بهترین فیلم های آخرالزمانی - معرفی برترین فیلم های رستاخیزی

بهترین فیلم های آخرالزمانی - معرفی برترین فیلم های رستاخیزی

 • ایثار علیزاده
 • ۳ سال پیش
 • ۲۴ دقیقه مطالعه
 • ۷۱,۴۹۴

در این روز های غیر معمولی که داریم، احتمالا شما هم بیشتر از سابق به پایان دنیا و آخرالزمان فکر میکنید. فیلم های این ژانر، برای بعضی ها حکم ماجراجویی را دارد و این فیلم ها را به قصد فاصله گرفتن از زندگی روزمره و تکراری می بینند. اما برخی دیگر از افراد در جهت مقابل قرار دارند و معتقد اند این فیلم ها زندگی کنونی انسان ها و یا دنیایی که روزی در آن زندگی خواهیم کرد را نشان می دهند.

در این مطلب سعی کرده ایم بهترین فیلم های آخرالزمانی را برای شما انتخاب کنیم. این فیلم ها ممکن است نگاهی اجمالی به آنچه در پیش روی دنیا است باشند و یا به تصویر کشیدن جامعه پس از یک فاجعه جهانی. برخی هم روایاتی اغراق آمیز از اتفاقاتی است که ممکن به وقوع بپیوندد. اما همه فیلم های این لیست یک ویژگی مشترک دارند: قطعا همه آنها ارزش دیدن را دارند.

ملاک ما برای انتخاب این فیلم ها، داستان هایی بودند که در آن جهان دچار نوعی فاجعه شده. به هر حال همه این عناوین حرف هایی برای گفتن دارند؛ نه فقط در مورد شرایطی که شاید روزی در آن قرار گیریم، بلکه در مورد زندگی و جهان کنونی ما. پس لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی خودتان را در این مطلب پیدا کنید و خود را برای شرایط سخت آماده کنید!

 

1- مکس دیوانه: جاده خشم – Mad Max: Fury Road

 • کارگردان: گرگور میلر
 • نویسندگان: گرگور میلر، برندون مک کارتی، نیکو لاتوریس
 • بازیگران: تام هاردی، شارلیز ترون، نیکولاس هولت، هو کیایس-وایتلی

مکس دیوانه: جاده خشم

این فیلم در آینده قرار دارد ک نسل بشر خود را به پست ترین حد ممکن رسانده است و جهان توسط یک ارباب وحشی کنترل میشود. شما ممکن است دیوانه وار تر از این فیلم پیدا نکنید. جورج گریگور کارگردان سه قسمت اول این فرانچایز، احتمالا فقط چندین دسته 18 چرخ و ماشین های سنگین را به صحرا برده و آنها یکی پس از دیگری منفجر کرده است. شارلیز ترون نقش زنی جنگجو را بازی میکند که علیه رژیم مبارزه میکند. تام هاردی در تمام طول فیلم بالا و پایین میشود و به این طرف و آن طرف پرت میشود. تماشای این فیلم ضربان قلبتان را بالا میبرد. یک فیلم کامل از همه لحاظ. اگر تا به حال این فیلم رو ندیده اید، در اولین فرصت به تماشای آن بنشینید.

2- برف شکن -  Snowpiecer

 • کارگردان: بونگ جون هو
 • نویسندگان: بونگ جون هو، کلی مسترسون
 • بازیگران: کریس اوانس، سانگ کانگ هو، اد هریس، جان هرت، تیدا اسوینتون، جیمی بل، اوکتیویا اسپنسر

برف شکن کریس اوانز

کسانی که بون جون هو را می شناسند، همین که بدانند او کارگردان و نویسنده این فیلم بوده است، کافی است تا آنرا در صدر لیست خود قرار دهند. همانطوری که فیلم انگل (به کارگردانی بون جون هو) در سال 2019 غوغایی به پا کرد، برف شکن هم در سال 2014 همین شرایط را داشت. این فیلم با اقتباس از رمان فرانسوی فرار (La Transperceneige) ساخته شده است و در سال 2031 روی یک قطار بدون مقصدی نهایی اتفاق می افتد. این قطار در سراسر دنیا میگردد و نجات یافتگان از واقعه ای که بر اثر تلاش برای متوقف کردن گرمایش زمین اتفاق افتاد را جمع کرده و از آنها محافظت میکند. این فیلم هم درست مانند فیلم انگل، نگرانی های اجتماعی-اقتصادی را در یک داستان هیجانی به تصویر کشیده است.

در حالی که ثروتمندان در جلوی قطار و در شرایطی لاکچری زندگی میکنند، کورتیس (کریس اوانس) و سایرین در انتهای قطار مجبور اند با کمترین امکانات و غذا هایی سوال بر انگیز زندگی خود را سر کنند و هر لحظه در ترس کشته شدن توسط دیگران برای تصاحب وسایلشان هستند. اما اگر لیوانی را پر کنید بالاخره میریزد و  حال کورتیس هم تصمیم گرفته است که انقلابی را رهبری کند و راهشان را به جلوی قطار باز کند. این فیلم شما را به چالش میکشد که شما هم در مورد موارد مشابه امروزی و اینکه یک رهبر واقعی به چه معنا است فکر کنید.

3- این آخرشه – This Is The End

 • نویسندگان و کارگردانان: سث روگن، ایوان گولدبرگ
 • بازیگران: سث روگن، جونا هیل، جیمز فرانکو، دنی مک براید، کریگ رابینسون

this is the end

آیا شما هم از افرادی هستید که با دیدن کمک های سلبریتی ها در طول پاندمی ها با خواند آهنگ تصور کن (اثرجان لنون) در عمارت هایشان، به شدت اذیت میشوید؟ اگر پاسختان مثبت است، مرهم شما این فیلم کمدی-ترسناک است. این فیلم واکنش بزرگترین نام های الیوود را به آخرالزمان نشان میدهد. این بازیگران همگی نقش خود در دنیای واقعی را بازی میکنند که هنگامی که اهریمن ها برمیخیزند و روز های پایانی فرا میرسند، میبینند که در عمارت جیمز فرانکو در لس آنجلس گیر افتاده اند. نکته ای که در این فیلم به آن اشاره میشود این است که سلبریتی ها مثل ما نیستند؛ همانطور که در پاندمی ویروس کرونا دیدیم.

