بهترین سریال های شبیه به وایکینگ ها - معرفی 15 سریال برتر تاریخی

بهترین سریال های شبیه به وایکینگ ها - معرفی 15 سریال برتر تاریخی

  • ایثار علیزاده
  • ۱ سال پیش
  • ۸ دقیقه مطالعه
  • ۱۳۸,۸۸۸

طرفداران سریال وایکینگ حتما به این سریال های کم و بیش مشابه، علاقه مند خواهند بود و این سریال ها پاسخی خواهند بود برای اشتیاق آنها.

اکنون با رسیدن به فصل ششم و آخر این سریال، بینندگان و طرفداران به این فکر اند که جای خالی این سریال را با سریال دیگری پر کنند. خوشبختانه با مجموعه های تلویزیونی زیادی که اکنون در دسترس هستند، محدودیت چندانی در انتخاب سریال بعدی نخواهیم داشت.

چه صحنه های اکشن و نفسگیر را در نظر بگیریم، چه یک داستان تاریخی غنی و یا کاراکتر های بی نظیری که وابسته آنها شویم؛ در هر صورت گزینه هایی وجود دارد که خارش ذهنی طرفداران وایکینگ ها را بعد از اتمام آن برطرف سازد.

وایکینگ ها: والهالا - Vikings: Valhala

چه سریالی میتونه نسبت به دنباله وایکینگ ها انتخاب بهتری برای دوستداران این مجموعه باشه؟!

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

سریال هایی که در ژانر خودشون بسیار محبوب هستند و موفقیت زیادی را برای استودیو سازنده خود به همراه میاورند این شانس را دارند که اسپین آف هایی با اقتباس از آنها ساخته شود. سریال وایکینگ ها با توجه به طرفداران پر و پا قرصی که در سراسر دنیا دارد نیز یکی از همین سریال ها است. ساخت یک اسپین آف از سریال وایکینگ ها قبل از پایان آن نیز از طرف شبکه هیستوری تایید شده بود.

سریال وایکینگ ها: والهالا که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، وقایعی را روایت میکند که حدود ۱۰۰ سال پس از سریال اصلی جریان دارد. جایی که تنش بین وایکینگ ها و سلطنت انگلستان به اوج خود رسیده است. از آن طرف در داخل نیز وایکینگ ها با بحران ترویج مسیحیت در داخل مواجه هستند. این مجموعه در قالب ۳ فصل به صفحه های تلویزیون خواهد آمد که نخستین فصل آن منتشر شده است. در این مجموعه لیف، فریدیس و هارلد یک ماجرای حماسی را آغاز میکنند که از کاتگات به انگلستان و حتی فراتر از آن ختم میشود. این سریال پایان دوران وایکینگ ها را نیز به تصویر خواهد کشید که با جنگ استمفورد از آن یاد میشود و در سال ۱۰۶۶ میلادی رخ داد. 

آخرین پادشاهی – The Last Kingdom

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

این سریال که از 2015 پخش شد، بسیار به وایکنیگ ها نزدیک است و حتی در برخی مکان های تاریخی سریال وایکنیگ مثل وسکس (wessex) در امپراطوری انگلستان و همزمان با همان جریانات وایکینگ ها اتفاق می افتد. این مجموعه همچنین نسخه خود را از رگنار و شاه آلفرد را دارد. با اینکه داستان این دو سریال در یک دوره یکسان به وقوع می پیوندد، اما آخرین پادشاهی تمایز کافی با وایکینگ ها را دارد که بتواند جایگاه خاص خود داشته باشد.

این مجموعه بیشتر روی انگلستان آن زمان تمرکز دارد که در برابر وایکینگ های اسکاندیناوی مقاومت میکند و تحت حمله آنها قرار میگیرند. این سریال نیز همانند وایکینگ ها از صحنه های نبرد و سکانس های اکشن بسیار جذاب و بی نظیر و کاراکتر های جذاب زیادی برخوردار می باشد.

ویچر – The Witcher

ویچر
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

این مجموعه که با الهام از مجموعه رمان و بازی های رایانه ای موفق ویچر ساخته شده است، در سال 2019 با فصلی جذاب و پر از جزئیات داستان خود را آغاز کرده و بینندگان بسیاری را جذب خود کرد. انتظارات از این سریال بسیار بالا بود و البته تاکنون نیز این انتظارات در حد خوبی برآورده شده اند.

