نکات نظافت و بهداشت فردی که هر مردی باید بداند - ترفندهای زیبایی مردان

نکات نظافت و بهداشت فردی که هر مردی باید بداند - ترفندهای زیبایی مردان

  • شعیب جاف
  • ۲ سال پیش
  • ۴ دقیقه مطالعه
  • ۱,۹۹۳

برخی از مردان به نظر می رسد که شیک متولد شده اند.

همیشه موهایشان مرتب است.

پوستشان همیشه شفاف است.

آیا آنها مردهایی بهتر از شما هستند؟

البته که نه.

آنها فقط نکات مربوط به نظافت را می دانند که شما نمی دانید.

آقایان ، اصلاح خوب یک بخش اساسی از استایل است. فقط حرکات را تکرار نکنید. نوآوری کنید. با امتحان این ترفندها، در وقت، پول و ظاهر خود صرفه جویی کنید.

10 نکته اصلاح و نظافت که در زیر بیان می شود را مطلاعه کنید و استایل خود را شیک تر کنید. بعضی از اینها ممکن است عجیب و غریب  به نظر برسند، اما همه آنها کار می کنند.

1. بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن ها

بهترین زمان وجود ندارد، این به شما بستگی دارد. اگر از ناخنگیر یا سوهان استفاده می کنید، می خواهید ناخن های شما سفت باشد. این کار را قبل از دوش گرفتن انجام دهید.

ناخن های اصلاح شدهدست مرد اصلاح شده

استفاده از ناخنگیر برای ناخن ناخن های مردانه کمی سخت است و دستیابی به یک ظاهر مرتب با آن سخت می شود. پس سوهان بهتر است.

اما بهترین گزینه شما قیچی ناخن است، که باید بعد از دوش گرفتن از آن استفاده کنید. لبه تیزتر آنها دقت بی نظیری را روی ناخن نرم شده بعد از دوش گرفتن به شما می دهد.

2. از پودر و اسپری ضد عرق استفاده کنید


مهم نیست که چقدر شیک به نظر برسید اگر بوی عرق بدهید. یا اگر روی نشیمنگاه شلوارتان یک گلوله عرق باسن باشد. حتی اگر خوش شانس باشید و هیچ کس بوی شما را احساس نکند، وقتی می دانید بو می دهید، روی اعتماد به نفس شما تأثیر بدی می گذارد و زنان به مراتب شما را غیر جذاب می بینند.

راه حل؟ پودر و اسپری ضد عرق. این مواد شما را خشک و با بوی تازه نگه می دارد. از پودرهای دارای طلق (به انگلیسی: talc) (که می تواند باعث سرطان شود) یا منتول (چون ... آخ) خودداری کنید و همچنین از پودرهایی که با عرق کردن تبدیل به خمیر می‌شوند خودداری کنید.

3. دوش آب سرد بگیرید


این نکته نظافت در زمستان تأثیر بهتری دارد! چرا؟ دوش های خنک یا سرد ممکن است دقیقاً درمان نباشند، اما کمتر تحریک کننده پوست هستند. این امر به ویژه در زمستان و برای کسانی که به راحتی پوستشان خشک می شود بیشتر صدق می کند.

دوش آب سرد کمتر پوست را تحریک می کندمردی زیر دوش حمام

تا زمانی که یک مازوخیست (آزارخواه) واقعی نباشید، سریعتر از یک روش دوش آب سرد خارج خواهید شد. این به شما زمان بیشتری می دهد تا به ظاهر خود بپردازید.

4- موهای خود را کمتر بشویید


شستشوی مداوم موها برای بیشتر افراد لازم است زیرا موها گرد و خاک و عرق را جمع می کنند. صابون موجود در شامپو بسیار خشک کننده است، و باعث می شود موهای شما کدر، وز یا کاه مانند باشد. اگر موهای شما غیرقابل کنترل است، ممکن است مقصر شستن بیش از حد معمول باشد. سعی کنید یک روز در میان شامپو بزنید.

