بهترین فیلم های عاشقانه خارجی - ده فیلم عاشقانه برتر دنیا

بهترین فیلم های عاشقانه خارجی - ده فیلم عاشقانه برتر دنیا

  • ایثار علیزاده
  • ۳ سال پیش
  • ۴ دقیقه مطالعه
  • ۲,۲۸۵

این فیلم ها شما را می خنداند، می گریاند و عاشقتان میکند. در اینجا میتوانید بهترین فیلم های عاشقانه ای را که تا به حال ساخته شده است را پیدا کنید.

اگرچه برخی از فیلم های این ژانر به سمت کمدی میروند، اما بیشتر آنها داستانی جدی دارند. گاهی داستان ها پایان خوشی دارند، گاهی غمگین هستند و گاهی هم ترکیبی از این دو حالت را دارند.

وقتی در مورد ژانر عاشقانه صحبت میکنیم، نمیتوان انتخابی بجز یک داستان عشقی خالص داشت و به همین دلیل ما در این مطلب بهترین های این ژانر را برایتان لیست کرده ایم. منبع و مرجع ما در این مطلب هم سایت روتن تومیتوز است.

روتن تومیتوز لیستی از 100 فیلم عاشقانه برتر دنیا را دارد که آنرا بر اساس فاکتور هایی همچون سال انتشار فیلم، تعداد امتیاز ها و نقد ها و نیز امتیاز تومیتومتر (درصدی که با در نظر گرفتن نقد های مثبت و نیز منفی به یک فیلم اختصاص داده میشود) انتخاب کرده است و ما در این مطلب به ده تا از بهترین های این لیست میپردازیم.

1- یک امریکایی در پاریس 1951 – An American in Paris

فیلم امریکایی در پاریس

این کمدی موزیکال یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم به نام جری را دنبال میکند که تصمیم میگیرد در پاربیس به دنبال یک حرفه هنری برود. وقتی لیز که دختری ثروتمند است کار او را میبیند، توجه اش به او جلب میشود.

این فیلم نقد های بسیار خوبی را دریافت کرد و جایزه اسکار بهترین فیلمنامه، بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه و نیز بهترین فیلم را از آن خود کرد.

2- داستان فیلادلفیا 1940 – The Philadelphia Story

فیلم داستان فیلادلفیا

یک دهه قبل از یک امریکایی در پاریس، داستان فیلادلفیا دقیقا همین نقش را داشت.

هنگامی که تریسی که یک زن پولدار است امید دارد که با یک سازنده قایق ازدواج کند، ناگهان با ظاهر شدن یک روزنامه نگار همراه با شوهر سابقش، برنامه های ازدواج او بسیار پیچیده میشود.

فیلمنامه شوخ طبعانه و هنرنمایی جذاب بازیگران، این فیلم را مورد توجه منتقدین واقع کرد. این فیلم نیز برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمنامه شد.

3- کلاه سیلندری 1935 – Top Hat

فیلم کلاه سیلندری

در اوایل تاریخ سینما، این این کمدی موزیکال عاشقانه، توجهات را جلب خود کرده بود.

این فیلم که محصول سال 1935 می باشد، داستان یک رقاص که به امید ستاره شدن به لندن میرود را نشان میدهد. او در آنجا شیفته یک زن میشود، اما تنها کسی نیست که به دنبال جلب محبت او است.

سکانس های به یاد ماندنی رقص، داستان سرگرم کننده و اجرای بسیار خوب بازیگران باعث موفقیت این فیلم تا به امروز شده است.

4- ماجرا های رابین هود 1938 – The Adventure Of Robin Hood

رابین هود

سال 1938 رابین هود افسانه ای در قالب این فیلم بازگشت.

فیلم ماجرا های رابین هود افسانه ای، این کاراکتر برجسته را در مقابل شاهزاده جان که قصد دارد در غیاب شاه ریچارد شیر دل تخت و تاج را تصاحب کند قرار داده است. هنگامی که ریچارد به انگلستان بازمیگردد، با رابین هود و افرادش متحد میشود تا شاهزاده جان را برکنار کنند.

رابین هود به دلیل داستان آمیخته با عشق، صحنه های فیلمبرداری زیبا و ماجراجویی های جذاب بسیار موفق از آب در آمد.

5- مرا با نامت صدا کن 2018 – Call Me By Your Name

مرا نامت صدا کن

بیایید کمی از فیلم های کلاسیک فاصله بگیریم. مرا با نامت صدا کن که بر اساس رمانی از گوادانینو ساخته شده است، ماجرای یک نوجوان یهودی-امریکایی و دانش آموز فارغ التحصیل شده ای را دنبال میکند که تابستان را با هم در ایتالیا به دنبال شناختن خودشان و نیز اینکه آینده زندگی شان به کجا میرسد، میگذرانند.