4- دوازده میمون – 12 Monkeys

 • کارگردان: تری گیلیام
 • نویسندگان: دیوید پیپلز، جانت پیپلز
 • بازیگران: بروس ویلیس، برد پیت، کریستوفر پلامر

12 میمون

اینکه بگوییم تصور تری گیلیام از آینده در دوازده میمون غم انگیز است، به درستی این این است که بگوییم آسمان آبی است. این غم در طول فیلم به خوبی شما را هم در بر خواهد گرفت. داستان آینده فیلم در سال 2035 قرار دارد، جایی که در یک زندان زیرزمینی، یکی از زندانیان (بروس ویلیس) را آموزش میدهند و به گذشته در سال 1996 می فرستند تا ویروس کشنده ای را که نسل بشر را به سوی انقراض سوق داد را متوقف کند. اما دلیل اینکه زندانیان را آموزش میدهند چیست؟ برای اینکه سفر در زمان بسیار خطرناک است و البته زندانیان هم برای آنها مقرون به صرفه اند. کاراکتر بروس ویلیس سفر های زیادی به گذشته و اینده انجام میدهد و در این سفر ها یک بیمار روانی (برد پیت) که یک زیست بوم گرای رادیکالی هم هست او را همراهی میکند. بازی در این نقش باعث شد تا برد پیت برای اولین بار نامزد جایزه اسکار شود. این فیلم در واقع بد ترین حالتی که ممکن است یک ویروس ایجاد کند را در نظر گرفته است.

5- وال ای – WALL-E

 • کارگردان: اندرو ایتانتون
 • نویسندگان: اندرو استانتون، جیم ریردون
 • بازیگران: بن بارت، الیسا نایت، جف گارلین، فرد ویلارد، جان رازنبرگر، کتی نجیمی، سیگورنی ویور

وال ای

اگر به دنبال یک فیلم آخر الزمانی با دید خوشبینانه هستید، وال ای بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این شاهکار پیکسار ک در سال 2008 منتشر شد، آینده ای را نشان میدهد که بشر زمین را کاملا ترک کرده است و از آن به عنوان سطل آشغال استفاده میکند. حال آنها در سفینه ای بسیار عظیم در فضا زندگی میکنند؛ اما ریشه و اصل خود را از دست داده اند و تمام زندگی آنها توسط کامپیوتر ها برنامه ریزی شده است؛ ماهیچه های آها به دلیل عدم استفاده طولانی مدت تحلیل رفته اند. یک زندگی کاملا اتوماتیک!

این انیمیشن بسیار تاثیر گذار، در واقع داستانی عاشقانه بین دو ربات است که با هم تلاش میکنند تا به انسانها یادآوری کنند که ریشه و اصل آنها چیست و کجاست.

6- پس فردا – The Day after Tomorrow

 • کارگردان: رولاند امریچ
 • نویسندگان: رولاند امریچ، جفری ناچمانوف
 • بازیگران: جیک جیلنهال، دنیس کواد، یان هولم، امی روسوم، سیلا وارد

پس فردا جیک جیلنهال

اگر دوست دارید که فیلم مورد نظرتان در این ژانر مبالغه آمیز باشد، پس فردا، ساخته رولاند امریش ارزش امتحان کردن را دارد. این فیلم با اینکه کمی مبالغه آمیز است اما به خوبی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. این فیلم هشداری برای تغییرات اقلیمی است؛ هشداری با هزینه 125 میلیون دلار. داستان در مورد یک اقلیم شناس به همراه پسر و همکارانش می باشد که سعی دارند به دولت در باره اختلال قریب الوقوع در گردش اقیانوس اطلس شمالی هشدار دهند. اما مقامات دولتی توجه نمیکنند و چیزی که دانشمندان گفته بودند اتفاق افتاده و دنیا به عصر یخبندان جدیدی وارد یشود. جلوه های بصری خیره کننده هستند و امریش به خوبی نشان میدهد که بلای تغییرات اقلیمی میتواند چه فاجعه ای به بار آورد.

7- فرار از نیویورک – Escape From New York

 • کارگردان: جان کارپنتر
 • نویسندگان: جان کارپنتر، نیک کسل
 • بازیگران: کرت راسل، هری دین استانتون، دونالد پلیزنس، آدرین باربو، ارنست بورگناین

فرار از نیویورک

شاید دیدن فرار از نیویورک در این لیست کمی آزار دهنده به نظر برسد. اما این اثر تاریک و علمی-تخیلی جان کارپنتر، یک هشدار و یادآوری است برای اینکه بدانیم اوضاع همواره می تواند بدتر باشد.

داستان در مورد دولت هایی است که مردم خود را سرشکسته میکنند و نشان میدهد که با فراموشی کامل طبقات پایین جامعه چه اتفاقی خواهد افتاد. در مورد این فیلم، اتفاقی که می افتد این است که در زندانی به بزرگی یک شهر، مسابقات مرگباری برگزار میشود که توسط فردی بی رحم اداره میشود. بیایید امیدوار باشیم که هیچگاه به چنین سرنوشتی دچار نشویم.

8- فرار از لس آنجلس – Escape From L.A.

 • کارگردان: جان کارپنتر
 • نویسندگان: جان کارپنتر، دبرا هیل، کرت راسل
 • بازیگران: کرت راسل، استیو باسمی، پیتر فوندا، پم گریر، بروس کمپبل

فرار از لس آنجلس

فرار از نیویورک که محصول سال 1981 بود، یک اثر هیجانی کلاسیک بود. اما دنباله آن، یعنی فرار از لس آنجلس اصلا اینطور نیست. در اینکه هر دو ارزش دیدن را دارند شکی نیست و هر دو این فیلم ها از شاهکار های دهه 90 بودند. طبع خاص جان کارپنتر در این فیلم هم به خوبی مشهود است که نشان دهنده آینده ای از جزیره لس آنجلس است که باز هم به یک زندان با مسابقات و مبارزات مرگ بار تبدیل شده است و کرت راسل در اینجا هم تقریبا یک قهرمان است. قهرمانی که یک طرف تاریک هم دارد؛ طرفی که در این زندان تاریک به او القا شده است.

9- جنگ برای سیاره میمون ها – War For The Planet Of The Apes

 • کارگردان: مت ریوز
 • نویسندگان: مارک بامبک، مت ریوز
 • بازیگران: اندی سرکیس، وودی هارلسون، استیو زان

جنگ برای سیاره میمون ها

این فیلم خیلی ها را به گریه کردن واداشت. شاهکار حماسی از مت ریوز که ریبوتی از سه گانه سیاره میمون ساخته سال 1968 است. این سازندگان یک ایده احمقانه را به اثری هیجان انگیز، احساسی، پیچیده و البته امیدوارانه تبدیل کرده اند که نیاز بشریت به یکدلی برای پیروزی را به ما یادآور میشود.

دو سال پس از حمله بونوبو کوبا، کایزر و قبیله اش که میمون هایی هوشمند و جهش یافته هستند مجبور میشوند که با یک گروه نظامی امریکایی به نام آلفا-امگا وارد جنگ شوند. این گروه میمون هایی را که قبلا به کوبا وفادار بوده اند را استخدام کرده است...