5. پشت گردن خود را اصلاح کنید


تراشیدن پشت گردن خود یک بار در هفته می تواند یک هفته یا بیشتر به زمان مراجعه شما به آرایشگر اضافه کند. پول و وقت خود را روی صندلی آرایشگاه هدر ندهید. در حالت ایده آل، شما می خواهید از خط زن استفاده کنید، کوچکتر از یک ماشین اصلاح است و مخصوص اصلاح خطوط مو طراحی شده است.

6. تسکین برای ریش خارش دار


هنگامی که شما برای اولین بار یاد می گیرید که چگونه ریش بزنید، موهای ریش جدید شما بسیار زبر و خشک است، که اغلب باعث خارش وحشتناکی می شود که بسیاری از کسانی که ریش می گذارند آن را رها می کنند. من می دانم که بسیاری از شما به خاطر توصیه های نظافت برای حل این مسئله ناامید شده اید.

ریش مرطوب خارش بسیار کمتری داردریش کامل و دراز

خوشبختانه، یک راه حل ساده وجود دارد. هنگام دوش گرفتن ریش خود را همراه با موهای خود نرم کنید. برای چند دقیقه حالت دهنده را بگذارید و سپس بشویید. ریش مرطوب بسیار کمتر دچار خارش می شود.

7. جایگزین کرم اصلاح


در یک مضیقه‌ی واقعی فقط می توانید از صابون استفاده کنید، اما حالت دهنده یا روغن پخت و پز پوست شما را بسیار کمتر خشک می کند. برای انجام این کار فقط حدود یک قاشق چای خوری نیاز دارید. فقط کافی است آن را با حرکات دورانی به بدن خود بمالید و مثل همیشه اصلاح کنید. سپس آن را با آب خوب بشویید.

این گزینه ها همچنین می توانند از سوزش ناشی از تیغ جلوگیری کنند، بنابراین اگر مستعد این کار هستید، آنها را امتحان کنید. روغن زیتون مخصوصاً برای اکثر انواع پوست مفید است.

 

8. جایگزین حالت دهنده


حالت دهنده مو و ریش برای نظافت شما مهم است زیرا - همانطور که قبلاً گفتم، شامپو موها را خشک می کند و روغن های طبیعی آن را از موها پاک می کند. هر چند ممکن است به حالت دهنده دسترسی نداشته باشید، به خصوص اگر در سفر هستید.

از کرم یا لوسیون دست یا بدن استفاده کنید، حاوی بسیاری از مواد مشابه هستند.

اگر انتخابی دارید، به دنبال لوسیونی باشید که غلظت آن شبیه حالت‌دهنده ای باشد که معمولاً استفاده می کنید (به عنوان مثال: اگر معمولاً از نرم کننده مایع مخصوص موهای خوب استفاده می کنید، ممکن است یک کرم بدن سنگین موهای شما را خیلی سنگین کند).

9. وقتی خمیر دندان ندارید


این یک نکته سریع دیگر برای نظافت سریع در موارد اضطراری است. صبح قبل از مصاحبه یا یک سخنرانی بزرگ یا صبح بعد از خوردن فلافل لبنانی، مسواک زدن رو رها نکنید فقط بخاطر اینکه خمیر دندانتان در زمان نیاز تمام شده است.
جوش شیرین دندان های شما را سفید می کند و تقریبا همانند خمیردندان های معمولی دهان را تمیز می کند.

نصف قاشق چای خوری را با کمی آب مخلوط کرده و با مسواک یا انگشت آن را به دندان های خود بمالید.

برای داشتن اثر سفید شدن دندان ها، اجازه دهید 1-2 دقیقه روی دندانهای شما بماند. سپس به طور معمول مسواک بزنید. جوش شیرین طعم نعناع نخواهد داشت اما باید احساس شادابی و تمیز بودن به دهان شما بدهد و لکه های سطح دندان را از بین ببرد.

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.