مهمانی ها و کشف حقایقی در مورد خودشان که باعث میشود قبل از جدا شدن از هم، از آخرین روز دبیرستانی بودنشان لذت ببرند.

آخرین نمایش فیلم – The Last Picture Show

آخرین نمایش فیلم

این اثر کلاسیک از پیتر بوگدانوویچ در سال 1971 که برنده جایزه اسکار نیز شده است، داستان دو دانش اموز سال آخر دبیرستان به نام های سانی (تیموتی باتمز) و دوین (جف بریجز) را به تصویر کشیده است که با کمک هم آینده شان را در شهری کوچک در شمال تگزاس رقم میزنند. در حالی که دوین با زیباترین دختر شهر دوست است، رابطه سانی با دوست دخترش به هم میخورد...

نفرتی که تو میکاری – The Hate U Give

نفرتی که میکاری

این فیلم بر اساس رمانی با همین نام، نوشته انجی توماس ساخته شده است و زندگی دختر 16 ساله ای به نام استار کارتر (آماندلا استنبرگ) را دنبال میکند که بهترین دوست دوران کودکی اش در جلوی چشمانش به ضرب گلوله پلیس کشته میشود. حال استار به دنبال راهی است تا صدای اعتراض خشونت علیه جامعه اش را به گوش دیگران برساند.

اوقات خوش در ریجموند های – Fast Times at Ridgemont High

اوقات خوش در ریجموند های

داستان این فیلم راجع به برد همیلتون است که یک دانش آموز سال آخر دبیرستانی محبوب است. او در آخرین سال دبیرستان خود قصد دارد که با دوست دخترش لیزا به هم بزند و کاملا در اختیار خودش باشد. در همین حال لیزا نیز طی ماجرایی به او اطلاع میدهد که وی نیز قصد دارد با بد به هم بزند تا بتواند با افراد دیگری وارد رابطه شود...

کامرون کرو فیلمنامه این اثر را بر اساس تجربیات خود از دوران دبیرستان خود در کالیفرنیا نوشته است. این فیلم با نگاه به زندگی نوجوانان دهه 80 میلادی، تجربه ای شاد و مفرح را برایتان به همراه دارد.

بازدارندگان – Blockers

بازدارندگان - جان سینا

این فیلم اثری احساسی، سرگرم کننده و با تم فمنیستی است که مانند بسیاری دیگر از فیلم های این لیست راجع به ماجرای دانش آموزان یک دبیرستان است. هنگامی که دختران چند خانواده تصمیم میگیرند که پس از مراسم رقص دبیرستان برای اولین بار رابطه جنسی را تجربه کنند، خانواده های این افراد همه آنچه را که در توان دارند را به کار میگیرند تا جلوی آنها را بگیرند.

در این فیلم بازیگرانی همچون لزلی من، جان سینا و کاترین نیوتون حضور دارند. جالب است بدانید بهروز وثوقی نیز در این فیلم حضور دارد.

مات و مبهوت – Dazed and Confused

مات و مبهوت

این فیلم تینیجری ریچارد لینکلتر کمدی درباره وقایع اولین شب تابستان در یکی از شهر های تگزاس است: همه بچه های سال آخر دور هم جمع شده اند و قرار است که مهمانی بگیرند. رندال که ستاره تیم فوتبال مدرسه است، تعهد داده است که طی تابستان هیچ دارو یا مخدری مصرف نکند که به اهداف تیم خدشه وارد کند. حال رندال بین دو راهی قرار گرفته است: او یا باید تیم فوتبال را انتخاب کند و یا اینکه خودش را انتخاب کند.

این فیلم جز ده فیلم محبوب کوئینتین تارانتینو و دارن آرنوفسکی است و همچنین در سایت اینترتینمنت ویکلی جز ده فیلم سرگرم کننده 25 سال اخیر بوده است.

این فیلم شامل مجموعه بزرگی از بازیگران بود که بعد ها هر کدام به ستاره های سینما تبدیل شدند. از این بین می توان به متیو مکانهی، بن افلک، آدام گولدبرگ و... اشاره کرد.

شورش بی دلیل – Rebel Without a Cause

شورش بی دلیل

این فیلم درام که در سال 1955 منتشر شد، به سبک متفاوتی به مسائل زندگی نوجوان های امریکایی میپردازد. این فیلم داستانی تکان دهنده دارد و راجع به اعمال مرگ بار چند دانش آموز دبیرستانی است که مشکلات خانوادگی و عاطفی دارند. سه دانش آموز دست به بازی های خطرناکی می برند که در نهایت به مرگ یکی از آنها منجر میشود. این فیلم آخرین حضور برجسته جیمز دین در سینما بود.

خاطرات یک دختر نوجوان – The Diary of a Teenage Girl

خاطرات یک دختر نوجوان

خاطرات یک دختر نوجوان، جواهر فیلم های هم عصر خود به شمار میرود. این فیلم که بر اساس یک بیوگرافی ساخته شده است، داستان مانی 15 ساله را در سال 1976 نشان میدهد که شروع به کشف مسائل جنسی شخصی اش میکند. در همین حال که احساسات جنسی او در حال بیدار شدن هستند، سعی میکند که وارد رابطه جنسی شود؛ اما میترسد که جذبه ای نداشته باشد. اما برخلاف تصورش، در مدرسه مورد توجه پسران قرار میگیرد...

این فیلم در سال 2015 اکران شد.

امریکن پای – American Pie

امریکن پای

این فیلم سرگرم کننده، اثر برجسته ای بود که جوهره اصلی مجموعه فیلم های کمدی تینیجری با همین نام را بنیان نهاد. داستان فیلم درباره 5 دوست و دانش آموز دبیرستانی است که هر کدام به نوعی در پی مسائل جنسی هستند: جیم لونشتاین، کریس اوز، کوین مایرز، پاول فینچ و استیو استیفلر.

تقریبا مشهور – Almost Famous

تقریبا مشهور

تقریبا مشهور اثری عاشقانه از کامرون کروز به سبک فیلم های دهه 70 میلادی است. این فیلم که بر اساس تجربیات خود کروز ساخته شده است، داستان زندگی پسری 15 ساله به نام ویلیام را روایت میکند که به موسیقی علاقه مند است و به دنبال رویای خود میرود. در این مسیر ویلیام عاشق یکی از اعضای باند به نام پنی لین (کیت هادسون) میشود...

این فیلم 3 نامزدی و یک جایزه آکادمی اسکار را در کارنامه خود دارد.

انجمن شاعران مرده – Dead Poet Society

انجمن شاعران مرده

داستان این فیلم در سال 1959 در یک مدرسه پسرانه جریان دارد و رابین ویلیامز را در یکی از بهترین نقش آفرینی هایش به تصویر میکشد.

گروهی از پسران نوجوان که والدینشان اصرار دارند که وکیل و یا پزشک شوند. اما در اثنای سال تحصیلی، معلم ادبیاتشان عوض میشود. پروفسور جدید ادبیاتشان نگا متفاوتی به ادبیات دارد؛ شخصی که دیدگاه آنها و زندگی شان را دگرگون میکند...

 

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.


مطالب مرتبط