چگونه زبان بدن دیگران را بخوانیم؟ و رمزگشایی 7 سیگنال از زبان بدن

آیا می دانید چگونه زبان بدن دیگران را بخوانید و آن را رمزگشایی کنید؟ این یکی از ضروری ترین مهارت های ارتباطی افراد است.

 

وقتی به خواندن زبان بدن دیگران فکر می کنید، باید بفهمید که چگونه هر حالت زبان بدن را در یکی از این دو دسته بندی کنید: مثبت یا منفی.

میکروپوزیتیو علاقه، کنجکاوی یا تعامل را نشان می دهد.

میکرونگتیو نشان دهنده عصبی بودن، بی علاقگی یا کسالت است.

در تعامل با افراد شما می خواهید میکروپوزیتیوهای بیشتری نسبت به میکرونگتیوها مشاهده کنید. در خواندن زبان بدن هر نشانه و حالت غیرکلامی که در افراد می‌بینید در دسته های میکروپوزیتیو یا میکرونگتیو قرار می‌گیرد. در این مطلب 7 نشانه قدرتمند از بدن بدن بیان می‌شود که باید بدانید چگونه در مردم بخوانید، پس با مجله اینترنتی آداروک همراه شوید:

1. خجالت

یک حالت جهانی وجود دارد که انسان احساس شرم و خجالت می کند و تشخیص آن بسیار آسان است. وقتی افراد خجالت می کشند، غالباً قسمت پیشانی خود را لمس می کنند.

این یک میکرونگتیو است. این حالت را همیشه وقتی مردم خجالت می کشند می بینید. حتی انیماتورها این را به عنوان ژستی شرم آور جهانی می شناسند.

حالت خجالت در انیمیشنحالت خجالت و شرم در زبان بدن در انیمیشن ها

چرا این اتفاق می افتد؟ در واقع این یک حرکت شروع کننده است برای اینکه آنچه را که اتفاق می افتد پنهان کنید یا جلوش رو بگیرید. اگر کسی واقعاً خجالت بکشد، لمس پیشانی به یک بلوک کامل روی چشم تبدیل می شود، جایی که از لمس پیشانی به سمت پلک چشم می رود.

هر وقت کسی کنار پیشانی خود را لمس کرد یا چشم هایش را پوشاند مراقب آن باشید. احتمالاً به این معنی است که آنها کمی شرمسار و خجالت زده شده اند و ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که عقب نشینی کنید.

نکته زبان بدن

2. پوشاندن

هر زمان کسی احساس خستگی، ناراحتی یا بسته بودن کند، بدن او آن را با آنچه رفتار پوشاننده نامیده می شود، نشان می دهد. این یک نشانه میکرونگتیو است.

پوشاندن (به انگلیسی: blocking) یا انسداد زمانی است که ما بخشی از بدن خود یا چیزی را به عنوان سدی بین خود و شخص دیگر قرار دهیم.

این کار را ناخودآگاه انجام می دهیم زیرا سعی در محافظت از خود داریم. توجه کنید شخص مقابل به طور ناگهانی دست‌ها یا پاهایش را ضربدری می‌کند یا مرتباً چیزی از قبیل رایانه، دفترچه یادداشت یا بالش را جلوی خودش نگه می‌دارد به این رفتار ها پوشاندن یا انسداد (ایجاد کردن سد) می‌گوییم.

مراقب شخصی باشید که حالت پوشاندن یا انسداد را زیاد انجام می‌دهد. آنها ممکن است خیلی با شما راحت نباشند.

نکته زبان بدن

3. کج کردن سر

آیا آن را می شنوید؟ این یک رفتار طبیعی انسان است که وقتی می خواهیم چیز بهتری بشنویم، سرمان را کج کرده و گوش خود را نشان می دهیم. این یکی میکروپوزیتیو است!