منتقدین اقتباس صادقانه و سبک روایت عشق را در این فیلم تحسین کردند. همچنین کارگردانی  و هنرنمایی بازیگران نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت.

مرا با نامت صدا کن جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آکادمی اسکار دریافت کرد.

6- بیمار بزرگ 2017 – The Big Sick

مریض بزرگ

این فیلم با بازی کمیل ناجیانی که بر اساس رابطه عاشقانه واقعی بین او و همسرش ساخته شده است، داستان مهاجری پاکستانی را روایت میکند که عاشق یک دختری میشود که به دور از فرهنگ او است. حال کمیل این استرس را دارد که والدین مسلمانش در مورد این دختر چه فکری میکنند، اما مشکل اصلی زمانی شروع میشود که آن دختر به کما میرود.

این فیلم با تم فرهنگی که کمتر مورد توجه فیلمسازان بوده است و نیز اجرای بسیار طبیعی بازیگران، یکی از بهترین فیلم های عاشقانه این لیست میباشد.

7- آواز در باران 1952 – Singin’ In The Rain

آواز در باران

داستان آواز در باران در سال های 1927-1928 جریان دارد. جایی که زندگی دو بازیگر که روابط عاشقانه شان در پرده های سینما طرفداران زیادی دارد؛ اما با آغاز دوره سینمای ناطق زندگی شان دچار مشکل میشود.

تم موزیکال زیبا و سکانس های خیره کننده و نیز ماهیت احساسی فیلم باعث شد که این فیلم در سال 2007 در رده نخست در میان صد فیلم برتر بفتا قرار گیرد. تاکنون فیلم های زیادی با اقتباس از آواز در باران ساخته شده اند.

8- شکل آب 2017 – The Shape Of Water

فیلم شکل آب

شکل آب در سال 2017 پا به سینما ها گذاشت.

این داستان فانتزی تاریک، داستان یک زن نظافتچی لال را دنبال میکند که در سال 1962 در بالتیمور زندگی میکند. هنگامی که او یک موجود آبزی را در آزمایشگاهی که در آن کار میکند را پیدا میکند، کم کم نسبت به آن احساساتی پیدا میکند. این عشق هر لحظه میتواند توسط دولت از بین برود.

این فیلم نقد های مثبت زیادی را به دلیل فیلمنامه، کارگردانی، جلوه های ویژه و اجرای خوب بازیگران دریافت کرد. موفقیت های این فیلم به اینجا ختم نشد و جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین طراحی تولید، بهترین کارگردانی و بهترین تصویربرداری را از آکادمی دریافت کرد.

9- یک شب اتفاق افتاد 1934 – It happened One Night

فیلم یک شب اتفاق افتاد

این کمدی عاشقانه سال 1934 از زندگی فردی به نام الی میگوید که امیدوار است از زیر بار کنترل و محدودیت شدید پدرش فرار کند تا بتواند علی رغم نارضایتی پدرش با شاهزاده وستلی ازدواج کند. الی از یک خانواده بسیار ثروتمند است و خبر فرار او به سوژه داغ رسانه ها تبدیل میشود. در حین فرار یک خبرنگار جوان او را میبیند و تصمیم میگرد که برای اثبات خود یک مقاله مهم در موردش بنویسد...

در آن زمان کلمبیا فیلم زیاد روی این فیلم حساب نکرده بود اما نتیجه خلاف انتظار بود این فیلم بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

یک شب اتفاق افتاد یکی از معدود فیلم هایی است که موفق شده است تمام پنج جایزه اصلی اسکار را از آن خود کند. این پنج جایزه عبارتند از بهترین تصویربرداری، بهترین کارگردانی،بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه اقتباسی.

10- کازابلانکا 1942 – Casablanca

کازابلانکا

رکورد بیشترین  امتیاز در میان فیلم های عاشقانه متعلق است به کازابلانکا.

در سال 1942، ریک بلین که صاحب یک کلوب شبانه است با معشوق سابقش و شوهرش ویکتور که در حین فرار گذرشنان به شهر ریک می افتد روبرو میشود. در اثنای جنگ جهانی دوم، آلمانی ها به دنبال ویکتور هستند و حال آنها به ریک پناه آورده اند. ریک باید راه فراری برای آنها پیدا کند و در این بین احساسات خود را فدای کمک به آنها میکند.

کازابلانکا با دیالوگ های به یاد ماندنی، کاراکتر های جذاب و موسیقی متن زیبا، برای همیشه در تاریخ هالیوود خواهد درخشید. کازابلانکا چندین جایزه اسکار را هم از آن خود کرده است.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.