بهترین فیلم های سینمایی مارول - فیلم های ابر قهرمانی که باید ببینید

بهترین فیلم های سینمایی مارول - فیلم های ابر قهرمانی که باید ببینید

  • ایثار علیزاده
  • ۲ سال پیش
  • ۴ دقیقه مطالعه
  • ۲,۱۹۷

از دکتر استرنج گرفته تا اسپایدرمن سم رامی، این ها بهترین فیلم های سینمایی ابر قهرمانی مارول هستند که تا کنون پخش شده اند.

فیلم های مارول طراحی و توسعه کاراکتری عالی از کامیک بوک ها دارند. حتی اگر مجموعه بسیار محبوب MCU را هم در نظر نگیریم، بازهم اقتباس های این کمپانی از کامیک بوک ها، طوفانی در سینمای مدرن به په کرده اند و هم در باکس آفیس و هم از لحاظ نقد ها و نمرات بسیار موفق بوده اند.

طرفداران مارول احتمالا با دیدن تاریخچه طولانی و تولید کنندگان متعدد موفق ترین فیلم های مارول تعجب میکنند. با این پیش فرض، این مطلب نگاهی اجمالی است به 10 فیلم برتر مارول از نگاه وب سایت متاکریتیک.

 

10- دکتر استرنج – Doctor Strange

دکتر استرنج - نمره متاکریتیک: 72دکتر استرنج

از بعضی جهات، دکتر استرنج یکی از مواردی است که استودیوی مارول توجه کمتری به آن معطوف ساخته است؛ از طرفی دیگر هم یکی سر راست ترین و اصولی ترین های مارول است.

این ترکیب به ذوق بینندگان و منتقدان بسیار خوش آمد. داستانی حیرت انگیز با بازیگرانی بسیار مناسب و جلوه های ویژه عالی که هیچگاه بیش از حد پیچیده نشده بود.

9- مرد عنکبوتی (2002)/مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه – Spider-man/Spider-man: Homecoming

مرد عنگبوتی سم رامی و مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه - نمره متاکریتیک: 73اسپایدر من سم رامی/اسپایدر من بازگشت به خانه

دو فیلم خوب هر دو با نمره 73 از وبسایت متاکریتیک، اما با داستان و زمانی متفاوت در دنیای مدرن ابرقهرمان ها.

اولین فیلم اسپایدرمن، نسخه اصلی سم رامی است که راه زیادی را برای معرفی فیلم های کامیک بوکی در قرن بیست و یکم طی کرد، اما بازگشت به خانه اولین فیلم از اسپایدرمن است که شباهت بیشتری به آنچه که از کامیک بوک های اسپایدرمن و پیتر پارکر به یاد داریم داشته است و تاکنون نیز بسیار موفق و محبوب از آب در آمده است.

8- ثور: رگناروک – Thor: Ragnarok

ثور: رگناروک - نمره متاکریتیک: 74ثور رگناروک - کریس همسورث

ثور: راگناروک، با اختلاف تحسین شده ترین فیلم دنیای سینماتیک مارول است. رگناروک با اضافه کردن یک لایه اضافی کمدی به اصول و چهارچوب فضا، تحولی در این فرانچایز ایجاد کرد و با استقبال بی نظیر منتقدین و بینندگان روبرو شد.

این موفقیت ها بدون وجود کریس همسورث دوست داشتنی امکان پذیر نبود و او در این فیلم به خوبی درخشید و با کاراکتر شوخ خود در نقش ثور، نشان داد که او هم به خوبی رابرت داونی جونیور است.

7- کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی/مردان ایکس: روز های گذشته آینده – Captain America: Civil War/X-Men: Days Of Future Past

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و مردان ایکس: روز های آینده گذشته - نمره متاکریتیک: 75جنگ داخلی - روز های آینده گذشته

هر دوی این فیلم ها با نمره 75 از وبسایت متاکریتیک، از موفق ترین و محبوب ترین فیلم ها با حضور چندین ابر قهرمان از فیلم های مختلف هستند. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، که سومین قسمت از این فرانچایز است، به نوعی دنباله ای بر مجموعه فیلم های انتقامجویان به شمار میرود. مردان ایکس: روز های گذشته آینده نیز یک مورد خاص در فرانچایز مردان ایکس است که در دو خط داستانی متفاوت رخ میدهد و یکی از بهترین های مارول به حساب می آید.

هر دوی این فیلم هم در باکس آفیس عملکرد خوبی داشتند و هم نقد ها و نمرات خوبی را از منتقدین دریافت کردند که بخش زیادی از این موفقیت را مدیون بازیگران و هنرنمایی عالی آنها هستند.

