بهترین بوت و نیم بوت های مردانه - 6 دلیل برتری بوت و نیم بوت از کفش ها

بهترین بوت و نیم بوت های مردانه - 6 دلیل برتری بوت و نیم بوت از کفش ها

  • شعیب جاف
  • ۲ سال پیش
  • ۸ دقیقه مطالعه
  • ۲,۶۷۹

آقایان - هرچه سردتر می شود می توانید این مشکل را احساس کنید. یک راه حل برای این مخمصه وجود دارد: یک جفت بوت شیک، کاربردی و بادوام که نه تنها در برابر هوای سرد مقاومت می کنند بلکه کمد لباس ها و استایل شما را هم بهتر می کنند.

در حقیقت - بهترین بوت های مردانه می توانند استایلی شیک را به یک لباس کسل کننده اضافه کنند و ظاهری ناهموار و در عین حال اصلاح شده به شما بدهند.

نکته جالب تر این است که بوت ها فقط به زمستان محدود نمی شوند. بوت های مناسب می توانند لباس های کژوال پاییزی یا بهاری را استایل بدهند و یک عنصر عالی در استایل شما هستند. این راهم در نظر بگیرید که تعداد زیادی از مرد ها هم آن ها را نمی پوشند.

در مقاله امروز، من 7 دلیل برای اینکه بوت ها بهتر از کفش ها هستند را مطرح می کنم. با آداروک بمانید...

 

 

خوب، قبل از شروع کار - بگذارید سریع 3 نوع بوت مردانه را به شما معرفی کنم: 

بوت های مجلسی

بوت های مجلسی طرحی شبیه به کفش های مجلسی مردانه دارند. به طور معمول، بوت های مجلسی دارای چرم صیقلی درجه یک و یک کف چرم هستند.

بوت های چلسی

بوت های چلسی (Chelsea) و بوت های مانک استرپ (Monk Strap) دو نمونه از بوت های مجلسی هستند. بوت های چلسی به عنوان جایگزین کفش های بنددار سنتی، از یک صفحه کناری الاستیک استفاده می کنند که از مچ پا پشتیبانی می کند. از طرف دیگر بوت های Monk Strap از طراحی سگک استفاده می کنند و کمی رسمی تر از چکمه های چلسی هستند.

بوت های نظامی

پوتین های نظامی یا همان بوت های نظامی، بوت هایی هستند که توسط پرسنل نظامی در سراسر جهان پوشیده شده اند. این چکمه ها با داشتن یک میراث نظامی قوی، بسیار منظم به نظر می رسند و معمولاً از طراحی انگشت پا استفاده می کنند.

بوت های بنددار

بوت های نظامی تقریباً همیشه از یک طرح بند، بند کلاسیک، استفاده می کنند که به پوشنده اجازه می دهد تا به راحتی کشش بوت را در اطراف مچ پا تغییر دهد. تعویض بندهای بوت نظامی آسان و ارزان است، برخلاف الاستیک موجود در بوت چلسی یا سگک های بوت مانک استرپ (Monk Strap).

بوت های کژوال

بوت های معمولی معمولاً از چرم های نرم مانند چرم جیر ساخته می شوند. هدف این بوت ها تهیه استایلی مناسب برای پوشیدن با لباسهای کژوال است.

بوت های چوکا

بوت چوکا (Chukka) یک گزینه کژوال عالی است که زیبایی استایل اسمارت کژوال را فراهم می کند. این بوت از یک سیستم بند پایه استفاده می کند و به اندازه سایر بوت ها از مچ پا بالا نمی رود. در واقع می توان آن را یک نیم بوت عنوان کرد.

 

خیلی خوب معرفی سه نوع از بهترین بوت های مردانه اینجا تمام می شود، و به سراغ بیان 7 دلیل درباره این که چرا بوت ها از کفش ها بهتر هستند می رویم.

دلیل 1. دوام بوت ها نسبت به کفش ها بیشتر است

ماندگاری به میزان سخت و مقاوم بودن بوت ها اشاره دارد. به زبان ساده - اگر به دنبال لباس های با کیفیت از هر نوع هستید، همیشه باید دوام را در اولویت اصلی خود قرار دهید. دقیقاً مانند بدن انسان، هوای ناملایم می تواند به راحتی بر کیفیت و وضعیت پارچه ها و مواد لباس ها آسیب بزند.