10- جاده – The Road

 • کارگردان: جان هیل کات
 • نویسنده: جو پنهال
 • بازیگران: ویگو مورتنسن، کودی اسمیت-مکفی، رابرت دووال، شارلیز ترون، گای پییرس

جاده

جاده یکی از بهترین فیلم های این لیست و قطعا یکی از بهترین فیلم های آخر الزمانی تاریخ به حساب می آید. این فیلم که بر اساس رمانی با همین نام نوشته کورماک مک کارتی ساخته شده است، در آینده ای اتفاق می افتد که زمین در اثر طوفانی مهیب به مرز نابودی کشیده شده است. در این دنیا پدر و پسری سعی میکنند تا راه خود را از میان زمین بی ثمر، آدمخوار ها و دزد ها پیدا کرده و البته با مشکلات خودشان هم کنار بیایند. جاده، فیلمی است با محوریت نزول انسان به سوی پستی و در دنیایی اینچنین که غذا و پناهگاه ارزش هستند، آیا دیگر آدم های خوب و بد وجود دارد؟ این فیلم هیچ جواب آسانی به بیننده نمیدهد و فیلمی نیست که با دیدن آن حس خوبی پیدا کنید. اما اگر به فیلم های آخرالزمانی علاقه دارید، این فیلم ارزش دیدن را دارد.

11- ماتریکس – The Matrix

 • کارگردانان و نویسندگان: لانا واچوفسکی، لیلی واچوسکی
 • بازیگران: کیانو ریوز، لارنس فیشبرن، کری-آنه ماس، هوگو ویوینگ، جو پانتولیانو

ماتریکس کیانو ریوز

قرص های قرمز، جاخالی دادن در برابر گلوله، هنر های رزمی، شهرت و جذبه کیانو. احتمالا هیچ فیلم علمی-تخیلی و یا اکشن به اندازه ماتریکس روی فرهنگ مدرن پاپ تاثیر نگذاشته است. فیلمی که با دیدن آن باور نمیکنید که در سال 1999 اکران شده باشد. ماتریکس تا به امروز هم بسیار موفق بوده است و به خوبی موضوعات فلسفی، منطق شرقی و غربی و نیز فرهنگ پاپ را در خود جای داده است. کیانو رویز نقش هکری به نام نئو را بازی میکند که به خوبی میداند در زندگی چیز های بیشتری از آنچه می بینیم وجود دارد. او به دنبال شخصی به نام مورفیوس میگردد تا او را به داخل سوراخ خرگوش هدایت کند. از آن طرف مورفیوس هم به دنبال نئو است، زیرا فکر میکند احتمالا نئو یک مسیح موعود در دنیای تکنولوژی است که قادر است بشریت را از ذات بد و پنهان خویش، از طریق تکنولوژی رهایی بخشد.

من و شما در یک دنیای واقعی زندگی نمیکنیم؛ بلکه در شبیه سازی یک کامپیوتر زندگی میکنیم که در حالی که ربات های خبیث از جسم ما به عنوان سوخت تغذیه میکنند و ما را تسکین میدهند. نئو، مورفیوس، ترونتی و سایر افرادی که در در مبارزه با مامور ها هستند، در تلاش اند که پیشگویی ها را رمز گشایی کنند. انواع تئوری هایی که فرا تر از مرز های علم امروزی هستند را میتوانید در این فیلم پیدا کنید.

12- شان می میرد – Shaun Of The Dead

 • کارگردان: ادگار رایت
 • نویسندگان: ادگار رایت، سیمون پگ
 • بازیگران: سیمون پگ، نیک فراست، بیل نای، پنه لوپه ویلتون، کیت اشفیلد، لوسی دیویس، دایلان موران، ریف اسپال، پیتر سارافینوویچ

شان می میرد

این فیلم با هر سکانس ما را غافلگیر میکند؛ زیرا ورود تازه ای به دنیای ترسناک زامبی ها است. شان آدمی بیخیال است که زندگی قابل پیش بینی و آسانی دارد و احساس راحتی میکند. او ناگهان مجبور میشود که به رهبری با اعتماد به نفس تبدیل شود تا خانواده و دوستانش را ایمن نگه دارد.

این فیلم برخلاف دیگر فیلم های زامبی که گروهی از بازماندگان را دنبال میکند که در پی امنیت هستند، فاقد المانت های معمولی فیلم های زامبی است که همین ویژگی شان می میرد را بالاتر از بقیه قرار داده است. این فیلم رگه هایی طنز گونه دارد که از وحشت آن به عنوان یک فیلم آخرالزمانی و زامبی کم کرده و آنرا به سمت ترسناک-کمدی سوق میدهد.

13- مالیخولیا – Melancholia

فیلم مالیخولیا

 اگر بخواهیم یک فیلم را از این لیست انتخاب کنیم که مناسب دوران ویروس کرونا نباشد، بدون شک مالیخولیا خواهد بود. این فیلم بسیار عالی، خیره کننده و البته شوکه کننده، درمورد سلامت ذهنی، پایان دنیا و احساسات مشترک انسان ها است. رک به شما بگویم؛ این فیلم به شدت افسرده کننده است و باعث میشود که احساس بدی درمورد ذات انسان در بحران ها پیدا کنید. کریستین دانست هرگز بهتر از نقشی که در این فیلم بازی کرد، هنر نمایی نکرده است. او در نقش زنی است که در شب عروسی اش دچار ناراحتی بسیاری میشود و همان شب نیز متوجه تغییراتی در فضا میشود که سرنوشت وحشتناک انسان ها را به دنبال دارد: سیاره ای در حال حرکت به سمت زمین و برخورد با آن است. فیلم های دیگری نیز با همین موضوع ساخته شده اند، اما مالیخولیا روی بدترین، زشت ترین و پست ترین ویژگی های انسان ها دست میگذارد.

14- روز استقلال – Independence Day

 • کارگردان: رولاند امریش
 • نویسندگان: دین دولین، رولاند امریش
 • بازیگران: ویل اسمیت، بیل پالمن، جف گولدبلام، جاد هیرش، رندی کواید، مارگارت کولین، برنت اسپینر

روز استقلال

این فیلم دهه نودی، استاندارد هایی را برای فیلم های آخرالزمانی با موضوع هجوم بیگانگان فضایی تعریف کرد. آیا گروهی بزرگ، قدرتمند و کنجکاو در دوردست ها وجود دارند که به ما نگاه بسته اند؟ در صورت هجوم بیگانگان واکنش شما چگونه خواد بود؟ آیا فرار خواهید کرد و یا از بام خانه تان به آنها خوشامد میگویید؟ این فیلم شما را به چالش میکشد تا به این سوالات پاسخ دهید. روز استقلال هم مانند بسیاری دیگر از فیلم های این ژانر، چندی از اساسی ترین مسائل این فیلم ها را دنبال میکند؛ اما ارزش واقعی این موضوع را ثابت میکند. روز استقلال یکی از بهترین های فیلم های فاجعه ای است که با قهرمان های جذاب و پایان خوبش، خاطرات خوبی را برایتان رقم خواهد زد. این اطمینان را به شما میدهم که هیچ بخش حوصله سر بری در طول این فیلم مشاهده نخواهید کرد.

15- انتقامجویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

 • کارگردانان: جو و آنتونی روسو
 • نویسندگان: استفن مک فیلی، کریستوفر مارکوس
 • بازیگران: رابرت داونی جونیور و دیگر بازیگران محبوبی که نیازی به معرفی و نام بردن آنها نمیبینیم!

طرفدراران مارول میدونن که این فیلم نیازی به معرفی و تعریف و تمجید نداره!انتقامجویان: پایان بازی

بله، اتقامجویان: پایان بازی از لحاظ فنی یک فیلم آخرالزمانی به شمار می رود. داستان این فیلم پس از محو شدن نیمی از جمعین جهان به دست ویلین این مجموعه یعنی تانوس جریان دارد. یک ساعت ابتدایی فیلم بیشتر به غم و اندوه بازماندگان میپردازد. انتقامجویان: پایان بازی به خوبی تصویری از دنیایی پس از چنین فاجعه ای و آسیب های پس از آن (مخصوصا آنهایی که هنوز هم در حال ادامه دادن هستند مانند ناتاشا و کاپیتان) را به بیننده نشان میدهد. هچنین این شاهکار بسیار واقع بینانه است؛ به طوری که پشتکار چند ساله گروهی را به نمایش میگذارد که میخواهند دنیا را به جای بهتری تبدیل کنند. و بله این فیلم پر از قدرت های و ماورایی و ابرقهرامانی است.

16- حس بی نقص – Perfect Sense

فیلم حس بی نقص

دیوید مکنزی به عنوان یک کارگردان، یکی از آنهایی است که بدون واهمه از یک ژانر به ژانری دیگر پرواز میکند. از فیلم آدم جوان گرفته تا فیلم نیو-وسترن اگر سنگ از آسمان ببارد، او معمایی مبهم در سبکش دارد که به مرور بیننده را به درون فیلم هایش میکشد. ایوا گرین و ایوان مک گرگور در نقش دو نفر هستند که درست زمانی که همه چیزشان را از دست داده اند یکدیگر را پیدا میکنند. به لطف هنرنمایی زیبای این دو نفر، این درام آخرالزمانی بسیار جذاب از آب در آمده است. این دو نفر در حالی که دنیا در حال فروپاشی است، عاشق همدیگر میشوند. حس بی نقص موضوعی بسیار جالب را دنبال میکند؛ خلاصه بگویم مردم ناگهان شروع به از دست دادن یکایک احساس هایشان میکنند و با از دست دادن هر حس، یک طغیان بیرونی بروز میدهند. مثلا در ابتدا با گریه زیاد شروع میشود و بعد از آن بویایی شان را از دست میدهند. این فیلم دنیایی را نشان میدهد که فقط با از دست دادن احساسات مختلف رو به زوال است و هنرنمایی خوب گرین و مک گرگور باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

17- طلوع مردگان –1978 Dawn Of The Dead

طلوع مردگان 1978

به جرأت می توان گفت هیچکس به اندازه جورج آر. رومرو در زمینه فیلم های آخرالزمانی برای سینما کار نکرده است، پدرخوانده زامبی ها که بینندگان امریکایی را برای نخستین بار جهت تماشای فیلم Night Of The Living Dead (شب مردگان زنده) به سینما ها برد. فیلم مذکور بسیار عالی بود و در زمینه خود، معادلات دنیای سینما را تغییر داد. اما این طلوع مردگان محصول سال 1978 بود که واقعا همه المانت های آخرالزمانی را در خود جمع کرد و نشان داد که بشریت چگونه میتواند خود را به مرز فروپاشی برساند و همین فیلم بود که رومرو را به شهرت رساند.

داستان در مورد گروهی از بازماندگان است که در داخل دیوار های یک مرکز خرید پناه گرفته اند و در دنیایی رو به نابودی سعی در زنده ماندن دارند. و چه چیزی بهتر از این که در دنیای رو به زوال بیرون، آنها پشت دیوار های محکم و پر از کالا های مورد نیازشان به س میبرند؟ اما دنیای در حال فروریختن بیرون، در نهایت به سراغ آنها نیز خواهد آمد.

18- طلوع مردگان – Dawn Of The Dead 2004

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • نویسنده: جیمز گان
 • بازیگران: سارا پالی، وینگ رامز، جیک وبر، کی پیفر

طلوع مردگان 2004

این فیلم در واقع بازسازی طلوع مردگان کلاسیک است و حرف هایی برای گفتن دارد؛ ازجمله اینکه زک اسنایدر کارگردانی آن را به عهده داشت. این فیلم به خوبی توانسته است که درون مایه طنز و نیز اصالت نسخه اصلی را بدون اینکه آنرا سکانس به سکانس کپی کرده باشد، در کنار هم داشته باشد و به خوبی نشان میدهد که برای خانواده ای که با زامبی ها درگیر هستند چه اتفاقاتی میتواند بیفتد.

19- نائوشیکا از دره باد – Nausicaa Of The Valley Of The Wind

نائوشیکا از دره باد

به عنوان یکی از بهترین انیمه های دنیا، با گذشت چند دقیقه از تماشای نائوشیکا از دره باد به آسانی فراموش میکنیم که داستان این فیلم مربوط به زمان بعد از جنگی است که جامعه را به نابودی کشاند. دنیای نائوشیکا هزار سال پس از دورانی به نام 7 روز  از آتش قرار دارد و بسیار با چیزی که انتظارش را دارید متفاوت است. بازماندگان قلمرو های متعددی برای خود تعیین کرده اند که با جنگلی سمی که به تازگی به وجود آمده است از هم جدا میشوند. جنگلی بی ثمر و پر از غول ها، حشرات جهش یافته و دیگر هیولا های گوناگون. هنگامی که نائوشیکا تلاش میکند تا با ساکنین این جنگل ارتباط برقرار کند به امید اینکه بتواند در کنار آنها زنده بماند، موجودی باستانی برمیخیزد و به تهدیدی برای دنیا تبدیل میشود که میتواند اوضاع را بسیار بد تر کند.

نائوشیکا از دره باد حدود 35 سال پیش توسط هایائو میازاکی، کارگردان و سازنده انیمه های مشهور ژاپنی کارگردانی شده است، اما همچنان به صورت میراثی مستقل از زمان باقی مانده است.

