معرفی بهترین انیمیشن های خارجی - 17 انیمیشن که حتما باید ببینید

برخلاف باور خیلی از افراد، انیمیشن ها فقط برای کودکان نیستند. هیچ کس به اندازه بزرگتر ها به یک مرخصی برای فاصله گرفتن از دنیای واقعی انسان ها نیاز ندارد. این ژانر طیف وسیعی را در بر میگیرد؛ از آثار دیزنی گرفته تا انیمیشن های ترسناک و کلاسیک، مواردی تکرار نشدنی دارد.

خواه به دنبال انیمیشن های کامپیوتری باشید، و یا به دنبال استاپ موشن ها، خواه مجرد باشید و خواه خانواده و بچه هم داشته باشید، در این لیست میتوانید بهترین های دنیای انیمیشن ها را پیدا کنید.

 

داستان اسباب بازی – Toy Story

داستان اسباب بازی

هیچ لیستی از فیلم های انیمیشنی بدون وجود داستان اسباب بازی کامل نمیشود. نخستین اثر پیکسار که روند هالیوود را تغییر داد. این انیمیشن دوران جدیدی از فیلم های انیمیشنی را آغاز کرد و ژانر و سبک داستان سرایی را به سمت آینده سوق داد. شاید دیگر هرگز شاهد  چنین اثری که اینگونه سرشار از احساسات و عواطف باشد را نبینیم.

شیر شاه  - The Lion King

شیرشاه

شیر شاه احتمالا محبوب ترین انیمیشن برای چندین دهه باشد. از موسیقی متن حماسی آن گرفته تا ویلین (کاراکتر شرور) ترسناکش، هیچ احساسی را دست نخورده باقی نمیگذارد. با وجود گذشت دو دهه از اکران آن، هنوز هم تکرار نشدنی است و یکی از بهترین ها است. اخیرا هم لایو اکشنی از آن ساخته شده است.

دیو و دلبر – Beauty and The Beast

دیو و دلبر

یک داستان درام و عاشقانه کلاسیک که انگار با گذشت زمان قدیمی نمیشود. این فیلم، اولین انیمیشنی بود که توانست جایزه بهترین تصویر را دریافت کند. از این انیمیشن در سال 2017 لایو اکشنی با بازی اما واتسون ساخته شد.

درون و بیرون – Inside Out

درون و بیرون

این فیلم حاصل همکاری پیکسار و دیزنی در سال 2015 بود که داستان آن در دررون یک دختر جوان که به تازگی به همرا خانواده اش به شهری جدید نقل مکان کرده اند، اتفاق می افتد. پنج احساس متفاوت این دختر در قالب پنج کاراکتر (خشم، ناراحتی، ترس، شادی و تنفر) صدا گذاری شده اند که او را در طی چالش ها و بحران های زندگی اش هدایت میکنند.

بالا – Up

بالا - up

برنده اسکار 2009 که محصول مشترک دیزنی و پیکسار بود. داستان این فیلم در مورد پیرمردی به نام کارل و پسر نوجوانی به نام راسل می باشد که با متصل کردن هزاران بادکنک به خانه کارل، به سمت امریکای جنوبی سفر میکنند؛ فقط برای وفای به قولی که کارل به همسر مرحومش داده بود.

آقای فاکس شگفت انگیز – Fantastic Mr. Fox

آقای فاکس شگفت انگیز

یک استاپ موشن کمدی بر اساس کتاب کودکانی با همین عنوان نوشته روالد دال. یک فیلم بی نظیر از وس اندرسون. اما اشتباه نکنید؛ این فیلم به هیچ وجه فقط برای کودکان نیست و دیدن آن برای هر کسی واجب است. داستان در مورد روباه زیرکی است که نمیخواهد مانند دیگران زندگی کند و میخواهد که خانواده اش را از دست نقشه های کشاورز ها نجات دهد.