اگر شخص در حالی که فرد با شما صحبت می کند سرش خم شود، این یک نشانه عالی است. این بدان معنی است که آنها گوش می دهند، علاقه‌مند هستند و می خواهند بیشتر بشنوند.

اگر کسی در حین صحبت کج می شود و سرش را تکان می دهد - او را نگه دارید. آنها دوست دارند به شما گوش دهند. آیا می خواهید به کسی نشان دهید که در حال گوش دادن هستید؟ سرتان را کج کرده و تکان دهید.

نکته زبان بدن

4. بلوک دهان

آیا تا به حال دیده اید که یک بچه کوچک دروغ بگوید؟

آنها گهگاهی دروغ می‌گویند، و سپس دهان خود را می پوشانند. ناخودآگاه، هر زمان که می خواهیم چیزی نگوییم، دهان خود را می پوشانیم. گویی که مغز به ما میگوید، "نه، آن را نگو!"

در صورت احساس خجالت، پوشاندن دهان نیز یک کار معمول است.

هووی مندل این کار را انجام می‌دهد:

پوشاندن دهان می‌تواند نشان دهنده خجالت باشدهووی مندل درحال پوشاندن دهان

به پوشاندن های ناگهانی دهان در دیگران دقت کنید. آنها ممکن است سعی کنند چیزی را از شما پنهان کنند.

نکته زبان بدن

5. دست ها

دست ها چیزهای زیادی درباره آنچه فرد فکر می کند به ما می گویند. در واقع، من می توانم همه این کلیپ ها را در سکوت به شما نشان دهم، و شما می دانید که شخص چه می گوید، حتی بدون شنیدن کلمات مربوطه. مانند:

در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟

حالت دست ها در زبان بدن - داری در مورد چی حرف میزنی؟حالت دست ها

ما همیشه وقتی با شخصی صحبت می کنیم، دستان او را تماشا می کنیم. شما باید بیشتر از حرکات دست استفاده کنید. آنها میکروپوزیتیو هستند زیرا به تعامل مردم کمک می کنند.

6. بالا بردن ابرو

هنگام صحبت در مورد زبان بدن، ما در مورد تماس چشمی چیزهای زیادی می شنویم - و این مهم است. اما می دانید چه مواردی غالباً فراموش می شوند؟ ابروها ابروها یک راز کوچک غیر کلامی عالی هستند. در اینجا همان چیزی است که شما می خواهید به دنبال آن باشید، ابروتون رو بالا ببرید. این هم یک نشانه میکرو پوزیتیو است!

بالا بردن ابرو ها در زبان بدن نشانه مثبتی استبالابردن چشم

هر زمان کسی علاقه مند، درگیر یا کنجکاو باشد، ابروهای خود را بالا می آورد. تقریباً انگار می خواهیم ابروهایمان از حالت عادی خارج شود تا بتوانیم چیزی را با وضوح بیشتری ببینیم.

در صورت تمایل می توانید ابروهای خود را بالا ببرید، و هرگز سیگنال ابرویی که برای شما ارسال میشود را از دست ندهید!

7. حالات صورت

آخرین نشانه مهمترین است: دانستن نحوه رمزگشایی صورت است. حالات چهره بسته به نوع دیگری که می بینید می توانند میکروپوزیتیو یا میکرونگتیو باشند.

خواندن حالت های چهره برگ برنده بازی برای خواندن زبان بدن دیگران به صورت دقیق است. دکتر پل اكمن 7 عبارت كوچك جهان را کشف كرد. مواردی که باید به آنها توجه کنید:

  • ترس
  • خوشحالی
  • عصبانیت و خشم
  • تحقیر
  • تعجب
  • ناراحتی
  • انزجار

بیشتر بخوانید: آموزش فهم زبان بدن براساس حالات صورت

پیشتر در این مطلب مفصل و با عکس درباره حالات صورت در زبان بدن مطلبی نوشته ایم

مطالب مرتبط