19- لبه فردا – Edge of tomorrow

 • کارگردان: دوگ لیمان
 • نویسندگان: جز باترورز، جان-هنری باترورزو، کریستوفر مک کواری
 • بازیگران: تام کروز، امیلی بلانت، برندن گلیسون، بیل پاکستون، شارلوت رایلی، نوا تیلور

لبه فردا تام کروز امیلی بلانت

البته که لبه فردا یکی از چندین فیلمی است که در آن پروتاگونیست (شخصیت اصلی) در یک حلقه زمانی گیر افتاده است و تا زمانی که راه حلی برای شکستن آن پیدا نکند، مجبور است همان روز یا زمان مشخص را بار ها و بار بدون پایان تکرار کند. به لطف بازی بی نظیر تام کروز و امیلی بلانت در نقش دو سرباز که باید راهی برای شکست دادن بیگانگان پیدا کنند، این فیلم بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیگر دلیلی که باعث جذابیت این فیلم آخرالزمانی شده است، شیوه استفاده آن از حلقه زمانی است. ماموریت ویلیام کیج (تام کروز) ساده است: او باید به خط مقدم جبهه برود تا به سربازان کمک کند که بیگانگان که با نام میمیک ها شناخته میشوند را شکست دهند. کیج مجبور است تا با راتاسکی (بلانت) کنار آمده و قانعش کند که به او آموزش دهد و در ماموریت کمکش کند.

20- در ساحل – On the Beach

در ساحل 1959

فیلمی با اقتباس از یکی از مشهورترین و قریب الوقوع ترین روایات ادبیات و هنر، ساخته سال 1959. اثری کلاسیک که پس از جنگ جهانی سوم جریان دارد که پس از جنگ اتمی تمام جمعیت نیم کره شمالی از بین می روند و فقط تعداد کمی در جنوبی ترین نقاط زمین باقی می مانند؛ با علم به اینکه این حملات اتمی به زودی به سراغ آنها نیز خواهد آمد. بازیگران خوبی همچون آنتونی پرکینز، آوا گاردنر، گریگوری پک و فرد استیر در این فیلم حضور دارند و بی رحمانه شما را به تماشای درد و رنج خودشان در طول جنگ و یا بعد از آن وا می دارند، در حالی که هم آنها و هم شما میدانید که احتمال پیروزی وجود ندارد. یک درام آخرالزمانی که ارزش جان انسان ها را به ما یادآور میشود و به ما می آموزد که باید این زندگی را نجات دهیم، قبل از اینکه کار از کار بگذرد.

21- دختر تانکی – Tank Girl

فیلم دختر تانکی

اگر فیلمی را دوست دارید که آخرالزمان را به صورتی سرگرم کننده نشان دهد، دختر تانکی انتخاب خوبی خواهد بود. در این دنیای پسا آخرالزمانی، یک لیوان آب برای بیشتر مردم ارزش بیشتری از جان یک انسان دارد؛ مخصوصا برای آنهایی که در مسند قدرت هستند. لوری پتی در نقش دختری است که به کمک سربازانی که حاصل مهندسی ژنتیک اند به مبارزه با این افراد میپردازد. لوری پتی در این فیلم بازی بی نظیری از خود به جا گذاشته است. هرگاه احساس کردید که حالتان خوب نیست و به استراحت و مرخصی از دنیای خسته کننده خود نیاز دارید، حتما به دختر تانکی نگاهی بیندازید.

22- پناه بگیر – Take Shelter

پناه بگیر

این فیلم ساخته دو فیلمساز و کارگردان مشهور، یعنی جف نیکولز و مایکل شانون می باشد. این دو نفر در طول سال های فعالیتشان  5 اثر مشترک دارند که بهترین و هیجان انگیز ترین این فیلم ها بی شک همین پناه بگیر است. شانون نقش یک پدر را بازی میکند که توهم طوفان و گردبادی مهیب به همراه باران سیاهی که مانند روغن است را دارد. این موضوع باعث شده است که او به خطری برای همسر و فرزندش تبدیل شود. او بخش زیادی از زندگی اش را به ساخت پناهگاه برای پایان دنیا که کسی جز خودش به آن باور ندارد صرف میکند و در شهر مورد تمسخر قرار میگیرد. شانون و جسیکا چاستین (در نقش همسرش) بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشته اند؛ خصوصا شانون که نقشی را در بین دیوانگی و وحشت بازی میکند و سخت تلاش میکند خانواده اش را از تهدیدی نجات دهد که فقط خودش میتواند آنرا ببیند. آیا این مرد دیوانه است؟ آیا او یک فرستاده است؟ پناه بگیر شما را تا دقایق پایانی با این سوالات تنها میگذارد و در آخر یک پایان بندی احساسی، کامل  و عالی را به شما ارائه میکند.

نیکولز به خوبی توانسته است استرس و ترس را از طریق این کاراکتر به بیننده القا کند و اینگونه یکی از بهترین درام ها را بسازد؛ اما نه فقط از لحاظ ترس از پایان دنیا، بلکه از جهات ترس از هزاران تهدیدی که اطرافمان جریان دارند، موضوع سلامت روانی و نیز از هم پاشیدن یک خانواده .

23- پونتی پول – Pontypool

 • کارگردان: بروس مک دونالد
 • نویسنده: تونی بورگس
 • بازیگران: استفن مک هتی، لیزا هول، جورجینا رایلی، رانت الیاناک، ریک رابرتز، دنیل فازرز

پونتی پول

به شخصه، پنتی پول همواره یکی از فیلم های ترسناک و دقیق تر بگویم آخرالزمانی مورد علاقه ام بوده است. اتفاقات خاص و نوآورانه ای که در این فیلم به وقوع می پیوندد، آنرا در میان فیلم های زامبی متمایز کرده است. در این فیلم داستان گرانت مزی را دنبال میکنیم؛ شخصی که در یک ایستگاه رادیویی محلی کار میکند. داستان هنگامی عجیب میشود که گرانت و تولید کننده اش سیدنی، تماس های عجیبی از اتفاقات در بیرون و داخل شهر پنتی پول دریافت میکنند و مشخص میشود که ویروسی مسبب این اتفاقات است که بسیار سریع به دیگر افراد سرایت میکند.

این فیلم موضوعی بسیار متفاوت از دیگر فیلم های زامبی را دنبال کرده است. این ویروس از طریق هوا و آب و خاک و... انتقال نمیابد؛ بلکه از طریق کلمات منتقل میشود. کلمات خاصی که افراد خاصی را آلوده میکنند و باعث میشود که آنها به زامبی تبدیل شده و تمایل زیادی به خوردن افراد دیگر و حتی خودشان نیز داشته باشند. در این حین کارکنان ایستگتاه ازجمله گرانت و سیدنی خود را در ایستگاه حبس کرده اند، اما زامبی ها کم کم به ایستگاه راه پیدا میکنند...