هرکول – Hercules

هرکول

یک انیمیشن موزیکال از دیزنی که داستان آن الهام گرفته از اساطیر و افسانه های یونان است. پس از زندانی شدن تایتان ها در زیر اقیانوس، زئوس و همسرش هرا صاحب فرزندی به نام هرکول میشوند. همه از این واقعه خوشحال اند بجز برادر حسود زئوس یعنی هیدیس که قصد دارد با آزاد کردن تایتان ها، الیمپوس را فتح کرده و بر آن حکومت کند.

 هیدیس بر اساس پیشگویی ها میفهمد که تنها در صورتی که هرکول مداخله نکند میتواند موفق شود. بنابراین هرکول را می رباید و سمی را به او میدهد که جاودانگی اش را از بین میبرد، اما قبل از اینکه موفق شود قدرت های خارق العاده ی او را هم از بین ببرد، یک کشاورز هرکول را پیدا کرده و به فرزندی میگیرد...

چطور اژدهاتونو آموزش بدید – How to Train Your Dragon

چطور اژدهاتونو آموزش بدید

چطور اژدهاتونو آموزش بدید یک فیلم تخیلی در مورد یک وایکینگ جوان است که در پی آن است که با تبدیل شدن به یک اژدها کش خود را به پدرش و نیز قبیله اش اثبات کند. از قضا او با اولین اژدهایی که گیر می اندازد دوست میشود و طولی نمیکشد که این دو به بهترین دوستان هم تبدیل میشوند.

سفید برفی و هفت کوتوله – Snow White and The Seven Dwarfs

سفید برفی و هفت کوتوله

سفید برفی و هفت کوتوله، با گذشت نزدیک به یک قرن هنوز هم کاری محشر و تکرار نشدنی است. این فیلم اولین انیمیشن دیزنی ساخته دیزنی است و تک تک فریم های آن با دست طراحی شده اند. داستان در مورد سفید برفی است که در حالی که او یک پرنسس است، زیر سلطه مادر خوانده شررورش که اکنون ملکه است زندگی مییکند. پخش این فیلم بسیار موفقیت آمیز بود و با استقبال بی نظیری روبرو شد به طوری که هنوز هم جز ده فیلم پرفروش در امریکا است.

جالب است بدانید یک سال بعد از پخش آن، آکادمی اسکار به والت دیزنی یک اسکار افتخاری اهدا کرد.

روباه و سگ شکاری – The Fox and The Hound

روباه و سگ شکاری

ساخته دیزنی در سال 1981 که با گذشت بیش از سه دهه هنوز هم یک شاهکار تکرار نشدنی است. هنگامی که یک بچه روباه به نام تاد با یک توله سگ شکاری به نام کوپر آشنا میشود، با هم دوست میشوند و این دو با هم بزرگ میشوند و به نظر میرسد که قرار است قرار است برای همیشه با هم دوست باشند. اما هنگامی که کوپر بزرگ میشود و از او انتظار میرود که راه غریزه و طبیعت خود به عنوان یک سگ شکاری را ادامه دهد، دوستی این دو نفر با چالشی بسیار جدی روبرو میشود...

راتاتویی – Ratatouille

راتاتویی

راتاتویی یکی از برجسته ترین انیمیشن های پیکسار در مورد یک موش است که به دنبال آرزویش برای سرآشپز شدن، به همکاری با پسری که نظافت چی یک رستوران مشهور است می پردازد. این انیمیشن امتیازات بسیار خوبی را از منتقدین دریافت کرده و جایزه اسکار بهترین انیمیشن را در سال 2007 از آن خود کرد.

جالب است بدانید که فروش موش های خانگی در پاریس بعد از انتشار این انیمیشن چند برابر شد.

پدینگتون 2 – Paddington

پدینگتون

این که پدینگتون را یک سبک کلاسیک بدانیم، کمی غیر معقول به نظر میرسد. این لایو اکشن فوق العاده که ادامه ای بر قسمت قبلی است، داستان خرسی را برایمان بازگو میکند که به دنبال به دست آوردن یک هدیه برای عمه اش، سر از زندان در می آورد. اما جرمی مرتکب نشده است و برایش پاپوش دوخته اند.