اگه تا این جا اومدید مشخصه که از عاشقان وایکینگ ها هستید؛ بنابراین پیشنهاد میکنم که مطلب زیر رو هم حتما ببینید که در مورد فیلم های مشابه با وایکینگ ها است:

درست مانند وایکینگ ها، در این سریال هم شاهد نبرد های تن به تن عالی هستیم که هر دوستدار اکشنی را جذب خود خواهد کرد. در این سریال المانت های فانتزی همچون جادو و هیولا های مختلف و نیز یک ماجراجویی عالی را شاهد هستیم.

ددوود – Deadwood

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

شاید فکر کنید که یک درام امریکایی وسترن چه شباهتی با سرزمین های یخ زده وایکینگ ها در اسکاندیناوی و نبرد های قبیله ای آنها میتواند داشته باشد؟ اما شباهت هایی آشکار در استایل و جریانات این سریال با وایکینگ ها وجود دارد. این درام جنایی و کوتاه مخاطبان را شیفته محیط بسیار زیبا، کاراکتر های پویا و قضایایی که کنجکاوی مخاطب را برانگیخته میکند، کرد. این ویژگی ها به این سریال کمک کرد تا 8 جایزه امی و یک جایزه گلدن گلوب را از آن خود کند.

در حالی که شهر کوچک ددوود دهه ها با کاتگات فاصله دارد و از لحاظ جغرافیایی هم هزاران کیلومتر با وایکینگ ها فاصله دارد، یک ویژگی قابل مقایسه بین این دو سریال وجود دارد و آن هم حس خودخواهی و منفعتی بودن کاراکتر ها است به طوری که هرکس فقط به فکرد خودش است و در جهت منافعش کار میکند.

جلاد حرامزاده - The Bastard Executioner

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 نبرد ها و سکانس های خشن بسیاری که ریشه تاریخی دارند، این سریال را به یک گزینه بالقوه برای طرفداران وایکینگ ها تبدیل کرده است. داستان این سریال روی شوالیه ای تمرکز دارد که دیگر نمیخواهد بجنگد و این موضوع باعث جذابیت دوچندان داستان این قهرمان میشود. با اینکه او تمایلی به جنگیدن ندارد، اما باز هم به جنگیدن وادار میشود. سکانس های اکشن و نبرد های این سریال واقعا عالی است و مطئننا هر طرفدار وایکینگی را سرگرم خواهد کرد.

ملکه سفید – The White Queen

ملکه سفید
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

شاید نام این سریال را کمتر شنیده باشید و به اندازه دیگر سریال های این لیست مشهور نباشد. سریالی درام و تاریخی از شبکه BBC که بر اساس رمان جنگ عموزاده ها، اثر فیلیپ گرگوری ساخته شده است و شباهت بسیاری به وایکینگ ها دارد. این شباهت صرفا مربوط به انگلستان دوران قرون وسطی نیست – که البته همانطور که میدانید این دوره زمانی صد ها سال با دوره زمانی سریال وایکینگ ها فاصله دارد - و بیشتر شامل تمرکز آن روی سیاست های پیچیده اروپا و رقیبان آنها در این دوره است.

این سریال که از قضا امتیازات بالایی هم ندارد، از جهاتی به بازی تاج و تخت شبیه است: 3 ملکه که بر سر تاج  وتخت انگلستان رقابت میکنند و در پشت پرده روی وقایع کشور و طبقات پایین جامعه اثر میگذارند. تصاویر بسیار واقع گرایانه، ایفای نقش عالی بازیگران و المانت های احساسی و عاشقانه غنی از دیگر ویژگی های خوب این مجموعه است.

پیکی بلایندرز – Peaky Blinders

پیکی بلایندرز
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

صرف نظر از دوره زمانی بسیار متفاوت آن، پیکی بلایندرز بهترین انتخاب برای شما است. این سریال با ترکیب بازیگران عالی و اجرای بی نظیرشان و نیز داستان سرایی عالی، شما را پشت صفحه نمایشتان حبس میکند.

در این سریال خبری از نبرد با شمشیر و نیزه نیست؛ اما این موضوع به این معنا نیست که در این مجموعه کمبود سکانس های اکشن داریم و بالعکس مملؤ از صحنه های اکشن و نیز سکانس های درام است. بازیگران عالی این سریال و در راس آنها کیلین مورفی بی نظیر، داستان خانواده گانگستری شلبی ها در انگلستان را برایمان به تصویر میکشند.