24- شماره 10 خیابان کلاورفیلد – 10 Cloverfield Land

 • کارگردان: دان تراشنبرگ
 • نویسندگان: جاش کمپبل، مت استاکن، دمیان شازل
 • بازیگران: مری الیزابت وینستید، جان گودمن، جان گالاهر جونیور

شماره 10 خیابان کلاورفیلد

هووارد استامبلر فردی روانی است که زنی به نام میشل را از جاده خارج کرده و او را قانع میکند که اگر به پناهگاه او نیاید امواج رادیو اکتیوی که هوا را آلوده کرده است وی را خواهد کشت. میشل به پناهگاه زیرزمینی هووارد می رود. هووارد در واقع او را زندانی کرده است؛ با این تفاوت که به جای اینکه به میشل بگوید همینجا بمان، میگوید خارج از این جا خطرناک است.

25- یک مکان آرام – A Quiet Place

 • کارگردان: جان کراسینسکی
 • نویسندگان: جان کراسینسکی، برایان وودز، اسکات بک
 • بازیگران: جان کراسینسکی، امیلی بلانت، میلیسنت سیموندز، نوا جوپ

یک مکان آرام

این فیلم با بودجه 17 میلیون دلاری، باکس آفیس را به معنای واقعی ترکاند و فروش جهانی فوق العاده 340 میلیون دلاری را از خود به جای گذاشت. اگر تاکنون این فیلم را ندیده اید، شدیدا توصیه میکنم که دیدن یک مکان آرام را در برنامه خود قرار دهید و با خاموش کردن لامپ ها در مکانی ساکت بهترین شرایط را برای دیدن آن فراهم کنید. تمرکز داستان روی خانواده ای است که سعی دارند پس از اینکه بیگانگان به زمین هجوم آورده اند، زنده بمانند. این موجودات شما را نمی بینند؛ اما به خوبی کوچکترین صدا ها را میشنوند. بنابراین کلید زنده ماندن ساکت و بی صدا بودن است. طراحی صدا ها یکی از نقات قوت این فیلم بود که به خوبی شما را در عمق خود فرو میبرد. هنگام دیدن فیلم تا به خود می آیید میبینید که نفس خود را ناخودآگاه حبس کرده و به شدت سعی در ساکت ماندن دارید. تمام موارد تهدید و ترسناک فیلم به خوبی به اجرا درآمده اند، اما نقطه عطف این ویژگی ها ترکیب بازیگران و اهمیت خانواده در طول فیلم است. این بازیگران، به خوبی با بیننده ارتباط برقرار کرده و استرس والدین را به مخاطب القا میکنند. والدین این خانواده، در عادی ترین روز هایشان هم استرس زیادی را با مراقبت دقیق از فرزندانشان و در کنار آن آموختن مهارت های لازم برای زنده ماندن در این دنیای آخرالزمانی متحمل میشوند. حال تصور کنید که شما باید تمام این کار ها را در شرایطی انجام دهید که هیولا ها منتظر اند تا با شنیدن صدایی کوچک شما را پیدا کنند.

26- بدن های گرم – Warm Bodies

 • نویسنده/کارگردان: جاناتان لاوین
 • بازیگران: نیکولاس هولت، ترزا پالمر، راب کاردی، دیو فرانکو، آنالی تیپتون، کوری هاردریکت، جان مالکوویچ

بدن های گرم

یک فیلم آخرالزمانی زامبی دیگر در این لیست که ساخته جاناتان لاوین است. نقش ها و موضوعات احساسی، عاشقانه و عاطفی، امضای این کارگردان در آثارش است که در این فیلم به خوبی مشهود است. نیکولاس هولت یک زامبی است که از اسم خود تنها حرف «آر» را به خاطر دارد. ترسا پالمر در نقش جولی و دیو فرانکو در نقش پری که دوست پسر جولی است ظاهر میشوند. پس از حمله آر و دسته ای از زامبی ها به شهر، پری و جولی برای دفاع از شهر با آنها می جنگند؛ اما پری کشته میشود و آر مغز او را میخورد. خوردن مغز پری، باعث میشود آر احساسات و عواطف او را دیافت کند و می بیند که به جولی علاقه مند شده است...

این فیلم قدرت درون همه انسانها، یعنی عشق را به تصویر کشیده است و نشان میدهد که چگونه حتی یک زامبی هم تحت تاثیر این قدرت قرار میگیرد. این فیلم یادآوری همبستگی بین انسان ها است، هر چند که شاید خیلی از آن فاصله گرفته باشیم.

27- فرزندان انسان – Children Of Men

 • کارگردان: آلفونسو کارون
 • نویسندگان: آلفونسو کارون، مارک فرگوس، هاک اوستبای، دیوید آراتا، تیموتی جی. سکستون
 • بازیگران: کلیو اوون، جولیان موور، چارلی هانام، پیتر مولان، دنی هاستون، کلیر-هوپ اشلی

فرزندان انسان

این فیلم آخرالزمانی دیستوپیایی آلفونسو کارون که غیر منطقی و غیر ممکن هم نیست، شما را به گریه خواهد انداخت. داستان در سال 2027  جریان دارد؛ زمانی که انسان ها 20 سال است که عقیم شده اند و بریتانیا یک مرکز پلیسی است. کلیو اوون قبلا یک تندرو بوده است و حال او را ربوده اند و از او میخواهند مجوز سفر برای زن جوانی به نام  «کی» پیدا کند. کی یک پناهجو است که بعدا مشخص میشود که حامله است. شخصی به نام تئو موافقت کرده است که کی را همراهی کند و او را به مکان امنی برساند؛ اما آنها باید راه خود را از میان خطرات و توطئه های زیادی که پیش رویشان است پیدا کنند. آینده نسل بشر در دستان کی و فرزندش است که حکم معجزه را دارند. هنگامی که فرزند کی به دنیا می آید به خوبی متوجه نگاه های بهت زده اطرافیان میشوید. این فیلم جنبه های معنوی زیادی دارد و سوالاتی را مطرح میکند که پاسخ دادن به آنها واقعا آسان نیست. کلیو اوون در این فیلم بهترین هنرنمایی خود را به اجرا گذاشت. فرزندان انسان فیلمی غم انگیز است ولی پایانی امیدوارکننده دارد و انسان را به تفکر درمورد سرنوشت خویش وا میدارد. این فیلم نه تنها یکی از بهترین فیلم های علمی-تخیلی است، بلکه یکی از بهترین فیلم های کل ادوار به حساب می آید.

28- مشت ستاره شمالی – Fist of the North Star

مشت ستاره شمالی

این انیمه که با اقتباس از کار های بورنسون ساخته شده است، محصول سال 1986 می باشد. مشت ستاره شمالی چند تا از بهترین سکانس های اکشن و مبارزات وحشیانه ای را به تصویر میکشد که سینما کمتر به خود دیده است. این فیلم به خوبی و با دیدی منطقی نشان میدهد که زنده ماندن در یک دنیای آخرالزمانی به چه قیمتی تمام میشود.