بوت ها از کفش ها با دوام ترند

با دوام ترین بوت ها کدامند؟

موادی هایی مانند چرم جیر و کانواس برای آب و هوای غیر قابل پیش بینی استفاده نمی شوند. هنگام خرید یک جفت بوت مردانه بادوام از این مواد اجتناب کنید. در عوض، بوت های چرم را انتخاب کنید.

چرم معمولاً از پوست گاو تهیه می شود، یک برش خوب از چرم قدرت و دوام کافی دارد تا در برابر باران، باد و برف خود را حفظ کند. همچنین چرم 100٪ ضد آب است، در صورت مراقبت و نگهداری صحیح.

برای اینکه بوت های خود را سالم نگه دارید، فقط باید چند کار ساده انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که مرتباً آنها را واکس می زنید، هر هفته آنها را با نرم کننده چرمی مطبوع کنید و اطمینان حاصل کنید که هنگام خیس شدن آنها را خشک می کنید. اسپری ضد آب نیز ایده خوبی است که چرم را برای مدت طولانی بهتر جلوه دهید.

اگر بوت هایتان خیس شدند، آنها را با روزنامه پر کنید. این به خشک شدن آنها کمک می کند، بو را کاهش می دهد و از تغییر شکل بوت هنگام خشک شدن جلوگیری می کند.

به طور خلاصه - چرم تقریباً بهترین ماده برای دوام است و برای هر مردی که می خواهد یک جفت بوت سخت بپوشد یک انتخاب اساسی است.

دلیل 2. بوت ها نسبت به کفش ها محکم ترند

این ساده است، بوت ها محکم تر از کفش ها طراحی شده اند. اکثر سازندگان باکیفیت بوت می خواهند چکمه هایشان مادام العمر باشد، یعنی در برابر استفاده شدید و انواع شرایط سخت مقاوم باشد. بالاخره بوتی که بعد از اولین پیاده روی در بیابان از هم می پاشد فایده ای ندارد؟

بوت ها از چه موادی ساخته شده اند؟

بهترین بوت های مردانه از یک نوار از جنس چرم، لاستیک یا پلاستیک که در امتداد محیط زیره کفش قرار دارد یا یک کوک بلیک (Blake) استفاده می کنند تا کف پا را ثابت نگه دارند و با چرم مرغوبی که بوت از آن ساخته شده مطابقت دارد. این بدان معناست که شما قادر هستید کف بوت های خود را بدون آسیب رساندن به قسمتهای دیگر آن تعویض کنید.

کوک بلیک با استفاده از کوک های محکمی که برای برداشتن آنها به کوک‌چین لازم است، کف خارجی کفش را به کفی داخلی متصل می کند. اگرچه این کار تعویض کفی بوت شما را دشوارتر می کند، اما ساختار سبک تری را ایجاد می کند و حرکت انعطاف پذیرتری را امکان پذیر می کند.

بهترین بوت های مردانه

بیایید قبول کنیم - بوت ها در مقایسه با کفش ها بزرگ هستند. آیا این چیز بدی است؟ قطعاً اینگونه نیست - بوت ها برای دوام ساخته شده اند و از محکم ترین کفش هایی هستند که یک مرد می تواند خریداری کند.

شما باید مطمئن شوید که بوت هایی با چرم متناسب با نیازهای شخصی خود خریداری کرده اید. بوت های ساخته شده از چرم های براقتر مانند چرم لاکی برای دفتر کار بسیار مناسب است اما در صورت قرار گرفتن در فضای باز به سرعت خراب می شود.

شما همچنین باید درجه چرم خود را در نظر بگیرید. چرم در چندین درجه مختلف ارائه می شود که هر کدام سطح کیفیت یا دوام خاص خود را دارند. اینها هستند:

  • چرم فول گرین - چرم ضخیمی که در آن سایه زنی نشده و چروکیده نشده است
  • چرم تاپ گرین - چرم با یک لایه تقسیم شده و اصلاح شده
  • چرم اصل - چرمی که روی سطح آن دانه مصنوعی (یا بافت) زده شده باشد
  • چرم پیوند شده - مخلوط ضایعات چرمی که با مواد مصنوعی به هم چسبیده اند محصولات با کیفیت بهتر از درجه بالاتر چرم ساخته می شوند.