مارکو پولو – Marco Polo

سریال مارکو پولو
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

این سریال درام و ماجراجویانه نتفلیکس هم مانند تعدادی دیگر از سریال های این لیست متاسفانه خیلی زود کنسل شد. اما با وجود این و دو فصل کوتاه بسیار جذاب بود و ثابت کرد که حرف هایی برای گفتن دارد. این سریال همانطور که از نامش پیدا است، داستان نویسنده، بازرگان و کاشف مشهور ایتالیایی، مارکو پولو را دنبال میکند و در آغاز هم به سال های ابتدایی حضور او در دربار کوبلای خان در امپراطوری مغول ها می پردازد.

گرچه این سریال به دلیل عدم دقت و عدم صحت تاریخی توسط برخی منتقدین سرزنش شد، اما از منظر الهام گرفتن از تاریخ واقعی و افزودن جریانات خیالی و خلاقانه به آن، بی شباهت به وایکینگ ها نیست. تصویربرداری و تنظیم عالی، پرداختن به کاراکتر ها و البته صحنه های نبرد عالی، مارکو پولو را بیشتر به یک فیلم سینمایی بزرگ شبیه میکند تا یک مجموعه تلویزیونی.

بربری ها – Barbarians

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

میتوانید بگویید که این مینی سری با توجه به سبک مستند گونه آن که بر تاریخ واقعی تاکید دارد، با دیگر موارد این لیست فاصله بسیاری دارد. با این وجود این سریال به سبک خود به داستان سرایی پرداخته و حتی یک اپیزود کامل آن به وایکینگ ها پرداخته است و علاوه بر آن در دیگر اپیزود ها به تمدن های دیگری همچون واندال ها و ساکسون ها میپردازد.

طرفداران وایکینگی که به المانت ها و اتفاقات تاریخی علاقه مند اند، مخصوصا باید این مجموعه را در لیست خود قرار دهند. علاوه بر سرگرمی، این سریال یک مزیت دیگر هم برایتان دارد و آن اطلاعات تاریخی واقعی است. این مجموعه هم از صحنه های نبرد و سکانس های اکشن بی نصیب نیست.

فرزندان آشوب – Sons Of Anarchy

سریال فرزندان آشوب
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

واضح است که فرزندان آشوب بسیار مدرن و متفاوت با وایکینگ ها است. خشونت، درام و صحنه های خشن و جنایی احتمالا چیزی است که این سریال را با وایکینگ ها مرتبط میکند. گاهی در عوض شمشیر و سنگر های جنگی، اسلحه و مواد منفجره میبینیم، اما سرمایه گذاری در جنگ باند های کلوب های مختلف موتورسواران شما را به یاد وایکینگ ها می اندازد. این مجموعه داستان اعضای یک باشگاه موتورسواری را دنبال میکند که  میخواهند علاوه بر حفظ باشگاه، جذابیت های خاص کالیفرنیا را  مثل همیشه باقی بگذارند. این افراد با تهدید های مختلفی از قاچاقچیان مواد گرفته تا شرکت های حقوقی و ماموران دولتی مواجه هستند.

لحظات شاد و غمگینی در این سریال وجود دارد و در اینکه این سریال ارزش دیدن را دارد شک نکنید.

اسپارتاکوس – Spartacus

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

این سریال تاریخی تخیلی برای کسانی که نمیتوانند صبر کنند تا نبرد های خشن و برخورد سلاح های فلزی وایکینگ ها را ببینند، بهترین انتخاب است. وقایع این مجموعه در روم باستان و دوران گلادیاتور ها است و به خوبی فضای آن زمان و زندگی سخت و خشن گلادیاتور ها را به تصویر مکیشد. علاوه بر فیلمبرداری بسیار عالی و خاص ، فیلمنامه و روایت داستان بسیار هوشمندانه، بازی بسیار خوب بازیگران و چند تا از بهترین شرور های دنیای فیلم و سریال را میتوانید در آن پیدا کنید.

تودور ها – The Tudors

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

یک درام تاریخی از شبکه BBC و پر از بازی های سیاسی و خیانت ها و توطئه ها. این سریال داستان زندگی هنری هشتم را در دوران جوانی اش، هنگامی که به دنبال داشتن فرزندی که جانشینش شود است را روایت میکند. او در این راه به دنبال زنان مختلفی میرود و همین موضوع در کنار جبهه گیری های سیاسی متفاوتش، او را بدنام کرده است. این مجموعه با اینکه برخلاف وایکینگ حاوی خشونت زیادی نیست، چیزی از جذابیتش کم نشده است و همان هیجان و لذت تاریخ را در یک دید مدرن به زندگی شما می آورد.