جنگ هسته ای زمین را به شوره زار تبدیل کرده است و بازماندگان بر سر اندک منابع حیاتی باقی مانده با هم میجنگند. این انیمه در واقع نسخه ژاپنی «مکس دیوانه» است. دنیای بی رحم دوست را در برابر دوست، برادر را در برابر برادر و جنگجویان ماهر را در برابر هم قرار داده است. عشق برای مردم در اولویت قرار ندارد؛ اما قهرمان ما، کنشیرو از این موضوع مستثنی است. او باید برای نجات نامزدش از مرگ بگریزد و در مقابل متحد سابق و کینه جوی خودش بایستد. این انیمه احتمالا آن طوری که شما انتظار دارید تمام نمیشود؛ اما تضمین میکنم که پر از سورپرایز ها و لحظات فک بر انداز است.

29- جنگ جهانی زد – World War Z

 • کارگردان: مارک فورستر
 • نویسندگان: متیو میکائیل کارناهان، درو گادارد، دیمون لایندلوف
 • بازیگران: برد پیت، مایریل اینوس، جیمز بج دیل، پیتر کاپالدی، راث نیگا، متیو فاکس، دیوید مورس، پیرفرانچسکو فاوینو

جنگ جهانی زد برد پیت

این فیلم که بر اساس مجموعه رمان های مکس بروکس با همین نام ساخته شد، پس از طی مراحلی دشوار بالاخره پا به سینما ها گذاشت. جنگ جهانی زد فیلمی کاملا متناسب با زمان و شرایط کنونی است. این فیلم داستان گری لین (برد پیت) که یک مامور سابق سازمان ملل است را در حالی دنبال میکند که ماموریت یافته است گروهی را راهنمایی و هدایت کند که میخواهند درمانی برای یک ویروس زامبی که به سرعت در حال پخش است پیدا کنند. هنگامی که رهبر دانشمند گروه کشته میشود، رهبری به عهده گری می افتد و حال او باید از مهارت های دیپلماتیک خود برای ورود به مناطق بیگانه استفاده کند تا بتوانند پاسخ سوالات خود را پیدا کرده و این ویروس را شکست دهند.

این فیلم از دیدگاه تازه ای قدرت و اهمیت دیپلماسی و توانایی رهبری کردن مردم و همچنین امیدوار بودن در دوره های بحران را نشان میدهد. همچنین همزمان نشان میدهد که این دنیای آخرالزمانی زامبی ها چگونه میتواند به مقاومت و امید یا هرج و مرج بیانجامد. خطر میتواند هر جایی کمین کرده باشد؛ اما جنگ جهانی زد هرگز این شرایط آخرالزمانی را خسته کننده و تکراری جلوه نمیدهد.

30- پسری با سگش – A Boy and His Dog

پسری با سگش

این فیلم که بر اساس رمان هارلان الیسون با همین نام ساخته شده است، داستانی متفاوت از دنیای آخرالزمانی بعد از جنگ جهانی چهارم است. و یک مرد جوان است که به همراه سگش سرگردان است. ویک تنها به سه چیز اهمیت میدهد: رابطه جنسی، غذا و سگش. این ویژگی ها برایتان آشنا نیستند؟ اما هنگامی که با زن جوان و زیبایی روبرو میشود، اولویت هایش تغییر میکنند. این فیلم به خوبی جهان افول کرده را به نمایش میگذارد و بدون شک یکی از بهترین پایان بندی های تاریخ را دارد.

31- دنیای آبی – Waterworld

 • کارگردان: کوین رینولدز
 • نویسندگان: پیتر ریدر، دیوید توی
 • بازیگران: کوین کاستنر، جین تریپل هورن، دنیس هاپر، جک بلک

دنیای آبی

فیلمی اکشن-ماجرایی و حماسی با هنرنمایی کوین کاستنر که در سال 1995 منتشر شد. این فیلم را میتوان نسخه دریایی مکس دیوانه در نظر گرفت. قرن ها از ذوب شدن قطب ها و جاری شدن سیل روی خشکی ها گذشته است و بازماندگان روی کشتی ها و شهر های شناور زندگی میکنند و بر سر منابع با هم در رقابت اند. طراحی کشتی ها کاملا با فیلم هماهنگ است، انگار که در طول یک فاجعه و با عجله زیادی سر هم شده اند و این طراحی باعث میشود که بهتر با داستان ارتباط برقرار کنید.

این فیلم به هیچ وجه یک فیلم خوب نیست؛ بلکه یک شاهکار است! و به شخصه این اطمینان را به شما میدهم که حتی برای یک لحظه هم از تماشای این فیلم خسته نخواهید شد.

32- 28 روز بعد – 28 Days Later

 • کارگردان: دنی بویل
 • نویسنده: الکس گارلند
 • بازیگران: کیلیان مورفی، نائومی هریس، برندون گلیسون، مگان برنز، کریستوفر اکلستون

28 روز بعد - کیلین مورفی

28 روز بعد در لندن پسا آخرالزمانی رخ میدهد و فیلمی حماسی و جذاب است. این فیلم از این لحاظ که بسیار طبیعی و زنده به نظر میرسد، واقعا بیننده را می ترساند. دنی بویل یکی از بهترین کارگردان ها در سبک خودش است که در ساخت این فیلم مسلح به فیلمنامه الکس گارلند بوده است. این فیلم درمورد ویروسی است که افراد آلوده را به موجوداتی زامبی گونه تبدیل میکند؛ اما نه زامبی های عادی. زامبی های این داستان با سرعت بسیار زیادی می دوند. کیلین مورفی نقش پسری به نام جیم را بازی میکند که وقتی از کما بیدار میشود میبیند که شهر به ویرانه تبدیل شده است. او به تعدادی از بازماندگان می پیوندد و هر طور شده راهشان به منچستر را در پیش میگیرند و بالاخره در آنجا به امنیت میرسند. این شهر تحت قوانین نظامی اداره میشود و امنیت کافی برای زندگی را دارد. اما رئیس آنجا برنامه هایی برای پناهجویان زن دارد که جیم به هیچ وجه نمیتواند با آن کنار بیاید و ساکت بنشیند. او تصمیم میگیرد که با استفاده از زامبی ها انتقام خونینی از رئیس این منطقه بگیرد...

جالب است بدانید که الکس گارلند در نوشتن فیلمنامه از مجموعه بازی های ویدیویی اهریمن خاموش (Resident Evil) الهام گرفته است.