اقلام لوکس معمولاً از چرم فول گرین ساخته می شوند در حالی که اقلام ارزان تر از چرم پیوند شده یا اصل ساخته می شوند. اغلب، کیفیت بالاتر به معنای برچسب قیمت بالاتر است، بنابراین درجه مناسب خود را انتخاب کنید و مراقب باشید بودجه خود را بیش از حد زیاد نکنید.

دلیل 3. چسبندگی و اصطکاک بوت ها از کفش بیشتر است

تا به حال روی یخ لغزیده اید یا روی تپه ای گل آلود افتاده اید؟ من می دانم این تصویر خوبی برای یک مرد نیست که روی برف و گل و لای بلغزد در حالی که دوست هایش به کمدی او بخندند.

شما به یک کف ضخیم خوب با آج سنگین نیاز دارید.

اصطکاک و چسبندگی بوت ها بیشتر است

چه کاری می توانید انجام دهید اگر کف بوت ها لغزنده باشند؟

زیره های چرمی بسیار زیبا به نظر می رسند اما در مورد چسبندگی بهترین گزینه نیستند. خط زدن کف کفش با چاقوی تیز، آج فوری ایجاد می کند و به ایجاد اصطکاک در سطوح لغزنده کمک می کند. روش دیگر، یک زیره چوبی ارزان قیمت به کف کفش بزنید. همین اصل در مورد کفش شما نیز صدق می کند. هرچه آج ضخیم تر باشد، راه رفتن شما ایمن تر خواهد بود.

دلیل 4. بوت ها بیشتر از کفش ها از شما پشتیبانی می کنند

آیا چیزی بدتر از قدم گذاشتن در گودال و پر شدن کفش از آب وجود دارد؟ جوراب‌ها خیس می شوند، پاها سرد و تمام روز خراب می شود. در واقع هیچ بازگشتی از آن وجود ندارد.

راه حل چیست؟ به طور كلی با انتخاب بوت و نیم بوت از این وضعیت خودداری کنید و بوت های بلند تر را آزمایش کنید.

اکنون - من با شما صادق خواهم بود. بیشتر بوت های مردانه تقریباً در نزدیکی مچ پا قرار می گیرند - تقریباً در حدود ٢-٣ سانتی متر در بالا یا پایین مچ پا.

این اجازه می دهد تا سطح بالایی از محافظت در برابر سرما و رطوبت داشته باشید. بسته به تیپ و استایل، یک بوت تا مچ پا را می توانید با شلوار جین، شلوار پارچه ای یا کت و شلوار بپوشید.

بوت و نیم بوت

بوت های چلسی و بوت های صحرایی با کت و شلوار بسیار زیبا به نظر می رسند در حالی که بندهای توری به سبک نظامی ظاهری راحت تر دارند - بنابراین مطمئن شوید که ظاهر مناسبی را متناسب با سبک زندگی و کمد لباس خود انتخاب کرده اید.

آیا بوت ها از مچ پا حمایت می کند؟

لب های بلند یک بوت در طول پیاده روی های طولانی سطح پشتیبانی بیشتری از مچ پا را ایجاد می کنند.

جداً این یک قسمت بسیار مهم از کفش است که بسیاری از مردان آن را نادیده می گیرند.

پشتیبانی از مچ پا برای سالم نگه داشتن پاها هنگام راه رفتن در مسافت های طولانی ضروری است. آقایان من فقط در مورد افزایش پیاده روی صحبت نمی کنم - آیا می دانید تعداد قدم های پیشنهادی برای یک آمریکایی متوسط 10000 قدم است؟ یعنی هر روز حدود 5 مایل (8 کیلومتر) پیاده روی.

با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی از مردها نزدیک به آن مقدار پیاده روی می کنند، فکر کردن درباره حمایت از مچ پا در طول هفته کاری به ضرورت تبدیل می شود. بوت ها قوزک های شما را گرفته و آنها را مجبور می کنند در حالت مناسبی راه بروند.