کوکو – Coco

انیمیشن کوکو

این انیمیشن با الهام از روز مردگان مکزیکی ها ساخته شده است. داستان درباره پسری به نام میگل است که اتفاقی پایش به جهان مردگان باز میشود و در آنجا پدربزرگ جدی اش را پیدا میکند و به او کمک میکند که خانواده اش دست از تحریم موسیقی بردارند. موسیقی و رنگ پردازی این انیمیشن در نوع خود بی نظیر است.

کورالاین – Coraline

کورالاین

کورالاین یک استاپ موشن ترسناک بر اساس رمانی از نیل گیمن است. داستان در مورد دختری به نام کورالاین (با صدای داکوتا فانینگ) که همراه با خانواده اش به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اند. کورالاین اتفاقی دری به یک دنیای موازی مخفی را پیدا میکند و وارد آن میشود. او این دنیا را بیشتر دوست دارد و با والدینش در این جا بیشتر ارتباط برقرار کرده و آنها را مهربانتر از والدین واقعی اش می یابد. تنها تفاوت این است که در دنیای موازی مردم به جای چشم، دکمه دارند.

همه چیز خوب پیش میرود تا اینکه مادر موازی اش میخواهد که به جای چشم های کورالاین دکمه بگذارد و او را برای همیشه در آنجا نگه دارد.

شهر اشباح – Spirited Away

شهر اشباح

یک انیمیشن فانتزی اثر هایائو میازاکی، کارگردان مشهور و موفق ژاپنی انیمیشن ها است. این فیلم داستان دختری را بازگو میکند که به طور اتفاقی به همراه خانواده اش در شهر ارواح شینتو (یکی از ادیان ژاپن) گیر می افتند و حال او باید راهی برای نجات خود و والدینیش پیدا کند تا بتوانند به دنیای واقعی انسان ها بازگردند. این فیلم یکی از پرمحتوا ترین آثار انیمه است که امتیازات بسیار خوبی را کسب کرده و با امتیاز 8.5 در رتبه 28 در میان 250 فیلم برتر IMDB قرار دارد.

کابوس قبل از کریسمس – The Nightmare Before Christmas

کابوس قبل از کریسمس

استاپ موشنی ترسناک و موزیکال از تیم بورتون در سال 1993. هنگامی که رهبر شهر مربوط به هالووین، جک اسکلینگتون از وضع تکراری خسته میشود، به طور اتفاقی دریچه ای به شهر کریسمس پیدا کرده و وارد آن میشود. او تصمیم میگیرد که کریسمس و هالووین را با هم ترکیب کند و این کار را با دزدیدن بابانوئل آغاز میکند. اما این کار یک اشتباه بسیار بزرگ بود...

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی – Spider-Man: Into the Spider Verse

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی

اولین فیلم انیمیشنی از مرد عنکبوتی یا همان اسپایدر من یک شاهکار به تمام معنا از آب در آمد. این انیمیشن در سال 2018 جوایز بسیاری را برای در زمینه های تصویر سازی، صداگذاری، کمدی و موسیقی متن دریافت کرد ونیز جایزه اسکار بهترین انیمیشن این سال را از آن خود کرد. این فیلم از هر نظر سنگ تمام گذاشته است؛ از صدا گذاری و تصویر سازی گرفته تا موسیقی متن. داستان این انیمیشن حرف های تازه ای برای گفتن دارد و یک جریان متفاوت از دیگر فیلم ها و کارتون های مرد عنکبوتی است.

مطالب مرتبط

ثبت نظر برای عموم کاربران آزاد است اما امتیاز دهی تنها برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است. در صورت تمایل به ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر به معنای پذیرش قوانین نشر آداروک است.