33- ولگرد – The Rover

ولگرد - رابرت پتینسون - گای پیرس

این فیلم داستان رابرت پتینسون و گای پیرس را دنبال میکند که در نقش دو بازمانده از یک بلای فجیع هستند و در سرزمین ویرانی به سر می برند. جایی که اکنون افراد برای زنده ماندن به راحتی مرتکب قتل و جنایت میشوند. این درام افسرده کننده، زمانی را نشان میدهد که بشریت فضل و برتری خود را از دست داده است و از موضوعاتی همچون اخلاق چیزی جز یک خاطره باقی نمانده است. در این دنیای پسا آخرالزمانی، هر انتخاب و اتفاقی میتواند مسئله مرگ و زندگی باشد و انتخاب های افراد میتواند به وقایع خطرناکی ختم شود.

34- اونگلیون – Evangelion

اونگلیون

این عنوان درواقع یک فرانچایز است که تک تک آنها ارزش دیدن را دارند. به جرأت میتوان گفت که تاکنون فیلمی به غم انگیزی این مجموعه در این ژانر ساخته نشده است. داستان روی یک سازمان شبه نظامی به نام NERV تمرکز دارد که نوجوانان را برای هدایت بیو ربات هایی که با نام RAV شناخته میشوند استخدام میکند. این بیو ربات ها برای مبارزه با نیرو های بیگانه طراحی و ساخته شده اند. عنوان ها و داستان های قسمت های مختلف این فرانچایز تا حدی متفاوت است؛ اما وجه اشتراک همگی این است که در زمانی بعد از فاجعه سیلی است که در اثر ذوب شدن قطب ها اتفاق افتاد جریان دارند. چند سال بعد از این فاجعه موجوداتی به زمین می آیند و از انسان ها که اکنون از لحاظ نظامی فلج هستند، توضیحی برای این واقعه میخواهند.

این فرانچایز شامل 4 قسمت است و نیز قسمت پایانی آن قرار است به زودی منتشر شود. شایعاتی هم در مورد ساخت لایو اکشن این مجموعه وجود دارد. پیشنهاد میکنم که این فیلم را از دست ندهید؛ مخصوصا اگر از طرفداران و دوستداران انیمه ها هستید.

35- اغذیه فروشی – Delicatssen

فیلم اغذیه فروشی

ژان-پیر ژونه قبل از ساختن شاهکارش در دهه 2000 یعنی «سرنوشت شگفت انگیز امیلی»، خود را در فیلم های با موضوع آخرالزمان با فیلم اغذیه فروشی نشان داد. داستان در فرانسه و در یک آپارتمان رخ میدهد. جایی که آب و غذا بسیار کمیاب؛ به طوری که به جای پول، به وسیله غذا معامله انجام میشود. علاوه بر این کم کم متوجه میشوید که گوشتی که مردم مصرف میکنند گوشت انسان است!

در این فضای تاریک و ناامید کننده شاهد یک رابطه عاشقانه نیز هستیم که کورسو امیدی را در ذهن بیننده روشن میکند. هچنین این فیلم با وجود داستان تاریکش کمی جنبه کمدی هم دارد. این فیلم متمایز از دیگر فیلم های آخرالزمانی است و ژان-پیر دنیای متفاوت خود را در این فیلم به نمایش گذاشته است.

36- سرزمین زامبی ها – Zombieland

 • کارگردان: روبن فلیشر
 • نویسندگان: رت ریز، پاول ورنیک
 • بازیگران: جسی ایزنبرگ، اما استون، وودی هارلسون، ابیگل برزلین

سرزمین زامبی ها

صنعت فیلم، چندین سال است که با داستان های غمگین در دنیای زامبی ها فضایی تاریک ایجاد کرده است. اما سرزمین زامبی ها یک فیلم لذت بخش است و حس و حال خوبی را به بیننده القا میکند. پیشنهاد میکنم هر وقت حس کردید که حال خوبی ندارید، این فیلم را ببینید. در این فیلم با کلومبوس آشنا میشوید،شخصی که برای زنده ماندن در دنیای زامبی ها قوانین جالب خودش را دارد و با کمترین امکانات به مسافرت میرود. بعدا کلومبوس با تالاهاسی آشنا میشود؛ شخصی که در پایان دنیا نیز با کشتن زامبی ها با خشن ترین و البته جالب ترین روش ها از زندگی خود لذت میبرد. بعد از این دو نفر با خواهر ویچیتا و لیتل راک آشنا میشوید و نهایتا می بینید که آنها خانواده ای به شدت جذاب و جالب هستند. و همین موضوع نکته جالب سرزمین زامبی ها است. موضوع پیدا کردن راه های زنده ماندن در دنیای آخرالزمانی نیست، بلکه این خانواده مشکلات را به داستان هایی دوست داشتنی و جالب تبدیل میکنند که بیننده از دیدن آن لذت میبرد.

با دیدن این فیلم در می یابید که در سخت ترین شرایط هم میتوانید با شادی زندگی کنید و احتمالا قبول خواهید کرد که شادی یک انتخاب است.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.

م
میلاد

ممنون میشم اسم انمیشن رو بهم بگین موضوع : یک روز در توکیو دو تا داداش یکی کوچیک و یکی بزرگ که بزرگه میره بیرون از یک دزد چاقو میخوره ومیمیره ولی بعد که میمیره میره به یک جایی که یک گوی سیاه است و باید بره و غول ها رو بکشه تا بتونه امتیاز جمع کنه و از او

م
محمد کنگاوری

سلام من نزدیک سه سال پیش یه فیلم دیدم اسمشو بم بگید ممنون میشم موضوع این بود ک یه جنگی تو زمین بوده ادما خیلی کم شدن یه گروهی نوجوان جم میشن و جنگی میکنن از یه طرف نظامی ها دنبال اینا بودن اخر اینا فرار میکنن چند تاشون و ب مقصدی ک میخان میرسن مارپیچ نیست

س
سجاد

سریال 100هستش

ح
حسین آهکی

سلام دوستان.فیلمی رو خیلی وقته پیش دیدم راجب روز قیامت بود اسمشو یادم نیست اگه کسی میدونه ممنون میشم اطلاع بده. اینطور بود که یهو خیلی از مردم یکهو و بی دلیل میوفتن میمیرن و فقط ۱ سری افرادی که ایمان واقعی نداشتن زنده موندن اولش هم توی عروسی بود اگه اشتب

M
Mesusjk

سلام دوستان. من حدود دو سال پیش یه فیلم آمریکایی دیدم که اسمش نمیدونم چی بود. خیلی ممنون میشم اگه بتونید اسمش رو بهم بگید. داستانش اینطور بود: مثلا آینده بود و زمین دیگه مکان مناسبی برای زندگی نبود. انسان ها یه ایستگاه فضایی در نزدیک زمین ساخته بودن تا او

A
Amir Hossien

اسم اون فیلم Elysium یا تبعیض هست