برخلاف زمانی که کفش می پوشید، تقریباً غیرممکن است که مچ پای یک مرد هنگام راه رفتن با بوت خم شود. خم شدن مچ پا باعث می شود که هنگام قدم زدن مچ پای خود را بچرخانید یا هنگام بالا آمدن و زمین خوردن به آن آسیب وارد کنید.

یک جفت بوت مردانه بادوام پشتیبانی قوی از مچ پا را برای شما فراهم می کند که نه تنها در برابر عناصر مختلف محافظت می کند بلکه از مشکلات شایع مچ پا نیز جلوگیری می کند.

دلیل 5. بوت ها بیشتر از کفش ها از شما محافظت می کنند

بهترین بوت های مردانه باید از مچ پاها محافظت کنند. من هرگز درک نکرده بودم که سنگها چقدر تیز هستند، تا اینکه در با یک جفت کفش ورزشی نازک کف لاستیکی از روی آن عبور کردم.

کف پای شما یکی از مناطق حساس بدن شما است بنابراین باید مطمئن شوید که به هر قیمتی از آن محافظت می کنید.

وقتی در دفتر کار هستیم، نباید زیاد نگران ناهمواری های زمین باشیم - اما اگر در یک منطقه سنگلاخی هستید، بهتر است کفشی بپوشید که کف آن از پایتان محافظت می کند.

مقایسه بوت ها و کفش ها

آیا بوت ها از پای شما محافظت می کنند؟

پاشنه بوت ها علاوه بر ایجاد کشش مناسب، یک مانع لاستیکی محکم بین پاها و زمین خشن نیز ایجاد می کند. کفشهای مجلسی و کفشهای ورزشی اغلب کفهای چرمی یا لاستیکی نازکی دارند که محافظت زیادی در برابر عناصر ایجاد نمی کنند.

از طرف دیگر، چکمه های مردانه بادوام به طور معمول کف ضخیم تر با آج بهتری دارند که مساوی است با تجربه راحت تر هنگام راه رفتن در آب و هوای سخت و زمین های خشن.

دلیل 6. بوت ها قابلیت تطبیق پذیری بیشتری نسبت به کفش ها دارند

بوت های مجلسی بسیار متنوع تر از کفش های مجلسی هستند.

پوشیدن کفش های مجلسی رسمی با شلوار جین هرگز خوب به نظر نمی رسد. هر از گاهی می توان از شلوار جین در لباس های اسمارت کژوال استفاده کرد اما هنگام پوشیدن آنها با کفش های رسمی مانند یک مرد به نظر می رسد که نمی داند چگونه لباس درست بپوشد. بسیاری از کفش های رسمی دارای همین مشکل هستند بنابراین بهتر است به هر قیمتی از این موضوع خودداری کنید.

با این حال، پوشیدن بوت های مجلسی با شلوار جین در کل داستان متفاوتی است.

بوت ها بیشتر از کفش ها تظبیق پذیر هستند

کدام بوت ها همه کاره هستند؟

ساختار ساده تر و بزرگتر بوت ها، زیبایی ظاهری و راحتی بیشتری ایجاد می کند. به این معنی که باعث می شود شما بتوانید آن را هم با شلوار جین پوشید و هم با کت و شلوار و کراوات.

بوت های چلسی خوبی در این مورد وجود دارد. ست شدن بوت های چلسی مشکی یا قهوه ای با شلوار جین می تواند بسیار شیک به نظر برسد و شما را در میان مردانی که کفش ورزشی و صندلی پوشیده اند متمایز کند. آنها می توانند یک لبه بسیار درجه یک را برای یک لباس غیر رسمی کژوال انجام دهند.

بهترین چیز؟ همان بوت های چلسی را می توانید با کت و شلوار و کراوات در دفتر کار بپوشید به شرطی که دقیق در مورد ست کردن لباس فکر کنید. شما می توانید از قوانین کلاسیک خیاطی پیروی کنید، اگر رنگ آن را با رنگ کمربند ست کنید و بند ساعت مچی شما هم با آن ها مطابقت داشته باشد.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.