6- نگهبانان کهکشان – Guardians Of The Galaxy

نگهبانان کهکشان - نمره متاکریتیک: 75 نگهبانان کهکشان

یکی از جاه طلب ترین و پر ریسک ترین پروژه های مارول، نگهبانان کهکشان بود که گروهی از کاراکتر های کمتر شناخته شده کامیک بوک ها را به صحنه سینمای مدرن آورد.

ترکیب مناسب کمدی با یک نمایش فضایی، یک شاهکار از آب درآمد که باعث تحسین این فیلم هم از نظر منتقدین و هم از منظر بینندگان شد و این موفقیت، زمینه را برای ادامه این موضوع و تبدیل آن به فرانچایز خاص خود فراهم کرد.

5- لوگان – Logan

لوگان - نمره متاکریتیک: 77لوگان - هیو جکمن

هیو جکمن با این فیلم از کاراکتر وولورین که او را به یک ستاره جهانی سینما تبدیل کرده بود خداحافظی کرد. حال دنیای مردان ایکس بدون او به کار خود ادامه خواهد داد.

جیمز مانگولد، کارگردان این فیلم، آنرا با چاشنی وسترن و نوآر (ژانری از فیلم های جنایی با خشونت زیاد) آمیخت و کاراکتر لوگان یا همان وولورین، در یک فضای غیر معمول احساسی ظاهر شد که به سختی تلاش میکند با دنیای به سرعت در حال تغییر ابرقهرمان ها کنار بیاید.

4- انتقامجویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

انتقامجویان: پایان بازی - نمره متاکریتیک: 78انتقامجویان: پایان بازی

آخرین دنباله مجموعه انتقامجویان تبدیل شد به موفق ترین فیلم از لحاظ مالی؛ چه در تاریخ خود مارول، چه در دنیای ابرقهرمانی و چه در تمام دنیا.

با جمع شدن ابرقهرمان هایی که دو دهه است آنها را از فیلم های متفاوت و متعدد میشناسیم، در برابر ویلین منحوس این مجموعه یعنی تانوس، بالاخره پس از دو دهه فرانچایز انتقامجویان به پایان رسید. پایان بازی، موفقیت بزرگی را حاصل کرد و نقطه عطفی در این ژانر بود که شاید تا مدت های طولانی نظیر آنرا مشاهده نکنیم.

3- مرد آهنی – Iron Man

مرد آهنی - نمره متاکریتیک: 79مرد آهنی

اولین فیلم از دنیای سینماتیک مارول یا همان MCU، یعنی مرد آهنی، همچنان در راس بهترین های این مجموعه باقی ماند. این فیلم آغاز یک دهه هنرنمایی رابرت دوانی جونیور دوست داشتنی در نقش یک ابرقرمان بود.

تاکید جان فاورو روی ترکیب کاربردی همزمان کمدی کاریزماتیک در کنار جلوه های ویژه و دیگر ویژگی ها، مرد آهنی را به یک میراث تبدیل کرد که سال ها در ذهن مردم باقی خواهد ماند و از آن به عنوان یک نماد یاد خواهد شد.

2- مرد عنکبوتی 2 – Spider-Man 2

مرد عنکبوتی 2 - نمره متاکریتیک: 83مرد عنکبوتی 2

دنباله نسخه اصلی اسپایدرمن سم رامی، موفقیتی حتی بزرگر تر از قسمت اول را برایش به ارمغان آورد. این فیلم برای اولین بار ثابت کرد که ژانر ابر قهرمانی میتواند هم رضایت بینندگان و هم منتقدین را جلب کند.

با آوردن ویلین مورد علاقه طرفداران اسپایدرمن، یعنی دکتر اختاپوس و نیز ادامه جریانات قسمت اول، این فیلم به موفقیت و جایگاهی دست یافت که تا به امروز هم معدود فیلم هایی به این جایگاه دست یافته اند.

1- پلنگ سیاه – Black Panther

پلنگ سیاه - نمره متاکریتیک: 88پلنگ سیاه - چادویک بوزمن

اولین فیلم ابر اقهرمانی رایان کوگلر با موضوع سوپر هیروی افریقایی، باعث شد دنیای سینماتیک مارول و ابر قهرمان ها برای اولین بار بتوانند جایزه بهترین تصویر را از آکادمی اسکار دریافت کند؛ البته این موضوع تنها یکی از موفقیت های بزرگ این فیلم بود.

این اثر، اولین فیلم ابر قهرمانی بود که نقش اصلی آن یک سیاه پوست بود؛ علاوه بر آن بیشتر بازیگران دیگر هم سیاه پوست بودند که این موضوع، به نوعی محکوم کردن نژاد پرستی است.

منتقدین نمرات بسیار خوبی را به دلیل داستان پیش رونده و حماسی به این فیلم اختصاص دادند.

متاسفانه بازیگر نقش پلنگ سیاه، چادویک بوزمن، در سال 2020 به علت سرطان روده درگذشت.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.