چگونه کاریزماتیک باشیم - 10 راه برای تبدیل شدن به یک شخص جذاب تر

چگونه کاریزماتیک باشیم - 10 راه برای تبدیل شدن به یک شخص جذاب تر

  • شعیب جاف
  • ۳ سال پیش
  • ۳ دقیقه مطالعه
  • ۱,۵۲۲

چیزی در مورد افراد کاریزماتیک وجود دارد. به نظر می رسد آنها حتی بدون تلاش به افراد حاضر در جمع فرمان می دهند. مردم به انرژی آنها جلب می شوند و از شخصیت پر جنب و جوش آنان تغذیه می کنند. به زبان ساده، آنها جذاب هستند. چرا؟ زیرا کاریزما شما را دوست داشتنی می کند. 

خوشبختانه، کاریزما لزوماً چیزی نیست که شما با آن متولد شده باشید. مانند اکثر مهارت ها، کاریزما هم مهارتی است که می توانید از طریق تمرین روزانه آن را توسعه دهید. ما از اعضای شورای کارآفرین جوان درباره نکات شخصیتی سؤال کردیم، بنابراین این نکات را امتحان کنید و ببینید چقدر می توانید کاریزمای خود را تقویت کنید.

 

۱. اعصاب خود را مدیریت کنید.

وقتی افراد کاریزماتیک، صحبت می کنند، متوجه می شوید که به نظر نمی رسد عصبی یا نگران باشند. مدیریت اعصاب کار آسانی نیست، اما چند نکته اساسی وجود دارد که مطمئن شوید با اعتماد به نفس و کاریزما با دیگران مواجه می شوید. به عنوان مثال، وقتی صحبت می کنید از وسایل جانبی استفاده کنید تا فشار را از خود دور کنید تا همیشه کلمات از کلمات درست استفاده کنید.

 

۲. با دقت گوش دهید.

وقتی اکثر مردم به افراد کاریزماتیک فکر می کنند، به توانایی آنها در گفتگو یا تعامل با دیگران فکر می کنند. آنچه مرا تحت تأثیر قرار می دهد شخصی است که شنونده است. من فکر می کنم خوب بودن در این کار دشوار است و با دنیای پرشتابی که در آن زندگی می کنیم، شنوندگان خوب به سختی به دست می آیند. بنابراین از نظر من، یک فرد کاریزماتیک کسی است که با تعمق گوش می دهد و به شما این احساس را می دهد که انگار افکار شما ارزش دارند.

 

 

۳. قابل ارتباط باشید.

مکالمات خود را با کسانی که با آنها صحبت می کنید قابل تنظیم کنید. از داستانهایی استفاده کنید که شما را به عنوان یک فرد متوسط قرار می دهد که دیگران می توانند خود را در آنها ببینند. از تکنیک های آینه کاری مانند استفاده از همان کلمات و اصطلاحاتی که شخص دیگر استفاده می کند استفاده کنید و سعی کنید با پرسیدن نوع صحیح سؤالات، نقاط مشترک خود را با همه کسانی که با آنها صحبت می کنید پیدا کنید. 

 

۴. درباره احساسات خود صحبت کنید.

موضوع مناسب می تواند به صدای شما قدرت دهد. وقتی فکر می کنید چیزی خسته کننده است، سطح انرژی شما پایین خواهد بود. هنگامی که شما در مورد یک اشتیاق صحبت می کنید - مثل چالشی که شما را در شب بیدار نگه می دارد، افرادی که به آنها اهمیت می دهید، اینکه چگونه می خواهید بر جهان تأثیر بهتری بگذارید - انرژی شما تأمین خواهد شد. اشتیاق شما اعصاب یا ترس را برطرف می کند، به صدای خود اطمینان می دهید و دیگران را ترغیب می کنید تا از شما حمایت کنند. 

 

۵. بیشتر از آنچه می گیرید بدهید.

افراد کاریزماتیک زندگی اطرافیان خود را تقویت و غنی می کنند. وقتی شما واقعاً پیشنهاد کمک به شخص دیگری را بدهید، او علاقه خاصی به شما نشان می دهد. ما از خودخواهی به سمت کسانی که قبل از خود به دیگران خدمت می کنند، کشیده شده ایم. بیشتر از آنچه که می گیرید بدهید و در مسیر کاریزماتیک شدن قرار خواهید گرفت. 

 

۶. شوخ طبعی داشته باشید.

شوخ طبعی، شوخ طبعی، شوخ طبعی. اگر اعتماد به نفس دارید که بخواهید طرف مقابل را بخندانید (و موفق شوید)، او را در مشت خود دارید. شوخ طبعی و کاریزما از ابتدای زمان دست به دست هم داده اند.

 

 

 

۷. با شرایط سازگار باشید.

اکثر مردم می گویند اعتماد به نفس به شما کاریزما می بخشد، اما من می گویم این توانایی سازگاری با هر موقعیت یا محیط خاصی است. چطور؟ با اخبار و روندهای صنعت همراه باشید و وقتی چیزی را نمی فهمید سؤال کنید. بیشتر اوقات، مردم خوشحال می شوند که تخصص خود را برای شما توضیح دهند.

 

۸. نام ها را به خاطر بسپارید.

به یاد آوردن نام یک شخص می تواند توجه او را فوراً جلب کند. به آنها احساس مهم بودن می دهد و به دوست داشتن شما کمک می کند. همانطور که دیل کارنگی (نویسنده کتاب آیین دوستیابی، How to win friends) معروف گفت: «نام یک شخص برای آن شخص شیرین ترین صدای جهان است.» چه در یک موقعیت شغلی و چه در شرایط شخصی، سعی کنید نام افرادی را که ملاقات کرده اید به خاطر بسپارید.

 

۹. علاقه واقعی داشته باشید.

یک فرد کاریزماتیک جذابیتی شخصی از خود بروز می دهد، و من دریافته ام که افراد کاریزماتیک واقعاً به دیگران علاقه مند هستند. نکته اصلی این است که در هنگام مکالمه به طور فعالانه به طرف مقابل علاقه و اشتیاق نشان دهید. قبل از طرح سؤالاتی که عمق و اطلاعات بیشتری را به شما جلب می کنند، با دقت به صحبت های آنها گوش دهید. این کار را انجام دهید و به تقویت کاریزمای خود کمک بزرگی خواهید کرد. 

 

 

۱۰. سوالات بیشتری بپرسید.

مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. بنابراین، اگر بیشتر بپرسید و بیشتر گوش دهید، بسیار جذاب تر خواهید بود. من توصیه می کنم یک بازی را در ذهن خود انجام دهید: سعی کنید ببینید چقدر در واقع می توانید صحبت کنید و سؤال کردن را تمرین کنید. به عنوان مثال، «این یک سوال عالی است. چرا شما علاقه مند به دانستن آن هستید؟» همچنین، واژگان خود را با کلمات پر جنب و جوش بیشتری گسترش دهید. 

لطفا توجه کنید که ثبت نظر باید مطابق با قوانین نشر آداروک باشد.