رم – Rome

سریال رم
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

سریالی پر آوازه با سر و صدای بسیار که سوژه بسیاری از رسانه ها در زمان انتشارش شد و نمرات خوبی را از منتقدین دریافت کرد. این مجموعه نیز همانند اسپارتاکوس، زندگی پر آشوب و سخت گلادیاتورها در رم باستان را برایمان بازگو میکند و پر از نبرد ها و سکانس های اکشنی است که شما را سرگرم کند. این مجموعه هم در تصویر برداری و هم در روایات تاریخی، واقعگرایانه تر از اسپارتاکوس است.

داستان در یکی از پرماجرا ترین و پر واقعه ترین ادوار رم رخ میدهد؛ یعنی زمانی که رقابت های سیاسی در حال اوج گیری است و  رم از جمهوری خارج میشود و به امپراطوری تبدیل میگردد. در این سریال هم تقریبا مانند وایکینگ ها شاهد درگیری دو جناح – بیشتر ژولیوس سزار و پومپی مگنوس- و رقابت و نبرد آنها بر سر قدرت هستیم.

بازی تاج و تخت – Game Of Thrones

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

مقایسه کردن دوسریال که یکی از آنها تاریخی و بر اساس اسطوره های واقعی و یکی بر پایه جادو، اژدها و زامبی های یخی می باشد، کار سختی است. با این وجود، دو سریال با الهام از برخی موضوعات مشترک ساخته شده اند. بازی تاج و تخت بر اساس مجموعه رمان های جورج آر.آر. مارتین ساخته شده است که طبق گفته خود او، در نوشتن بخشی هایی از این کتاب ها از انگلستان قرون وسطایی الهام گرفته است. قبیله آیرون بورن را در نظر بگیرید؛ یک قبیله دریانورد و دریایی تقریبا شیه به دریای وایکینگ ها در شمال. و یا نبرد ها و رقابت های سیاسی را در نظر بگیرید که ما را یاد جنگ های قرون وسطی و نبرد های وایکینگ ها می اندازد.

 با اینکه فصل پایانی بازی تاج و تخت چندان رضایت بخش نبود، اما نمیتوان یک سریال را بر اساس فقط چند اپیزود قضاوت کرد و هنوز هم این سریال از برترین سریال های جهان است و پیشنهاد میکنم حتما آنرا ببینید.

بورجیا ها – The Borgias

بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

 

این سریال گزینه خوبی برای کسانی است که به ته موضوع دینی و مسیحیتی که در وایکینگ و بازی تاج و تخت وجود داشت علاقه دارند. یک درام تاریخی ساختگی که البته کمتر شناخته شده است و به اندازه دیگر سریال های این لیست مشهور نیست. داستان این مجموعه حول ظهور یک خانواده برجسته کاتولیک در دوران کاتولیک رم است که در پی قدرت گرفتن در کشور هستند.

انبوه مسائل پیچیده اجتماعی-سیاسی که گاهی هم با روایات تاریخی واقعی آمیخته شده اند، شما را به اروپای قرن پانزدهم میبرد. کاراکتر های به یاد ماندنی همچون پدر رودریگو و دختر شوخ او یعنی لوکرزیا هم خالی از لطف نیست.

بادبان های سیاه – Black Sails

بادبان های سیاه
بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها

این رمان تاریخی و اکشن شبکه Starz که از سال 2014 تا 2017 ادامه داشت، پیش درآمدی بر رمان مشهور جزیره گنج است ( که فیلم های زیادی با اقتباس از آن ساخته شده است) و میتوان آنرا نسخه دزدان دریایی وایکینگ ها نامید. وقایع این سریال چند سال قبل از داستان رمان جریان دارد و شامل ماجراجویی های واقعا سرگرم کننده و جالب با جزئیات فراوان است.

زندگی خشن و بی اخلاقانه این افراد بیشتر یادآور بازی تاج و تخت و اسپارتاکوس است تا وایکینگ های اسکاندیناوی و تا به خود می آیید، می بینید که در داستان آن غرق شده اید.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.